1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Frissítettem az 1.4.30-ra, aztán mivel lassan töltött le logokat, vidszaraktam az "e"-t, de már ez is ugyanolyan lassú. Mi az ok?
Ja, és kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz a képhiba kijavítva. :)
Ja, és kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz a képhiba kijavítva. :)
Előzmény: Norbee97 (#1921)
Szia BigMick!
Nem tudom volt-e már kérdés, de nem lehetne, hogy a ládák térképen való megjelenítésekor megjelenne a láda neve is?
Nem tudom volt-e már kérdés, de nem lehetne, hogy a ládák térképen való megjelenítésekor megjelenne a láda neve is?
Miért nem próbálod ki az vektoros, offline térkép beállítását? Egyszer kell megcsinálni, utána állandóan ott lesz a részletes térkép a telefonodon.
Előzmény: Norbee97 (#1921)
Az "e"-t használom, és nem akarja leszedni a Google térképet. Mit tegyek?
Előzmény: Norbee97 (#1915)
A letöltött ládák nem látszanak a térképen. Ha listából kiválasztok egyet és ott nyomok a térképre akkor látszik azaz egy.
Ez beállítás (én nem találtam erre irányulót) kérdése vagy valami nem ok?
Ez beállítás (én nem találtam erre irányulót) kérdése vagy valami nem ok?
Szia BigMick,
Lehet tudni ez a módosítás mikor jelenik meg és melyik verzióban? :) Nagyon várom már!
Köszi
Lehet tudni ez a módosítás mikor jelenik meg és melyik verzióban? :) Nagyon várom már!
Köszi
Előzmény: BigMick (#1804)
Köszönöm nekik is! :)
Készítettem egy rövid leírást, remélem lassan guglival is rátalálnak majd a kulcsszavakra.
Magyarországi offline túratérkép Androidra
Készítettem egy rövid leírást, remélem lassan guglival is rátalálnak majd a kulcsszavakra.
Magyarországi offline túratérkép Androidra
Előzmény: BigMick (#1912)
Na, már nincs sok bajom a progival, és ezek a bajok sem túl nagyok. Az egyik az, hogy ha képet töltök le nem mindig tölti le, hanem csak néhányat szed le, vagy csak egy vonal van a helyén.
A másik pedig, hogy megmutatja hogy megtaláltam, de némelyiknél nincs ott a dátum.
Meg még azt nem szeretem, hogy ha megszakítom a kép vagy logletöltést, akkor a progi rezeg és leáll.
Ennyi lenne, más probléma nincs vele.
Viszont ha belépek a térképbe,és onnan vissza,akkor a főmenübe küld vissza.
A másik pedig, hogy megmutatja hogy megtaláltam, de némelyiknél nincs ott a dátum.
Meg még azt nem szeretem, hogy ha megszakítom a kép vagy logletöltést, akkor a progi rezeg és leáll.
Ennyi lenne, más probléma nincs vele.
Viszont ha belépek a térképbe,és onnan vissza,akkor a főmenübe küld vissza.
Az lenne a kérdésem, hogyan tudom a beépített érzékelőt megfelelő munkára bírni (Motorola Razr Maxx)?
Ezzel kapcsolatban igen sok panasz és pár megoldás is található a neten. Úgy tűnik ez egy eléggé általános probléma a Motorola Razr Maxx telefonnál.
link
Ezzel kapcsolatban igen sok panasz és pár megoldás is található a neten. Úgy tűnik ez egy eléggé általános probléma a Motorola Razr Maxx telefonnál.
link
Előzmény: szokekiss (#1913)
Másfél hónapot visszaolvasva találtam egy bejegyzést, mely hasonlatos az én problémámmal, jelesül, hogy az iránytű nekem nem működik megfelelően.
Hiába csinálom a 8-asokat, vagy rezegtetem a csuklómmal, a pontossága akár 90°-ot is téved (lassan aztán beáll a helyes irányba, de ez tapasztalataim szerint többször 10 percet is igénybe vesz, arról nem is beszélve, hogy sosem tudom, mikortól működik helyesen). Lehet, hogy türelmetlen vagyok és 10-15 másodpercnél tovább kell e műveletek valamelyikét csinálni?
A technika fejlődését követve, most szeretnék áttérni a PDA-s alkalmazásról g:hu-ra, amely minden másban felülmúlja a jelenleg használtat. Viszont PDA-n ha megvannak a műholdak a kijelölt cél irányának mutatása tűpontos!
Mint az a korábbi hozzászólásban kiderült számomra, a g:hu nem a műholdakról vett adatból számolja az irányt a cél felé, hanem a mobilba beépített érzékelő adatai szerint.
Az lenne a kérdésem, hogyan tudom a beépített érzékelőt megfelelő munkára bírni (Motorola Razr Maxx)?
Nem gondolt-e a fejlesztő arra, hogy az irányadatokat a műholdról vett jelek alapján számolja a program?
Hiába csinálom a 8-asokat, vagy rezegtetem a csuklómmal, a pontossága akár 90°-ot is téved (lassan aztán beáll a helyes irányba, de ez tapasztalataim szerint többször 10 percet is igénybe vesz, arról nem is beszélve, hogy sosem tudom, mikortól működik helyesen). Lehet, hogy türelmetlen vagyok és 10-15 másodpercnél tovább kell e műveletek valamelyikét csinálni?
A technika fejlődését követve, most szeretnék áttérni a PDA-s alkalmazásról g:hu-ra, amely minden másban felülmúlja a jelenleg használtat. Viszont PDA-n ha megvannak a műholdak a kijelölt cél irányának mutatása tűpontos!
Mint az a korábbi hozzászólásban kiderült számomra, a g:hu nem a műholdakról vett adatból számolja az irányt a cél felé, hanem a mobilba beépített érzékelő adatai szerint.
Az lenne a kérdésem, hogyan tudom a beépített érzékelőt megfelelő munkára bírni (Motorola Razr Maxx)?
Nem gondolt-e a fejlesztő arra, hogy az irányadatokat a műholdról vett jelek alapján számolja a program?
Ne nekem köszönjed.
Trackman és davidovics dolgoztak azon, hogy a térképbe bekerüljenek a turistajelzések és a szintvonalak.
Trackman és davidovics dolgoztak azon, hogy a térképbe bekerüljenek a turistajelzések és a szintvonalak.
Előzmény: V_Gabor (#1911)
Új verzió: 1.4.30f
Az openmaps.eu-ról mostanság letölthető Magyarország mapsforge térképek megjelenítése okosodott sokat:
- látszanak a szintvonalak
- turistajelzés ikonok a turistautak mentén
- szolídabb színezésű térkép
A térkép file mérete kb 50%-kal megnőtt (41 Mbyte helyett 62 Mbyte jelenleg) a szintvonalak és a turistajelzések miatt.
Maga a térkép még nem végleges, van pár szemmel látható hibája (de szerintem már így is sokkal jobb, mint eddig), pár naponta érdemes megnézni, hátha van újabb, jobb verziója:
http://openmaps.eu/dl.php?dl=hu/Hungary_ openmaps_eu_europe.map.zip
Az openmaps.eu-ról mostanság letölthető Magyarország mapsforge térképek megjelenítése okosodott sokat:
- látszanak a szintvonalak
- turistajelzés ikonok a turistautak mentén
- szolídabb színezésű térkép
A térkép file mérete kb 50%-kal megnőtt (41 Mbyte helyett 62 Mbyte jelenleg) a szintvonalak és a turistajelzések miatt.
Maga a térkép még nem végleges, van pár szemmel látható hibája (de szerintem már így is sokkal jobb, mint eddig), pár naponta érdemes megnézni, hátha van újabb, jobb verziója:
http://openmaps.eu/dl.php?dl=hu/Hungary_ openmaps_eu_europe.map.zip
Még nem tökéletes a kommunikáció a résztvevők között, ezért is mondom azt, hogy még csak kísérleti fázisban vagyunk az API építésben.
Remélem, azért nem ez lesz a jellemző.
Remélem, azért nem ez lesz a jellemző.
Előzmény: V_Gabor (#1907)
Csúcs, kösz!
Ez várható? Egy váratlan kis gc-s változtatás, itt meg annak lekövetése. Vagy beszéltek egymással?
Ez várható? Egy váratlan kis gc-s változtatás, itt meg annak lekövetése. Vagy beszéltek egymással?
Előzmény: BigMick (#1906)
Új verzió: 1.4.30e
A logfrissítést igazítottam a gc.API minapi módosulásához.
A logfrissítést igazítottam a gc.API minapi módosulásához.
szerintem mindenki hozzon _normális_ gps-t, és akkor nincs ilyen gond... ;-D
Moderátor
Előzmény: MrZerge (#1904)
Elég rossz tapasztalatom van a telefonok USB kapcsolati lehetőségeivel. Gyakorlatilag ugyan az az Android verzió sem ugyanazokat a menüpontokat tartalamazza a látszólag azonos felépítésű telefonokban. Hosszas kinlódás után a Myphoneexplorer-t találtam(Googleplayen is fent van), ami működik, de ez is egy telefon esetében percekig bootol, azonosít, drivert keres, szóval a tömeges betöltésre alkalmatlan.
Legjárhatóbb út talán egy nyilt WIFI lenne, azon keresztül párhuzamosan mindenki letölthetné a pont fájlt.
Symbianos Nokiákhoz lehetne gpx, az nekem működött, többé kevésbé oda vezetett a ládákhoz.
Legjárhatóbb út talán egy nyilt WIFI lenne, azon keresztül párhuzamosan mindenki letölthetné a pont fájlt.
Symbianos Nokiákhoz lehetne gpx, az nekem működött, többé kevésbé oda vezetett a ládákhoz.
Előzmény: V_Gabor (#1903)
Nincs mit! Kérdésedből nem derült ki, hogy felhasználói vagy rendezői szemszögből kérdezel. Tulajdonképpen mindegy is.
Igen, ennyi az egész. Előtte azért próbáljátok ki és a terepen történő html fájl megosztásra találjatok ki valami jó megoldást (vagy akár többet is)! Van telefon, ahol az USB nem használható, van akinek mobilnet nincs, stb.
Jó mókát! :)
Igen, ennyi az egész. Előtte azért próbáljátok ki és a terepen történő html fájl megosztásra találjatok ki valami jó megoldást (vagy akár többet is)! Van telefon, ahol az USB nem használható, van akinek mobilnet nincs, stb.
Jó mókát! :)
Előzmény: H.Gábor (#1902)
Szia! Köszi a választ.
Picit félreértettél, mert én leszek az aki feltölti (fel szeretné tölteni) a jelentkezők készülékeire a 11.ddrkt pontjait.
Ha jól értelek akkor a helyzet nagyon egyszerű, csinálunk a szokásos gpx mellé egy html formátumú fájlt is, azt simán áthúzom az okostelefonokba és azt a g:hu lekezeli a "betöltés sd" funkcióval.
Ezek szerint lesz örömbódogság a telefonosoknak :)
Picit félreértettél, mert én leszek az aki feltölti (fel szeretné tölteni) a jelentkezők készülékeire a 11.ddrkt pontjait.
Ha jól értelek akkor a helyzet nagyon egyszerű, csinálunk a szokásos gpx mellé egy html formátumú fájlt is, azt simán áthúzom az okostelefonokba és azt a g:hu lekezeli a "betöltés sd" funkcióval.
Ezek szerint lesz örömbódogság a telefonosoknak :)
Előzmény: V_Gabor (#1899)
Miért nem tölt le logokat? Olyat ír ki hogy Gson kifejtési hiba. :(
Mert ez a verzió már az új geocahing.hu API-t használja, és abban ma megváltozott az API hívás módja. Ezt a programban is le kell követni, hamarosan lesz újabb verzió, amiben már újra menni fog.
Az a fura hogy a régebbi verziók nem csinálják...
Cserében viszont jóval lassabban töltenek le, és jóval nagyobb netes adatforgalommal :(
Mert ez a verzió már az új geocahing.hu API-t használja, és abban ma megváltozott az API hívás módja. Ezt a programban is le kell követni, hamarosan lesz újabb verzió, amiben már újra menni fog.
Az a fura hogy a régebbi verziók nem csinálják...
Cserében viszont jóval lassabban töltenek le, és jóval nagyobb netes adatforgalommal :(
Előzmény: Norbee97 (#1897)
Kézzel beírhatod egyenként a pontokat. Tudtommal a g:hu ilyen funkcióval nem rendelkezik.
Nagyon egyszerű egyébként a megoldás: ha kapsz a versenyen egy html formátumú ládalistát (amiben csak a DDRKT pontjai vannak). Ehhez csupán coord formátumban előzetesen a verseny szervezőinek be kell írni a pontokat a html fájlba.
Itt egy példa (Fairy DDRKT mozgó ládáját használtam donorként), ezt pedig a g:hu "Betöltés SD kártyáról" funkcióval beolvasod.
Nem is olyan nyakatekert, gyorsan és kontrolláltan terjeszthető kívánt időben, egyszerre juthat hozzá minden nevező, ...
Könnyű, csak kicsit gondolkodni kell rajta.
:)
Nagyon egyszerű egyébként a megoldás: ha kapsz a versenyen egy html formátumú ládalistát (amiben csak a DDRKT pontjai vannak). Ehhez csupán coord formátumban előzetesen a verseny szervezőinek be kell írni a pontokat a html fájlba.
Itt egy példa (Fairy DDRKT mozgó ládáját használtam donorként), ezt pedig a g:hu "Betöltés SD kártyáról" funkcióval beolvasod.
Nem is olyan nyakatekert, gyorsan és kontrolláltan terjeszthető kívánt időben, egyszerre juthat hozzá minden nevező, ...
Könnyű, csak kicsit gondolkodni kell rajta.
:)
Előzmény: H.Gábor (#1896)
Miért nem tölt le logokat? Olyat ír ki hogy Gson kifejtési hiba. :(
kérdés csak az, hogy pl egy letöltött Adventure vagy Egyéb játéknál a mellé felrakott gpx-et is letölti e a program és beolvassa e a pontokat, mint pl egy gc multi ládánál... :-/
8sajnos nincs Androidom, így nem tudom tesztelni...)
8sajnos nincs Androidom, így nem tudom tesztelni...)
Moderátor
Előzmény: SylverRat (#1894)
legrosszabb esetben csinálunk egy gg játékot, ami csak a verseny idején elérhető, és azt le tudják tölteni a rendes gps-szel nem rendelkező vagy csak szimplán mazochista versenyzők... :-)
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#1892)
Most próbáltam, a lányom GalaxyS3 minijén (4.1.2) jól működik a térkép, irány, track húzás az 1.4.29 verzióval.
Ugyan az a Mapsforge van mint az enyémen.
Lehet, hogy vissza kellene lépnem arra a verzióra? Az a Googleplayről letöltött verzió.
Más navigációs szoftverek működnek egyébként (Igo, Speedview, Tools).
Ugyan az a Mapsforge van mint az enyémen.
Lehet, hogy vissza kellene lépnem arra a verzióra? Az a Googleplayről letöltött verzió.
Más navigációs szoftverek működnek egyébként (Igo, Speedview, Tools).
Előzmény: MrZerge (#1891)
Hamarosan itt a ddrkt11!
Érdeklődöm, hogy van e már megoldás arra, hogy egyszerűen feltölthessem g:hu-ra is a versenypontokat?
Érdeklődöm, hogy van e már megoldás arra, hogy egyszerűen feltölthessem g:hu-ra is a versenypontokat?
S. Galaxy S Advance, 1.4.30d verzió:
nem frissíti a pozíciót, ha belépek GPS kapcsolattal, kirak a valós pozícióba, de nem mozog, nincs pozicionálás. Ha kiválasztok egy ládát, kiírja a távolságot, jelzi a irányt, de nem változik a távolság mozgás közben sem az iránytű sem a térké üzemmódban. Újbóli belépéskor megint a valós pozicióra tesz a térképen, de utána nem mozog a térképen.
nem frissíti a pozíciót, ha belépek GPS kapcsolattal, kirak a valós pozícióba, de nem mozog, nincs pozicionálás. Ha kiválasztok egy ládát, kiírja a távolságot, jelzi a irányt, de nem változik a távolság mozgás közben sem az iránytű sem a térké üzemmódban. Újbóli belépéskor megint a valós pozicióra tesz a térképen, de utána nem mozog a térképen.
Az úszógumi ikon nem arra való, kérlek olvasd el a leírás (azért készült).
Ha az iránytű gombra be sem lép az iránytű ablakba, akkor egyszerűen kattints a térkép gombra és látni fogod a ládához tartozó összes pontot.... mozogj ;-)
Ha az iránytű gombra be sem lép az iránytű ablakba, akkor egyszerűen kattints a térkép gombra és látni fogod a ládához tartozó összes pontot.... mozogj ;-)
Előzmény: maglew (#1888)
Köszi nektek.
Szóval iránytű állítólag nincs ebben a tipusban, ezért a G.HU programban ha letöltöm a ládalistát, és kiválasztok egy ládát, akkor ugye tudok fotót készíteni, bejelenteni hogy megvan, behozni a térképet, de van ott egy iránytű ikon, ami páromnál (ZTE telefon) a megnyomásával átvált egy iránytűre és kiírja hogy hány méterre van a láda. Ezt a Huawei telefonon hiába nyomtam nem reagált rá semmit.
Ezek szerint akkor a ládát úgy kéne megtalálnom hogy a közelébe érve rányomok a ládára (akkor megjelenik az úszógumi ikon) és akkor a légvonal alapján olyan 10 méter pontossággal odavezet?
köszi minden segítséget
Szóval iránytű állítólag nincs ebben a tipusban, ezért a G.HU programban ha letöltöm a ládalistát, és kiválasztok egy ládát, akkor ugye tudok fotót készíteni, bejelenteni hogy megvan, behozni a térképet, de van ott egy iránytű ikon, ami páromnál (ZTE telefon) a megnyomásával átvált egy iránytűre és kiírja hogy hány méterre van a láda. Ezt a Huawei telefonon hiába nyomtam nem reagált rá semmit.
Ezek szerint akkor a ládát úgy kéne megtalálnom hogy a közelébe érve rányomok a ládára (akkor megjelenik az úszógumi ikon) és akkor a légvonal alapján olyan 10 méter pontossággal odavezet?
köszi minden segítséget
Előzmény: V_Gabor (#1887)
Az iránytű nem egyezik meg a GPS-el. A Fairy által is ajánlott leírásban láthatod, hogy a szaggatott vonal a térképen is használható navigálásra (légvonalban).
Használd azt! Ha mozogsz az emberke pozíciója is változni fog (telefon függő gyakorisággal). Szólj, ha ez sem megy (ami furcsa lenne).
Használd azt! Ha mozogsz az emberke pozíciója is változni fog (telefon függő gyakorisággal). Szólj, ha ez sem megy (ami furcsa lenne).
Előzmény: maglew (#1884)
Ja, bocsi, én meg a GC-s fórumon válaszolgattam.
Akkor maradjunk itt.
(Van iránytű a telefonodban)
De pontosabban kellene leírni a jelenséget, hogy hogyan kapcsolod be, mit nyomsz a gé-n, mit mutat ere...
Mit értesz iránytű alatt?
Esetleg egy fotót feltehetnél valahová arról az állapotról, amivel nem boldogulsz.
Kitartás kell ehhez is, mint a ládázáshoz!
:))
Akkor maradjunk itt.
(Van iránytű a telefonodban)
De pontosabban kellene leírni a jelenséget, hogy hogyan kapcsolod be, mit nyomsz a gé-n, mit mutat ere...
Mit értesz iránytű alatt?
Esetleg egy fotót feltehetnél valahová arról az állapotról, amivel nem boldogulsz.
Kitartás kell ehhez is, mint a ládázáshoz!
:))
Előzmény: maglew (#1884)
Igen, csak nem értem mi a megoldás, ha a telómba nincs iránytű, hogy fogok eljutni a ládáig? :(
Előzmény: Fairy (#1883)
Sziasztok!
Van ez Huawei y300 telefonom és tegnap geoládázni szerettem volna a G:hu programmal.
Maga a program lemegy, a térkép is bejön, látom is a geoláda elhelyezkedését, de az iránytűre klikkelve nem jelenik meg semmi.
Egy másik fórumon azt mondják hogy a telóban nincs iránytű funkció, de ilyen esetben hogy tudnék geoládát keresni? Az iránytű nem a műholdas funkció alapján számolja ki, a pontos helyet? köszi.
Van ez Huawei y300 telefonom és tegnap geoládázni szerettem volna a G:hu programmal.
Maga a program lemegy, a térkép is bejön, látom is a geoláda elhelyezkedését, de az iránytűre klikkelve nem jelenik meg semmi.
Egy másik fórumon azt mondják hogy a telóban nincs iránytű funkció, de ilyen esetben hogy tudnék geoládát keresni? Az iránytű nem a műholdas funkció alapján számolja ki, a pontos helyet? köszi.
g:hu súgó bővült a "Betöltés SD kártyáról" leírással.
Elérhető fent, a FAQ-ra kattintva
Elérhető fent, a FAQ-ra kattintva
Mindenféle navigációra használnám, annyira tetszik.
Ha valamilyen útpont formátumot tudna fogadni Mapsourceból, GPSbabelből (nyilván egy kinevezett könyvtárba), akár munzeesni is lehetne vagy saját útpontokra navigálni.
Elvileg az "Újpont" funkció adott, de az kissé macerás, egyenként bepötyögni.
Ha valamilyen útpont formátumot tudna fogadni Mapsourceból, GPSbabelből (nyilván egy kinevezett könyvtárba), akár munzeesni is lehetne vagy saját útpontokra navigálni.
Elvileg az "Újpont" funkció adott, de az kissé macerás, egyenként bepötyögni.
Előzmény: Togo (#1878)
A hibaüzenet gondolom azért jött, mert a rendszer gyökerébe kerültél azzal a ".."-al. Root jogok nélkül nem szereti a rendszer ha valaki erre felé mászkál. :)
Előzmény: MrZerge (#1876)
A lányom telefonján is működik :-)
Milyen egyszerű ez, ha tudom, hogy hova kell nyúlni.
Köszönöm.
Lehet, hogy a FAQ-ban is össze lehetne foglalni, hátha másoknak is ez volt a baja?
Milyen egyszerű ez, ha tudom, hogy hova kell nyúlni.
Köszönöm.
Lehet, hogy a FAQ-ban is össze lehetne foglalni, hátha másoknak is ez volt a baja?
Előzmény: MrZerge (#1876)
Jéé, hát ez működik :-)
Az volt nagyon ilyesztő, hogy a ".." -be lépéskor valami hiba üzenetet is írt, reménytelennek tűnt. Valóban a ".." logikus utólag, node akkor amikor elöször láttam?
Az volt nagyon ilyesztő, hogy a ".." -be lépéskor valami hiba üzenetet is írt, reménytelennek tűnt. Valóban a ".." logikus utólag, node akkor amikor elöször láttam?
Előzmény: V_Gabor (#1874)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |