1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Szia! Sajnos mostanság elég nagy a csend errefelé.
Bár én nem vagyok a téma szakértője, de korábban már írt valaki itt hasonlóról. Ha jól emlékszem akkor, az iránytű hiánya okozta a problémát.
Ha az alábbi telóról van szó, akkor sajnos a Te esetedben is ez lehet a baj.
[link]
Ha biztosan van iránytűd a telefonban, akkor a program és az adott oprendszer összeférhetetlensége lehet a baj. Ebben akkor kaphatsz segítséget, ha megírod milyen oprendszer fut a telefonodon.
Ez utóbbi esetekben pár napon belül válaszolni szokott egy hozzáértő. Sajnos most a nagy hallgatás (és a rég elmaradó frissítések) lehet, hogy azt jelzik, hogy a fejlesztőnek (BigMick) nagyon nem jut ilyesmire ideje. Mivel szabad ideje terhére fejleszti a programot, kérlek ne neheztelj rá akkor se, ha véletlenül nem kapsz gyorsan választ.
Bár én nem vagyok a téma szakértője, de korábban már írt valaki itt hasonlóról. Ha jól emlékszem akkor, az iránytű hiánya okozta a problémát.
Ha az alábbi telóról van szó, akkor sajnos a Te esetedben is ez lehet a baj.
[link]
Ha biztosan van iránytűd a telefonban, akkor a program és az adott oprendszer összeférhetetlensége lehet a baj. Ebben akkor kaphatsz segítséget, ha megírod milyen oprendszer fut a telefonodon.
Ez utóbbi esetekben pár napon belül válaszolni szokott egy hozzáértő. Sajnos most a nagy hallgatás (és a rég elmaradó frissítések) lehet, hogy azt jelzik, hogy a fejlesztőnek (BigMick) nagyon nem jut ilyesmire ideje. Mivel szabad ideje terhére fejleszti a programot, kérlek ne neheztelj rá akkor se, ha véletlenül nem kapsz gyorsan választ.
Előzmény: accu (#2210)
a g:hu 1.4.30x a sg-130gh telefonon sz iránytü nem mozdul meg. az 1.50 nál meg se jelenik csak a távolság segitsetek
Visszatettem az 1:43 boti változatot, működik is, de egy gondom van. Ha ládalistából kiválastok egyet, a leírásból a térképes ikonnal nem tudok felmenni a térképi helyre, mindig a Guineai öbölben köt ki (nyilván a 0,0 koordinátára). Onnan csak hosszú húzgálással jutok el a láda helyszínére.
Előzmény: Vgyuri (#2208)
A legfrisebb verzióval telepítettem fel a g:hu-t egy vadunatúj gépre. Rögtön el is indult a térképpel, ami fura volt, mert nem töltötte le, igaz az SD kártyán ott volt. A Google fiók tárolta le az előző telepítésemkor, a gépcsere előtt?
Na mindegy a dolog működött mindaddig, mig le nem töltöttem a 3884 darabos ládalistát. Azóta a térkép megnyitása helyett megjelnik, hgy a g:hu sajnos leállt. Kitöröltem a ládákat, de semmi nem változik, térkepre lépés helyett kilép.
Most mit tegyek? Vegyem elő a "bolti" változatot?
Na mindegy a dolog működött mindaddig, mig le nem töltöttem a 3884 darabos ládalistát. Azóta a térkép megnyitása helyett megjelnik, hgy a g:hu sajnos leállt. Kitöröltem a ládákat, de semmi nem változik, térkepre lépés helyett kilép.
Most mit tegyek? Vegyem elő a "bolti" változatot?
Volt, hogy odaugrott, de nem jellemző, kiprovokálni nem tudom, szerencsére többnyire tudom, hol vagyok, különben zoom-olhatok az egész országra, hogy hol az emberke.
Előzmény: heidricha (#2205)
Hali!
Hogy lehet elérni, hogy az aktuális helyemhez illessze a térképet?
A legutóbbi állapotot mutatja, sosem állít vissza a jelenlegi helyhez.
Vagy csak nem győzöm kivárni?
A
Hogy lehet elérni, hogy az aktuális helyemhez illessze a térképet?
A legutóbbi állapotot mutatja, sosem állít vissza a jelenlegi helyhez.
Vagy csak nem győzöm kivárni?
A
Köszi! A locust néztem ami közvetlenül tudja kezelni a bt gpst, ezért kérdeztem. A gps provider is egy jó megoldás.
Moderátor
Előzmény: BigMick (#2203)
A g:hu is, mint minden más androidos program, nem magát a gps eszközt használja közvetlenül, hanem az android op.rendszernek egy szolgáltatását, ami fekete dobozként okádja ki magából a helymeghatározási adatokat.
Más szóval, a válasz nem gc:hu függő, hanem az adott androidos kütyüre általános érvényű.
Blutooth-os külső GPS vevőket megfelelő módon össze lehet kötni androidos kütyüvel, és innentől fogva az adott kütyün futó minden olyan program, ami helyadatokat kér az op.rendszertől, ennek a külső GPS-nek az adatait fogja kapni.
[link]
Más szóval, a válasz nem gc:hu függő, hanem az adott androidos kütyüre általános érvényű.
Blutooth-os külső GPS vevőket megfelelő módon össze lehet kötni androidos kütyüvel, és innentől fogva az adott kütyün futó minden olyan program, ami helyadatokat kér az op.rendszertől, ennek a külső GPS-nek az adatait fogja kapni.
[link]
Előzmény: Csuhás (#2202)
Lehetséges a g.hu-ban a beépített gps helyett külső BT gps-t használni? ( A belső elég érzéketlen, és sokat fogyaszt, külső logger pedig már jól bevált. )
Moderátor
Üdv!
Tudom, hogy nem a leg ideillőbb a kérdés, de nincs véletlenül, vagy nem lesz-e vagy akármi egy ilyen tökéletesen jól működő program Nokia lumiára is? (Win8)
A marketjén található programok egyike sem hajlandó sem offilne ládalistát kezelni, sem a magyar oldalra bejelentkezni... :(
Tudom, hogy nem a leg ideillőbb a kérdés, de nincs véletlenül, vagy nem lesz-e vagy akármi egy ilyen tökéletesen jól működő program Nokia lumiára is? (Win8)
A marketjén található programok egyike sem hajlandó sem offilne ládalistát kezelni, sem a magyar oldalra bejelentkezni... :(
Szinte csak a dicséret: track mentés óta az alkalmazás mindenes lett. Gyalogos track-et remek pontosan rögzíti. Endomondo is futott mellette, amit amúgy szeretek, és nyilvántartást is ad, ami persze jó, de gyalogos track-re alkalmatlan. Annyira simítani akar, hogy az eredménynek köze nincs a valósághoz.
Amiért csak szinte: ha fut az app, kellene a notification ikon. Olyasmi, mint a mozgók letöltésekor, csak perzisztensen, hogy ne felejtsem éjszakára futó állapotban! :)
Amiért csak szinte: ha fut az app, kellene a notification ikon. Olyasmi, mint a mozgók letöltésekor, csak perzisztensen, hogy ne felejtsem éjszakára futó állapotban! :)
Pedig ezt a "hárompöttyöst" sűrűn használhatnád, ez android tulajdonság. Szinte minden programban ezzel nyílnak a beállítási lehetőségek.
Bigmick találmánya az, hogy látványosabb helyre (is) kitette az ikont a saját menüihez...
Bigmick találmánya az, hogy látványosabb helyre (is) kitette az ikont a saját menüihez...
Előzmény: Vgyuri (#2198)
Jé, ezt a hárompöttyös ikont észre sem vettem a tálcán, az állandó négy ikon mellett. Gondolom, más is rájött, hogy ott nincs jó helyen, ezért van az új változatbn felül:-)
Köszönöm.
Köszönöm.
Előzmény: wa_vagyok (#2197)
Ha jól emlékszem, akkor a ládalistát kell megnyitni, és akkor a menüt (a három kockát) megnyitva ott a lehetőség, hogy térképre küldeni a lista összes ládáját.
Előzmény: Vgyuri (#2196)
Ismét megkérdem, a "bolti" régebbi változatnál (1.4.3?) hogy tudom láthatóvá tenni az összes letöltött ládát? Itt még nincs az 1.5 változatnál már létező "Rétegek bekapcsolása" funkció.
Köszi a választ.
Megnéztem, amit írtál, működik, köszönöm. A hozzáadott pontot törölni nem tudtam...
A saját pontokat jó lenne a ládalistától elkülönítve kezelni, ahogy írtam, külön adatbázisban lenne a legjobb. Szerintem :) Vagy ha egy adatbázisban, akkor is külön lehessen kezelni őket a ládáktól.
mp.
Megnéztem, amit írtál, működik, köszönöm. A hozzáadott pontot törölni nem tudtam...
A saját pontokat jó lenne a ládalistától elkülönítve kezelni, ahogy írtam, külön adatbázisban lenne a legjobb. Szerintem :) Vagy ha egy adatbázisban, akkor is külön lehessen kezelni őket a ládáktól.
mp.
Egy adott ládánál a legutolsó oldalról behúzható lapon van a saját pontok helye. Egyelőre itt tudsz saját koordinátákat beírni. Sajnos csak címet adhatsz neki, egyéb leírást nem, viszont a térképre kiteszi a proggi a pontokat. BigMick amúgy ígérte, hogy a következő - nagyon várt - verzióban talán már benne lesz a lehetőség, hogy a ládalistából definiáljunk saját pontokat.
Előzmény: adatmentes (#2193)
Szép napot!
A progi nagyon tetszik, bár az előbb néhányszor bedőlt, küldtem is crashreportot.
A javaslat: néha a gyerkőcöknek csinálunk 'mini geocaching'-et, azaz elrejtünk a környéken dolgokat, amelyeket meg kell találniuk. Kiváló lenne, ha erre a célra lehetne egy privát adatbázist létrehozni, amelybe pontokat tudunk elmenteni, illetve ezekhez navigálni.
Elnézést, ha ez valahol létezik a programban, én nem találtam egyenlőre.
Üdv,
mp
A progi nagyon tetszik, bár az előbb néhányszor bedőlt, küldtem is crashreportot.
A javaslat: néha a gyerkőcöknek csinálunk 'mini geocaching'-et, azaz elrejtünk a környéken dolgokat, amelyeket meg kell találniuk. Kiváló lenne, ha erre a célra lehetne egy privát adatbázist létrehozni, amelybe pontokat tudunk elmenteni, illetve ezekhez navigálni.
Elnézést, ha ez valahol létezik a programban, én nem találtam egyenlőre.
Üdv,
mp
Kénytelen voltam visszatérni a 'bolti' 1.4.3 változathoz, mert az új nem tudja használni az offline térképet. Egy napig csak a csigát bámultam, azután visszaálltam a régire.
Viszont a régiben nincs a Rétegek funkció, itt nem tudom, hogy tudom láthatóvá tenni az összes letöltött ládát. Hogy kell?
Viszont a régiben nincs a Rétegek funkció, itt nem tudom, hogy tudom láthatóvá tenni az összes letöltött ládát. Hogy kell?
Androidos alcatel ot típus. A playről letöltött verziónál próbálkoztam. De már megoldottam leszedtem innen a frisebb verziót és simán bejött! Azért köszönöm čs további sok sikert a fejlesztčsekhez!
Szia! Írd meg légyszíves, hogy milyen teló, milyen oprendszer és melyik programverzió. Úgy biztos kapsz segítséget.
Előzmény: Hartyi (#2189)
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Már jó ideje használom a g:hu-t és nagyon bevállt! A napokban jöttem rá az offline tčrkčpes dologra...de valahogy nem akar működni. Beállításoknál offline-ra állítom letöltöm a tčrkčpet kártyára kiválasztom de ezután nagy sárgás folt a tčrkčp helyett...csak az iránytű čs csiga ikonja látható. Valakinek valami ötlete? Vagy a telefonommal van baj?
Sajnos nem találtam meg :( Az egyetlen, amit elértem, hogy a g.hu skin használatával egyes turistajelzések gigantikusak lettek, a többi meg maradt négy pixeles :( Galaxy Note2-n...
Előzmény: GSdriver (#2186)
Szia
Sajnos, ahogy öregszem, romlik a szemem. Van rá (lesz esetleg) lehetőség, hogy a megjelenő térképen a feliratok, turista jelzések méretét állítani lehessen? Amikor belenagyítok a térképbe, remekül olvashatóak a feliratok, ám amikor utoléri magát a program és lefrissíti a kijelzőt, sajnos csak "bolhapöcs" méretűek lesznek :( A play verzióról beszélek, a teszt verzióban a turistajelzések már jól, a feliratok szintén nehezen olvashatóak (nekem)
Sajnos, ahogy öregszem, romlik a szemem. Van rá (lesz esetleg) lehetőség, hogy a megjelenő térképen a feliratok, turista jelzések méretét állítani lehessen? Amikor belenagyítok a térképbe, remekül olvashatóak a feliratok, ám amikor utoléri magát a program és lefrissíti a kijelzőt, sajnos csak "bolhapöcs" méretűek lesznek :( A play verzióról beszélek, a teszt verzióban a turistajelzések már jól, a feliratok szintén nehezen olvashatóak (nekem)
Ha beviszek egy pontot egy ládához, az mindaddig megmarad, amíg ki nem törlöm. Van esetleg lehetőség arra, hogy szerkeszteni lehessen (azaz módosítni a nevét / koordinátáját)?
Elvileg lehet módosítani (vagy ha nem, akkor egy nem távoli verzióban lehet majd)
Ennek folyományaként azt is meg szeretném kérdezni, hogy júzer által hozzáférhető file-ba menti ezeket az adatokat a proggi, vagy valami számunkra láthatatlan bugyorba rakja?
A bugyor látható: a g.hu.content mappa db mappájában levő my.db nevű SQLite adatbázis file. Ennek a belsejében vannak a ládaadatok, a saját felvitt pontok, a rögzített track-ek, stb.
Elvileg lehet módosítani (vagy ha nem, akkor egy nem távoli verzióban lehet majd)
Ennek folyományaként azt is meg szeretném kérdezni, hogy júzer által hozzáférhető file-ba menti ezeket az adatokat a proggi, vagy valami számunkra láthatatlan bugyorba rakja?
A bugyor látható: a g.hu.content mappa db mappájában levő my.db nevű SQLite adatbázis file. Ennek a belsejében vannak a ládaadatok, a saját felvitt pontok, a rögzített track-ek, stb.
Előzmény: GSdriver (#2182)
Szia!
Szeretnék még valamit kérdezni.
Ha beviszek egy pontot egy ládához, az mindaddig megmarad, amíg ki nem törlöm. Van esetleg lehetőség arra, hogy szerkeszteni lehessen (azaz módosítni a nevét / koordinátáját)?
Ennek folyományaként azt is meg szeretném kérdezni, hogy júzer által hozzáférhető file-ba menti ezeket az adatokat a proggi, vagy valami számunkra láthatatlan bugyorba rakja?
Köszi szépen.
Szeretnék még valamit kérdezni.
Ha beviszek egy pontot egy ládához, az mindaddig megmarad, amíg ki nem törlöm. Van esetleg lehetőség arra, hogy szerkeszteni lehessen (azaz módosítni a nevét / koordinátáját)?
Ennek folyományaként azt is meg szeretném kérdezni, hogy júzer által hozzáférhető file-ba menti ezeket az adatokat a proggi, vagy valami számunkra láthatatlan bugyorba rakja?
Köszi szépen.
Előzmény: BigMick (#2179)
Köszönöm a részletes helyzetjelentést.
Lassan lesz újra g:hu képes telefonom, akkor folytatom majd a fejlesztést tovább.
Lassan lesz újra g:hu képes telefonom, akkor folytatom majd a fejlesztést tovább.
Előzmény: GSdriver (#2174)
Az openmaps-ról letöltött Magyarország térkép (.zip-be tömörítve) mostanában 52 MB, a zip-ből kihámozott .map file pedig 64 MB körül van. A nálad levő 5MB-os valami az biztos, hogy nem jó.
Előzmény: vadaszkahaber (#2175)
A magassági adatfájlokat tudja kezelni?
Ha igen, hova és milyen formában kell tenni?
Ha igen, hova és milyen formában kell tenni?
Kedves programfejlesztők,
Letöltöttem az 1.4.3 verziót is, meg az 1.5-t is Samsung galaxy S4 minire, feltettem a Hungary_openmaps_eu_europe.map offline térképet, de sajnos nem tölti be, lefagy. Pl. az Ausztriát betölti. Érdekes, hogy az ajánlott oldalon levő openmaps térképek (~100Mb) mérete jóval nagyobb mint a MO-i térképméret (~5Mb), ez is kicsit gyanús nekem. Az online térképeket szépen használja ott nem észleltem semmi hibát. Mi lehet az oka, hogy az offline Magyarországot nem tudja kezelni?
Üdv.
A.
Letöltöttem az 1.4.3 verziót is, meg az 1.5-t is Samsung galaxy S4 minire, feltettem a Hungary_openmaps_eu_europe.map offline térképet, de sajnos nem tölti be, lefagy. Pl. az Ausztriát betölti. Érdekes, hogy az ajánlott oldalon levő openmaps térképek (~100Mb) mérete jóval nagyobb mint a MO-i térképméret (~5Mb), ez is kicsit gyanús nekem. Az online térképeket szépen használja ott nem észleltem semmi hibát. Mi lehet az oka, hogy az offline Magyarországot nem tudja kezelni?
Üdv.
A.
A program (1.5.00.t) most már hosszabb használat után is szépen, stabilan működik, semmilyen körülmények közt sem hullik szét (HTC Desire, Android 2.3). Na jó, esetleg akkor, ha megtelik a telóm agya mindenféle zavaros dolgokkal, mert már hetek óta nem volt újraindítva. Ez azonban nem a program hibája.
Az offline térkép csempéinek betöltése nálam sem prompt történik, de azt az 5-10 másodpercet simán ki lehet várni. Nem zavaró.
A GPS kicsit lassan fog fixet (korábbi verziókban ez volt gyorsabb), de mobilnet rákapcsolással ez a folyamat 1-2 mp-re rövidíthető (persze ha van mobilnet).
Szintén a GPS-hez kapcsolódik az, hogy a program indításakor kikapcsolt GPS esetén rákérdez, hogy be szeretném-e kapcsolni. A válaszomtól függetlenül a program saját GPS ikonja bekapcsolt állapotban lesz, ám ha nem választom ki a bekapcsolást, és a telefon fejlécében nem jelenik meg a saját kis GPS ikonja, akkor a GPS valójában nincs bekapcsolva. Jó lenne, ha ilyenkor eleve a szürke GPS ikont dobná fel a program, és csak akkor a zöldet, ha tényleg bekapcsoltam.
2163. hsz. problémái közül a 2.-at pontosítanám. A ládalista oldalról hívva a menüt nem látom a track állapotot, más esetekben igen.
További probléma a track rögzítéssel, hogy szakaszos. Nem teljesen értem, hogy miért nem folyamatosan rögzíti a pontokat a proggi, de olykor hosszabb és leginkább véletlenszerűnek látszó szünet marad két pont közt. A jelenséget nem magyarázza a vételi környezet. Ha gondolod tudok mintát küldeni. Nem tudom biztosan, hogy a teló rosszalkodik, vagy más a probléma.
Az 1. pontban (új pont bevitele) leírt jelenség azóta nem fordult elő, nyilván a telefonom agya volt éppen elborulva. Azóta már volt kikapcs-bekapcs, így nyilván törlődtek a zavaros bitek a memóriájából. :)
Ezzel kapcsolatban viszont nagyon jó lenne, ha a ládalista oldalról is lehetne saját pontot bevinni (pl. com-os láda koordinátáit) úgy, hogy az külön elemként meg is jelenjen a listában.
Előre is köszi.
Az offline térkép csempéinek betöltése nálam sem prompt történik, de azt az 5-10 másodpercet simán ki lehet várni. Nem zavaró.
A GPS kicsit lassan fog fixet (korábbi verziókban ez volt gyorsabb), de mobilnet rákapcsolással ez a folyamat 1-2 mp-re rövidíthető (persze ha van mobilnet).
Szintén a GPS-hez kapcsolódik az, hogy a program indításakor kikapcsolt GPS esetén rákérdez, hogy be szeretném-e kapcsolni. A válaszomtól függetlenül a program saját GPS ikonja bekapcsolt állapotban lesz, ám ha nem választom ki a bekapcsolást, és a telefon fejlécében nem jelenik meg a saját kis GPS ikonja, akkor a GPS valójában nincs bekapcsolva. Jó lenne, ha ilyenkor eleve a szürke GPS ikont dobná fel a program, és csak akkor a zöldet, ha tényleg bekapcsoltam.
2163. hsz. problémái közül a 2.-at pontosítanám. A ládalista oldalról hívva a menüt nem látom a track állapotot, más esetekben igen.
További probléma a track rögzítéssel, hogy szakaszos. Nem teljesen értem, hogy miért nem folyamatosan rögzíti a pontokat a proggi, de olykor hosszabb és leginkább véletlenszerűnek látszó szünet marad két pont közt. A jelenséget nem magyarázza a vételi környezet. Ha gondolod tudok mintát küldeni. Nem tudom biztosan, hogy a teló rosszalkodik, vagy más a probléma.
Az 1. pontban (új pont bevitele) leírt jelenség azóta nem fordult elő, nyilván a telefonom agya volt éppen elborulva. Azóta már volt kikapcs-bekapcs, így nyilván törlődtek a zavaros bitek a memóriájából. :)
Ezzel kapcsolatban viszont nagyon jó lenne, ha a ládalista oldalról is lehetne saját pontot bevinni (pl. com-os láda koordinátáit) úgy, hogy az külön elemként meg is jelenjen a listában.
Előre is köszi.
Előzmény: GSdriver (#2163)
Már minden szép és jó volt, de gyári resetet kellett csinálni és most újra kell telepítei a programot, de elakadtam.
A telepítés megtörtént, a Szerviz menüpontban megadtam az offline-t, megneveztem a Mapsforge omp térképet. Visszaléptem a főmenübe és ráklikkeltem a Térképre, ezután nem tórténik semmi, majd megjelenik a "g:hu nem válaszol" hibaüzenet, és hiába mondom, hogy várakozzon, egy rövid idő után a program leáll. Mikor tórténik a térkép betöltése a kártyáról? Mert azt emlékszem, nem egy-két perc.
A telepítés megtörtént, a Szerviz menüpontban megadtam az offline-t, megneveztem a Mapsforge omp térképet. Visszaléptem a főmenübe és ráklikkeltem a Térképre, ezután nem tórténik semmi, majd megjelenik a "g:hu nem válaszol" hibaüzenet, és hiába mondom, hogy várakozzon, egy rövid idő után a program leáll. Mikor tórténik a térkép betöltése a kártyáról? Mert azt emlékszem, nem egy-két perc.
Köszönöm a válaszolat. Lenne itt még egy kérdés, nyomvonal exportálásnál leáll a program, nem is csinálja meg. Van erre valami megoldás?
Körülbelül 10 másodpercet kell várni, de annyit én sem tudok, hogy álló helyzetben is így történik, vagy csak menet közben.
Amennyire én tudom, tök mindegy, hogy mozogtál-e abban a 10 másodpercben, vagy sem. Az a lényeg, hogy közben a kütyün ne nyúlj a térképhez.
Amennyire én tudom, tök mindegy, hogy mozogtál-e abban a 10 másodpercben, vagy sem. Az a lényeg, hogy közben a kütyün ne nyúlj a térképhez.
Előzmény: Norbee97 (#2169)
Úgy visz vissza a jelenlegi pozíciódhoz, hogy vársz. Körülbelül 10 másodpercet kell várni, de annyit én sem tudok, hogy álló helyzetben is így történik, vagy csak menet közben. :)
Az első kérdésedre a vŕlasz az, hogy ez ilyen, törölni már nem lehet, csak ahogy alább leírtam. :)
Az első kérdésedre a vŕlasz az, hogy ez ilyen, törölni már nem lehet, csak ahogy alább leírtam. :)
Előzmény: Fzeta (#2168)
Itt Én is megtaláltam de, ezzel nem törli az útvonalat hanem csak nem rajzolja fel, ha visszateszem a pipát akkor ismét mutatja. Régebben nem mutatta megint, csak akkor, amikor újból ráböktem egy ládára és beállítottam célpontként. Így is jó, ha újból beállítok egy ládát célpontnak akkor visszarakja a pipát. Lenne még egy kérdésem. Hogyan áll be a térkép úgy, hogy középen legyen a pillanatnyi pozícióm miután eltologattam a térképet?
Előzmény: Norbee97 (#2167)
Szia!
Most úgy kell, hogy amikor a térképben vagy, a jobb felső sarokban lévő 3 pontot lenyomod és kiszeded a pipát a"Célpont" elől. :)
Most úgy kell, hogy amikor a térképben vagy, a jobb felső sarokban lévő 3 pontot lenyomod és kiszeded a pipát a"Célpont" elől. :)
Előzmény: Fzeta (#2164)
Sziasztok!
Megoldódott a probléma miszerint, csak a táblagépen mutatta a ládákat, a telefonon nem (Asus Padphone 2). Letöltöttem a 1.5.0t verziót, ezzel működik rendesen. Egy hiba van nálam, ha a nyomvonalat akarom exportálni akkor leáll a program. Arra pedig még nem jöttem rá, hogy ha egyszer kiválasztottam egy ládát, akkor hogyan tudom eltüntetni a sárga vonalat amit a pozíciómtól a ládáig felrajzol? Ha jól emlékszem, akkor ez régen úgy tűnt el hogy volt egy "navigáció kikapcsolása" sor a helyi menüben.
Megoldódott a probléma miszerint, csak a táblagépen mutatta a ládákat, a telefonon nem (Asus Padphone 2). Letöltöttem a 1.5.0t verziót, ezzel működik rendesen. Egy hiba van nálam, ha a nyomvonalat akarom exportálni akkor leáll a program. Arra pedig még nem jöttem rá, hogy ha egyszer kiválasztottam egy ládát, akkor hogyan tudom eltüntetni a sárga vonalat amit a pozíciómtól a ládáig felrajzol? Ha jól emlékszem, akkor ez régen úgy tűnt el hogy volt egy "navigáció kikapcsolása" sor a helyi menüben.
Szia, köszi az új fejlesztéseket! Ma tudtam kipróbálni. Nálam működik (HTC Desire, android 2.3). Nem dob ki. Megy szépen, ahogy kell.
Két apróságot találtam:
1. Ha saját pontot adok hozzá, akkor az elsőt még nem jeleníti meg a listában, csak akkor jelenik meg, ha beírok egy másodikat is. A térképre ugyanakkor kiteszi rögtön.
2. A track rögzítés menüponttal kapcsolatban: most ha függőleges állásban van a telefonom, akkor track menüpontot látok, ha vízsintesben, akkor a csigát. Ugyanakkor amíg a csiga lehet szürke és pink is, addig a menüpont csak egyféle. A menüre nézve nem derül ki, hogy be vagy ki van kapcsolva a track rögzítés. Tudsz valami kis jelet tenni a "gombra", amiből kiderül a kapcsoló aktuális állása?
Két apróságot találtam:
1. Ha saját pontot adok hozzá, akkor az elsőt még nem jeleníti meg a listában, csak akkor jelenik meg, ha beírok egy másodikat is. A térképre ugyanakkor kiteszi rögtön.
2. A track rögzítés menüponttal kapcsolatban: most ha függőleges állásban van a telefonom, akkor track menüpontot látok, ha vízsintesben, akkor a csigát. Ugyanakkor amíg a csiga lehet szürke és pink is, addig a menüpont csak egyféle. A menüre nézve nem derül ki, hogy be vagy ki van kapcsolva a track rögzítés. Tudsz valami kis jelet tenni a "gombra", amiből kiderül a kapcsoló aktuális állása?
Előzmény: BigMick (#2151)
Üdv!
LEtöltöttem az 1.5.0s, majd a t verziót is. Mindkét verziónál meghal a program, (ha offline térképet állítok be), amikor a térképre kattintok. Akár főmenüből, akár láda leírásból indítom... (Voda Smart mini)
Ha online térképet használok, akkor tökéletesen működik. De sajna nem sok lehetőségem van az erdő közepén Wifi-zni, ezért gondoltam letöltöm csempénként a környező területeket.
Info menüpont, Hogy is kell fül, 1. Open stretMAp/Tuhu térképek Offline
megjelenítem térképen, teszek rá jelölőt, ahogy írja az info menü
következő pont:
"alul a térkép menüben választ a Letöltés offline célra menüpontot"
Na ezt nem találom sehol...
LEtöltöttem az 1.5.0s, majd a t verziót is. Mindkét verziónál meghal a program, (ha offline térképet állítok be), amikor a térképre kattintok. Akár főmenüből, akár láda leírásból indítom... (Voda Smart mini)
Ha online térképet használok, akkor tökéletesen működik. De sajna nem sok lehetőségem van az erdő közepén Wifi-zni, ezért gondoltam letöltöm csempénként a környező területeket.
Info menüpont, Hogy is kell fül, 1. Open stretMAp/Tuhu térképek Offline
megjelenítem térképen, teszek rá jelölőt, ahogy írja az info menü
következő pont:
"alul a térkép menüben választ a Letöltés offline célra menüpontot"
Na ezt nem találom sehol...
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |