Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |
2011-02-20 19:34:03
Először is gratulálni szeretnék a programhoz. Köszönjük!

Lehet kérésem:
- a láda leírásnál legyen valahol egy link, gomb, bármi, amivel megnyithatom közvetlenül az adott láda weboldalát a böngészőben. Mondjuk ha a láda infó sorára kattintok, ahol a technikai részleteket jeleníti meg az ikonok alatt. Jó néha látni a teljes oldalt a képek miatt pl.
- a GPS-t ne használja folyamatosan, csak ha előtérben van a program. Ha nem lépek ki csak átlépek másik programra akkor is fogja, használja jelenleg, ahogy látom. (meg lehet kikapcsolt képernyővel is, ezt nem tudom)
- ja meg egy bug nálam: ha nincs bekapcsolva a GPS, felteszi a kérdést, be is kapcsolom, de nem kezdi el használni, amikor visszalépek az épp elindított programba. Ki kell lépnem belőle kilépés gombbal és újra kell indítanom, hogy jó legyen. V1.2.3 desire Z Android v2.2.1

Előre is kösz!

2011-02-20 16:58:58
Szép munka. Csak gratulálni tudok hozzá. Köszönöm neked!
Moles

2011-02-20 12:17:05
Szia BigMick!

A tegnapi napon a következő hibára lettem figyelmes a progiban:
- GC.hu részen a következő kereshető ládára próbáltam rákeresni : GCKGAT, de a program azt mondta, hogy "Nem található a feltételeknek megfelelő láda". Érdekes, mivel a láda kereshető. Muszáj voltam wapon bejelentenem a találatot.

Az általam használt verzió: 1.2.3 (de az 1.2.2-nél is megvolt a hiba).
Bryan

2011-02-20 01:13:28
Ez igen. Nem is vagyunk rá méltók :)
Hála és köszönet

2011-02-19 22:16:27
Azért pár linket iderakok a képekhez jobb híján:
GC ládaleírás iránytű ikonnal
GC iránytű
GG iránytű
BigMick

2011-02-19 22:11:39
Verziófrissítések:
- Marketen mostantól az 1.2.2 verzió van fenn, érdemes rá frissíteni az 1.1.7/8-ról, akinek még az van.
- Itt ezen a fórumon pedig elérhető a következő fejlesztési verzió az 1.2.3 verziószámon.
Apróbb módosítások mellett a legfontosabb újdonsága az iránytű, ami a GC ládaleírás ill. GG játékleírás fejlécben található iránytű ikonra bökve indítható.
Működése hasonló, mint amit némely garmin kütyükben megszokhattunk: mutatja a célig még hátralevő távolságot, valamint a cél aktuális irányát (meg a jelen helyzetem és a célpont közti magasságkülönbséget)
Akartam képeket is bemutatni, de (legalábbis az Előnézet) tele lesz tőle javascript függvény hibaüzenetnek kinéző szeméttel.
BigMick

2011-02-18 16:07:25
köszi.
zferke

Előzmény: magpet (#178)
2011-02-18 15:23:46
Valamit találtam régebben, de nem olvasott mindent rendesen, a .hu és a games GGPX-ével bajlódott időnként. Ezért le is szedtem, a nevére sem emlékszem, de a Marketben valami ügyes kulcsszavakkal (geocaching, groundspeak, paperless geocaching) talán rá lehet bukkanni.
magpet
Házigazda

Előzmény: zferke (#177)
2011-02-18 15:14:44
Szia Mindenkinek!
Adroiddal kapcsolatos kérdés:
Van olyan ingyenes program ami olvassa a ggpx fájlokat? (a ládaleírások miatt kérdezem)

Köszi ha reagál valaki!

zferke

2011-02-16 09:44:42
Az izgalmassághoz: amin most dolgozom, az nekem elég izgalmas (megcsinálni), bár ezt tekinthetjük egy teljesen alap dolognak is, amiben nincs semmi pláne. Hogy aztán nektek milyen lesz (használni) az majd kiderül...
Képkezelés: kezdetektől benne van az álmaimban. A láda/játékleírás mellé jó lenne képet is tárolni, de ehhez tényleg kéne valami szerver oldali támogatás.
A képbeküldésre az a gondolatom van, hogy:
- bármelyik láda/játék leírásból indíthassak felvétel készítést, és az így készült fotó/videó automatikusan legyen hozzákötve ehhez a ládához/játékhoz.
- amikor alkalmas net rendelkezésre áll (pl. este wifi), akkor a nap közben ládához/játékhoz kapcsolt képeket akár egyesével, akár kötegelten fel tudjam tölteni.
Hogy mindez mikor? Apósom örökbecsű szavaival élve: ezután.
BigMick

Előzmény: magpet (#175)
2011-02-15 18:38:14
Izgalmasság! :) Képkezeléssel nincsenek terveid? időnként jó volna a ládák/játékok képeit is lehúzni (nem böngészőben szenvedni, főleg egy GPRS-t is alig tudó domboldalban). Persze ehhez jó volna szerver-oldalon egy apróképcsináló kimenet, ha jól gondolom.
A másik, hogy jó volna képet feltölteni a loghoz.
De türelmes vagyok. :)))
magpet
Házigazda

Előzmény: BigMick (#174)
2011-02-15 18:28:56
A geocaching.com-os login megadás egyelőre szigorúan kísérleti célokat szolgál. Nem tudom, mikorra lesz belőle valóban használható dolog.
Nemsokára lesz viszont egy másik izgalmas új funkció. Bővebbet, majd ha kész lesz.
BigMick

Előzmény: keep (#173)
2011-02-15 12:44:10
Nocsak-nocsak. A beállításoknál levő geocaching.com-os login megadási lehetőség vajon mi célt szolgál? :))
Esetleg egy apró gondolat: a changelogot valahogy el lehetne érni a progamból? Akár úgy, hogy egy online szöveget behúz, nem kell fixen tároltnak lennie. Illetve esetleg egy linket a legújabb verzió letöltéséhez :)

2011-02-13 20:19:04
Elérhető az 1.2.2 verzió.
Vannak benne hibajavítások (pl. rövidke GC log betöltéskori elszállás esete), apró finomítások, és pár új feature:
- letöltött GG játék adatokat megjegyzi, akár a program újraindulás után is, hasonlóan, mint a GC-nél
- GG játéklistában a koordinátával rendelkező outdoor játékok távolsága automatikusan frissül pozíció változáskor
- GG játéklista mindig az aktuális távolságok szerinti növekvő sorrendben, a végén a koordináta nélküliek
- GG "Megtaláltam" játékleírás nélkül közvetlenül is indítható
- GC/GG térképi jelölőre bökéssel elágazás a láda/játék leírásába

Akartam a GC ládaleírás offline betöltéshez hasonló GG játékleírás betöltést is, de végül 2 dolog miatt mégsem került bele a programba:
1. Csak egyesével lehet egy-egy játékról gpx fájlt letölteni
2. A letölthető gpx arra lenne elegendő, hogy térképen útpontként szerepeljen, de se leírás, se egyéb adatok nincsenek benne
Így itt marad az online letöltési módszer (de most már megjegyzi a program a letöltött játékokat)
BigMick

2011-02-13 13:50:32
A 1.2.1-ben a log betöltésnél egy ellenőrzés belepusztul abba, ha 5 karakternél rövidebb a log szövege (pl.: ok).
A következő verzióban már javítva lesz.
A hosszú ő,ű-vel még mindig küzdök. Kiderült, az sem mindegy, hogy magán a kütyün milyen karakterkészletet használ az aktuálisan használt soft billentyűzet. Amivel én a default szöveget beírtam, na az éppen a nem szeretem kategóriába tartozott :)
Egyelőre jobbnak láttam inkább röviddé alakítani, mert az biztosan átmegy.
BigMick

Előzmény: keep (#170)
2011-02-13 12:08:00
nálam most a következő a jelenség:
ürítettem minden adatot, cachet, 1.2.1 verzió.
gc ládák, letöltöm a max 7 km-re levő kereshető ládákat. Ez 7 db. Leszedi, eltárolja. Kiválasztok egyet, majd megpróbálom megnyitni a logokat. Felvillan, majd az alkalmazás bezárja magát. Minden ládánál ez van, amit próbáltam.
+1: a default köszön szövegben van egy hosszú ő, ami mintha nem került volna be a gc oldalra, vagy át lett alakítva rövidre. Már átírtam, nem ugrik be most

2011-02-12 15:00:42
Minden vilagos, koszonom!
magpet
Házigazda

Előzmény: BigMick (#168)
2011-02-12 14:46:24
A marketen az utolsó stabil verzió (jelenleg az 1.1.8) van fent.
Itt pedig a legfrissebb fejlesztési verzió szedhetô le, jelenleg az 1.2.1.
Ez utóbbiban van az offline GC.
BigMick

Előzmény: magpet (#166)
2011-02-12 13:55:06
berzio=verzio
Huncut apro gombocskak...
magpet
Házigazda

Előzmény: magpet (#166)
2011-02-12 13:53:46
A Butikban is mindig a legfrissebb berzio van fent? Mert onnan. Ma huztam le egy verziot, de nem lelem az offline opciot.
magpet
Házigazda

Előzmény: BigMick (#165)
2011-02-12 13:46:26
Megtaláltam, mi volt a gond. A javítás az 1.2.1 verzió képében elérhető.
BigMick

Előzmény: keep (#163)
2011-02-12 12:29:41
Hm...
Tényleg. Megnézem, mi lehet.
BigMick

Előzmény: keep (#163)
2011-02-12 12:13:21
feltettem az új verziót és ebben nekem nem működik a gc.hu ládaletöltés. Offline fel tudtam tölteni, de az online nem müx. Kiírja, hogy közeli ládák adatainak betöltése, majd nem található a feltételeknek megfelelő láda. Bármit állítok a feltételeknél, ez van.

2011-02-12 07:01:29
Sejtettem, hogy ez állhat a dolog hátterében.
Azért csípőből ezzel próbálkoztam, mert nekem ez a fullos offline változat lett volna a hiánypótló megoldás.
Ugyanis a garminba amúgy is betolom az adott környék ládáit. A dolog pikantériája, hogy sajnos az sem tudja az összeset egyszerre kezelni.
Abszolút érthető, hogy elhasal egy 14M-ás html fájlon a szerkezet (szétbontva ez már nem okozna gondot. De látható, hogy még a nagy garminnak sem sikerült ezt featurát jól megoldania).
Az igényeken nem kell nagyon meglepődni, a hülye user már csak ilyen, mindent akar. ;)

Nem mellesleg pedig maximális respect, tényleg egy pöpec kis alkalmazást sikerül(t) összehoznod.

ui: érzem, hogy lassan váltanom kell a dominós csomagról valami okostelefonbarát megoldásra, hogy tavasszal már érdemei szerint tudjam használni a programodat.
Infó:
csak ne utálnám ennyire a telekom cégeket...

pihe

Előzmény: BigMick (#161)
2011-02-11 22:13:32
Hát nem kispályás dolog mindjárt 2674 db láda komplett leírásával kezdeni a betöltési próbát. Amúgy a program elszállás oka: kifogyott a memóriából. Más szóval: túl nagy volt a falat.
Azért kíváncsi lettem volna, mit kezdesz vele, ha valahogy sikerült volna mégis begyömöszölni mind az összes láda leírását a kütyübe :)
Na, de legalább tudjuk, (ami azért sejthető volt), hogy ekkora fájlt egyben nem szeret megenni a program. Mondjuk az alapvető felhasználási mód az lenne, hogy célzottan betöltesz egy épeszű adagot, amit mondjuk egy hétvégi ládavadászat során esélyes megkeresni, egy viszonylag szűkebb körzetben.
Ez nálam pár tucat ládát szokott jelenteni egy-egy alkalommal. Aztán mikor hazaérünk, törlöm a listát, és mikor legközelebb megyünk ládászni, akkor megint célzottan töltök rá egy reálisan leküzdhető mennyiséget.
Ha mindenáron ilyen tömeget akarsz rátölteni, akkor muszáj szeletelni a dolgot, nem 1 bazi nagy fájlba letöltve mindent, hanem több kissebbre bontva. Hogy konkrétan hol van az a határ, amit még megeszik a program gond nélkül, az függ attól, hogy a kütyüdön épp mennyi a felszabadítható memória, mennyire volt bőbeszédű a rejtő, stb.
BigMick

Előzmény: pihe (#160)
2011-02-11 19:18:22
Szia BigMick,

Leteszteltem az offline featurát.

Letöltöttem a caches.html fájlt (full_caches.html néven, ez elvileg a teljes mo-i ládák listája lenne)
Majd megpróbáltam megnyitni.
Betöltés SD kártyáról.
Betallóztam.
Majd... kiírta html átkodolása utf8 formátumra.
És végül: Bocsánat! A g:hu alkalmazás váratlanul leállt.

Ide feltöltöttem az általam letöltött full_caches.html fájlt, és a program által generált logot.
caches.html: [link] (bezippelve)
log: [link]

gép: samsung galaxy 3, android 2.1

Köszönöm a fáradozásod!
pihe

Előzmény: BigMick (#159)
2011-02-11 17:56:15
Új tesztverzió: 1.2.0
Újdonságok:
- GC adatok kezelése sokat bővült:
-- Gyorsult (kisebb netes adatforgalom mellett) a ládaadatok letöltése
-- Az egyszer letöltött ládaadatokat megjegyzi, újra belépés után is azonnal láthatók (mindaddig, míg egy Törlés funkcióval ki nem törlöd)
-- Ládaadatokat lehet offline módon is kezelni: geocaching.hu-ról html formában letöltött ládaadatok fájlját (jellemzően caches.html) rámásolod az SD kártyára, és onnan betölthetők az adatok a programba
-- Ládalista menüjéből egy mozdulattal a lista összes ládájának ikonja kipakolható térképre
-- Ládalistán azonnal frissül a láda távolsága, ha változik a pozíciód
-- Ládalista mindig távolság szerint növekvő rendezettségben mutatja a ládákat (menet közben is automatikusan átrendeződik)
-- meg még pár apróság
BigMick

2011-02-10 19:02:13
Nem követelő volt a hangnem, csak ötletelő :)
Ezt én is így éreztem.
Nem is azért írtam le, hogy nem megy minden egyszerre, inkább csak az erre tévedő kósza olvasók okulására.
BigMick

Előzmény: keep (#157)
2011-02-10 18:33:27
Nem követelő volt a hangnem, csak ötletelő :) Magam részéről max respect!

Előzmény: BigMick (#156)
2011-02-10 17:45:47
Hát igen...
Amikor kezembe fogtam életem első androidos kütyüjét, és megláttam benne a rengeteg lehetőséget, akkor kb. egy ilyen álom körvonalazódott bennem is. Az off-line feltöltés, a COM átjárás, TB-adminisztráció a láda mellől, helyszíni képfeltöltés, rejtő felhívás egy mozdulattal, tuhu-térképes majdnem navigáció, stb.
Aztán elkezdtem megcsinálni, és látszik, hogy van vele munka rendesen. A dolog halad, de mire ez a felsorolás mind beépül, hát az nem holnap lesz.
BigMick

Előzmény: keep (#153)
2011-02-10 16:38:46
Az lehet :) Mondjuk nekem az offline tárolás és az iránytűs navi mellett más már nem is nagyon kéne :) A többi már csak hab a tortán. Vagy inkább a cseresznye

Előzmény: bati (#154)
2011-02-10 16:11:46
na ha ezt mind belekerülne akkor már nem lenne ilyen "pattogós-gyors" :)

2011-02-10 15:26:30
Igen. A legújabb ládák listája azok nem rossz felvetés. Esetleg még pár gondolat tényleg csak ötletbörze szintjén:
- offline tárolás (láttam a changelogban, hogy lesz)
- képek letöltése sd kártyára. Néha elég gázos kép nélkül egy láda, ha pontatlan a koo. Nem olyan rég egy órát kerestünk egyet, fotó után meg 5 perc alatt meglett
- ládaoldal megnyitása böngészőben
- alap iránytűs navigáció
- térkép váltási lehetőség műholdasra
- értesítés, ha új láda érkezik
- fotó feltöltés app-ból
- saját megtalálások listázása
- esetleg valami átjárhatóság a com-os oldal felé? Bár tudom ez mindig problémás
- rejtő adatai, telefonszáma kattintásra hívható
- figyelmeztetés, ha x távolságnál közelebb vagyunk egy ládához. Autózáshoz
- térképről az adott ládára kattintva elérhető ládaleírás
- logoknál értékelési lehetőség
- a ládaoldalon levő egyéb paraméterek (babakocsival kereshető-e stb)
- ha van offline tárolás, akkor lehetne valamilyen formában megjelölni azokat, ahova el akarnék jutni pl egy túra során. c:geonál is az van, hogy letöltök vagy 100-at a környékről, aztán egy túrában azt a konkrét 2-t és már keresgélni kell. Lehetne egy ilyen megjelölt cucc
- facebook, twitter bármimás megosztás :)

Ötletek vannak bőven. Magam is szemezek egyébként Android programozással :)
De így is nagyon szuper és hiánypótló. Köszönjük.

Előzmény: geoneo (#152)
2011-02-10 14:30:07
teccik, androidos lettem és ilyet akartam....
egy olyan funkció mint a legújabb ládák az jó lenne :)
GN
geoneo

2011-02-10 08:48:37
Gratulálok, nagyon jó program. Nálam az egyik legfőbb erénye, hogy nagyon gyors a com-ot kezelő programokhoz képest. Pattog a ládalekérés.
Csak így tovább, felvettem RSS olvasóba ezt az oldalt :)

2011-02-10 00:32:16
Az 1.1.8 verzióra nem érkezett panasz az elmúlt majd 2 hétben, ennek örömére első stabil verzióként felraktam az android marketre is. A marketes letöltés QR-kódja:


Az eddigi elérhetőség is megmarad, onnan a mindenkori legújabb tesztverzió lesz elérhető (mint eddig).
Hamarosan jön egy újabb tesztverzió, amiben sok-sok újdonság lesz (egyelőre a GC oldalon).
BigMick

2011-02-09 18:00:27
A "Hol vagyok" akkor lesz aktív, ha az android location szolgáltatástól kap érvényes pozíciót. Erre időnként várni kell kicsit.
BigMick

Előzmény: nyulanka (#148)
2011-02-09 11:38:19
sziasztok!
Segítsetek, nekem miért nem aktív a "Hol vagyok" ikon a kezdőképernyőn? (3g, GPS..minden bekapcsova) SS Spica android 2.1-el.
Köszi előre is nektek!

2011-01-31 22:25:08
2 éve használok különböző szifonokat, semmi bajom velük... és már Bogee is mac-tért, úgy tűnik... :o)
De ne offoljuk szét teljesen ezt a fórumot, még megharagszik magpet, és kicsap minket... :-)
SylverRat
Moderátor

Előzmény: Yoss (#146)
2011-01-31 14:25:05
A szifonnal csak az a baj, hogy az meg telefonálni alkalmatlan :)
Yoss

Előzmény: SylverRat (#145)
2011-01-31 13:36:49
Mégiscsak szifonra kéne fejleszteni, ott ilyenek nem fordulhatnak elő... :-)
SylverRat
Moderátor

Előzmény: BigMick (#143)
2011-01-31 13:34:26
Helyes! ;)
Sancho

Előzmény: BigMick (#143)
2011-01-31 11:34:34
Hm..., érdekes.
Szerettem volna a saját kütyümön kipróbálni ezt a szituációt. A cachemate fel is települt marketről, de működni már nem hajlandó. Azt mondja, hogy neki feltétlenül rootolt kütyü kell, amin BusyBox is van (vajon mi a fenének?)
Ettől függetlenül kipróbáltam a g:hu telepítést úgy, hogy a cachemate installálva volt. Probléma nélkül működött a dolog, szóval azt gondolom, a hiba nem az én készülékemben van.

Azt meg, hogy valaki milyen vason, milyen rootolási eljárás melyik verziójával, milyen maszek ROM-ot rak fel a saját gépére, milyen BusyBox-os hackelésekkel fűszerezve, meg mennyire tudja, hogy épp mit csinál, azt nincs se időm, se kedvem nyomozgatni, mert annyi elcsesződési lehetőséget rejteget ez a dolog. Vannak erre specializálódott helyek a neten, ahol boldogan rávetik magukat a témára.
Én örülök, ha a g:hu normál android környezetben stabilan tudja azt, amit szeretnék.
BigMick

Előzmény: Sancho (#142)
2011-01-31 10:03:00
Érdekes hibajelenség! Egy másik appal összeveszik a g:hu app. Idézek egy blog kommentből:

Idézet
Valamiért ez nekem nem akar működni. Letöltöm a g.hu.apk telepítőfájlt, de a letöltés után megnyitva telepítés helyett a posztban is látható CacheMate import ablak jön be, úgy látszik nem nagyon kedvelik egymást. Talán egy moddolt cachemate lehet ez az app, és azért?

Forrás: http://androlib.blog.hu/2011/01/27/andro id_es_a_geocaching_1_resz#comment-form

Érdemes lehet tesztelned, hogy kivédd az ilyen akciókat.
Sancho

2011-01-28 16:24:04
Köszi a válaszokat! :)
Sancho

Előzmény: BigMick (#140)
2011-01-28 11:21:36
Arra van lehetőség, hogy a lekért pl. 20 láda mindegyikét egyszerre lássam?
Jelenleg még nincs, csak a ládaleírásból egyesével. Ennek technikai oka van, a jelen módszer szerint a láda koordinátái még nem ismertek a ládalista lekéréskor. Többek közt pont emiatt át fogok térni másik fajta adatlekérésre, abban már a koordináták is átjönnek majd.

Arra van lehetőség, hogy a térképet nézve egy ládára bökve a felugró ablakon lévő névről megnyithassam az adott láda adatlapját? Vagy ez még egy nem létező feature?
Ilyen feature még nincs, de az ötlet jó. Előbb-utóbb lesz ilyen is.
BigMick

Előzmény: Sancho (#139)
2011-01-28 10:46:55
Arra van lehetőség, hogy a térképet nézve egy ládára bökve a felugró ablakon lévő névről megnyithassam az adott láda adatlapját? Vagy ez még egy nem létező feature?
Sancho

Előzmény: BigMick (#137)
2011-01-28 10:45:48
Már nem csak az első pont jelenik meg a térképen, aminek az adatlapját megnéztem először. A többi is megjelenik.

Arra van lehetőség, hogy a lekért pl. 20 láda mindegyikét egyszerre lássam? Vizuális vagyok, és megkönnyíti a döntést a ládaválasztásban adott esetben, ha látom, hogy merre vannak körülöttem ládák egy vidéki kirándulás közben.
Sancho

Előzmény: BigMick (#137)
2011-01-28 09:03:59
Újabb verzió letölthető, az 1.1.8.
Egy ritkán előjövő hiba javítása van benne,
meg a GC ládaoldalon az egyes logok szövegét a log fejlécében a userre vagy a dátumra bökve lehet eltüntetni/újra előhozni.
BigMick

2011-01-24 23:08:40
Köszi!
BigMick

Előzmény: feri60 (#124)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |

Új megtalálások

Bejelentkezés