1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
abból kiindulva, hogy
bármelyik térkép nézeten, legegyszerűbb, ha a főmenü térkép ikonjára kattintva, a menüből válaszd ki a "Térkép file" almenüben a telefonra letöltött térkép file-t.
Majd ellenőrizd, hogy beállításoknál a Térkép menüben a Térkép formátum alatt a MAPSFORGE: offline vector map van-e bejelölve.
Innen működnie kell:
ha a láda leírásánál a térkép ikonra kattintasz, két ikont kellene, hogy láss: a ládáét és a saját pozíciódat.
Ha mégsem, kicsinyíts a térképen, mert alapértelmezésben a ládát mutatja, ha túl messze vagy tőle a saját pozíciód nem jelenik meg, csak egy másik nagyítási szinten.
Idézet
Nagggyon kezdő vagyok
bármelyik térkép nézeten, legegyszerűbb, ha a főmenü térkép ikonjára kattintva, a menüből válaszd ki a "Térkép file" almenüben a telefonra letöltött térkép file-t.
Majd ellenőrizd, hogy beállításoknál a Térkép menüben a Térkép formátum alatt a MAPSFORGE: offline vector map van-e bejelölve.
Innen működnie kell:
ha a láda leírásánál a térkép ikonra kattintasz, két ikont kellene, hogy láss: a ládáét és a saját pozíciódat.
Ha mégsem, kicsinyíts a térképen, mert alapértelmezésben a ládát mutatja, ha túl messze vagy tőle a saját pozíciód nem jelenik meg, csak egy másik nagyítási szinten.
Előzmény: alizoli (#1110)
Sziasztok! Bizotsan én vagyok a béna, de nem tudom használni a progit. :( Pontosabban abban szeretnék segítséget kérni, hogy:
1. mit kell tennem, hogy az általam kiválasztott ládához "navigálódjak" a térképen? (az iránytű mutatja a távolságot és az irányt)
2. elvileg letöltöttem offline használatra a térképet. Hogyan férek hozzá?
Remélem érthetően fogalmaztam. :) Nagggyon kezdő vagyok, viszont holnap szeretnék ládázni!
A segítséget előre is köszönöm szépen!
1. mit kell tennem, hogy az általam kiválasztott ládához "navigálódjak" a térképen? (az iránytű mutatja a távolságot és az irányt)
2. elvileg letöltöttem offline használatra a térképet. Hogyan férek hozzá?
Remélem érthetően fogalmaztam. :) Nagggyon kezdő vagyok, viszont holnap szeretnék ládázni!
A segítséget előre is köszönöm szépen!
Szia!
Természetesen engedélyezve van a GPS, talál is jelet, a pozíciómat elég pontosan mutatja. Ha viszont elindulok, ez nem látszik a térképen. Ha kilépek a főmenübe, majd vissza a térképre, akkor aktualizálódik.
Természetesen engedélyezve van a GPS, talál is jelet, a pozíciómat elég pontosan mutatja. Ha viszont elindulok, ez nem látszik a térképen. Ha kilépek a főmenübe, majd vissza a térképre, akkor aktualizálódik.
Előzmény: BigMick (#1108)
Mozgás közben azonban a térképen nem változik a kijelzett pozícióm, illetve az iránytű sem mutatja a távolság változását.
Hát ez nem az igazi.
Két kérdés:
1. A GPS használat engedélyezve van?
2. A g:hu címsorában a GPS ikon színes, vagy szürke?
Hát ez nem az igazi.
Két kérdés:
1. A GPS használat engedélyezve van?
2. A g:hu címsorában a GPS ikon színes, vagy szürke?
Előzmény: emree (#1107)
Üdv mindenkinek!
Néhány napja találtam a g:hu-t, nagyon megörültem neki, eddig csak külföldi programokat találtam androidra. Samsung Galaxy Spica-n használom, 2.2.3-as androiddal.
A térkép és a ládák be/letöltése szuperül működik. Mozgás közben azonban a térképen nem változik a kijelzett pozícióm, illetve az iránytű sem mutatja a távolság változását. Csak akkor frissül mindkettő, ha kilépek a főmenübe, ami nem túl praktikus, ellenben kényelmetlen. Jól gondolom, hogy ennek nem így kéne működni? Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Néhány napja találtam a g:hu-t, nagyon megörültem neki, eddig csak külföldi programokat találtam androidra. Samsung Galaxy Spica-n használom, 2.2.3-as androiddal.
A térkép és a ládák be/letöltése szuperül működik. Mozgás közben azonban a térképen nem változik a kijelzett pozícióm, illetve az iránytű sem mutatja a távolság változását. Csak akkor frissül mindkettő, ha kilépek a főmenübe, ami nem túl praktikus, ellenben kényelmetlen. Jól gondolom, hogy ennek nem így kéne működni? Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszokat!
"Nem sikerült a feltételeknek megfelelő ládát letölteni"
Már többször tárgyaltuk ezt a jelenséget, aminek az oka a geocaching.hu letöltés oldal hibája:
ládalista letöltése HTML formátumban
Sajnos ez van, a g:hu-val tapasztalatok szerint kb. 200 ládányi kupac az a max. mennyiség, ami még gond nélkül egyszerre letölthető.
Már többször tárgyaltuk ezt a jelenséget, aminek az oka a geocaching.hu letöltés oldal hibája:
ládalista letöltése HTML formátumban
Sajnos ez van, a g:hu-val tapasztalatok szerint kb. 200 ládányi kupac az a max. mennyiség, ami még gond nélkül egyszerre letölthető.
Előzmény: yoda-lukit (#1104)
szerintem inkább valami korlát lehet, nem is teljesen értelmetlen, hiszen 3G-t használva eléggé megnövelheti a forgalmat, ha több ezer ládát próbálsz egyszerre letölteni.
Gondolom.
Gondolom.
Előzmény: yoda-lukit (#1104)
Legújabb verzióbál miért lehet, hogy nem tud egy kanyi ládát se letölteni bizonyos esetekben? Megyek a letöltés weből menübe, a ládakódot hagyom "GC"-n, név részlet semmi, közelben lévők pipa, max táv 100 km, "letöltés" klikk, üzenet: "Nem sikerült a feltételeknek megfelelő ládát letölteni".
15, 50 km-re működik, 100 km-re már nem. Lenne valamilyen láda, amit nem tud rendesen parse-olni? Ha a közelben lévőkről leveszem a pipát, szintén nem megy.
Előre is köszi: lukit
15, 50 km-re működik, 100 km-re már nem. Lenne valamilyen láda, amit nem tud rendesen parse-olni? Ha a közelben lévőkről leveszem a pipát, szintén nem megy.
Előre is köszi: lukit
Üdv!
Megtudná valaki mondani, hogy két mapsforge térképet hogyan lehet egybemosni? Vagyis két .map fájlbol eggyet létrehozni?
Megtudná valaki mondani, hogy két mapsforge térképet hogyan lehet egybemosni? Vagyis két .map fájlbol eggyet létrehozni?
Gyakorlatilag csak egy ládaleírásba előzetesen elmentett pontra tudok navigálni. Mi lehet a hiba?
Valószínűleg egy bug van a programban. Igyekszem a következő verzióban javítani.
Valószínűleg egy bug van a programban. Igyekszem a következő verzióban javítani.
Előzmény: Fekist (#1100)
Szia BigMick! SNG Galaxy S2-t használok, g:hu 1.4.11-es verzióval. Ha (offline) térképre bökve, a megjelenő párbeszédablakkal célpontot akarok kijelölni, a program meghívja a pontot, a térképen látható is a szaggatott vonal, de átváltva az iránytűre, az továbbra is a ládaleírásból utoljára meghívott irányt, távolságot és (jobbra fenn) a nevet mutatja. (Akkor is, ha a leírásokat már töröltem a ládalistából.) Gyakorlatilag csak egy ládaleírásba előzetesen elmentett pontra tudok navigálni. Mi lehet a hiba?
az online használat a telenor "okos" tarifája szerint böngészésnek, vagy kiemelt letöltésnek számít
Nem tudom a telenornál mi számít böngészésnek és mi kiemelt letöltésnek.
A g:hu program html, illetve néha wap protokollt használ az adatok le- és feltöltéséhez, de hogy a telenor ezeket hogyan minősíti, azt nem tudom.
Nem tudom a telenornál mi számít böngészésnek és mi kiemelt letöltésnek.
A g:hu program html, illetve néha wap protokollt használ az adatok le- és feltöltéséhez, de hogy a telenor ezeket hogyan minősíti, azt nem tudom.
Előzmény: papj (#1096)
A g:hu program a ládaleírásokban használatos coord formátumok szabványos írásmódjára van felkészítve, ami ilyen:
coord lat="N 47° 12,081'" lon="E 18° 8,401'"
A GCVps láda leírása ehelyett egy ilyen, nem szabványos formát használ:
coord lat="N 47,2008024°" lon="E 18,1394731°"
A gc.hu weblap úgy látszik fel van készítve rá, hogy az ilyen írásmódot átkonvertálja megjelenítéskor. Megpróbálom a g:hu progit is majd kiképezni rá.
coord lat="N 47° 12,081'" lon="E 18° 8,401'"
A GCVps láda leírása ehelyett egy ilyen, nem szabványos formát használ:
coord lat="N 47,2008024°" lon="E 18,1394731°"
A gc.hu weblap úgy látszik fel van készítve rá, hogy az ilyen írásmódot átkonvertálja megjelenítéskor. Megpróbálom a g:hu progit is majd kiképezni rá.
Előzmény: Nargoth (#1097)
A Várpalotai Séta (GCVpS) pontjai nem jelennek meg a g:hu-ban, látszólag rendben vannak pedig.
Szia! Azt szeretném megtudni, hogy az online használat a telenor "okos" tarifája szerint böngészésnek, vagy kiemelt letöltésnek számít. Erre az ügyfélszolgálaton nem tudtak választ adni, túl spéci a kérdés. Nekem a ládák az online térképen megjelennek, de nem linkelődnek úgy, mint az offline verzióban, ennek mi az oka? A válaszokat a programot köszönöm!
Bocsánat elnéztem .Sikerült a térképet letölteni ,és működik.Még egyszer nagyon köszönöm.
Köszönöm a segítségedet.Csak még az az egy kérdésem van hogy ezek közül melyiket érdemes letölteni.
Előzmény: keep (#1093)
Szia borsó
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
Előzmény: borsó (#1092)
Sziasztok!Abban kérnék segítséget ,hogy pontosan hogyan kell, és honnan pc re térképet letölteni amit aztán a telefonra tudok másolni.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Szia! Hasonló témában gyötröm jómagam is a progit. Arra már rájöttem, hogy egy új koo-t elmenteni csak letöltött ládaleírás elejére tudok. Azt is "vettem", hogy a térképre bökve létrehozhatok egy új pontot (névvel koo-val), amelyik csak ott lesz látható (bár nem lenne rossz, ha valahova lementené és a jelölők törlése után is visszahívható lenne). A gondom igazából akkor kezdődik, amikor az így felvitt, névvel ellátott új pontra rábökve, célpontként akarom kijelölni. A progi meg is hívja a pontot, a térképen látható lesz a hozzá vezető szaggatott vonal, azonban átváltva az iránytűre, a műszer teljesen mást mutat. Ha volt előtte valamilyen (ládaleírásból meghívott) célpont, akkor azt (irány, távolság és a jobbra fenn a név), ha nem, akkor az északi irányt (a név és távolság üres). Csak velem kekeckedik? És ha igen, hogyan tudnám "visszaszívatni"? ;-)
Előzmény: BigMick (#1089)
Sajnos az úgy nem jó, mert a célt maga a koordináta mutatja meg, először a koordinátát kell megadjam, és ebből látom hogy hol a cél.
Előzmény: BigMick (#1089)
Értem. Jelenleg max. annyit tudsz még tenni, hogy térképen megkeresed a célt, ráböksz a térképre és a feljövő dialógusablakban a Célpont opciót választod.
Előzmény: zolikj (#1088)
Köszönöm a gyors választ, igen ezt így megtaláltam csak ehhez kell letöltött láda vagy játék, én egy külön menüre gondoltam ahol csak ez a funkció lenne.
Előzmény: BigMick (#1087)
be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Előzmény: zolikj (#1086)
Sziasztok,
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Jól van. Igazából már én is elfelejtettem, hogy a koordináta adatok formázása nem a magában a ládaadat megjelenítő képernyőben történik, hanem korábban, még a ládaadatok importálásakor.
Előzmény: Yoss (#1084)
Ez elképzelhető. Megpróbálom újra letölteni a ládákat. Majd jelzem az eredményt.
Előzmény: BigMick (#1082)
Ennek a GCTOZE ládának az adatait nem a g:hu frissítés előtt töltötted még le/be?
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Előzmény: Yoss (#1081)
Hát nekem belekattintva is pici lesz. Lementés, nagyítás: ekkor meg annyira elmosódott, hogy semmi írást nem lehet kivenni.
Előzmény: Yoss (#1078)
Most meg itt nem látszik, pedig ugyanabban az albumban van, mint az előző. De kattintásra megnyílik. Legalábbis nekem. Ha nem, szólj, elküldöm privátban.
Előzmény: Yoss (#1077)
Oké, de az előbbi posztban írtam, hogy a frissítés után is ez a helyzet. Mindjárt hegesztek egy újabb képet.
Előzmény: BigMick (#1074)
A képernyőmentésen én 1.3.17-es verziót látok, amiben még tényleg ilyen volt a koord.formátum. Azóta eltelt 9 hónap, megszületett további 25 újabb verzió, és az 1.4.0-s óta már a megszokott koord.formátumban látszanak a láda koordináták:
Előzmény: Yoss (#1073)
Közben leesett a tantusz, hogy elég régi a verzió ezért frissítettem a legújabbra. A probléma ettől még nem oldódott meg, a képernyőmentés ugyanezt mutatná.
Előzmény: Yoss (#1072)
Akkor még 2 kérdés:
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
Előzmény: Yoss (#1070)
Jó lenne, de nem az. Nálam 000.000000° ami nem jó. Az általad írtra szeretném állítani, amit írtam én is, de nem megy.
Előzmény: BigMick (#1068)
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Lehet, hogy meglepő, de igen.
Most ugyanaz a közös file kiválasztó eljárás működik a ládaleírások, a GG.hu-s játékleírások és a térképek kiválasztására. Ennek az eljárásnak egy bemeneti paramétere van: egy file név kiterjesztés, amit az adott célra keressen (html, xml, illetve map).
Előzmény: Robman (#1066)
nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Melyik koordinátát kéne ilyenre alakítani?
A 00° 00,000' formátum miért nem jó?
Előzmény: Yoss (#1064)
A "market" még nem ajánlja fel a 10->11 frissítést.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Pedig pont ma este töltöttem fel oda is.
Előzmény: GSdriver (#1063)
Lemaradt az l betű a a cache.html végéről.
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
?????
2 óra volt mire rajottem. :-)
Más nem járjon így!
Nagy munka lenne a htm felismerése a betöltésnel?
Jó a progi!
Előzmény: Robman (#1065)
Hali.
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Kösz a munkádat a progival kapcsolatban.
Én vagyok a béna vagy nem megy a ladalista betöltés sdrol?
Leszedek 60 ládát tartalmazó cache.html-t a geocaching.hu ről, de a g:hu nem is látja, pedig ott van a könyvtárban.
Probaltam zippelve is.
Köszönöm a segítséget.
R
Biztos hülye vagyok, de nem tudom átállítani a koordináta formátumot 000°00.000"-re. Ami igen zavaró. De lehet, hogy csak én vagyok béna.
Sziasztok!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
Nagyon kedvelem a g:hu-t, elsősorban a vektoros térképpel való off-line működés miatt. Evés közben jön meg az étvágy, ezért kérdezősködnék egy picit.
Hozzájutottam egy GPS trackerhez, amit beszereltem az autómba. Ha "esemény" van (pl. ellopják), akkor a a tracker SMS-ben 30 másodpercenként egy google maps link formájában visszaküldi a pozíciót járulékos információkkal "megfűszerezve". pl.:
[link]
Megjön az SMS, rákattintok a linkre, kiválaszthatom, hogy gmaps-ban, (és nem böngészőben) szeretném megnyitni a linket, és ha van internet kapcsolatom megjelenik a pozíció. [U]Mindez azonban offline-ban természetesen nem működik[/U Az a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a google maps linket valahogy egyszerűen megjeleníteni a g:hu-ban. Kézzel beírni a koordinátákat igen nehézkes. (előttem van, hogy éppen lopják az autómat, és én próbálom bepötyögni a pozíciót) Valami láda importhoz hasonló funkcióra, vagy a teljes link ctrl+C ctrl+V -s bevitelére gondolok.
Ez már off, de ha tudtok valamilyen androidos térképprogramot, ami vektoros térképen tud megnyitni google maps linkeket, az is segítene.
Előre is köszönöm!
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |