1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Esetleg lehet az nagyobb, jobban látható?
A következő verzióban nagyobb lesz.
A következő verzióban nagyobb lesz.
Előzmény: Ronin (#1119)
Azt megkérdezhetném, hogy ha a ládaadatokat kód alapján töltöm, akkor másnál is olyan rövid a beviteli mező, hogy kigördül belőle a beírt szöveg? Így macerás ellenőrizni, hogy esetleg nem ütöttem-e félre valamit a tapin...
Esetleg lehet az nagyobb, jobban látható?
Esetleg lehet az nagyobb, jobban látható?
Na, sikerült lefotóznom, íme:
[link]
[link]
[link]
Ahogy én látom, talál jelet, a pozíció is megvan, de mozgás közben továbbra sem akar frissülni. Ma kipróbálom az újratelepítést, hátha az segít.
[link]
[link]
[link]
Ahogy én látom, talál jelet, a pozíció is megvan, de mozgás közben továbbra sem akar frissülni. Ma kipróbálom az újratelepítést, hátha az segít.
Előzmény: BigMick (#1116)
Tudnál esetleg egy képet feltölteni ide, hogy pontosan mi látszik a képernyőn ilyenkor?
Előzmény: emree (#1115)
Esetleg a korábban felvetett problémára van valami ötletetek?
Ma kipróbáltam autóban is, ugyanaz a helyzet. A mobilnet és a gps is aktiválva volt a telefonon, illetve a programban az antenna mellett a színes "jel" sávok is látszottak, azaz ott is engedélyezve volt a gps. Amint megtalálta a helyet, azt pontosan ki is jelezte a térképen, viszont frissülni, megmozdulni a világért sem volt hajlandó.
Kipróbáltam más navi programokkal, semmi gond nem volt.
Jó lenne valami megoldást találni, mert szimpatikus és gyors program, szívesen használnám.
Ma kipróbáltam autóban is, ugyanaz a helyzet. A mobilnet és a gps is aktiválva volt a telefonon, illetve a programban az antenna mellett a színes "jel" sávok is látszottak, azaz ott is engedélyezve volt a gps. Amint megtalálta a helyet, azt pontosan ki is jelezte a térképen, viszont frissülni, megmozdulni a világért sem volt hajlandó.
Kipróbáltam más navi programokkal, semmi gond nem volt.
Jó lenne valami megoldást találni, mert szimpatikus és gyors program, szívesen használnám.
Előzmény: emree (#1109)
Idézet
Akkor olyan funkció nincs, ne is keressem (az iránytűn kívül), hogy navigáljon is az én pozíciómtól a ládáig?
Olyan nincs.
Ez nem navigáció, nem arra készült, hogy felismerje az utakat és azokra optimalizáljon.
Azt neked kell megtenned: a térkép alapján kitalálnod, hogyan jutsz célba.
De legalább segít abban, hogy megmutatja a térképen, hogy éppen hol jársz. Ebben viszont jó és a technikai lehetőségekhez képest pontos.
Idézet
nem tudom hová mentette az offline célú térképet. :(
Ezt pedig ki kellene derítened valahogy, mert enélkül nem fogod tudni használni a lementett MAPSFORGE térképet.
Csatlakoztasd a telót megint a PC-re külső meghajtóként és próbáld meg megtalálni így.
Vagy a telón egy tipp: nálam az /mnt/sdcard/_ExternalSD könyvtárban van, de ez típustól függően eltérő.
Kis türelemmel biztosan megtalálod. :)
Előzmény: alizoli (#1112)
Oké, mostmár látom a térképen a ládákat, ha az osmdroid: online/ofline van kipipálva. Ha az általad ajánlott beállítást alkalmazom, akkor azt írja, hogy érvénytelen térképfájl, mivel, nem tudom hová mentette az offline célú térképet. :(
Akkor olyan funkció nincs, ne is keressem (az iránytűn kívül), hogy navigáljon is az én pozíciómtól a ládáig?
Akkor olyan funkció nincs, ne is keressem (az iránytűn kívül), hogy navigáljon is az én pozíciómtól a ládáig?
Előzmény: gonczi (#1111)
abból kiindulva, hogy
bármelyik térkép nézeten, legegyszerűbb, ha a főmenü térkép ikonjára kattintva, a menüből válaszd ki a "Térkép file" almenüben a telefonra letöltött térkép file-t.
Majd ellenőrizd, hogy beállításoknál a Térkép menüben a Térkép formátum alatt a MAPSFORGE: offline vector map van-e bejelölve.
Innen működnie kell:
ha a láda leírásánál a térkép ikonra kattintasz, két ikont kellene, hogy láss: a ládáét és a saját pozíciódat.
Ha mégsem, kicsinyíts a térképen, mert alapértelmezésben a ládát mutatja, ha túl messze vagy tőle a saját pozíciód nem jelenik meg, csak egy másik nagyítási szinten.
Idézet
Nagggyon kezdő vagyok
bármelyik térkép nézeten, legegyszerűbb, ha a főmenü térkép ikonjára kattintva, a menüből válaszd ki a "Térkép file" almenüben a telefonra letöltött térkép file-t.
Majd ellenőrizd, hogy beállításoknál a Térkép menüben a Térkép formátum alatt a MAPSFORGE: offline vector map van-e bejelölve.
Innen működnie kell:
ha a láda leírásánál a térkép ikonra kattintasz, két ikont kellene, hogy láss: a ládáét és a saját pozíciódat.
Ha mégsem, kicsinyíts a térképen, mert alapértelmezésben a ládát mutatja, ha túl messze vagy tőle a saját pozíciód nem jelenik meg, csak egy másik nagyítási szinten.
Előzmény: alizoli (#1110)
Sziasztok! Bizotsan én vagyok a béna, de nem tudom használni a progit. :( Pontosabban abban szeretnék segítséget kérni, hogy:
1. mit kell tennem, hogy az általam kiválasztott ládához "navigálódjak" a térképen? (az iránytű mutatja a távolságot és az irányt)
2. elvileg letöltöttem offline használatra a térképet. Hogyan férek hozzá?
Remélem érthetően fogalmaztam. :) Nagggyon kezdő vagyok, viszont holnap szeretnék ládázni!
A segítséget előre is köszönöm szépen!
1. mit kell tennem, hogy az általam kiválasztott ládához "navigálódjak" a térképen? (az iránytű mutatja a távolságot és az irányt)
2. elvileg letöltöttem offline használatra a térképet. Hogyan férek hozzá?
Remélem érthetően fogalmaztam. :) Nagggyon kezdő vagyok, viszont holnap szeretnék ládázni!
A segítséget előre is köszönöm szépen!
Szia!
Természetesen engedélyezve van a GPS, talál is jelet, a pozíciómat elég pontosan mutatja. Ha viszont elindulok, ez nem látszik a térképen. Ha kilépek a főmenübe, majd vissza a térképre, akkor aktualizálódik.
Természetesen engedélyezve van a GPS, talál is jelet, a pozíciómat elég pontosan mutatja. Ha viszont elindulok, ez nem látszik a térképen. Ha kilépek a főmenübe, majd vissza a térképre, akkor aktualizálódik.
Előzmény: BigMick (#1108)
Mozgás közben azonban a térképen nem változik a kijelzett pozícióm, illetve az iránytű sem mutatja a távolság változását.
Hát ez nem az igazi.
Két kérdés:
1. A GPS használat engedélyezve van?
2. A g:hu címsorában a GPS ikon színes, vagy szürke?
Hát ez nem az igazi.
Két kérdés:
1. A GPS használat engedélyezve van?
2. A g:hu címsorában a GPS ikon színes, vagy szürke?
Előzmény: emree (#1107)
Üdv mindenkinek!
Néhány napja találtam a g:hu-t, nagyon megörültem neki, eddig csak külföldi programokat találtam androidra. Samsung Galaxy Spica-n használom, 2.2.3-as androiddal.
A térkép és a ládák be/letöltése szuperül működik. Mozgás közben azonban a térképen nem változik a kijelzett pozícióm, illetve az iránytű sem mutatja a távolság változását. Csak akkor frissül mindkettő, ha kilépek a főmenübe, ami nem túl praktikus, ellenben kényelmetlen. Jól gondolom, hogy ennek nem így kéne működni? Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Néhány napja találtam a g:hu-t, nagyon megörültem neki, eddig csak külföldi programokat találtam androidra. Samsung Galaxy Spica-n használom, 2.2.3-as androiddal.
A térkép és a ládák be/letöltése szuperül működik. Mozgás közben azonban a térképen nem változik a kijelzett pozícióm, illetve az iránytű sem mutatja a távolság változását. Csak akkor frissül mindkettő, ha kilépek a főmenübe, ami nem túl praktikus, ellenben kényelmetlen. Jól gondolom, hogy ennek nem így kéne működni? Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszokat!
"Nem sikerült a feltételeknek megfelelő ládát letölteni"
Már többször tárgyaltuk ezt a jelenséget, aminek az oka a geocaching.hu letöltés oldal hibája:
ládalista letöltése HTML formátumban
Sajnos ez van, a g:hu-val tapasztalatok szerint kb. 200 ládányi kupac az a max. mennyiség, ami még gond nélkül egyszerre letölthető.
Már többször tárgyaltuk ezt a jelenséget, aminek az oka a geocaching.hu letöltés oldal hibája:
ládalista letöltése HTML formátumban
Sajnos ez van, a g:hu-val tapasztalatok szerint kb. 200 ládányi kupac az a max. mennyiség, ami még gond nélkül egyszerre letölthető.
Előzmény: yoda-lukit (#1104)
szerintem inkább valami korlát lehet, nem is teljesen értelmetlen, hiszen 3G-t használva eléggé megnövelheti a forgalmat, ha több ezer ládát próbálsz egyszerre letölteni.
Gondolom.
Gondolom.
Előzmény: yoda-lukit (#1104)
Legújabb verzióbál miért lehet, hogy nem tud egy kanyi ládát se letölteni bizonyos esetekben? Megyek a letöltés weből menübe, a ládakódot hagyom "GC"-n, név részlet semmi, közelben lévők pipa, max táv 100 km, "letöltés" klikk, üzenet: "Nem sikerült a feltételeknek megfelelő ládát letölteni".
15, 50 km-re működik, 100 km-re már nem. Lenne valamilyen láda, amit nem tud rendesen parse-olni? Ha a közelben lévőkről leveszem a pipát, szintén nem megy.
Előre is köszi: lukit
15, 50 km-re működik, 100 km-re már nem. Lenne valamilyen láda, amit nem tud rendesen parse-olni? Ha a közelben lévőkről leveszem a pipát, szintén nem megy.
Előre is köszi: lukit
Üdv!
Megtudná valaki mondani, hogy két mapsforge térképet hogyan lehet egybemosni? Vagyis két .map fájlbol eggyet létrehozni?
Megtudná valaki mondani, hogy két mapsforge térképet hogyan lehet egybemosni? Vagyis két .map fájlbol eggyet létrehozni?
Gyakorlatilag csak egy ládaleírásba előzetesen elmentett pontra tudok navigálni. Mi lehet a hiba?
Valószínűleg egy bug van a programban. Igyekszem a következő verzióban javítani.
Valószínűleg egy bug van a programban. Igyekszem a következő verzióban javítani.
Előzmény: Fekist (#1100)
Szia BigMick! SNG Galaxy S2-t használok, g:hu 1.4.11-es verzióval. Ha (offline) térképre bökve, a megjelenő párbeszédablakkal célpontot akarok kijelölni, a program meghívja a pontot, a térképen látható is a szaggatott vonal, de átváltva az iránytűre, az továbbra is a ládaleírásból utoljára meghívott irányt, távolságot és (jobbra fenn) a nevet mutatja. (Akkor is, ha a leírásokat már töröltem a ládalistából.) Gyakorlatilag csak egy ládaleírásba előzetesen elmentett pontra tudok navigálni. Mi lehet a hiba?
az online használat a telenor "okos" tarifája szerint böngészésnek, vagy kiemelt letöltésnek számít
Nem tudom a telenornál mi számít böngészésnek és mi kiemelt letöltésnek.
A g:hu program html, illetve néha wap protokollt használ az adatok le- és feltöltéséhez, de hogy a telenor ezeket hogyan minősíti, azt nem tudom.
Nem tudom a telenornál mi számít böngészésnek és mi kiemelt letöltésnek.
A g:hu program html, illetve néha wap protokollt használ az adatok le- és feltöltéséhez, de hogy a telenor ezeket hogyan minősíti, azt nem tudom.
Előzmény: papj (#1096)
A g:hu program a ládaleírásokban használatos coord formátumok szabványos írásmódjára van felkészítve, ami ilyen:
coord lat="N 47° 12,081'" lon="E 18° 8,401'"
A GCVps láda leírása ehelyett egy ilyen, nem szabványos formát használ:
coord lat="N 47,2008024°" lon="E 18,1394731°"
A gc.hu weblap úgy látszik fel van készítve rá, hogy az ilyen írásmódot átkonvertálja megjelenítéskor. Megpróbálom a g:hu progit is majd kiképezni rá.
coord lat="N 47° 12,081'" lon="E 18° 8,401'"
A GCVps láda leírása ehelyett egy ilyen, nem szabványos formát használ:
coord lat="N 47,2008024°" lon="E 18,1394731°"
A gc.hu weblap úgy látszik fel van készítve rá, hogy az ilyen írásmódot átkonvertálja megjelenítéskor. Megpróbálom a g:hu progit is majd kiképezni rá.
Előzmény: Nargoth (#1097)
A Várpalotai Séta (GCVpS) pontjai nem jelennek meg a g:hu-ban, látszólag rendben vannak pedig.
Szia! Azt szeretném megtudni, hogy az online használat a telenor "okos" tarifája szerint böngészésnek, vagy kiemelt letöltésnek számít. Erre az ügyfélszolgálaton nem tudtak választ adni, túl spéci a kérdés. Nekem a ládák az online térképen megjelennek, de nem linkelődnek úgy, mint az offline verzióban, ennek mi az oka? A válaszokat a programot köszönöm!
Bocsánat elnéztem .Sikerült a térképet letölteni ,és működik.Még egyszer nagyon köszönöm.
Köszönöm a segítségedet.Csak még az az egy kérdésem van hogy ezek közül melyiket érdemes letölteni.
Előzmény: keep (#1093)
Szia borsó
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
a progit elindítva az "infó" gomb "térképek" fülén van a neked szükséges infó.
Egyébként pedig innen kell neked a mapsforge térkép, amit lementesz, kitömörítesz a kártyádon, majd a progiban térkép -> helyi menü -> térkép file menüből megnyitod
egészségedre :)
Előzmény: borsó (#1092)
Sziasztok!Abban kérnék segítséget ,hogy pontosan hogyan kell, és honnan pc re térképet letölteni amit aztán a telefonra tudok másolni.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Lehetőleg teljes Magyarország térkép kellene.Próbáltam a TUHU-ról is letölteni de nem igazán tudom pontosan hogyan kell.Segítség lenne az is ha valaki lépésről lépésre leírná.Előre is köszönöm.
Szia! Hasonló témában gyötröm jómagam is a progit. Arra már rájöttem, hogy egy új koo-t elmenteni csak letöltött ládaleírás elejére tudok. Azt is "vettem", hogy a térképre bökve létrehozhatok egy új pontot (névvel koo-val), amelyik csak ott lesz látható (bár nem lenne rossz, ha valahova lementené és a jelölők törlése után is visszahívható lenne). A gondom igazából akkor kezdődik, amikor az így felvitt, névvel ellátott új pontra rábökve, célpontként akarom kijelölni. A progi meg is hívja a pontot, a térképen látható lesz a hozzá vezető szaggatott vonal, azonban átváltva az iránytűre, a műszer teljesen mást mutat. Ha volt előtte valamilyen (ládaleírásból meghívott) célpont, akkor azt (irány, távolság és a jobbra fenn a név), ha nem, akkor az északi irányt (a név és távolság üres). Csak velem kekeckedik? És ha igen, hogyan tudnám "visszaszívatni"? ;-)
Előzmény: BigMick (#1089)
Sajnos az úgy nem jó, mert a célt maga a koordináta mutatja meg, először a koordinátát kell megadjam, és ebből látom hogy hol a cél.
Előzmény: BigMick (#1089)
Értem. Jelenleg max. annyit tudsz még tenni, hogy térképen megkeresed a célt, ráböksz a térképre és a feljövő dialógusablakban a Célpont opciót választod.
Előzmény: zolikj (#1088)
Köszönöm a gyors választ, igen ezt így megtaláltam csak ehhez kell letöltött láda vagy játék, én egy külön menüre gondoltam ahol csak ez a funkció lenne.
Előzmény: BigMick (#1087)
be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Bármelyik láda- vagy játékleírásban Menü / Új pont, majd a leírásban ráböksz, és már ki is van jelölve célpontnak.
Előzmény: zolikj (#1086)
Sziasztok,
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Lehetséges olyan menüvel, funkcióval bővíteni a progit ahol be tudok gépelni egy tetszőleges koordinátát és ahhoz odanavigál ?
Jól van. Igazából már én is elfelejtettem, hogy a koordináta adatok formázása nem a magában a ládaadat megjelenítő képernyőben történik, hanem korábban, még a ládaadatok importálásakor.
Előzmény: Yoss (#1084)
Ez elképzelhető. Megpróbálom újra letölteni a ládákat. Majd jelzem az eredményt.
Előzmény: BigMick (#1082)
Ennek a GCTOZE ládának az adatait nem a g:hu frissítés előtt töltötted még le/be?
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Mert akkor el tudom képzelni, hogy rosszul töltődtek be a koordináták.
Előzmény: Yoss (#1081)
Hát nekem belekattintva is pici lesz. Lementés, nagyítás: ekkor meg annyira elmosódott, hogy semmi írást nem lehet kivenni.
Előzmény: Yoss (#1078)
Most meg itt nem látszik, pedig ugyanabban az albumban van, mint az előző. De kattintásra megnyílik. Legalábbis nekem. Ha nem, szólj, elküldöm privátban.
Előzmény: Yoss (#1077)
Oké, de az előbbi posztban írtam, hogy a frissítés után is ez a helyzet. Mindjárt hegesztek egy újabb képet.
Előzmény: BigMick (#1074)
A képernyőmentésen én 1.3.17-es verziót látok, amiben még tényleg ilyen volt a koord.formátum. Azóta eltelt 9 hónap, megszületett további 25 újabb verzió, és az 1.4.0-s óta már a megszokott koord.formátumban látszanak a láda koordináták:
Előzmény: Yoss (#1073)
Közben leesett a tantusz, hogy elég régi a verzió ezért frissítettem a legújabbra. A probléma ettől még nem oldódott meg, a képernyőmentés ugyanezt mutatná.
Előzmény: Yoss (#1072)
Akkor még 2 kérdés:
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
- pontosan hol van még a programban ilyen 000.000000° ?
- és melyik g:hu verzióról beszélünk?
Előzmény: Yoss (#1070)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |