1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
csak azon csodálkoztam miért nem egyszerre zöldül.
Mert sejtésem szerint a probléma valahogy összefügg a ládalista fel/le görgetéssel, és a zöldülés a görgetés hatására kezd el életbe lépni. Igazából az mondana nekem valamit, ha azt látnám, hogy a problémás elem (aminek nincs se kódja, se neve, de rákattintva mégis bejön a következő láda leírása), meg a közvetlenül felette és alatta levő vajon milyen színnel jelennek meg.
Mert sejtésem szerint a probléma valahogy összefügg a ládalista fel/le görgetéssel, és a zöldülés a görgetés hatására kezd el életbe lépni. Igazából az mondana nekem valamit, ha azt látnám, hogy a problémás elem (aminek nincs se kódja, se neve, de rákattintva mégis bejön a következő láda leírása), meg a közvetlenül felette és alatta levő vajon milyen színnel jelennek meg.
Előzmény: Norbee97 (#1738)
Ez direkt van így, tesztelési célból, ha sikerül mgcsípni a problémát, akkor remélem, segíteni fog, aztán a végleges verzióból majd kiszedem ezt a zöldezést.
Előzmény: Norbee97 (#1735)
Kedves BigMick!
Sajnos most nem tudom letesztelni a 4.2.1 alatt a láda lista problémát.
Jövő hét vége felé kapom vissza a telefonom ha minden jól megy.
Mindenféle kép jelzem majd hogy javult-e a ládalista problémája.
Köszönöm a türelmed.
Sajnos most nem tudom letesztelni a 4.2.1 alatt a láda lista problémát.
Jövő hét vége felé kapom vissza a telefonom ha minden jól megy.
Mindenféle kép jelzem majd hogy javult-e a ládalista problémája.
Köszönöm a türelmed.
Előzmény: BigMick (#1734)
Új verzió: 1.4.28n
Megpróbáltam kicsit belepiszkálni a ládalista megjelenítésbe, hogy sikerüljön már végre megcsípni az ezen a tájon rapszodikusan fellépő gondot is.
Várnék visszajelzést 2 dologról:
- a láda távolság kijelzés javult-e, valamint a ládalistába belépés távolság alapú rendezettségnél még mindig problémás-e 4.2-n
- 2.3-on előfordul-e még, hogy a ládalista "ugrik" néhol (Norbee97 jelzése szerint). Ha igen, kérnék fényképet is róla (ami remélem közelebb visz a hiba pontosabb behatárolásához)
Megpróbáltam kicsit belepiszkálni a ládalista megjelenítésbe, hogy sikerüljön már végre megcsípni az ezen a tájon rapszodikusan fellépő gondot is.
Várnék visszajelzést 2 dologról:
- a láda távolság kijelzés javult-e, valamint a ládalistába belépés távolság alapú rendezettségnél még mindig problémás-e 4.2-n
- 2.3-on előfordul-e még, hogy a ládalista "ugrik" néhol (Norbee97 jelzése szerint). Ha igen, kérnék fényképet is róla (ami remélem közelebb visz a hiba pontosabb behatárolásához)
Előzmény: Norbee97 (#1732)
Olyan lehetőség lehetne, hogy ládák (vagy pontok) kijelölése, és megjelenítése a térképen?
Hát éppen lehetne.
Ha ezen a makacs 4.2-es androidos távolság mizérián végre túljutunk, akkor jönnek majd újra az ilyen jellegű bővítések.
Hát éppen lehetne.
Ha ezen a makacs 4.2-es androidos távolság mizérián végre túljutunk, akkor jönnek majd újra az ilyen jellegű bővítések.
Előzmény: SanchoésM (#1723)
1.4.28m
- Javítottam a 4.2-es androidon a távolság kijelzést (eddig mérföldben számolt a progi km helyett)
- újabb kísérlet, hogy 4.2-es androidon távolság alapú rendezésnél ne fusson hibára
- Javítottam a 4.2-es androidon a távolság kijelzést (eddig mérföldben számolt a progi km helyett)
- újabb kísérlet, hogy 4.2-es androidon távolság alapú rendezésnél ne fusson hibára
Előzmény: Tóthék (#1726)
Most vettem észre, hogy nem teljesen tökéletes a távolság kijelzés.
Eddig nem tűnt fel mert sokkal valósághűbb adatok látszanak mint korábban.
Csatolok két képet amin látszik a különbség.
A kisebbik telefonon 4.1.1 rendszer van és szerintem jók az értékek,
a nagyobbik telefonon van a 4.2.1 rendszer.
Lehet emiatt a hiba miatt nem enged be a ládalistába.
[link]
[link]
Eddig nem tűnt fel mert sokkal valósághűbb adatok látszanak mint korábban.
Csatolok két képet amin látszik a különbség.
A kisebbik telefonon 4.1.1 rendszer van és szerintem jók az értékek,
a nagyobbik telefonon van a 4.2.1 rendszer.
Lehet emiatt a hiba miatt nem enged be a ládalistába.
[link]
[link]
Előzmény: BigMick (#1713)
Lehet hogy értetlen vagyok,de mi az hogy lehal? :$
Ha az lenne,amiről beszéltem akkor majd csinálok képet,ha nem akkor megnézem hogy "azt" csinálja-e,hiszen nekem is 2.3 van..:)
Ha az lenne,amiről beszéltem akkor majd csinálok képet,ha nem akkor megnézem hogy "azt" csinálja-e,hiszen nekem is 2.3 van..:)
Előzmény: BigMick (#1713)
az Endomondonak van saját alkalmazása, valamikor valami 10 centes akcióban vettem meg a PRO verziót. Induláskor elindítod, végén leállítod és már fel is töltötte
Előzmény: Anymen (#1721)
Olyan lehetőség lehetne, hogy ládák (vagy pontok) kijelölése, és megjelenítése a térképen?
HTC Desire, android 2.2-n az 1.4.28l működik, de számomra nem nyújt többet, mint a korábbi működőképes verziók (pl. 1.4.27a) ... vagy nem vettem észre a változást.
Nagyon jól jönne, ha a saját begépelt pont valamilyen ikonnal fel tudna kerülni a térképre.
Nagyon jól jönne, ha a saját begépelt pont valamilyen ikonnal fel tudna kerülni a térképre.
Szia Keep!
Az androidos app-ból hogy használod?
Az Endomondo a gpx, tcx és a fit kiterjesztésű file-okat importálja.
Vagy rossz helyen keresgélek?
Ebben 1.0 vagyok.
Az androidos app-ból hogy használod?
Az Endomondo a gpx, tcx és a fit kiterjesztésű file-okat importálja.
Vagy rossz helyen keresgélek?
Ebben 1.0 vagyok.
Előzmény: keep (#1719)
Még azt vettem észre ,ha hogy sikerül belépnem a ládalistába és átállítom hogy ne távolság szerint hanem kód alapján rendezze a listát, akkor ezután gond nélkül ki-be tudok lépni a ládalistába.
Viszont ha távolság adatok alapján rendezem a ládalistát és nincs bekapcsolva a GPS vevő akkor is nehezen enged be a ládalistába (6-7 próbálkozás kell).
Viszont ha távolság adatok alapján rendezem a ládalistát és nincs bekapcsolva a GPS vevő akkor is nehezen enged be a ládalistába (6-7 próbálkozás kell).
Előzmény: BigMick (#1713)
off
a választól meg a g:hu-tól függetlenül említem, hogy erre (és még egy csomó dologra) tök jó alkalmazás az Endomondo, webes felület, grafikonok, meg tudomisén. Legalábbis nekem bevált már egy jópár hónapja oda logolok mindent még a garminból is
on
a választól meg a g:hu-tól függetlenül említem, hogy erre (és még egy csomó dologra) tök jó alkalmazás az Endomondo, webes felület, grafikonok, meg tudomisén. Legalábbis nekem bevált már egy jópár hónapja oda logolok mindent még a garminból is
on
Előzmény: Anymen (#1718)
Szia BigMick!
A csiganyálat ki tudom exportálni?
Szeretném a túráimat elmenteni, naplózni, tudni hány kilométert mentem egy-egy szakaszon.
A csiganyálat ki tudom exportálni?
Szeretném a túráimat elmenteni, naplózni, tudni hány kilométert mentem egy-egy szakaszon.
Sziasztok. van egy apró gondom: Mitől van az, hogy a g:hu kevesebb találatot ír ki, mint ami valóban van? Hiába frissítek rá, egyel kevesebb találatot mutat, mint ami a gc.hu oldalon rögzítve van. de az benne a legérdekesebb, hogy mindegyik találatot a g:hu-val vittem fel... Ötlet?
Sajnos nem :(
Ez a file a mapsforge térkép megjelenését vezérlő infókat tartalmazza. Ami kellene, az az "std.log" ugyanebből a könyvtárból.
Ez a file a mapsforge térkép megjelenését vezérlő infókat tartalmazza. Ami kellene, az az "std.log" ugyanebből a könyvtárból.
Előzmény: Tóthék (#1714)
1.4.28l
A program induláskor már nem ragaszkodik hozzá, hogy mindegyik féle helymeghatározási módszer be legyen kapcsolva. Ha a GPS használat engedélyezve van az androidban, akkor már nem reklamál, ha közben a hálózat alapú helymeghatározás meg nincs bekapcsolva.
Valaki tudna küldeni log file-t arról a jelenségről, hogy ládalistába belépve lehal a program? Android 2.2-s és 4.1.2-s készüléken nem tudok ilyet előidézni, 2.3-as emulátoron előjön, de nem értem, miért.
A program induláskor már nem ragaszkodik hozzá, hogy mindegyik féle helymeghatározási módszer be legyen kapcsolva. Ha a GPS használat engedélyezve van az androidban, akkor már nem reklamál, ha közben a hálózat alapú helymeghatározás meg nincs bekapcsolva.
Valaki tudna küldeni log file-t arról a jelenségről, hogy ládalistába belépve lehal a program? Android 2.2-s és 4.1.2-s készüléken nem tudok ilyet előidézni, 2.3-as emulátoron előjön, de nem értem, miért.
A "h" verzió nekem tegnap jól teljesített.
Egy érdekesség volt a mapsforge motorral: a határok nem látszanak, így akaratlanul határsértő lettem, ugyanis "torony iránt" közelítettem meg egy geoládát, nem véve figyelembe a határ konkáv voltát - mivel nyoma sem volt a térképen!
:)
Egy érdekesség volt a mapsforge motorral: a határok nem látszanak, így akaratlanul határsértő lettem, ugyanis "torony iránt" közelítettem meg egy geoládát, nem véve figyelembe a határ konkáv voltát - mivel nyoma sem volt a térképen!
:)
Na,ez az 1.4.28k nekem nem lép linkre,de legalŕbb nem áll le.
Ha mást rányitok(régebbi verziók is),rezeg,leáll...
Gyakori probléma,ezt a verziót nem tudom,de azinte mind csinál olyat,hohy néhány láda után kihagy egy üres helyet,ládaikon van,folytatja azokkal,amik már voltak,de rájuk nyomva abba lép,aminek alapból kéne lenni..
(2.3.6.)
Ha mást rányitok(régebbi verziók is),rezeg,leáll...
Gyakori probléma,ezt a verziót nem tudom,de azinte mind csinál olyat,hohy néhány láda után kihagy egy üres helyet,ládaikon van,folytatja azokkal,amik már voltak,de rájuk nyomva abba lép,aminek alapból kéne lenni..
(2.3.6.)
Leteszteltem a 1.4.28k itt már jók a távolságadatok :)
csak egy gond van, amikor megtalálja a pozíciót és átrendezi a ládalistát akkor el is száll a progi kb. 1s alatt.
Ezután ha vissza megyek a ládalistába addig minden rendben míg pozíciót nem fixálja, fixálás után hiba üzenettel elszáll.
Továbbra is nehezen enged be Ládalista-ba csak kb. a 6-7.-ik próbálkozásra, elszáll a progi ha rákattintok a Ládalistára.
csak egy gond van, amikor megtalálja a pozíciót és átrendezi a ládalistát akkor el is száll a progi kb. 1s alatt.
Ezután ha vissza megyek a ládalistába addig minden rendben míg pozíciót nem fixálja, fixálás után hiba üzenettel elszáll.
Továbbra is nehezen enged be Ládalista-ba csak kb. a 6-7.-ik próbálkozásra, elszáll a progi ha rákattintok a Ládalistára.
Előzmény: BigMick (#1708)
Új verzió: 1.4.28k
Tettem egy újabb kísérletet az android 4.2 bug miatti fals távolságértékek gyógyítására.
Tettem egy újabb kísérletet az android 4.2 bug miatti fals távolságértékek gyógyítására.
Két megjegyzés a verzió infóhoz
1.Nincs 91 sorszámú.bejegyzés
2. A DB mező még mindig 12 pedig jó ideje 13, ha jól emlékszem 1.4.26 d-től
1.Nincs 91 sorszámú.bejegyzés
2. A DB mező még mindig 12 pedig jó ideje 13, ha jól emlékszem 1.4.26 d-től
Igen a 4.1.28j verzióban már tudok MAPSFORGE offline térképeket is használni :)
Köszönöm.
Nem tudom a másik problémán dolgoztál-e?
Továbbra is nehezen enged be Ládalista-ba csak kb. a 6-7.-ik próbálkozásra, elszáll a progi ha rákattintok a Ládalistára.
A távolságadatok továbbra sem helyesek sajnos.
Köszönöm.
Nem tudom a másik problémán dolgoztál-e?
Továbbra is nehezen enged be Ládalista-ba csak kb. a 6-7.-ik próbálkozásra, elszáll a progi ha rákattintok a Ládalistára.
A távolságadatok továbbra sem helyesek sajnos.
Előzmény: BigMick (#1705)
Helyesbítek, ez a hiba most nem az a hiba.
Megint egy android verziótól függően jelentkező hülyeség.
Android 2.2.-n előjön (olyan programkód is felhívódik a térkép gombra kattintva, aminek nem kellene), 4.1.2-n meg nem.
Valahogy kikerültem, a módosított 4.1.28j-ben már remélhetőleg nem jön elő.
Megint egy android verziótól függően jelentkező hülyeség.
Android 2.2.-n előjön (olyan programkód is felhívódik a térkép gombra kattintva, aminek nem kellene), 4.1.2-n meg nem.
Valahogy kikerültem, a módosított 4.1.28j-ben már remélhetőleg nem jön elő.
a MAPSFORGE offline térképek kiválasztása esetén, a térkép gombra kattintva elszáll a progi.
Ez a Mapsforge API (térkép megjelenítő komponens) ismert hibája. De csak a térkép kijelöléskor száll el, utána már gond nélkül működik a térkép.
Ez a Mapsforge API (térkép megjelenítő komponens) ismert hibája. De csak a térkép kijelöléskor száll el, utána már gond nélkül működik a térkép.
Előzmény: Tóthék (#1700)
Javított változat: 1.4.28i
Az android 3.2 alatti verziókon előforduló elszállás javítva.
Az android 3.2 alatti verziókon előforduló elszállás javítva.
Előzmény: yumi (#1702)
Kedves BigMick!
Sajnos nálam 4.2.1-en fals távolságértékek jelentkeznek még mindig.
Most raktam fel a 1.4.28h verziót de sajnos nincs változás.
" target="_blank">[link]
Nem is enged be Ládalista-ba csak kb. a 6-7.-ik próbálkozásra nagynehezen, állandóan elszáll a progi ha rákattintok a Ládalistára.
Ha esetleg szűkséges számodra valamilyen fájl a telefonról ami segítség lehet számodra akkor szívesen feltöltőm.
Nálam még egy másik hiba is jelentkezik, csak a OSMDROID online/offline térképeket hajlandó megjeleníteni a MAPSFORGE offline térképek kiválasztása esetén, a térkép gombra kattintva elszáll a progi.
Sajnos nálam 4.2.1-en fals távolságértékek jelentkeznek még mindig.
Most raktam fel a 1.4.28h verziót de sajnos nincs változás.
" target="_blank">[link]
Nem is enged be Ládalista-ba csak kb. a 6-7.-ik próbálkozásra nagynehezen, állandóan elszáll a progi ha rákattintok a Ládalistára.
Ha esetleg szűkséges számodra valamilyen fájl a telefonról ami segítség lehet számodra akkor szívesen feltöltőm.
Nálam még egy másik hiba is jelentkezik, csak a OSMDROID online/offline térképeket hajlandó megjeleníteni a MAPSFORGE offline térképek kiválasztása esetén, a térkép gombra kattintva elszáll a progi.
Előzmény: BigMick (#1699)
Új verzió: 1.4.28h
Javítottam azt a 4.x-es android verziókon előjövő hibát, hogy gc ládaleírásban levő linkre kattintva nem a hivatkozott oldal jött be, hanem a g:hu leállt.
Érdeklődöm, hogy fennáll-e még a 4.2-es androidon jelentkező gond, miszerint a ládalistában fals távolságértékek jelentkeznek?
Valamelyik 1.4.28-as alverzióban megpróbáltam ezt a gondot valahogy kikerülni, de nem kaptam visszajelezést, hogy sikerült-e.
Javítottam azt a 4.x-es android verziókon előjövő hibát, hogy gc ládaleírásban levő linkre kattintva nem a hivatkozott oldal jött be, hanem a g:hu leállt.
Érdeklődöm, hogy fennáll-e még a 4.2-es androidon jelentkező gond, miszerint a ládalistában fals távolságértékek jelentkeznek?
Valamelyik 1.4.28-as alverzióban megpróbáltam ezt a gondot valahogy kikerülni, de nem kaptam visszajelezést, hogy sikerült-e.
Nekem csak a 7végén tűnt fel, hogy a ládalista, ha vannak benne megtalált ládák is, akkor színesebb egy kicsit.
Viszont a frissen megtaláltakat nem jelzi ugyanolyan színnel, mint az eredetileg is ilyen állapotúakat.
Nem tudom, hogy ez fícsör, vagy bug, csak jelzem!
Viszont a frissen megtaláltakat nem jelzi ugyanolyan színnel, mint az eredetileg is ilyen állapotúakat.
Nem tudom, hogy ez fícsör, vagy bug, csak jelzem!
Új verzió: 1.4.28g
Egy változás van benne: ládaleírásból ládalistába visszatérve nem a lista elejére ugrik, hanem ugyanoda, ahol voltunk a listában.
Egy változás van benne: ládaleírásból ládalistába visszatérve nem a lista elejére ugrik, hanem ugyanoda, ahol voltunk a listában.
Miben különbözik ilyen szempontból egy telo egy tablettől?
Nem tudom.
Játszottam 4.1.2-es és 2.2-es androidon a tuhu térképpel, de mindkét telefonon szépen megmaradtak a letöltött csempék akkor is, amikor kikapcsoltam a wifit.
Valami nagyon blőd hülyeség lesz az oka nálad ennek a rejtélyes eltűnősdinek.
Nem tudom.
Játszottam 4.1.2-es és 2.2-es androidon a tuhu térképpel, de mindkét telefonon szépen megmaradtak a letöltött csempék akkor is, amikor kikapcsoltam a wifit.
Valami nagyon blőd hülyeség lesz az oka nálad ennek a rejtélyes eltűnősdinek.
Előzmény: szcsalad (#1691)
Azt meg lehet csinálni,hogy ha a 164 ládából a 126.-ra megyek,olvasgatom,stb,aztán visszalépek a ládalistába,ugyanúgy a 126.-nál folytassa,ne az elsőnél?:)
Lesz ilyen is.
Lesz ilyen is.
Előzmény: Norbee97 (#1692)
Elnézést,de már kérdeztem,csak nem volt reakció: Azt meg lehet csinálni,hogy ha a 164 ládából a 126.-ra megyek,olvasgatom,stb,aztán visszalépek a ládalistába,ugyanúgy a 126.-nál folytassa,ne az elsőnél?:)
Köszi előre! :D
Köszi előre! :D
Kedves BigMick!
Feltettem a 1.4.28f verziót. Előtte az archívból feltöltöttem a TUHU mappát a térképcsempékkel. A telepítés utáni indítás wifi nélkül, GPS nem pozicionált (mert épületben vagyok). Az eredmény: üres térkép mappa.
Na, gondoltam biztos a telepítés törölt mindent(a ládalista megmaradt), ezért fájlkezelővel újra bemásoltam a térképet a mappába. Program újraindítás után újra üres a tuhu mappa, pedig 340 MB-t másoltam bele.
Az eszköz nem telefon, hanem egy tablet: Wayteq xtab 50 GPS, ICS 4.0.3
Az újraindítást mindkét esetben kikapcsolt wifivel és még nem pozicionált GPS-szel történt. (Lehet, hogy ez a probléma?)
Sajnálom, hogy nem sikerült eredményt elérni, mert így offline ládázáshoz használhatatlan, mert minden térképet töröl, nem csak a TUHU-t.
Miben különbözik ilyen szempontból egy telo egy tablettől?
Feltettem a 1.4.28f verziót. Előtte az archívból feltöltöttem a TUHU mappát a térképcsempékkel. A telepítés utáni indítás wifi nélkül, GPS nem pozicionált (mert épületben vagyok). Az eredmény: üres térkép mappa.
Na, gondoltam biztos a telepítés törölt mindent(a ládalista megmaradt), ezért fájlkezelővel újra bemásoltam a térképet a mappába. Program újraindítás után újra üres a tuhu mappa, pedig 340 MB-t másoltam bele.
Az eszköz nem telefon, hanem egy tablet: Wayteq xtab 50 GPS, ICS 4.0.3
Az újraindítást mindkét esetben kikapcsolt wifivel és még nem pozicionált GPS-szel történt. (Lehet, hogy ez a probléma?)
Sajnálom, hogy nem sikerült eredményt elérni, mert így offline ládázáshoz használhatatlan, mert minden térképet töröl, nem csak a TUHU-t.
Miben különbözik ilyen szempontból egy telo egy tablettől?
Előzmény: BigMick (#1689)
Üdv BigMick és mindenki!
Még egy észrevételem támadt:
Térképen nézetben (ládaleírásból vagyok főmenüvől egyaránt) amikor 'új pontot' akarok létrehozni koordináta alapján, a mapsforge térképen nem jelenik Meg semmi. Nincs jelölő. elég zavaró Ha specifikusan Egy bitpnyos koordinátára Kell menni, De nem látom hova... Ez régebbi verzióknál is volt, nem új keletű.
Segítséged köszönöm.
Még egy észrevételem támadt:
Térképen nézetben (ládaleírásból vagyok főmenüvől egyaránt) amikor 'új pontot' akarok létrehozni koordináta alapján, a mapsforge térképen nem jelenik Meg semmi. Nincs jelölő. elég zavaró Ha specifikusan Egy bitpnyos koordinátára Kell menni, De nem látom hova... Ez régebbi verzióknál is volt, nem új keletű.
Segítséged köszönöm.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |