Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |
2011-04-06 11:59:00
Remek. Nem sikerült kiakasztanom, pedig próbálkoztam. :D
Az a mentőöves dolog tulajdonképpen mire jó? Milyen célzattal lett belerakva a progiba? Odarakom a térképre, addig rendbe van, de aztán mit tudok vele kezdeni? Vagy ez majd a jövőben dől el?
Togo

Előzmény: BigMick (#360)
2011-04-06 11:22:23
Előfizetned nem a térképre kell, hanem az adatkapcsolatra - és be is kell kapcsolnod a használatát a telefonon. (Mert a google térkép használatához internet elérésre van szükséged)

Ha nem vagy biztos abban hogy van adatelőfizetésed, először mindenképpen kérdezz rá az ügyfélszolgálatnál, mert kellemetlen - és drága - meglepetés érhet. Előfizetésből amúgy elég a legkisebb csomag (1-2e Ft) a mindennapos használatra.
Bluedog

Előzmény: K.Noémi (#367)
2011-04-06 08:39:20
Ajaj. A google térképre elő kell fizetni? Mert ha ha a "hol vagyok"-ra kattintok, ott ácsorgok egy kockás háttéren. De térkép az nincs.

Előzmény: keep (#364)
2011-04-06 08:39:01
BigMick!

Köszönet a fejlesztésért és az újabb verzióért!
Már minden funkciót tud, amire vágytam. :)
A többi már csak extra lesz.

A diszkrét, nem zavaró helyen lévő reklám vagy a donate lehetőség szerintem is jó ötlet. Sokan vagyunk már akik szívesen meghívnának egy-két sörre!

Előzmény: BigMick (#360)
2011-04-06 08:26:08
sry "csak kereshető ládák" ott vannak, nem tudom miért írtam bele :)

Előzmény: keep (#362)
2011-04-06 08:25:43
Szia!
A Google térképet használja. A főmenüben a "Hol vagyok" gombra bökve oda kerülhetsz vagy a ládákat is megjelenítheted. Váltogathatsz műhold és térkép nézet között is

Előzmény: K.Noémi (#363)
2011-04-06 08:12:42
Sziasztok.
Húúúú ez nagyon jó program, fel is telepítettem, csak arra nem jöttem rá, hogy lehet-e rá térképet is varázsolni.....
Honnét kell letölteni, és hova kell a programba rakni, hogy lássa.
Ehez kérnék segítséget.
Mégegyszer szuper a program!!

2011-04-06 08:06:02
Méginkább egyre jobb :)
Esetleges további ötletek:
- Láda keresés további paraméterek alapján. Főleg szabadszavas kereső a névben, esetleg település vagy egyéb cucc, amit a rendszer enged
- új ládák listája. Esetleg push notification, ha új érkezik :)
- térképszerkesztők segítése valamiféle POI-bejelentő rendszerrel. Szerintem életszerű, hogy valahol megyek, találok valami poit és be szeretném jelenteni, hogy ez itt van. Mondjuk ehhez tudni kéne, hogy már be van-e jelentve. Hm...
- felhasználói adatlapok
- valami kommunikáció Facebook/Twitter API felé
- keresés csak a tárolt verzióban. Minap rátöltöttem Budapest és környéke még hiányzó dobozait, majd terepen mégegy láda leírását és kicsit nehéz volt az újat megtalálni a listában
- nem kereshető ládák kikapcsolása
- logok offline rögzítése és kötegelt feltöltés, ha netközelben vagyok. Pl holnap utazok Erdélybe, talán befigyel pár láda is, de a bejelentést nem mobilneten intézném, hanem ha hazaértem.

Persze már így is pazar, ezek csak extra ötletelések

ps: szerintem is elférne valami reklám a programban, ha máshol nem, a fő screenen a kilépő gomb alatt. Felhasználót se zavarná és esetleg néha rá is böknénk :) Vagy beállítható lenne, hogy óhajtja-e a júzer.

2011-04-06 06:50:19
Régóta megvan a program, de csak néhány napja estem neki segítségével a ládázásnak ... sajnos nem sok sikerrel. Spica-n használom az 1.3.5-ös verziót. A problémám az volt, hogy a program a térképén teljesen máshova tett, mint ahol valójában voltam. Amikor a láda 10 méteres körzetében keresgéltem, még mindig 7-800 méterrel arrébb mutatott. Ha gmaps-et indítottam, akkor az jó helyre tett. Így a ládázásból az lett, hogy a progiban megpróbáltam belőni a térképről, hogy hol lehet a láda, majd átkapcsoltam gmaps-re. Ez ment oda vissza, és így elég nehézkes volt a dolog. Előfordult már másnál is ilyen probléma? A telefonban lehet a hiba?

2011-04-05 20:40:18
Új verzió letölthető: 1.3.6
Újdonságok/változások:
- Térképre hosszú rábökéssel el/áthelyezhető egy (piros-fehér sávos, mentőöv ikonú) támpont,
- GG/GC letöltés szűrés ablak új választási lehetőséggel bővült: az aktuális pozíció közelében, vagy a térképre lerakott támpont körül akarunk pontokat keresni és letölteni
- GC ládaleírásnál új menüpont: "Új útpont" manuális koordináta megadással, [coord] formátumban bekerül a ládaleírás elejére, rábökésre iránytűs navigálás
- Iránytű és Térkép képernyőknél a teló nem megy át alvó állapotba, legfeljebb halványabb háttérvilágítással, de folyamatosan üzemel
- Új címsor, bal oldalt aktív ikonnal: visszatérés a főmenübe
- Szépészeti és optimalizálási, valamint ritkán előforduló hibák (kiakadások) megelőzését szolgáló beavatkozások

BigMick

2011-04-04 09:46:33
Ha valaki véletlenül ide tévedne az Android Marketről:
Frissítettem (volna) a marketen is az 1.3.5-ös verzióra, de a market fejlesztői portálja már 5. napja lényegében használhatatlan. Több nap alatt apró szeletekben a leírás frissítése nagy nehezen összejött, az új verzió fel van töltve, már csak egyetlen gombnyomás hiányzik, hogy a felhasználók is az új verziót lássák. Ha néha sikerül eljutni odáig, hogy látszik a megnyomni való gomb, akkor meg hülye hibaüzenet jön.
A fél világ android fejlesztői közben anyázzák a Google-t, hogy ilyen bénán áll ehhez a dologhoz. Eddig eredmény nélkül.
Szóval a hiba nem a fejlesztő készülékében van, hanem a Nagy Testvér nem áll a helyzet magaslatán.
BigMick

2011-04-03 21:58:19
Pontosan melyik verzió? (Kütyün címsor bal oldal)
SD kártyára van-e telepítve a program, vagy sem?
Milyen android van a telón?

És mit jelent az, hogy mindig kifagy?
Véletlenszerűen, bármelyik képernyőn is áll,
vagy jól megismételhetően mindig akkor, amikor egy bizonyos funkciót akarsz éppen csináltatni (pl, GC letöltés, vagy iránytű bekapcsolása után 13 másodperccel, stb.)

Minél konkrétabban le tudod írni a jelenséget, annál nagyobb eséllyel lesz rá valami gyógymód.
BigMick

Előzmény: bognarp (#357)
2011-04-03 14:00:50
Sziasztok!
Egy Galaxy S en az alkalmazás mindíg leáll kifagy van rá orvosság?

2011-04-01 03:17:05
Sziasztok még új vagyok itt most töltöttem le a programot! Annyi kérdésem lenne, hogy manuálisan, hogy lehet beírni koordinátákat? Mert ügye multi ládákat máshogy nemlehet keresni.. Valamint a beállításokba majd a következő frissítésnél lehetne egy oylan opció mint a legtöbb ilyen proginál, hogy a háttérvilágítás ne kapcsoljon le..
Köszönöm!!

2011-03-29 22:21:59
Most látom, hogy rohannak a frissítések :))
Közben megoldódott a probléma, 1.3.5 letöltése után nem állt elő a újra hiba.
Elnézést, nem voltam elég friss!
feri60

Előzmény: feri60 (#354)
2011-03-29 22:14:38
Mai tapasztalat (1.3.0):

GCRUKK-nál tökéletesen, pillanatok alatt lejönnek a pontok, leírások. (20km, csak kereshetők, csak a még meg nem találtakat) Logolás rendben.

Náhány km-el odébb GCKALI "nem található a feltételeknek megfelelő láda"
Ládalista kitörölve, program újra indítva, több helyről ismételve hasonló válasz érkezik.
Telefon újra indítása után működik, de csak egyszer, utána újra a fenti jelenség áll elő.
feri60

2011-03-29 10:57:38
Szia BigMick!

Köszi, majd figyelgetem még a viselkedését... Újraindítást gyakran csinálom:)

Amúgy mindig elfeledem mondani, hogy oda vagyok ezért a programért, köszi:)

Nyulanka

Előzmény: BigMick (#349)
2011-03-29 08:30:42
Bocs, egy rövid ideig valóban ilyen számmal volt elérhető a letöltésre kirakott apk. A belseje azonban 1.3.5.
BigMick

Előzmény: cofe (#351)
2011-03-28 21:14:42
Én már az 1.3.6-nál járok. :) (Vagy csak el van számozva?)

2011-03-28 17:53:30
Újabb verzió letölthető: 1.3.5
Változások:
- GG lista kép/logbetöltés kicsit gyorsult és 10 játékonként történik mentés, nem csak a végén
-GC lista képbetöltés kicsit gyorsult, és 10 ládánként történik mentés, nem csak a végén
- GC lista logbetöltés teljesen új módszerrel történik (sok apró wap-os kérés helyett ládánként egyetlen gpx lekérés), amitől picit talán gyorsabb is, de mindenképpen sokkal stabilabb
- program elhagyása után újra visszatéréskor már nem mindig a főmenübe térünk vissza, hanem vagy oda, ahol korábban voltunk, vagy annak a közvetlen közelébe
- kódoptimalizálás szerte a programban
BigMick

2011-03-28 17:38:48
Szia,

így első olvasásra elég furcsának tűnik. Ilyesmit én magam nem tapasztaltam, de más se panaszkodott hasonlóra.

Nem látok összefügést a "telefon/helymegh. vezeték nélküli hálózatok" letiltása és a letöltés sikere között.
Ha bekapcsolt GPS mellett nem frissült a távolság, az 2 dolgot jelenthet:
- valami miatt a GPS nem bírt elfogadható pozíciót produkálni huzamosabb ideig (ilyesmi sajnos előfordul még a kifejezetten túra GPS-eknél is)
- vagy pedig a g:hu program nem kezelt le jól valamilyen szituációt. Ez utóbbi a programból "Kilépés", majd újra elindítás módszerrel ellenőrizhető. Az adroidos op.rendszer működése olyan, hogy ha nagyon sok alkalmazás van a memóriában (és mindig ez a helyzet), akkor elkezdi a passzívakat kilövöldözni, hogy memóriát szabadítson fel. Ilyenkor extra esetben még esetben az is előfordulhat, hogy egy futó programnak valamely, most éppen háttérben levő komponensét is kilövi. Ilyenkor jelentkezhetnek rejtélyes hibák. A program leállítása, majd újra elindítása viszont meg szokta gyógyítani az ilyen pillanatnyi elmezavaros állapotot.
BigMick

Előzmény: nyulanka (#348)
2011-03-28 15:54:32
Sziasztok!
Hétvégén végre használtam az alkalmazást. Samsung Spica-n. A ládalista nehezen jött le, pedig csak 10km körzetet szerettem volna (ez kb. 40 pont). Aztán a GPS-t hagytam bekapcsolva, de a vezeték nélküli hálózatokat nem engedélyeztem (telefon/helymegh. vezeték nélküli hálózatok) és lásd csodát lejött a lista. Nem tudom van-e köze hozzá. Viszont amikor a terepre értünk, nem frissítette a távolságot (navigációnál sem).
Nálam működik valami rosszul?
Köszi
Ny.

2011-03-28 11:57:35
Bluedog! Köszönöm a választ. Rendes vagy.

2011-03-27 22:56:25
Egy kis statisztika a marketről, milyen kütyükre hány példányban van installálva a program (csak az első 10 helyezettet mutatja):
BigMick

2011-03-27 20:58:18
- Ha elsősorban gyalogtúra, akkor szerintem céleszköz, az okostelefon csak erős kompromisszumokkal használható aktív túrázásra. (sérülékenyebb, lemerül...)
- A vasúti menetrend/buszmenetrend lekérdezéséhez nem kell okostelefon, a "buta" telefonok túlnyomó többsége is képes már neten böngészni, a J2ME alapú Opera Mobile böngészővel elfogadható módon lehet netezni. (netbankolásra, érzékeny adattovábbításra azért ez nem ajánlott.)
- A Windows Phone 7 még nagyon új termék. A Microsoft az elmúlt néhány évet átaludta az okostelefon piacon, most pedig valami nagyon újat és nagyon mást akart kihozni - aminek a sikere nem egyértelmű, egyenlőre nem látszik mi lesz a WinPho telefonok jövője. Nem szól mellette, hogy zárt(abb) platform, jóval több megkötéssel, mint az Android.
- Az Android most nagyon népszerű, dinamikusan fejlődik és elérhető már közép v. alsóközép kategóriás okostelefonokon is.
- Ha 140e. Ft. a kereted, akkor akár mindkettőt is vehetsz, ebbe belefér egy Oregon 450 és egy pl. ZTE Blade... is :)

Viszont ez a téma itt kicsit off, ha kérdésed van, gyere át vagy az Oregonos vagy az általános Android fórumba.
Bluedog

2011-03-27 20:05:54
Kérdezni szeretnék tőletek valamit. Elsősorban gyalogtúra navigációra szeretnék venni egy készüléket. Most úgy 2011 máciusának végén mikor dönt helyesen az ember? Ha egy felsőkategóriás Garmin Oregon túragps-t vásárol, vagy pediglen úgy 140 eFt környékén egy okostelefont? Ha az utóbbit javasoljátok akkor Android vagy Windows Phone 7 op. rendszerűt? Nálam autóvezetésnél inkább csak akkor van jelentősége a GPS-nek, ha egy ismeretlen városban el kell jutni egy megadott címre. Számomra egy nagyon hasznos funkciója van az okostelefonnak nevezetesen, hogy bárhol le lehet vele kérdezni a vasúti menetrendet, illetve a buszmenetrendet. Ezt otthon előzetesen is meg lehet tenni, de van úgy, hogy menetközben módosul a program, és máshonnan kellene eljutni máshova.

2011-03-27 12:32:35
Tegnap bóklásztunk a g:hu segítségével, hihetetlenül jól jött.
Egy apró észrevétel, ami nem is hiba:
Általában az általam használt alkalmazások úgy működnek, hogy elindítom, intézkedek benne (pl megnyitok egy levelet gmailben vagy feedet readerben) és ha nyomok egy home gombot, akkor kiugrik a home screenre. Például meg telefonálnom kell vagy írok egy sms-t. Ha utána megint az alkalmazás ikonjára bökök, akkor ugyanoda jutok vissza, ahonnan kiléptem, tehát az adott levélhez vagy feedhez.
A g:hu-nál ha megnyitok egy ládaleírást, onnan home és megint a g:hu ikon, akkor az app főoldalára kerülök.
Nem tudom mennyire lenne igény arra (és mennyire oldható meg), hogy oda menjen vissza, ahonnan kiléptem?

2011-03-25 21:46:20
Új verzió letölthető: 1.3.4
Újdonságok:
- átalakítottam a GC láda le/betöltést, és egyúttal 200-ban van maximálva az egyszerre betölthető ládamennyiség (Out of memory error elkerülése érdekében). Most nem a folyamat végén, egyszerre mentődnek a leírások a progi adatbázisába, hanem 50-esével. Így ha a vége felé felé valamiért mégis megakadna a letöltés, az addig betöltött 50-es kupacok tartalma már nem veszik el.
- mind a GC, mind pedig a GG lista nézetben lehetőség van a logok iiletve képek csoportos letöltésére.
A GG log- és képletöltés szuperül megy, elég gyors és stabil.
A GC-s képletöltés szintén stabil, kicsit tovább tart (mert általában nagyobbak a GC-s képek, nem tudom miért)
Egyedül a GC-s logletöltéssel nem vagyok megelégedve, mert nagyon lassú, és nem teljesen stabil, ki-ki hagy ládákat. Érdemes többször is futtatni, újabb kísérletnél azokat a ládákat már átugorja, amelyeknek már van betöltött logja.
Ez a lassúság ill. instabilitás bizonyára összefügg azzal a nagyon sok, pici lépésből álló, széttöredezett, wapos letöltési szisztémával, amivel GC oldalon a logokat a legtakarékosabban lehet jelenleg letölteni.
Ha valakinek volna ráhatása, hogy a html-es GC ládaletöltésbe belefejlesztődne a logok lekérési lehetősége is, az nagyot tudna lendíteni ezen a dolgon.
BigMick

2011-03-25 11:08:21
Idézet
- 99%-ban készen megformázott leírás szöveg van benne

Igen, ez elég nyomós érvnek tűnik nekem is. :)

Idézet
- tartalmazza a láda állapotát (kereshető, beteg, megszűnt, stb.)

ez szerintem benne van a .ggpx-ben is, a type tag. Pl. a beteg ládánál az értéke "Medical Facility"

Idézet
- tartalmazza az "Úthossz a kiindulóponttól" adatot

Jogos.

Igazából szerintem már így is bőven jó és használható, amit összeraktál, tényleg hiánypótló és nagyon hiányzott.
Bluedog

Előzmény: BigMick (#340)
2011-03-25 08:33:53
Nálam változatlanul döglődik a gc.hu elérése (PC-ről próbálva az esetek többségében 403-as szerver oldali hiba), így nem tudok reális tapasztalatokról beszámolni a kísérleti funkció működéséről.

Amit a ggpx-ről írsz, abban van valami. Amikor az offline működés beépítése volt soron, ez a 2 formátum volt a jelöltem (html és ggpx).
Mindegyikben van valami, amit a másik nem tud, ezért nem lehetett egyértelműen kiválasztani bármelyiket is, mint kvázi legjobbat.
Végül a html győzött, mert:
- 99%-ban készen megformázott leírás szöveg van benne
- tartalmazza a láda állapotát (kereshető, beteg, megszűnt, stb.)
- tartalmazza az "Úthossz a kiindulóponttól" adatot
- és akkor még azt gondoltam, hogy a logok letöltésére elegendő, ha egyszerre egy láda logjait lehet online letölteni

Most már nem szívesen kezdeném újra elölről az egészet. Egyelőre lesz a ládalistához ilyen csoportos hozzátöltési funkció (ami lassú, de jobb, mint a semmi), és reménykedem, hogy majd csak lesz egyszer a html formátumban is log lekérési lehetőség a gc.hu oldalon.
BigMick

Előzmény: Bluedog (#339)
2011-03-24 22:56:24
Idézet
Más: próbálkozom a teljes letöltött ládalistára ráereszthető Logok hozzátöltése funkcióval.


Azt nem lehet, hogy nem html-ben kéred a ládalistát a szervertől, hanem .ggpx-ben? Akkor jöhetnének a (paraméterezve megadható számú) logok is egyszerre. (Bár akkor azt fel kellene dolgozni a megjelenítéshez)

Vagy teljesen rosszul gondolom?
Bluedog

Előzmény: BigMick (#338)
2011-03-24 21:56:52
Lesz javítás erre a problémára, vagyis nem fog lefagyni a program, viszont nem is fog egyben 200-nál több ládát le/betölteni. 200 láda is kitart egy ideig :)
Le/betöltéskor mutatni fogja majd, hogy mennyit talált, és abból hányadiknak a töltésénél jár éppen, és az melyik.

Más: próbálkozom a teljes letöltött ládalistára ráereszthető Logok hozzátöltése funkcióval. Nem túl biztató a dolog.
Vagy nagyon lassú, vagy eléggé bizonytalan (relatíve sok ládánál egyszerűen kimaradnak a logok), vagy mindkettő. Mondjuk most éppen PC-n is nehezen jönnek be a GC oldalak, lehet hogy emiatt van?
Megvárom, amíg rendbejön a GC, utána újra megpróbálom.
BigMick

Előzmény: Axel (#337)
2011-03-24 21:43:26
Köszi a frissítést, most tudtam letölteni ládákat, de nálam úgy tűnik megint csak egyszer (elsőre) működik. További próbálkozásokon elakad, nem tudja feldolgozni, nincs a feltételeknek megfelelő láda üzenettel leáll bármit állítok távolságnak. Most van 247 láda a 20 km-es körzetemből, egyelőre elég esz :-)

2011-03-24 18:31:56
Én két módot tudok:
1. Navitel program (beszerezhető itt: [link]), hozzávaló omp-s térképekkel, amik Peter68 oldaláról szintén leszedhetők.
2. OSMAND program, hozzávaló omp-s térkép itt: [link]
BigMick

Előzmény: keep (#335)
2011-03-24 17:30:07
csak érintőleges kérdés: tuhu térképet Androidra valahogy lehet varázsolni? magánban is jó az üzenet :)

2011-03-24 16:51:36
Igen, jobb lenne a szerver oldali támogatás, de őszintén szólva erre elég csekély esélyt látok.
BigMick

Előzmény: Bluedog (#333)
2011-03-24 16:14:07
Szerintem ezt inkább szerveroldalon kellene megoldani. A Groundspeak gpx formátum letöltésekor lehetőség van meghatározott darabszámú log letöltésére - ezt kellene belerakni a .html ládalista letöltésébe is.
Bluedog

Előzmény: keep (#332)
2011-03-24 15:41:52
Továbbra is gratula, ahogy jön a hír RSS-en, már rakom is mindig fel.
Egy ötlet: hamár van html import, lehetne olyat, hogy a letöltött ládák logjait/képeit egy gombnyomásra kötegelve le lehessen szedni.
Mondjuk ha megyek 100 km-el arrébb kirándulni, akkor a környék néhány tíz ládáját html odaraknám, ekkor egyszerűbb lenne nem egyenként letölteni az infókat, hanem kötegelve. Úgyis az SD kártyán van, elfér.

Előzmény: BigMick (#331)
2011-03-24 14:25:46
Az eddigi tapasztalatok szerint olyan bő 1 Mbyte az a határ, amit még gond nélkül be tud nyelni. A következő verzióban már nem is fogja elkezdeni a beolvasást, ha túl nagynak találja a fájlt.
BigMick

Előzmény: drtopjoe (#330)
2011-03-24 13:55:58
Köszönöm.

Amikor letöltöttem egy 14,x mbyte-os összes geoláda html-t megfagyott szegény program. :-(


Előzmény: BigMick (#329)
2011-03-24 09:00:02
Lehet még a GC googlemap-es letöltő oldalát is használni:
[link]
BigMick

Előzmény: drtopjoe (#327)
2011-03-24 08:54:39
A betöltés SD kártyáról funkcióval a [link] lapról letöltött html formátumú fájlt lehet betölteni
BigMick

Előzmény: drtopjoe (#327)
2011-03-24 08:44:37
Kedves BigMick,


hadd kérdezzem meg a programban a "betöltés SD kártyáról" milyen formátumot jelent? Hol tudom lementeni az adatokat és milyen formátumban, hogy a programod értelemezni tudja?


Köszönöm:

drtopjoe

2011-03-24 08:40:11
Lehet neked egy másik ilyen láda esik bele.. ki tudja mennyi ilyen van..
zakany

Előzmény: Togo (#325)
2011-03-23 23:55:14
Letöltöttem. GC ládák letöltése minden alapon hagyva szépen letölt, aztán újra rámentem, átírtam a távolságot 20-ról 50-re. Rányomok, hogy letöltés, megjelenik az ablak, hogy közeli ládák letöltése, aztán itt meg is fagy a dolog. Hosszasan nézzük egymást aztán feldob egy ablakot, hogy várok még, hogy befejezze vagy forszírozom a bezárását. Ha várok akkor egy kis idő múlva újra feljön ez az ablak. Így bezártam, újra indítottam, újra megpróbáltam az 50-esel, de az eredmény ugyan az volt.
Togo

Előzmény: BigMick (#324)
2011-03-23 21:51:38
Végre megcsíptem a GC be/letöltés közbeni lefagyás igazi okozóját.
Nem a nagy ládaszám volt, hanem megint egy nem várt adatformátum, ezúttal a GC3hat láda 2. [coord] pontjában. Ha ez a láda beleesett a le/betöltésbe, akkor végtelen ciklusban próbálta a program egész számként értelmezni a magasság adatot (494.8 m), sikertelenül.
Javítottam a programot, és egyúttal felemeltem az egy menetben le/betölthető ládák számát 250-re.
A javított 1.3.3. verzió a fejlécből letölthető.
BigMick

2011-03-23 07:27:40
Szia BigMick,

Köszönöm a képek nagyíthatóságát.
Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de nem reagáltál
az itt felvetett ötletemre/kérésemre.
Tényleg nem viccnek szántam, szívesen támogatnám pár ezressel a projektet. És ki tudja, lehet, hogy a későbbiekben majd mások is élnének ezzel a lehetőséggel.
Ígérem nem tartanék ezért cserébe ötletbörzét, kívánságlistát. Csupán az esetleges bugokat kívánom jelezni a továbbiakban is.
Jó egészséget és jó levegőt a továbbiakhoz!

pihe

Előzmény: BigMick (#322)
2011-03-22 20:48:57
Új verzió: 1.3.2
Változások:
- letöltött GC/GG képekre bökve böngészőben letöltődik a kép teljes méretű változata, zoomolhatóan
- kódoptimalizálás GC le/betöltés környékén
- nagyszámú GC láda le/betöltésekor előforduló lefagyás ill. "Nem található a feltételeknek megfelelő láda" hiba kiküszöbölése (a ládaszám 100-ra korlátozásával)
BigMick

2011-03-21 22:21:45
10 km-rel sikerült. Az 1.2.11 verzió előtt volt hogy 100 km-rel is sikerült letölteni. Lehet, hogy a html változott?

Előzmény: Axel (#320)
2011-03-21 22:10:35
Most próbálgatom 1.3.1-el, 15 km-rel is lefagy.

Előzmény: BigMick (#319)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |

Új megtalálások

Bejelentkezés