Geocaching.hu és GPSGames.hu alkalmazás Androidra.
Letöltés: aktuális verzió | verziótörténet | FAQ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |
2011-05-23 13:44:12
Príma, be is jön a leírás szépen! Sima frissítés most sem írta fölül a .11-et, le kellett szedni, és visszatenni.

OSM még jól jöhet, bár amerre én járok, többnyire nagyon hiányos sajnos. tu-hu lenne a tuti :) Vagy openmaps, az lényegében ugyanaz.

Előzmény: BigMick (#451)
2011-05-23 10:56:25
tuti fícsör :)

2011-05-22 22:41:44
Van újabb verzió: 1.3.12
Újdonságok:
- Kódoptimalizálás
- iránytűn számok méretének igazítása a képernyő felbontáshoz (pl. htc desire)
- GG jelszó nélküli játékok lejelenthetősége
- GG játék rövid leírás a leírás elejére
- és ami nagyon új: az eddigi csak online-ban használható Google térképmotor mellett használható az OSMDROID térképmotor is.
Ez több térképszerverről is tud lekérni online üzemben térképet, ezeket lerakja a SD-kártyára, a g.hu.content/MapTileCache/tiles könyvtárba, és offline-ban ebből a cache-ből dolgozik.
A térképmotor illetve az OSMDROID térképforrások beállítási lehetőségével bővült a Beállítások funkció.
BigMick

2011-05-21 17:12:44
most látom, nincs is újabb.
gonczi

Előzmény: gonczi (#449)
2011-05-21 17:10:50
A logolás, új pont gg-n szuperül működik. képfeltöltésnél biztos elbénáztam valamit: alig bírtam kiszedni a gépből a képet.
vagy frissítenem kellene?
Holnap kipróbálom az új verzióval.
egy megjegyzés: logoláskor nem szól vissza semmit, csak a logok között zudtam ellenőrizni, hogy minden ok.
gonczi

Előzmény: gonczi (#446)
2011-05-19 22:13:02
pihe
- olyan gg-s játéknál ahol nem kell jelszó, nem lehet vele "megtaláltamot" bejelenteni (szürke a gomb).
A következő verzióban benne lesz az ilyen jelszó nélküliek bejelenthetősége is

heidricha
A játék leírásának a legeleje, ami a rejtésre vonatkozik, miért nem látszik?
Mert azoknál a GG-s játékoknál, amiken próbálgattam, történetesen nem volt fontos :)
A következő verzióban benne lesz.
BigMick

2011-05-19 12:10:17
Hali!

Eddig a játékoknak csak azt a leírását néztem, ami a g:hu-ban megjelenik, nem is értettem, hogy a csodába lehet minden útmutató nélkül megtalálni (bár elsőre pont szerencsém volt, de azóta egyszer sem).
A játék leírásának a legeleje, ami a rejtésre vonatkozik, miért nem látszik?

2011-05-18 20:26:37
"nagy itt a csend" - biztos picit mindenki behalkult az utóbbi bejegyzésektől. Én biztos, hogy magamba szálltam.
De az élet is alakítja a dolgaimat: nemhogy a futással - amit erőssen elhatároztam - de a kütyükkel sem tudtam foglalkozni, ami viszont lényegesen egyszerűbb :) és közelebb is áll hozzám.
Mindenesetre néha vannak dolgok, amik maguktól tűnnek megjavulni.
Vagy újraindítástól?
Hét végén kipróbálom. A bejelentést, a kép feltöltést és az Új pont menüt is a GG-ben.
gonczi

Előzmény: Dzsozy (#442)
2011-05-18 12:16:48
Idézet
GC-s logoláskor a fénykép feltöltést próbálta már valaki?

Igen. Működött.

Ha már itt vagyok... 1-2 apróság:
- olyan gg-s játéknál ahol nem kell jelszó, nem lehet vele "megtaláltamot" bejelenteni (szürke a gomb).
- az egyik gc-s láda bejelentését helytelen időbélyeggel ejtette meg (pár nappal korábbi időponttal logolta azt).

Egyébiránt minden ok, jól használható segédeszköz lett. Kösz!
pihe

Előzmény: BigMick (#443)
2011-05-18 10:43:59
Na, akkor egy ötlet :)
Amit a c:geo-ban sokat használok, az a térképes ládaletöltés. A listás nézetet nem nagyon szeretem, mert egyrészt a c:geo-ban nagyon lassú nálam, másrészt pedig teszemazt a Duna egyik partján vagyok, tuti a legközelebbi ládák a másik oldalon vannak :)
térképpel meg egyből látom, hogy hol van, merre kell menni, stb.
Lényeg a lényeg, lehet-e olyat, hogy a térkép nézetben lekéri az adott terület ládáit és egyenként vagy gombnyomásra az összes lementhető legyen?

2011-05-18 10:15:36
Végre valaki, aki a főtémával foglalkozik :)

Most is megyeget a továbbfejlesztés (térkép cache használat lesz a következő, hogy netmentes helyen is lehessen térképet használni), de ez lassan halad, mert sokat kell kutatni, meg kísérletezni hozzá.
Az időm meg véges.

GC-s logoláskor a fénykép feltöltést próbálta már valaki? (Rajtam kívül)
BigMick

Előzmény: Dzsozy (#442)
2011-05-18 09:58:52
Nagy lett itt a csend:)
BigMick-nek így nehéz lesz fejleszteni, hogy nincs visszajelzés:)
Ja.. jut eszembe.. az utolsónál nálam helyreállt a visszajelzési probléma.
Dzsozy

Előzmény: BigMick (#434)
2011-05-13 23:25:38
Pupu, ez trollkodás, amit itt most tettél. Egyrészt illett volna offba tenned, másrészt nem visz előre, nem segít senkit. Ez egy app topikja. Nyiss egy saját topikot, ne ezt offold szét. Vagy egyszerűen ne fáraszd Magad tovább! ;)
Sancho

Előzmény: Pupu (#440)
2011-05-11 16:39:52
Úgy látom, indulatokat csakugyan sikerült gerjesztenem, de újabb teljesítéseket a "Futtasd magad!" játékban nem. Pedig én nem az androidos hozzászólásokat sokallom, hanem a másikat keveslem. Na mindegy, nem fárasztom magam tovább.
Pupu

Előzmény: AlanTheWild (#439)
2011-05-09 05:57:42
A geocaching és minden más GPS alapú játék kötődik - érthető módon - a technológiához. Akár tetszik, akár nem...
De - szerencsére - ez nem azt jelenti, hogy technokrata geek-ek otthon dédelgetik kedvenc GPS vevőiket és virtuális sétákat/túrákat/kirándulásokat tesznek.
Van aki a 300 km-es kerékpártúrát teljesítenek hetente, van aki 50 km-t fut és van aki - ha van szabadideje - keres néhány ládát, vagy végrehajt néhány GPS-alapú játékot.
Ennyi...
Szerintem felesleges az indulatokat gerjeszteni...
Mert akkor következhetne az, hogy csak a futás az igazi sport, mert az eszköz nélkül kerül végrehajtásra és a kerékpárosok eltunyult emberek...
AlanTheWild

2011-05-09 05:21:49
Elismerésem azoknak, akik tudnak valamit, amit én nem! Ugyanakkor csakugyan keveslem a futó játék teljesítőinek számát, és feltűnő az aránytalanság az érdekődésben a testedzés és a kütyük iránt. Csupán erre akartam rámutatni. Rendben, Te testi nyűg miatt nem mentél ki Sashalomra eddig. De hogy összesen négyen futottuk le két hét alatt - szerinted ez nem vet olyan fényt a játékostársaságra, amely már indokolja, hogy tükröt tartsunk eléjük? Az Android egyébként csak egy példa volt. Ha tetszik, nézd meg az Oregon, az Akku és delej, a Colorado és egyéb témákat, és vesd össze a bejegyzések számát ugyanakkora időszak játékteljesítéseivel. Úgy vélem, hogy itt egyszerre figyelhető meg egy-egy jó, illetve kevésbé jó tendencia.

Megbántani persze senkit sem akartam, ha szándékomon kívül mégis megtörtént volna, elnézést kérek!
Pupu

Előzmény: zakany (#436)
2011-05-08 22:15:18
Annyit még megjegyeznék, hogy több a meló és kevesebb a pénz.. így az idő is (szerintem nem vagyok ezzel egyedül). Fáj a sarkam több hónapja, nem tudok eljutni az orvosig sem, de lefutnám már ezt a ló**z 800 métert, hogy javítsam az arányt.. DE Siófokra előbb leérnék mint a XVI. kerületbe.. Ezért nincs kedvem elindulni se jelenleg.. Majd egyszer arra járok, akkor lefutom.
zakany

Előzmény: zakany (#436)
2011-05-08 22:06:50
Ez a program 99%-ban csak kinn ér valamit OUTDOOR.. a lakásban nem sokra megy vele az ember... Minden tiszteletem a csodálatos teljesítményeidért, de nem nagyon értem, amit most művelsz itt (ebben a topicban). A blogod, korábbi irományaidat, és az egész alapgondolatot megértem, nagyon helyes! DE Ezt most nem, mert itt és most nem jogos ez a beírás.

Ez egy kurvajó dolog és kész! Ámulok, hogy mire képes a technika, és bizonyos emberek akik értenek hozzá.. BigMick egymaga olyan programot írt, amiről minden Garmin GPS tulaj csak álmodik.. illetve ha egy ilyen FW frissítés létezne..

Bocs, Pupu.. de ez most elhamarkodott itt.. SZERINTEM.


zakany

Előzmény: Pupu (#435)
2011-05-08 21:53:13
Ide is bemásolom, hátha nem néznek más topicot az Android itránt érdekődők:

Elmúlt pénteken (május 6.) letelt a két hét a "Futtasd magad!" játék megnyitása óta - akkor vetettem fel a kérdést, hogy ennyi idő alatt miből lesz több: e minimális testi igénybevételt jelentő játék teljesítéséből, vagy a sok műszaki topic közül az egyik, például az Android hozzászólásaiból.

Nos, megvan az eredmény: döntő, elsöprő fölénnyel győzött a high-tech az önsanyargató sportolás felett! Míg összesen négy játékos vállalta 800 méter lefutásának strapáját, egyedül Android ügyben ötször annyi, húsz hozzászólás született.

Azt hiszem, annak tanúi vagyunk, hogy egy játék-segédeszköz önállóan megálló szórakozássá, afféle játékká avanzsált, megoldva a GPS Games környezet- és költségkímélő űzésének problémáját. Nem kell hozzá autózni, kimozdulni, egyfajta indoor hobbi. Elképzelhető, hogy az általános gazdasági helyzet további kedvezőtlen alakulásával erősödnek az ilyen tendenciák. Az efféle iránt fogékonyaknak jó kedvtelést kívánok! Jómagam, mint az informatikától idegenkedő kőkorszaki szaki, inkább a természetjárás olcsó módjait kutatom.
Pupu

2011-05-08 20:58:35
Új verzió letölthető: 1.3.11
Újdonságok:
- apró hibajavítások
- kódoptimalizálás
- háttérből visszatérés finomítása (iránytű, térkép, megtalálás jelentés esetében)
- és színesebb lett a program
BigMick

2011-05-07 23:35:13
A legújabb verzió ládabejelentésnél nem ad visszajelzést sikeres bejelentés esetén. Nekem.
Dzsozy

Előzmény: BigMick (#429)
2011-05-07 09:41:47
most jött le egy c:geo update, most már az is stabil
gonczi

Előzmény: BigMick (#429)
2011-05-06 23:18:20
Csekkolom megint, de nem hiszem, mert a 6-os végű volt fenn utoljára, nem tartok meg többet, mindig az új megy a dropbox-ra, onnan telepítem.
Na jó, most valamit mégis elrontottam, mert most 10-es ment fel. Hiába, tévedni emberi dolog, de isteni érzés! Vagy megvicceltetek, és közben kicserélődött :)

Előzmény: gonczi (#430)
2011-05-06 06:56:15
Ilyen velem is előfordult már: átmásoláskor egy régi .apk-t választottam ki a letöltések mappából.
Nem veled is valami hasonló történt?
gonczi

Előzmény: heidricha (#428)
2011-05-06 00:11:48
Igen, ha egyszer elindult az iránytű, onnantól kezdve folyamatosan működött a szenzoroktól jövő adatok fogadása, értelmezése, ha kellett, ha nem. Ha közben az iránytű nézetből átlépett az ember másikba, vagy csak szimplán háttérbe vonult a g:hu, ez a szenzor-adat értelmezős móka tovább folyt a háttérben, egészen addig, míg Kilép funkcióval ki nem lépett az ember az alkalmazásból.
Ezt a viselkedést javítottam úgy, hogy most már a GPS-hez hasonlóan a gyorsulás/mágneses szenzorok jeleinek feldolgozása is leáll, amíg az iránytű háttérben van.

De hogy értsem azt, hogy 1.3.9 lett, nem 10, amit letöltöttél?
BigMick

Előzmény: heidricha (#428)
2011-05-05 23:27:54
Leszedtem a fenti linkről, de 1.3.9 lett, nem 10... Ahogy nézem, mégis volt valami extra fogyasztás :) csak nem a GPS, hanem a szenzorok miatt.

Előzmény: BigMick (#420)
2011-05-05 21:19:48
most meg valahogy kijavult a g:hu...
nem száll el sem GC-n sem GG-n.
gps pontos.
Annyit ttetem, hogy letöltöttem néhány - 10-10 - ládát és megy.
Érti ezt valaki?
Nem lehet, hogy láda-adatbázis híján más térképhez/adatbázishoz/whatever nyúl?
mert a g:hu is c:geo hibával szállt el korábban. - bocs, ezt csak később vettem észre.
És most már a c:geo-nál sem tapasztalom.
És nem frissítettem. (c:geot)
Lehet, hogy az ámítástechnika ördöge viccel velem/velünk?
:)
Maradt minden esetre egy csomó nyitott kérdés, de amíg működik, ne bolygassuk.
gonczi

Előzmény: gonczi (#426)
2011-05-05 17:14:32
OK. Ha nem reagálnék egy-két napig, dobj egy mailt és letesztelem.
Nem hiszem, olyan sok 2.3.4-es lenne közkézen, még nem jött le a hivatalos terjesztési útvonalon, én letöltöttem és kézzel telepítettem.
Ki tudja mikor ér ide a végekre.
:)
gonczi

Előzmény: BigMick (#425)
2011-05-05 14:40:56
hm, érdekes, amit írsz.
Találtam egy különbséget a GC-s és GG-s iránytű felhívásban.
Eddig tökmindegy volt, melyik módszerrel indítottam az iránytűt, lehet, hogy a 2.3.4-ben módosult valami, ami miatt már nem lesz mindegy?
Hamarosan csinálok egy újabb verziót, amiben a GC oldalon is ugyanazzal a technikával fog indulni az iránytű, kíváncsi leszek, változtat-e ez valamit.
BigMick

Előzmény: gonczi (#424)
2011-05-05 14:09:56
értem. logikus, rájöhettem volna magamtól is. nomeg megnézhettem volna verziótörténetben is.
kösz.
más: tegnap frissítettem a Nexus One-t 2.3.4-re. (ld. még az androidos fórumbejegyzést)
azóta az összes geocaching alkalmazásom(g:hu és c:geo) elszáll ismeretlen hibával az iránytűnél, térképnél, navigálásnál.
érdekes módon a g:hu GG-s része nem, az jól működik továbbra is.
gonczi

Előzmény: BigMick (#423)
2011-05-05 13:55:58
Sajnos ez történik minden olyan esetben, amikor a frissítéssel a program SD-kártyás adatbázisának a szerkezete is megváltozik (többnyire bővül). Itt most a saját fotók adminisztrálása miatt bővültek némely adattáblák új mezőkkel.
A program a frissítés utáni első induláskor észleli, ha az SD-kártyán még régebbi verziójú adatbázis van, ilyenkor a régi adatbázist letörli, majd létrehoz a helyébe egy újat, ami persze így üres. Viszont innentől kezdve már megőrzi az adatokat (a következő olyan frissítésig, ami adatbázis változással jár).
A verziótörténetben egy ideje jelzem, hogyha egy verziónál adatbázis változás van (ilyenkor a DB mezőben egy, az előzőnél 1-gyel nagyobb verziószám látszik). Legutóbb az 1.3.6-nál volt hasonló szituáció.
BigMick

Előzmény: gonczi (#422)
2011-05-05 13:34:26
letöltöttem, installáltam...
és eltűnt az összes eddig letöltött láda.
:(
Nem gond, csak kényelmetlen.
gonczi

Előzmény: BigMick (#420)
2011-05-02 11:40:42
Spica-n az iránytűm általában nem jól mutatja az irányt, ezért sokx kapcsolgatok iránytű és térkép között. Be lehet azt állítani, hogy a térkép nézetben megjegyezze az utolsó nagyítás állapotát? Így is frankón használható a program, de akkor nem kellene állandóan zoomolni.
[Esetleg a térkép ablakban egy kis iránytű és távolságjelzés? :)]

2011-05-01 21:58:29
Új verzió elérhető: 1.3.10
Változások:
- Térképen levő láda/játék pontra bökve a rábökött láda/játék jön be (hibajvítás)
- Iránytű használat után bekapcsolva felejtődött szenzorok miatti plusz áramfogyasztás megszüntetése (hibajavítás)
- GG játékhoz is van "Új pont" menüfunkció
- GC/GG Megtalálás adatok (jelszó, időpont, stb.) megőrzése későbbi lejelentéshez
- Szépészet
- GC ládához/GG játékhoz saját kép(ek) készíthető(k), amik címmel elláthatók, megtekinthetők, törölhetők
- GC megtalálás jelentéskor a saját képek feltöltődnek a loghoz

A GC/GG Megtalálás adatok megőrzésével lehetőség van arra, hogy a terepen beírjuk a jelszót, rögzítsük az időpontot, magát a megtalálás tényleges bejelentését pedig ráérünk akkor megtenni, amikor újra net közelben leszünk.

Saját fotó csatolása egy ládához/játékhoz:
A láda/játékleírás fejléce bővült egy kamera ikonnal. Erre rábökve elindul egy teljes képernyős kamera funkció. Exponálni a képernyő bármely pontjára rábökve (megérintve) lehet. Az exponált kép kicsinyítve megjelenik a leírás elején, maga a fotó pedig az SD kártyán tárolódik.
A fotóra rábökve egy menü hívható elő, aminek lehetőségei:
- Cím megadás/módosítás
- Megnézés teljes méretben (a kütyü alapértelmezett képnézegető alkalmazásával)
- Elforgatás 90 fokkal balra (ha netán a felvétel nem úgy áll, ahogy kéne)
- Törlés: ilyenkor a fotó törlődik az SD-kártyáról, és eltűnik a leírásból.

A fotó készítésnél előfordulhatnak meglepetések, mert az androidos környezetnek talán a legbizonytalanabbul működő része az pont a kamera kezelés. Ha valaki furcsaságokat tapasztal (pl. a kép x szögben elfordulva látszik, stb.), kérem írja le itt a fórumban, és a hardware-ről is írjon pár szót:
1, vagy 2 kamerás a kütyü, van-e kihúzható billentyűzete, alaphelyzetben álló vagy fekvő elhelyezkedésű a képernyő.
A megtalálás bejelentéssel együtt egyelőre csak a GC oldalon van megvalósítva a ládához felvett képek automatikus beküldése a háttérben. GG oldalon is lesz ilyen remélhetőleg, de ehhez az XML API-nak egy kis bővítésére van szükség.
BigMick

2011-04-26 14:12:24
A "háttér"-en éppen ezt értettem :). Kicsit meglep a dolog; ha így van, akkor az tökéletes, lehet, hogy még eleve nem vagyok ahhoz szokva, hogyan viselkedik az Android terepen, amikor rendszeresen kapcsolgatom ki/be, váltogatok G:HU és Navitel közt. Mindkettő GPS-t is használ - persze ki is lehet kapcsolni, illetve itt ezek szerint elég, ha más lesz az előtérben futó alkalmazás. A Navitel-nek meg az a jobb, ha csak a GPS-t kapcsolom ki benne, utána nemigen kér sokat enni - viszont gyorsan magához tér.

A menü-ben az "új pont" szuper, egyszerűen nem vettem észre!! :)

Köszi!

Előzmény: BigMick (#410)
2011-04-23 20:02:01
Lehet, hogy nálad is valami ilyesmi fordult elő: [link]
BigMick

Előzmény: hjoci (#417)
2011-04-23 11:12:36
Valamit nem jól csinálok, vagy állítok be mert pl ha 100 ládát állítok be akkor 6kb-ot tölt le. A ládalistában továbbra sem jelenik meg semmi.

Előzmény: Bluedog (#416)
2011-04-23 09:45:30
Ne a böngészőből mentsd el a ládaoldalt, hanem a http://geocaching.hu/caches.geo oldalon leszűrt ládalistára válaszd ki a fájlformátum beállításánál a .html Klasszikus ládalista .html-ben opciót és az így kapott fájlt másold a memóriakártyára.
Bluedog

Előzmény: hjoci (#415)
2011-04-23 09:00:12
Üdv!
A "betöltés SD kártyáról" gomb megnyomása után "caches.html import" jelenik meg. Ha egy geoládát letöltök html-be és arra rákattintok megkérdezi, "ezt a fájlt akarod importálni?" "igen" után a láda nem jelenik meg a listában. Mit csinálok rosszul, hogyan kellene letöltenem a ládaadatokat html-ben (jelenleg operával mentettem a lapot)?
Előre is köszönöm!
További szép napot!

2011-04-20 11:44:39
Nem bug, csak az ötlet a GC-nél merült fel először, és az ottani [coord] formátum mintájára készült el.
GG-nél csak annyi az akadály, hogy meg kéne csinálni :)
Valamelyik újabb verzióban benne lesz.
BigMick

Előzmény: gonczi (#413)
2011-04-20 11:06:32
Idézet
A ládaleírás menüjében levő "Új pont" funkció szerintem pont erre való.

GC-nél van ilyen, GG-nél nincs.
Valami akadálya van vagy bug?
gonczi

Előzmény: BigMick (#410)
2011-04-19 22:37:44
Nem, ez nem így kéne, hogy működjön. És nem nálad van a probléma, hanem a programban.
A következő verzióban javítom.
BigMick

Előzmény: barez (#411)
2011-04-19 21:49:01
Ha kiteszem az összes ládát a térképre és a térképen kattintok egy ládára, akkor nem azt hozza be, amire kattintottam, hanem az utoljára megnézett ládaleírást. Ennek így kell működnie, vagy csak nálam nincs rendben valami?

2011-04-19 18:52:39
Idézet
háttérben nagyon eszi az akksit valamiért, ez nem kellemes, folyton szabályosan ki kell lépni

Na, ez most új volt nekem. Mit jelent, hogy "háttérben"?
Amikor a progi épp nem látható, mert valami más foglalja el éppen a képernyőt, akkor elvileg még az egyetlen energiazabáló háttérfunkció, a GPS is alszik.

Idézet
kalkulált pontot nem lehet keresni, kellene a letöltési lista mellé egy olyan, hogy kézzel adom meg a koordinátákat!

A ládaleírás menüjében levő "Új pont" funkció szerintem pont erre való. Vagy nem egészen értem, mit hiányolsz.
BigMick

Előzmény: heidricha (#409)
2011-04-19 08:45:46
Volt végre alkalmam élesben is használni, mondhatom, szuper! Kár volt a Cachemate-et megvenni, bár azért azt régebben csinálják, kiforrottabb is a maga módján. Az online letöltés igen jól jön, ha váratlan támad némi szabadidőm bárhol az országban! Ha meg nincs mobil data, még mindig ott van a kézi letöltés. A ládákhoz csoportosított megjelenés nekem jobb, mint a CM módszere, az mindent ömlesztve tálal, szűrni kell a ládanévre, ha zavar a sok adat.

Amit azért megjegyeznék:
- háttérben nagyon eszi az akksit valamiért, ez nem kellemes, folyton szabályosan ki kell lépni.
- kalkulált pontot nem lehet keresni, kellene a letöltési lista mellé egy olyan, hogy kézzel adom meg a koordinátákat!

Nagyon jó alkalmazás, gratulálok a készítőknek, csak így tovább!!

2011-04-18 22:09:17
A dolog tényleg a szerver oldalon múlik. GC-nél, ha az ott többé-kevésbé szabványosnak tekinthető formátumban vannak a láda pontjai, akkor azokat a progi felismeri, kirakja a térképre, iránytűs rávezetést lehet hozzájuk kezdeményezni, stb.
GG-nél sajnos nincs ehhez hasonló kvázi szabvány, ami alapján meg lehetne fogni játék pontjait.
BigMick

Előzmény: Omlás (#407)
2011-04-18 20:58:53
Ma vettem észre egy "nagy hiányosságot" :)

Persze csak viccelek, mert alapvetően szuper a program, de egyet tényleg nem tud, vagy csak én nem tudtam vele megoldani. Több pontos játéknál elvisz a kezdőpontra, de ott - mivel a további pontok csak a leírásban szerepelnek - cserben hagy. Nem mutatja meg a következő pontokat, mert azok számára nem is léteznek. Lehet, hogy a gpsgames.hu oldalon kellene eleve módosítani a felületet.
Omlás

2011-04-18 17:52:37
Újabb verzió letölthető: 1.3.9
Változások:
- Térképen irányba álló (nyíl alakú) ikon jelzi az aktuális pozíciót haladáskor
- GC logban saját azonosítási hiba javítása
- GC/GG lista menüben új funkció: Rendezés
- GC keresési lehetőség ládanév részlet alapján is

A GC/GG lista menüjében a Rendezés lehetőségei:
- Kód (a GC ill. GG kód szerint növekvőben)
- Név (a láda ill. játék neve szerint növekvőben)
- Távolság (az aktuális pozíciótól mért távolság szerint növekvőben)
- Táv*/Kód (ez az alapértelmezett): ha van érvényes GPS pozíció, akkor távolság szerint, ha éppen (még) nincs, akkor kód szerint növekvőben lesz rendezve a lista

A GC keresés funkció bővült szabad szavas keresési lehetőséggel. A beírt szövegrészletet (nem muszáj ékezetesen írni) a láda nevében keresi.
Igazából azt szerettem volna, ha nem csupán a láda nevében, hanem a teljes leírásban is lehetne keresni. Ez a "Leírás-részlet" meg a "Bármely szövegmező" opció viszont sajnos a geocaching.hu ládaletöltés oldalain hibásan működik:
- letölti a kívánt ládákat (is, többnyire), meg vagy 10x annyi olyat is pluszban, amiket meg nem kéne. A hibát a dev.geo-ban jeleztem, de amíg nincs kijavítva, addig sajna a g:hu-ból kimarad ez a fajta szűrési lehetőség.
Ha valakinek van ráhatása a gc-s fejlesztésekre, próbáljon meg odahatni.
BigMick

2011-04-18 07:59:54
A cucc honlapjáról, gugli a barátod :)
([link]
Yoss

Előzmény: vargazo (#404)
2011-04-17 22:26:11
Közben telepítettem egy régi géppel.
Egyébként honnét tudom letölteni? Tudsz küldeni egy linket?

Előzmény: Yoss (#403)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 |

Új megtalálások

Bejelentkezés