1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Lassacskán készül egy újabb verzió, amiben több minden meg lesz valósítva a közelmúltban itt felvetett ötletekből.
Nagyon le vagyok terhelve munkailag mostanában, így kevés időm marad erre a fejlesztésre.
Csak jelzem, ígéretes előrehaladás történt az offline módban használható vektoros térképformátum alkalmazása tárgyában is...
Nagyon le vagyok terhelve munkailag mostanában, így kevés időm marad erre a fejlesztésre.
Csak jelzem, ígéretes előrehaladás történt az offline módban használható vektoros térképformátum alkalmazása tárgyában is...
A ládalista takarítása szerintem is jó volna... Sajnos ezek messzire vezetnek, nyilván a fejlesztési kapacitás igencsak korlátos. Merthogy egyenként törölni nem biztos, hogy minden esetben a legjobb.
Kezdésnek azért nagyon jó lenne!
Ha már ötletek: Az iránytűn nekem még mindig erős hiányérzetem van, mert nincs valami minimális műhold adat, amiből az aktuális pontosságot megtudom :)
Kezdésnek azért nagyon jó lenne!
Ha már ötletek: Az iránytűn nekem még mindig erős hiányérzetem van, mert nincs valami minimális műhold adat, amiből az aktuális pontosságot megtudom :)
Előzmény: feel2006 (#771)
Illetve lehet őrületes hülyeség, de pl. én a geoládák (gc.hu) -ban még a fent maradt, helyen szívesen látnék egy kamera és egy led lámpa ki/be kapcsoló gombot, sokszor jól jönne, ha nem kellene ezek miatt ki, be lépni, majd vissza ebbe a jó kis progiba. :-)
Előzmény: feel2006 (#771)
Szia,
Egy olyan észrevételem lenne (vagy csak én nem találtam, akkor bocsi), hogy a ládalistában, amikor sok láda adat van letöltve, nem lehet egyesével törölni.
Meglehetne esetleg úgy csinálni a programot, hogy ahol a ládalistában felsorolva vannak a ládák a sor végén lenne egy "X" amivel törölni lehetne a nem kellőt?
Köszönöm!
Egy olyan észrevételem lenne (vagy csak én nem találtam, akkor bocsi), hogy a ládalistában, amikor sok láda adat van letöltve, nem lehet egyesével törölni.
Meglehetne esetleg úgy csinálni a programot, hogy ahol a ládalistában felsorolva vannak a ládák a sor végén lenne egy "X" amivel törölni lehetne a nem kellőt?
Köszönöm!
Még mindig ugyanaz a javaslatom: A bejelentkezéseket csekkolni kellene, amikor beírja az ember. Meg jelezni valahol, hogy van validált login, vagy nincs. Vagy csak én telepítek friss ROM-ot hetente? :)
gmailen kb ugyanazt meg lehet csinálni és azt bírod rendszergazdai jogok nélkül is használni.
Előzmény: Csigabiga (#765)
Mert nem tudom feltelepíteni...Idézet
nem vagyok rendszergizda a saját gépemen, nem nagyon vagyok szkájpon.
Előzmény: Csigabiga (#764)
Sajnos amióta új gépeket kaptunk a munkahelyemen, és nem vagyok rendszergizda a saját gépemen, nem nagyon vagyok szkájpon. :o(
Amúgy nem sűrűn használom, nálam csak vésztartalékként van a telefonomon.
Amúgy nem sűrűn használom, nálam csak vésztartalékként van a telefonomon.
Előzmény: H.Gábor (#763)
Csigusz, te használod ezt a progit életvitelszerűen? Lenne egy csomó kérdésem. Pl ma csináltam fotó de feltöltési lehetőséget nem találtam.
Szoktál napközben skypeon lenni?
Szoktál napközben skypeon lenni?
Előzmény: Csigabiga (#761)
Elég triviális dolog, de hátha...
Meg van adva a bejelenkezéshez a felhasználóneved, és a jelszavad?
Meg van adva a bejelenkezéshez a felhasználóneved, és a jelszavad?
Előzmény: H.Gábor (#760)
Most próbálgattam különböző távolság értékekkel és arra jutottam, hogy nem értelmezi a pipát a progi, ugyan is pipával és pipa nélkül is minden km értéknél ugyan azt a ládamennyiséget tölti le.
Ez a hiba (azt hiszem) a mai verziófrissítés előtt nem.
Letörlöm aztán újratelepítem, hátha segít.
Ez a hiba (azt hiszem) a mai verziófrissítés előtt nem.
Letörlöm aztán újratelepítem, hátha segít.
Fel se tűnt mostanában, biztos keveset nézegetem a leírásban a koordinátákat.
Át fogom alakítani hamarosan.
Át fogom alakítani hamarosan.
Előzmény: yano6ard (#753)
Szívesen vennék -talán nem csak én- egy kijelzés módosítást, esetleg beállítási opciót. Nevezetesen azt, hogy a program a geocachingnél megszokott "fok decimális_perc" formában írja ki a koordinátákat, ne a mostani "decimális_fok" formában.
Vagy csak nekem írja decimális fokban?
Nem nagy ügy átváltani, de terepen mégis csak kényelmesebb lenne a megszokott formát látni anélkül, hogy konvertálgatni kelljen, akár fejben, akár segédeszközzel.
Vagy csak nekem írja decimális fokban?
Nem nagy ügy átváltani, de terepen mégis csak kényelmesebb lenne a megszokott formát látni anélkül, hogy konvertálgatni kelljen, akár fejben, akár segédeszközzel.
Előzmény: BigMick (#752)
Új verzió letölthető a topik fejlécéből: 1.3.30
Pár nagyon ritkán előforduló hiba lett javítva, meg gyorsabban indul a program.
Pár nagyon ritkán előforduló hiba lett javítva, meg gyorsabban indul a program.
tökéletesen jól fogtad meg a problémát.
a megoldás? valami vektoros térképformátumot szeretnék alkalmazni.
de az még nagyon sok munka lesz.
a megoldás? valami vektoros térképformátumot szeretnék alkalmazni.
de az még nagyon sok munka lesz.
Előzmény: Juju (#750)
Eszembe jutott valami. A lent említett esetben:
- azok a telefonok, melyeknek kisebb felbontású a kijelzője, jobban látható tuhu feliratokat produkálnak
- amelyek nagyobb felbontásúak, azok nehezen olvasható, kis feliratúak
Egy barlangtérképező PDA-ra írt programnál találkoztam korábban ugyanezzel.
Úgy gondolom, hogy a feliratok pixelmérethez igazodnak. Azaz, amikor egy profibb, nagyfelbontású készüléken nézed - mindegy milyen térképnagyítási szinten - akkor az x pixel magas és y pixel széles betűk nagyon picik, míg ugyanez egy kis felbontású, kevésbé profi készüléken mondjuk kétszer akkora méretű.
Az én készülékem: HTC Wildfire, képernyője: 3,2 hüvelyk, 240 x 320 pixel
Az xperia mini is hasonló, a ZTE pedig majdnem méretben egyforma, de 480 x 800 pixel (azaz dupla) felbontású, azaz a feliratok éppen fele akkora méretűek lesznek.
A probléma megoldását nem ismerem, és elnézést, ha feltaláltam a "spanyolviaszt".
- azok a telefonok, melyeknek kisebb felbontású a kijelzője, jobban látható tuhu feliratokat produkálnak
- amelyek nagyobb felbontásúak, azok nehezen olvasható, kis feliratúak
Egy barlangtérképező PDA-ra írt programnál találkoztam korábban ugyanezzel.
Úgy gondolom, hogy a feliratok pixelmérethez igazodnak. Azaz, amikor egy profibb, nagyfelbontású készüléken nézed - mindegy milyen térképnagyítási szinten - akkor az x pixel magas és y pixel széles betűk nagyon picik, míg ugyanez egy kis felbontású, kevésbé profi készüléken mondjuk kétszer akkora méretű.
Az én készülékem: HTC Wildfire, képernyője: 3,2 hüvelyk, 240 x 320 pixel
Az xperia mini is hasonló, a ZTE pedig majdnem méretben egyforma, de 480 x 800 pixel (azaz dupla) felbontású, azaz a feliratok éppen fele akkora méretűek lesznek.
A probléma megoldását nem ismerem, és elnézést, ha feltaláltam a "spanyolviaszt".
Előzmény: heidricha (#730)
lehet hogy nekem a cyanogen rom szól közbe
...de mindegy jó nekem innen is :)
...de mindegy jó nekem innen is :)
Előzmény: Discover (#741)
Korábban nekem is úgy rémlett, hogy az SD-n van, de ez a legfrissebb most a telefon memóriájába került, és nem is aktív az "Áthelyezés az SD-kártyára" gomb. (3,55 MB)
Előzmény: BigMick (#747)
Olyat nem lehetne belecsinálni, hogy át lehessen tenni a telefon memóriából az SD kártyára?
Az 1.3.27 verzió óta benne van.
Az 1.3.27 verzió óta benne van.
Előzmény: Csigabiga (#746)
Olyat nem lehetne belecsinálni, hogy át lehessen tenni a telefon memóriából az SD kártyára?
Előzmény: BigMick (#737)
motorola defy (MB 525) :
Sajna továbbra sem kompatibilis .
Csak az appbrainből tudom hívni a market linkjét....
Sajna továbbra sem kompatibilis .
Csak az appbrainből tudom hívni a market linkjét....
Előzmény: BigMick (#737)
Új verzió: 1.3.29
Ez most kivételesen nem itt, hanem rögtön a marketen érhető el.
Remélem, sikerült megoldani a mostanában többek által is jelzett marketes inkompatibilitási problémát. Kíváncsian várom a visszajelzéseket.
Ez most kivételesen nem itt, hanem rögtön a marketen érhető el.
Remélem, sikerült megoldani a mostanában többek által is jelzett marketes inkompatibilitási problémát. Kíváncsian várom a visszajelzéseket.
Köszi, ki fogom próbálni, amint lesz itthon wifi... talán a Jézuska hoz majd ;)
Előzmény: gonczi (#734)
érdekes jelenség: beragadt egy appom a memóriába, gondolom kilövöm task killerrel. A listában benne volt a g:hu is, holott az utóbbi restart óta tuti nem indítottam el. Kilőttem azt is, pár másodperc múlva ismét megjelent.
Ez vajon mi lehet?
ZTE Skate, Android 2.3.5, alkalmazás sd-re mozgatva
Ez vajon mi lehet?
ZTE Skate, Android 2.3.5, alkalmazás sd-re mozgatva
ja, bocs, csak most látom, hogy konkrét kérdés is volt.
a térképrészletek, amiket előzőleg otthon, mondjuk, megnézel wifi kapcsolattal, letöltődnek a cache-be. csak annyi a dolgod, hogy a meglatogatandó területet előzőleg végignézegeted addig a zoom-szintig, amit használni szeretnél.
a ládaleírások letöltéséhez teszel egy jelölőt a térképre oda, ahol ládázni szeretnél (ekkor kerül egy mentőövszerű ikon a térképre), majd a GG vagy GC menüben bejelölve a "jelölő körülieket" letöltöd a környékbeli ládákat.
a térképrészletek, amiket előzőleg otthon, mondjuk, megnézel wifi kapcsolattal, letöltődnek a cache-be. csak annyi a dolgod, hogy a meglatogatandó területet előzőleg végignézegeted addig a zoom-szintig, amit használni szeretnél.
a ládaleírások letöltéséhez teszel egy jelölőt a térképre oda, ahol ládázni szeretnél (ekkor kerül egy mentőövszerű ikon a térképre), majd a GG vagy GC menüben bejelölve a "jelölő körülieket" letöltöd a környékbeli ládákat.
Előzmény: Panyek (#732)
én nem tudok róla, hogy lenne ilyen.
De nem is nagyon kell, elég egyértelmű a használata.
Csak kezdd el használni, ha elakadsz keress utána itt a fórumban, vagy kérdezz nyugodtan, bárki szívesen válaszol, aki már régebben használja.
De nem is nagyon kell, elég egyértelmű a használata.
Csak kezdd el használni, ha elakadsz keress utána itt a fórumban, vagy kérdezz nyugodtan, bárki szívesen válaszol, aki már régebben használja.
Előzmény: Panyek (#732)
Sziasztok!
Most ismerkednék a g:hu-val. Van hozzá vmi user manual, és ha igen hol? Igazából az érdekelne, hogy miként lehet belevarázsolni offline tuhu-s térképeket, és láda leírásokat. Kösz.
Most ismerkednék a g:hu-val. Van hozzá vmi user manual, és ha igen hol? Igazából az érdekelne, hogy miként lehet belevarázsolni offline tuhu-s térképeket, és láda leírásokat. Kösz.
Sziasztok!
a DEFY-met a market nem kompatibilisnek jelzi a 1.3.26os verzióval ...eddig az volt
tudom innen is lehet az apk-t szedni ...csak jelzem
köszi
a DEFY-met a market nem kompatibilisnek jelzi a 1.3.26os verzióval ...eddig az volt
tudom innen is lehet az apk-t szedni ...csak jelzem
köszi
Egy támogatási lehetőség tényleg jó lenne... A reklám is egy megoldás, csak engem speciel zavar (bár nem annyira, hogy ne használjam a g:hu-t), ráadásul viszi a netet is, ami nekem igencsak szűkös. Inkább a forgalom árát is odaadnám.
Sziasztok!
Előrelépés offline TUHU térképpel kapcsolatosan.
Sikerült a Budai hegyekből offline térképet készíteni. A térkép ezt a területet fedi le. (Frank-hegy, Széchenyi-hegy, Zúgliget, Normafa, Jánoshegy, Hárs-hegy, H.határ-hegy). A forrás a legújabb TUHU domborzati árnyékolással! Ami plasztikussá teszi és terepen egy-egy rövidítést jobban átgondolunk :). Screenshot. Két anyagot készítettem:
1. 24 Mb (13-16 zoomlevel) 637 db png csempe.
2. 49 Mb (13-17 zoomlevel) 2386 db png csempe. Ez a maximális zoomolás.
Használata: A letöltött zip file tartalmát az SD kártya g.hu.content/MapTileCache/tiles/TUHU folderbe behúzzuk. (Nem gond ha ott már vannak más folderek pl. 13, 14, 15 stb.) A felugró ablak rákérdez, hogy azonos tartalmakat felülírjon-e. Igen mindet!
Ezek után a Budai hegyek már offline-ba is működnek, ha online vagyunk, akkor meg ezt a térképrészletet már nem tölti le.
Előrelépés offline TUHU térképpel kapcsolatosan.
Sikerült a Budai hegyekből offline térképet készíteni. A térkép ezt a területet fedi le. (Frank-hegy, Széchenyi-hegy, Zúgliget, Normafa, Jánoshegy, Hárs-hegy, H.határ-hegy). A forrás a legújabb TUHU domborzati árnyékolással! Ami plasztikussá teszi és terepen egy-egy rövidítést jobban átgondolunk :). Screenshot. Két anyagot készítettem:
1. 24 Mb (13-16 zoomlevel) 637 db png csempe.
2. 49 Mb (13-17 zoomlevel) 2386 db png csempe. Ez a maximális zoomolás.
Használata: A letöltött zip file tartalmát az SD kártya g.hu.content/MapTileCache/tiles/TUHU folderbe behúzzuk. (Nem gond ha ott már vannak más folderek pl. 13, 14, 15 stb.) A felugró ablak rákérdez, hogy azonos tartalmakat felülírjon-e. Igen mindet!
Ezek után a Budai hegyek már offline-ba is működnek, ha online vagyunk, akkor meg ezt a térképrészletet már nem tölti le.
Itt egy kijelzőkép, nagyítsd úgy, hogy telefonkijelző méretű legyen.
[link]
( Tudom, hogy teljesen éles a fotó, de azért mutatja a gondunkat. )
[link]
( Tudom, hogy teljesen éles a fotó, de azért mutatja a gondunkat. )
Moderátor
Előzmény: gonczi (#721)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |