1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Én a következőképpen csináltam. WIFI bekapcsolva, hogy legyen net. Elindítod a progit majd a beállításokban->térképforrás kijelölöd az OSM térképeket.Betöltesz egy tetszőleges ládapontot, hogy a felső sorban megjelenjen a térkép ikon. Rákkantintás után a bal felső sarokban megjelennek a kijelölt OSM források. Abból válsztasz egyet.Ekkor megjelenik a térkép a négyzetrács helyett. Felhúzod a max nagyítást hogy offline-ban is tudj zoomolni mert így lementi a különböző rétegeket. Ha kész van akkor akkor a g.hu/MapTitleCache megfelelő könyvtárába helyezi a rétegeket. Ha kikapcsolod a wifit akkor működnie kell a térképeknek net nélkül is.
Remélem sikerült segíteni !
Remélem sikerült segíteni !
Előzmény: vik (#634)
ez egy érdekes kérdés, már én is fel akartam vetni.
az látszik, hogy a gugli off-line térkép még nem használható.
az OSM viszont igen, de hogyan?
én próbáltam már korábban, de nem igazán működött: leírás híján arra gondoltam, hogy a tervezett meglátogatandó környék térképrészletei lejönnek a cache-be, ha előzőleg otthon megnézem őket.
nem volt felhőtlen a boldogság, mert csak bizonyos részleteket láttam, másokat nem.
lehet, hogy csak azok a nagyítási szintek töltődnek le, amiket előzőleg megnézel?
(de lehet, hogy nem így van és én bénáztam)
az látszik, hogy a gugli off-line térkép még nem használható.
az OSM viszont igen, de hogyan?
én próbáltam már korábban, de nem igazán működött: leírás híján arra gondoltam, hogy a tervezett meglátogatandó környék térképrészletei lejönnek a cache-be, ha előzőleg otthon megnézem őket.
nem volt felhőtlen a boldogság, mert csak bizonyos részleteket láttam, másokat nem.
lehet, hogy csak azok a nagyítási szintek töltődnek le, amiket előzőleg megnézel?
(de lehet, hogy nem így van és én bénáztam)
Előzmény: vik (#634)
@Ahinana: Az offline térképet te hogy keltetted életre? Nekem valamiért nem akar összejönni
Előzmény: Ahinana (#633)
Gratulálok BigMick a programhoz.Nekem nagyon bejött. Sikerült az offline térképet is munkára bírni bár terepen még nem próbáltam.
Remélem nem lesz vele probléma. Galaxy Ace-t használok várom az újabb fejlesztéseket addig is mégegyszer köszi !
Remélem nem lesz vele probléma. Galaxy Ace-t használok várom az újabb fejlesztéseket addig is mégegyszer köszi !
Vagy tökéletes a jelenlegi, vagy nagyon hideg lett a kesseléshez! :)
Hát, nekem sehogy se akar lefagyni akkor se, ha kifejezetten rossz usernévvel vagy jelszóval akarok ládaadatot letölteni.
Szól, hogy nem sikerült csatlakozni a geocaching.hu-hoz, majd a user-specifikus szűrési feltételt (pl. csak az általam meg nem találtakat) kihagyja a lekérési feltételek közül, és az így szóbajövő ládákat tölti le.
Szól, hogy nem sikerült csatlakozni a geocaching.hu-hoz, majd a user-specifikus szűrési feltételt (pl. csak az általam meg nem találtakat) kihagyja a lekérési feltételek közül, és az így szóbajövő ládákat tölti le.
Előzmény: handras (#624)
Erről a hozzászólásról kicsit felfelé irányítod a tekinteted, és a fórum címe alatt azt olvashatod "Letöltés:" és mellette pirossal, hogy: "aktuális verzió".
Na arra rákattintasz, és örülsz a történéseknek! :o)
Na arra rákattintasz, és örülsz a történéseknek! :o)
Előzmény: diego (#627)
Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy az 1.3.21-es verzió honnan tölthető le? A marketen még mindig csak az 1.3.19-et mutatja.
Azt szeretném kérdezni, hogy az 1.3.21-es verzió honnan tölthető le? A marketen még mindig csak az 1.3.19-et mutatja.
Előzmény: BigMick (#614)
Persze.
Ha hibás a beállításokban elmentett Usernév/jelszó és így akarsz ládát letölteni....
Ha hibás a beállításokban elmentett Usernév/jelszó és így akarsz ládát letölteni....
Előzmény: BigMick (#618)
nem tudom, én soha nem próbáltam még mobilnetről.
gépen letöltöm az apk-t, áttolom a kütyüre és App Installer-rel telepítem. mindenestül max. 3 perc.
:)
gépen letöltöm az apk-t, áttolom a kütyüre és App Installer-rel telepítem. mindenestül max. 3 perc.
:)
Előzmény: streng (#622)
Nektek működik a legújabb verzió letöltése mobilnetről?
Nálam 3G-n (Vodafone) nem jön le. Se telefonon, se gépen. Viszont ha más netet használok letölti.
[link]
Weboldal nem érhető el hibát kapok.
Nálam 3G-n (Vodafone) nem jön le. Se telefonon, se gépen. Viszont ha más netet használok letölti.
[link]
Weboldal nem érhető el hibát kapok.
Handras!
"Jó lenne, ha a letöltött ládákhoz az egyéb poi-k is lejönnének automatikusan (itt rakd le a kocsit, itt fordulj jobbra stb.)."
Működik ez, csak a láda részletes leírásánál kell a jobb felső sarokban a térképre kattintani, akkor teszi ki a plusz pontokat.
Ha rögtön minden ládával jönne minden pont nagy lenne a zsúfoltság a térképen. :)
"Jó lenne, ha a letöltött ládákhoz az egyéb poi-k is lejönnének automatikusan (itt rakd le a kocsit, itt fordulj jobbra stb.)."
Működik ez, csak a láda részletes leírásánál kell a jobb felső sarokban a térképre kattintani, akkor teszi ki a plusz pontokat.
Ha rögtön minden ládával jönne minden pont nagy lenne a zsúfoltság a térképen. :)
Előzmény: handras (#616)
A megjelenéskor letöltöttem innen az 1.3.21 verziót.
Az imént sikeresen frissítette a market automatikusan az 1.3.19-re... :o|
Az imént sikeresen frissítette a market automatikusan az 1.3.19-re... :o|
Kipróbáltam élesben, az iránytű sokkal stabilabb és pontosabb, mint eddig.
Persze, az okostelefon határain belül, ezzel számolni kell annak, aki ilyen kütyüvel indul el.
Persze, az okostelefon határain belül, ezzel számolni kell annak, aki ilyen kütyüvel indul el.
Előzmény: BigMick (#614)
Ha hibás a jelszó, most is lefagy/újraindul.
Ezt részleteznéd kicsit?
Én ma egy ládánál 3x is elrontottam a jelszót, mindig közölte, hogy ez nem egyezik az adatbázisban tárolttal. És se lefagyás, se újraindulás, hanem egyszerűen csak írhattam be a következő verziót.
Ezt részleteznéd kicsit?
Én ma egy ládánál 3x is elrontottam a jelszót, mindig közölte, hogy ez nem egyezik az adatbázisban tárolttal. És se lefagyás, se újraindulás, hanem egyszerűen csak írhattam be a következő verziót.
Előzmény: handras (#617)
Tegnap még a marketről az előző verzió jött le. Hogyan tudom kézzel frissíteni?
Nagyon tetszett a program. Eddig én a PDA-n futó GpsTuner-t használtam, ezért mindent ehhez viszonyítok. :)
Samsung telefonon próbáltuk. A pontosságával meg voltunk elégedve a szenzor frekijének beállítása után az iránytű is használható volt.
Ezek szerint az már megoldódott, hogy ha oldalra fordítom a készüléket akkor is megjelenjen a billentyűzet?
Jó lenne, ha a letöltött ládákhoz az egyéb poi-k is lejönnének automatikusan (itt rakd le a kocsit, itt fordulj jobbra stb.).
Nagyon tetszett a program. Eddig én a PDA-n futó GpsTuner-t használtam, ezért mindent ehhez viszonyítok. :)
Samsung telefonon próbáltuk. A pontosságával meg voltunk elégedve a szenzor frekijének beállítása után az iránytű is használható volt.
Ezek szerint az már megoldódott, hogy ha oldalra fordítom a készüléket akkor is megjelenjen a billentyűzet?
Jó lenne, ha a letöltött ládákhoz az egyéb poi-k is lejönnének automatikusan (itt rakd le a kocsit, itt fordulj jobbra stb.).
Előzmény: BigMick (#614)
Az iránytű már sokkal stabilabbnak tűnik, holnap - illetve ma - majd élesben is kipróbálom.
Előzmény: BigMick (#614)
Új verziól letölthető: 1.3.21
Picit még simogattam a GPS/iránytű kezelésen, illetve most már a ládaletöltés és ládalista oldalak sem fixen álló formátumúak.
Picit még simogattam a GPS/iránytű kezelésen, illetve most már a ládaletöltés és ládalista oldalak sem fixen álló formátumúak.
Szia BigMick!
Elégedettséggel használom a telcsimen a programodat. Azon fel sem tűnt, hogy a ládalista és a letöltés képernyő csak álló módban működik. Nem rég vettem egy Samsung galaxy tab 10.1-est és arra is felraktam a progit, viszont ezt többnyire fekvő képernyővel használom.
Szóval az lenne a kérésem, hogy az előbb említett két képernyő is forgatható legyen a telefon/tablet helyzetének megfelelően.
Köszi: viragk
Elégedettséggel használom a telcsimen a programodat. Azon fel sem tűnt, hogy a ládalista és a letöltés képernyő csak álló módban működik. Nem rég vettem egy Samsung galaxy tab 10.1-est és arra is felraktam a progit, viszont ezt többnyire fekvő képernyővel használom.
Szóval az lenne a kérésem, hogy az előbb említett két képernyő is forgatható legyen a telefon/tablet helyzetének megfelelően.
Köszi: viragk
Pontosítok: nem folyamatosan pörög a tű, csak néha fordul egyet-egyet. Ettől jól használható a dolog, az iránytű meg nyilván olaj-csillapításos, azért késik kicsit! :) Le is vettem a frissítést a legritkábbra, minek ezzel izmozni!
Ami inkább zavaró, volt olyan is, hogy kézben tartva gyalogos bolyongáskor nem akarta a pozíciót frissíteni - máskor meg rendesen folyamatosan változott, ahogy haladtam a kerékpárral. Ez valami Blade specifikus GPS bizonytalanság lesz talán. További teszt szükséges! :)
Ami inkább zavaró, volt olyan is, hogy kézben tartva gyalogos bolyongáskor nem akarta a pozíciót frissíteni - máskor meg rendesen folyamatosan változott, ahogy haladtam a kerékpárral. Ez valami Blade specifikus GPS bizonytalanság lesz talán. További teszt szükséges! :)
Előzmény: heidricha (#610)
megerősítem, az iránytű bár még ugrál kicsit a tényleges irány körül, de nem pörög már mint a motolla.
a kütyü egy helyben történő forgatásakor kicsit késleltetve követi forgatást a tű, de ez nyilván azért van, mert a GPS kapott prioritást.
a távolság mérés nekem stabilnak tűnik, még a közvetlen közelben is.
alakul. :)
a kütyü egy helyben történő forgatásakor kicsit késleltetve követi forgatást a tű, de ez nyilván azért van, mert a GPS kapott prioritást.
a távolság mérés nekem stabilnak tűnik, még a közvetlen közelben is.
alakul. :)
Előzmény: BigMick (#608)
Sokkal jobb lett Blade-en! Nem ugrál (egyszer bevillant egy 1.1km a 4m helyett, de kevesebb, mint egy mp-re), viszont az iránytű pörög, és nem csak ott, ahol pár méterre vagyok, vagyis nagyjából érthető volna - ez azonban nem gáz, szinte mintha direkt lenne, hogy azt ne higgyem, hogy lefagyott :)
Ha nincs rendes pozíció, akkor fehér a tű? Vagy ez mástól függ?
Még kell tapasztalat, de egyelőre teljesen egyértelműen, hogy komoly fejlődést jelent ez az utolsó változtatás!
Ha nincs rendes pozíció, akkor fehér a tű? Vagy ez mástól függ?
Még kell tapasztalat, de egyelőre teljesen egyértelműen, hogy komoly fejlődést jelent ez az utolsó változtatás!
Előzmény: BigMick (#608)
Új verzió: 1.3.20
- Megpróbáltam javítani a pozíciómeghatározás algoritmusán (a program igyekszik kifejezetten a GPS-re támaszkodni, és csak nagyon nyomós érvek hatására térül el ettől)
- Képernyőváltáskor nem kapcsolja automatikusan ki/be a GPS-t, hanem folyamatosan tartja azt a beállítást, amit a képernyők címsorára helyezett GPS ikonnal manuálisan beállítottunk (GPS be, vagy GPS ki)
- Megpróbáltam javítani a pozíciómeghatározás algoritmusán (a program igyekszik kifejezetten a GPS-re támaszkodni, és csak nagyon nyomós érvek hatására térül el ettől)
- Képernyőváltáskor nem kapcsolja automatikusan ki/be a GPS-t, hanem folyamatosan tartja azt a beállítást, amit a képernyők címsorára helyezett GPS ikonnal manuálisan beállítottunk (GPS be, vagy GPS ki)
Szerintem az történhetett, hogy a frissítések során a kütyü elfelejtette a korábbi beállításokat, vagyis a GC/GG usernévet és jelszót.
Előzmény: Moles (#605)
Szia BigMick. Valami oknál fogva nem tudok megtalálást rögzíteni, mert azt írja: nincs egy mező kitöltve! pedig mindent kitöltöttem. Eddig jol működött, de frissítettem az androidot meg a g:hu-t, azóta nem megy. SE X10i Android 2.3 g:hu 1.3.19 Mi lehet a hiba?
Amiket írsz, abból nekem az jön le, hogy a kütyü szépen kapja a jelet a GPS-től, aztán egyszer csak átvált hálózat alapú helymeghatározásra.
Most hangolom azt az algoritmust, amelyik a helymeghatározás nyers adataiból eldönti, hogy a valamelyik helymeghatározási háttérszolgáltatástól kapott értéket elfogadja-e legfrissebb koordinátának, és továbbengedje az azt igénylő alkalmazás (pl. iránytű) felé, vagy inkább dobja el.
És itt sok mindent kell figyelembe venni: mikori az adat (lehet, hogy régebbi, mint az, amit legutoljára már átengedett), mekkora a becsült pontatlansága (ez az Accuracy érték), stb.
És pont ez az Accuracy tud megtévesztő lenni, mert bár az Android gyárilag biztosítja a vas által szolgáltatott pozícióból ennek a lekérdezhetőségét, de a vas nem mindig adja ezt az értéket!
Vagy 0-t ad helyette, ami rohadtul megtévesztő.
Az algoritmust most úgy módosítom, hogy ne csak az Accuracy értéket vegye figyelembe, hanem azt is, ki mondta az adott pozíciót. És lehetőleg igyekezzen a GPS-nek hinni...
Az átlagolásos pozíciómérést is be fogom rakni valahová, jó ötlet.
Én ugyan nem pont az iránytűre gondoltam.
Most hangolom azt az algoritmust, amelyik a helymeghatározás nyers adataiból eldönti, hogy a valamelyik helymeghatározási háttérszolgáltatástól kapott értéket elfogadja-e legfrissebb koordinátának, és továbbengedje az azt igénylő alkalmazás (pl. iránytű) felé, vagy inkább dobja el.
És itt sok mindent kell figyelembe venni: mikori az adat (lehet, hogy régebbi, mint az, amit legutoljára már átengedett), mekkora a becsült pontatlansága (ez az Accuracy érték), stb.
És pont ez az Accuracy tud megtévesztő lenni, mert bár az Android gyárilag biztosítja a vas által szolgáltatott pozícióból ennek a lekérdezhetőségét, de a vas nem mindig adja ezt az értéket!
Vagy 0-t ad helyette, ami rohadtul megtévesztő.
Az algoritmust most úgy módosítom, hogy ne csak az Accuracy értéket vegye figyelembe, hanem azt is, ki mondta az adott pozíciót. És lehetőleg igyekezzen a GPS-nek hinni...
Az átlagolásos pozíciómérést is be fogom rakni valahová, jó ötlet.
Én ugyan nem pont az iránytűre gondoltam.
Előzmény: heidricha (#603)
És a tegnapi kaland, ami ugyan nem sok újat hoz, de hátha...
Endomondo megy... a láda közelében elindítottam a g:hu-t is, Endomondo ilyenkor automatikusan szünetelteti a track-et, de ettől mindent működtet természetesen, vagyis fix-re nem kell várni. Minden szép, a láda 30 méterre... rendes ösvény miatt félkörbe kell menni, ösvényen indulok be (láda 20 méterre), két lépés után láda 2.8km-re lett! Első gondolatom az volt, hogy az erdő beárnyékolt, de ugyanilyenem volt korábban Nyílt terepen - azt hiszem inkább valami idő járt le, ameddig "jár nekem" az irányítás :) Ugyanott, csak bentebb (pont a ládánál) néztem a GPSaveraging-gel, 6m-ről indult a pontosság, vagyis ha le is csökkent valamikor, azért annyira nem.
Erről jut eszembe: a pontosság kijelzése - továbbra is azt gondolom - szerencsés lenne az iránytű nézeten, ugyanott ha egy ilyen több mérésen alapuló átlagolás is lenne, az meg még szuperebb lenne, ha külön alkalmazással készül, leginkább csak a dátumokkal tudom összepárosítani később. Meg milyen jó lenne pl. új láda/játék elhelyezéshez is!
Endomondo megy... a láda közelében elindítottam a g:hu-t is, Endomondo ilyenkor automatikusan szünetelteti a track-et, de ettől mindent működtet természetesen, vagyis fix-re nem kell várni. Minden szép, a láda 30 méterre... rendes ösvény miatt félkörbe kell menni, ösvényen indulok be (láda 20 méterre), két lépés után láda 2.8km-re lett! Első gondolatom az volt, hogy az erdő beárnyékolt, de ugyanilyenem volt korábban Nyílt terepen - azt hiszem inkább valami idő járt le, ameddig "jár nekem" az irányítás :) Ugyanott, csak bentebb (pont a ládánál) néztem a GPSaveraging-gel, 6m-ről indult a pontosság, vagyis ha le is csökkent valamikor, azért annyira nem.
Erről jut eszembe: a pontosság kijelzése - továbbra is azt gondolom - szerencsés lenne az iránytű nézeten, ugyanott ha egy ilyen több mérésen alapuló átlagolás is lenne, az meg még szuperebb lenne, ha külön alkalmazással készül, leginkább csak a dátumokkal tudom összepárosítani később. Meg milyen jó lenne pl. új láda/játék elhelyezéshez is!
Előzmény: heidricha (#602)
public float getAccuracy ()
Since: API Level 1
Returns the accuracy of the fix in meters. If hasAccuracy() is false, 0.0 is returned.
Ezzel nem lehetne menni valamire? Még mindig azt gondolom, hogy a baj akkor van, ha a GPS nagyon gyorsan válaszol, ilyenkor persze köze nincs a műholdakhoz, csak a GSM tornyokkal foglalkozik...
Meg van egy ilyen is:
java.lang.Object
łandroid.location.Criteria
intACCURACY_HIGHa constant indicating a high accuracy requirement - may be used for horizontal, altitude, speed or bearing accuracy.
Erős a gyanúm, hogy Te - velem ellentétben - nem először látsz ilyet, ettől remélem nem bántó, mert akkor elnézést kérek!
Since: API Level 1
Returns the accuracy of the fix in meters. If hasAccuracy() is false, 0.0 is returned.
Ezzel nem lehetne menni valamire? Még mindig azt gondolom, hogy a baj akkor van, ha a GPS nagyon gyorsan válaszol, ilyenkor persze köze nincs a műholdakhoz, csak a GSM tornyokkal foglalkozik...
Meg van egy ilyen is:
java.lang.Object
łandroid.location.Criteria
intACCURACY_HIGHa constant indicating a high accuracy requirement - may be used for horizontal, altitude, speed or bearing accuracy.
Erős a gyanúm, hogy Te - velem ellentétben - nem először látsz ilyet, ettől remélem nem bántó, mert akkor elnézést kérek!
Előzmény: BigMick (#601)
Nekiállok újra átgondolni a pozíció meghatározás módját a progiban. Remélem, sikerül javítani rajta.
Előzmény: heidricha (#600)
Nem ezen múlik. Biztos, hogy nem profi GPS, de minden más alkalmazással (direkt írtam az Endomondo-t, meg a Navitel-t) rendesen működik! Ezt nehéz a készülékre kenni!
Előzmény: gonczi (#595)
Érdekes, letöltöttem innen az apk-t és működik, csak a market-ből nem lehet telepíteni.
Előzmény: viragk (#598)
Sziasztok!
szeretem használni a g:hu-t, elégedett vagyok vele. Most vettem egy Galaxy tab 10.1-et és sajnos nem lehet. Mi ennek az oka?
szeretem használni a g:hu-t, elégedett vagyok vele. Most vettem egy Galaxy tab 10.1-et és sajnos nem lehet. Mi ennek az oka?
Sziasztok!
szeretem használni a g:hu-t, elégedett vagyok vele. Most vettem egy Galaxy tab 10.1-et és sajnos nem lehet. Mi ennek az oka?
szeretem használni a g:hu-t, elégedett vagyok vele. Most vettem egy Galaxy tab 10.1-et és sajnos nem lehet. Mi ennek az oka?
Mint ahogy Magpet is írja itt az okostelefonok GPS-vevői lényegesen kevésbé érzékenyek.
Ez mondjuk ejjora eltérést nem indokol. De tény, hogy én is tapasztaltam már ekkora eltérést a Nexus One - g:hu és az oregon helymeghatározása között.
Tehát ha okostelefonra hagyod magad előfordulhat, hogy komoly kihívásokkal kell szembenézned.
:)
Emellett endomondo pl. egész tűrhető track-eket rajzol - ugyanúgy Nexus One-nal.
Ez mondjuk ejjora eltérést nem indokol. De tény, hogy én is tapasztaltam már ekkora eltérést a Nexus One - g:hu és az oregon helymeghatározása között.
Tehát ha okostelefonra hagyod magad előfordulhat, hogy komoly kihívásokkal kell szembenézned.
:)
Emellett endomondo pl. egész tűrhető track-eket rajzol - ugyanúgy Nexus One-nal.
Előzmény: heidricha (#592)
Tegnap tettem ellenpróbát: mi van, ha nincs közben más GPS app. Hát nem jobb a helyzet. Csak a hálózat alapú helyet fogadja el, kerékpárral haladva látszott az ugrálás a térképen, ahogy a mobil tornyokat váltogatta!
Ilyen nincs senkinek? Blade-esek, ide hé!! :) Nyilatkozni!
Kénytelen leszek a cachemate-hez frissíteni a ládalistát szégyenszemre!
Ilyen nincs senkinek? Blade-esek, ide hé!! :) Nyilatkozni!
Kénytelen leszek a cachemate-hez frissíteni a ládalistát szégyenszemre!
Előzmény: heidricha (#592)
Mi ertelme a GPS kapcsolgatasnak? Ugyis megy mindig a tracklog a hatterben.
Egy jó, meg egy rossz hír:
- nem verte fejbe az Endomondo-t. Ez épp tegnap volt, nem tudom, mennyire lesz jellemző. Az is igaz, hogy az E. éppen szüneteltetve volt, korábban viszont minden alkalommal logolt, amikor kiléptette a g:hu.
- használhatatlan a g:hu, pontosabban csak listázásra meg olvasgatásra alkalmas, egyáltalán nem tett be oda, ahol épp voltam. A Navitel mutatta, hogy láda 20 méterre, a g:hu szerint viszont 2.9km. Egy korábbi pozícióhoz ragaszkodott, amikor ő volt az egyetlen app,aki a GPS-t használta!
Ez így nem annyira jó. Vannak képeim is, ha van érdeklődés, feltehetem valahova! Az iránytű elég stabil volt, csak épp pozíciót nem frissített.
- nem verte fejbe az Endomondo-t. Ez épp tegnap volt, nem tudom, mennyire lesz jellemző. Az is igaz, hogy az E. éppen szüneteltetve volt, korábban viszont minden alkalommal logolt, amikor kiléptette a g:hu.
- használhatatlan a g:hu, pontosabban csak listázásra meg olvasgatásra alkalmas, egyáltalán nem tett be oda, ahol épp voltam. A Navitel mutatta, hogy láda 20 méterre, a g:hu szerint viszont 2.9km. Egy korábbi pozícióhoz ragaszkodott, amikor ő volt az egyetlen app,aki a GPS-t használta!
Ez így nem annyira jó. Vannak képeim is, ha van érdeklődés, feltehetem valahova! Az iránytű elég stabil volt, csak épp pozíciót nem frissített.
A versenykiírást kellene megnézni a formátummal kapcsolatban, .gpx-et rajzol majdnem mindenki, a Navitellel lehet .mps-t is.
Viszont pl. az Endomondo meghal a g:hu alatt. Ezt korábban írtam - én arra fogom, hogy a GPS-t ki/be kapcsolgatja a g:hu. 1-2 mp alatt úgysem lesz fix, sehogy nem értem, mi az értelme ennek. Talán az ugrándozás sem jelentkezne, ha nem akkor kezdené el a keresést, amikor az iránytűre tévedek.
Jó lenne erre egy opció, nekem elég lenne, ha háttérben nem használna GPS-t, amíg olvasom a ládaleírásokat, én inkább elviselem. Az iránytűhöz, meg a ládalistához úgyis kell, a térképről nem is beszélve, vagyis sehogy nem értem, mire jó ez a kikapcsolgatás.
A cachemate pl. azt csinálja, hogy CSAK a térképhez, és az iránytűhöz kapcsol folyamatos GPS-t, a "ládalista távolság szerint" esetben egy külön funkció a helymeghatározás, attól kezdve ahhoz viszonyít, kézzel lehet frissíteni.
Viszont pl. az Endomondo meghal a g:hu alatt. Ezt korábban írtam - én arra fogom, hogy a GPS-t ki/be kapcsolgatja a g:hu. 1-2 mp alatt úgysem lesz fix, sehogy nem értem, mi az értelme ennek. Talán az ugrándozás sem jelentkezne, ha nem akkor kezdené el a keresést, amikor az iránytűre tévedek.
Jó lenne erre egy opció, nekem elég lenne, ha háttérben nem használna GPS-t, amíg olvasom a ládaleírásokat, én inkább elviselem. Az iránytűhöz, meg a ládalistához úgyis kell, a térképről nem is beszélve, vagyis sehogy nem értem, mire jó ez a kikapcsolgatás.
A cachemate pl. azt csinálja, hogy CSAK a térképhez, és az iránytűhöz kapcsol folyamatos GPS-t, a "ládalista távolság szerint" esetben egy külön funkció a helymeghatározás, attól kezdve ahhoz viszonyít, kézzel lehet frissíteni.
Előzmény: gonczi (#585)
köszi
az új verza telepítés után újra engedélyezni kellett a tűzfalon (droidwall)
az új verza telepítés után újra engedélyezni kellett a tűzfalon (droidwall)
Előzmény: BigMick (#589)
mit rontok el hogy a gpsgames kód (plGG271)beírás , letöltés gomb után toast üzenetben error code -999 -et kapok???
A -999 akkor jön, ha éppen nincs használható internet elérés.
A -999 akkor jön, ha éppen nincs használható internet elérés.
Előzmény: bati (#588)
mit rontok el hogy a gpsgames kód (plGG271)beírás , letöltés gomb után toast üzenetben error code -999 -et kapok???
köszi
köszi
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |