1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Jól van megadva a térkép file? Nem sérült esetleg a térkép?
Nekem is ez a gyanúm. Aláraktam a programnak egy excel táblát, amit előtte átneveztem kamu.map névre. Na, onnantól jön ugyanez a hibaüzenet nálam is.
Nekem is ez a gyanúm. Aláraktam a programnak egy excel táblát, amit előtte átneveztem kamu.map névre. Na, onnantól jön ugyanez a hibaüzenet nálam is.
Előzmény: Csuhás (#844)
Nálunk nem jelentkezik ez a hiba. Jól van megadva a térkép file? Nem sérült esetleg a térkép?
Moderátor
Előzmény: yano6ard (#843)
Természetesen próbáltam már, de sajnos nem is naplóz. Bármelyik loglevelt állítom be, üres marad a logfile.
Ha a "térkép" gombra bökök, rögtön kapok egy alert ablakot, Force close gombbal az alján. A szöveg: "The Application g:hu (process g.hu) has stopped unexpectedly. PLease try again."
Ha újra próbálom, akkor ugyanígy tovább bíztat. Ha visszateszem az 1.3.30-ast, annak működik minden funkciója. :-(
Ha a "térkép" gombra bökök, rögtön kapok egy alert ablakot, Force close gombbal az alján. A szöveg: "The Application g:hu (process g.hu) has stopped unexpectedly. PLease try again."
Ha újra próbálom, akkor ugyanígy tovább bíztat. Ha visszateszem az 1.3.30-ast, annak működik minden funkciója. :-(
Előzmény: BigMick (#842)
Ha egy error logot tunál nekem küldeni, hátha ki tudnék deríteni valamit.
Beállítások/Egyéb beállítások/Nyomkövetési szint/ERROR
Az elszállás után pedig az SD kártyáról g.hu.content/log/std.log
file-t kéne hozzám eljuttatni
Beállítások/Egyéb beállítások/Nyomkövetési szint/ERROR
Az elszállás után pedig az SD kártyáról g.hu.content/log/std.log
file-t kéne hozzám eljuttatni
Előzmény: yano6ard (#841)
Idézet
Mivel az 1.4.0-hoz írtak lassan elmerülnek, emlékeztetőül az offline vektoros Mapsforge térképek lelőhelyei:
Kösz még egyszer és elnézést a figyelmetlenségemért.
Előzmény: BigMick (#838)
Szerintem a linkeket érdemes lenne kirakni a fórumfejlécbe az aktuális verzió és a changelog mellé, esetleg egy utolsó frissítés időpontjával, ha megoldható.
És köszönjük ismét :)
És köszönjük ismét :)
Előzmény: BigMick (#838)
Új, javított verzió: 1.4.2
Az 1.4.1 hibáit igyekeztem kijavítani (volt bőven), főleg a térkép és az iránytű környékén.
Mivel az 1.4.0-hoz írtak lassan elmerülnek, emlékeztetőül az offline vektoros Mapsforge térképek lelőhelyei:
[link]: ez az OpenStreetMap adataiból készült, a Locus, c:geo, Oruxmap progik is használják
[link]: ez pedig OMP közvetítéssel a turistautak.hu adataiból készült (említett programok szintén tudják használni)
Az 1.4.1 hibáit igyekeztem kijavítani (volt bőven), főleg a térkép és az iránytű környékén.
Mivel az 1.4.0-hoz írtak lassan elmerülnek, emlékeztetőül az offline vektoros Mapsforge térképek lelőhelyei:
[link]: ez az OpenStreetMap adataiból készült, a Locus, c:geo, Oruxmap progik is használják
[link]: ez pedig OMP közvetítéssel a turistautak.hu adataiból készült (említett programok szintén tudják használni)
FC = Force Close Ilyesmi: ez
Gyakorlatilag lefagy vagy kilép a program magától.
Gyakorlatilag lefagy vagy kilép a program magától.
Előzmény: halaszkiraly (#835)
Elnézést ha kézenfekvő dolgot kérdezek, de mi az, hogy FC-zik? Csak tipp: pozíciót keres? vagy mi?..
Előzmény: Bluedog (#832)
1.4.1 elszáll a térképre és az iránytűre. Ha mégsem, nem jön fön fel semmilyen térképforrással semmi,egyelőre visszaraktam az 1.3.28-at.
(Asus EE-pad)
(Asus EE-pad)
Előzmény: BigMick (#831)
1.4.1-ben még mindig FC-zik, ha az iránytűnél megnyomom a jobb felső sarokban a térkép gombot.
A koordinátaformátum nálam változatlanul maradt a leirás elején.
Új pont megadásánál valóban választható.
Új pont megadásánál valóban választható.
Előzmény: BigMick (#794)
Erről már beszéltünk mi is. Akkor az volt a javaslat hogy töltsd le az összes ládát de csak névvel és koordinátával, hogy lehessen térképen áttekinteni válogatni. Majd legyen egy másik típusú korlátozott letöltés ami a leírásokat és logokat is tartalmazza. Ez utóbbi gyakorlatilag a mostani letöltési mód. Illetve a névvel letöltött ládánál lehetne rábökés után kérni a részletes letöltést.
Moderátor
Előzmény: BigMick (#827)
Új verzió: 1.4.1
Alapvetően hibajavításokat tartalmaz:
- Iránytű indításkor feljövő hiba javítva
- Kilépés után bekapcsolva maradó GPS hiba javítása
- Memóriahasználat optimalizálása
- Mapsforge térkép file kijelölés utáni fekete képernyős hiba javítása
- Újabb kísérlet marketen jelentkező inkompatibilitási probléma megoldására (ez majd akkor derül ki, hogy ér-e valamit, amikor a következő stabil verzió marketre kerül)
- GG beállításokban felh.név/jelszó ellenőrzéskor informatívabb üzenetek
Alapvetően hibajavításokat tartalmaz:
- Iránytű indításkor feljövő hiba javítva
- Kilépés után bekapcsolva maradó GPS hiba javítása
- Memóriahasználat optimalizálása
- Mapsforge térkép file kijelölés utáni fekete képernyős hiba javítása
- Újabb kísérlet marketen jelentkező inkompatibilitási probléma megoldására (ez majd akkor derül ki, hogy ér-e valamit, amikor a következő stabil verzió marketre kerül)
- GG beállításokban felh.név/jelszó ellenőrzéskor informatívabb üzenetek
Értem, hogy mire gondolsz.
Ha az újfajta térkép használatot sikerül stabilizálni, akkor utána megpróbálok valami ilyesmit is összehozni.
Ha az újfajta térkép használatot sikerül stabilizálni, akkor utána megpróbálok valami ilyesmit is összehozni.
Előzmény: keep (#826)
És ez így rendben is van. Én fordítva gondoltam a dolgot, tehát nem töltöm le előre, hanem térképen jövök megyek nézelődök és ha a helyzete alapján megtetszik egy láda, akkor letöltöm.
Jó példa talán, hogy térképen nézem, hogy mi van egy adott úton. Ilyenkor az adott sugarú kör nem játszik, mert ha pl Budapest és Siófok közötti, 7-es úton levő ládák érdekelnek, akkor nem tudom értelmes körbe foglalni. Vagy ha Vácon vagyok és a környéken keresnék ládát, akkor a 10km-es sugarú körben benne lesz a Duna másik oldala, ami nekem fölösleges. Így inkább a térképen meglátnám, ami nekem kell és onnan tölteném le.
De már így is király, ez csak hab lenne a tortán.
Jó példa talán, hogy térképen nézem, hogy mi van egy adott úton. Ilyenkor az adott sugarú kör nem játszik, mert ha pl Budapest és Siófok közötti, 7-es úton levő ládák érdekelnek, akkor nem tudom értelmes körbe foglalni. Vagy ha Vácon vagyok és a környéken keresnék ládát, akkor a 10km-es sugarú körben benne lesz a Duna másik oldala, ami nekem fölösleges. Így inkább a térképen meglátnám, ami nekem kell és onnan tölteném le.
De már így is király, ez csak hab lenne a tortán.
Előzmény: BigMick (#825)
A ládalírás lista Menü funkciói között van egy Térkép nevű.
Ez kirakja a ládalistában szereplő ládák ikonjait a térképre, ahol, ha ráböksz, akkor bejön az adott láda leíró oldala.
Ez kirakja a ládalistában szereplő ládák ikonjait a térképre, ahol, ha ráböksz, akkor bejön az adott láda leíró oldala.
Előzmény: keep (#824)
Hihetetlenül fejlődik a progi, nagyon hálás köszönet érte.
Egy kérdés: c:geo-nál az egyik leggyakrabban használt funkcióm, hogy térképen mászkálok ide-oda és mutatja, hogy ott van-e láda. Akkor még csak az ikonja, max a neve, semmi leírás vagy ilyesmi. És rábökve tölthetők le a részletek. Lehet valami ilyesmit esetleg?
Egy kérdés: c:geo-nál az egyik leggyakrabban használt funkcióm, hogy térképen mászkálok ide-oda és mutatja, hogy ott van-e láda. Akkor még csak az ikonja, max a neve, semmi leírás vagy ilyesmi. És rábökve tölthetők le a részletek. Lehet valami ilyesmit esetleg?
Üdv!
Az megoldható hogy a térkép letöltésekor ki lehessen választani melyik nagyítási szintről töltse le a csempéket a TUHU-nál?
Az megoldható hogy a térkép letöltésekor ki lehessen választani melyik nagyítási szintről töltse le a csempéket a TUHU-nál?
Előzmény: BigMick (#821)
Köszönöm a visszajelzéseket az új verzióról.
Igyekszem javítani a hibákat (iránytű nem műxik, GPS használva marad kilépés után is, stb.), pár napon belül lesz újabb, javított változat.
Ami a MAPSFORGE térkép megjelenését illeti, egyelőre az olyan, amit a Mapsforge API-ba fixen beleprogramoztak. Pár héten belül lesz újabb API, ami már testreszabható xml-ből fogja venni az infókat, hogy melyik fajta térképobjektumot hogyan jelenítse meg.
Akkor majd megnyílik a lehetőség a skinezés előtt is.
Igyekszem javítani a hibákat (iránytű nem műxik, GPS használva marad kilépés után is, stb.), pár napon belül lesz újabb, javított változat.
Ami a MAPSFORGE térkép megjelenését illeti, egyelőre az olyan, amit a Mapsforge API-ba fixen beleprogramoztak. Pár héten belül lesz újabb API, ami már testreszabható xml-ből fogja venni az infókat, hogy melyik fajta térképobjektumot hogyan jelenítse meg.
Akkor majd megnyílik a lehetőség a skinezés előtt is.
Ja igen, ráadásul a lentiek miatt, ha egyszer odaadtad egy alkalmazásnak a GPS-t, akkor az adott app hibás viselkedésén ez nem segít később sem.
Előzmény: heidricha (#819)
Ez tök logikus, de én úgy tom, meg úgy is tapasztaltam, hogy a GPS "bekapcsolt" állapota nem fogyaszt semmit, azt használni is kell! Ilyenkor az alkalmazás aktív marad, rendszerint nem is engedi mély alvásba a telefont. Nekem pl. mindig be van kapcsolva a GPS, de a status sorban villogó, vagy stabil GPS jel a lényeg. Ha van, valami használja... persze sokat segítene, ha ilyenkor kikapcsolnám, de ez inkább tüneti kezelés, az alkalmazás aktív állapota megmaradhatna (hacsak bele nem hal, hogy kivettem alóla a GPS-t) és az továbbra is fogyaszt nem keveset!
Előzmény: Csuhás (#815)
Egyébként az lenne logikus, hogy a progi úgy hagyná a gépet, ahogy találta. Ha be volt kapcsolva a GPS, akkor úgy, ha nem, akkor meg kikapcsolja maga után.
Előzmény: Csuhás (#815)
nekem fent van ez, egy okos kis egyszerűen testreszabható cucc. Nekem úgy van beállítva, hogy bizonyos alkalmazásoknál bekapcsolja a GPS-t, egyébként ki van kapcsolva.
Nem ingyenes, de sok másra is használható emellett.
Példa taskok is vannak hozzá itt meg itt , itt pl. le is van írva, hogyan kell a fenti gps-kontrollt beállítani.
Nem ingyenes, de sok másra is használható emellett.
Példa taskok is vannak hozzá itt meg itt , itt pl. le is van írva, hogyan kell a fenti gps-kontrollt beállítani.
Előzmény: Csuhás (#815)
Akkor megint egy ötlet: Legyen beállítható hogy kilépéskor hagyja a gpst vagy kikapcsolja vagy kérdezzen.
Igen tegnap bekapcsolva hagyta a gpst és az ette meg az akkut. Most viszont kiléptem a programból de most is azt látom hogy a g.hu 90%-ban részesedett a fogyasztásból. Ha ez az adat az elmúlt 24 óra átlaga akkor rendben van. Ha a pillanatnyi állapot akkor baj van mert a processek között nem látszik a g.hu.
Lényeg hogy oda kell figyelnem a gps kikapcsolására miután kiléptem a programból.
Igen tegnap bekapcsolva hagyta a gpst és az ette meg az akkut. Most viszont kiléptem a programból de most is azt látom hogy a g.hu 90%-ban részesedett a fogyasztásból. Ha ez az adat az elmúlt 24 óra átlaga akkor rendben van. Ha a pillanatnyi állapot akkor baj van mert a processek között nem látszik a g.hu.
Lényeg hogy oda kell figyelnem a gps kikapcsolására miután kiléptem a programból.
Moderátor
Előzmény: Yoss (#814)
Nem a gps marad bekapcsolva? Egyébként meg lehet nézni a beállításoknál, hogy melyik processz mennyi akkut evett..
Előzmény: Csuhás (#813)
Azt hiszem legegyszerűbb ha mutatok egy képet a gps kijelzőjéről és a g.hu térképéről. Talán így látszik mit értek azon hogy nem látszanak a turista utak.
A másik gondom hogy kilépve a g.hu-ból valami bekapcsolva marad és lemeríti az aksit pár óra alatt. 90% akku használat.
A másik gondom hogy kilépve a g.hu-ból valami bekapcsolva marad és lemeríti az aksit pár óra alatt. 90% akku használat.
Moderátor
Előzmény: BigMick (#809)
Frissen letöltött ládákkal ugyanez. Iránytű helyett FC. Térképet sem mutat... A ládák lebegnek a semmiben.
ZTE Blade CM7 friss hazai build.
ZTE Blade CM7 friss hazai build.
Nincs navigálás, FC van, a egy ládán belül egy pontra bökök. A gpsgames bejelentkezés ellenőrzése nem műxik.
Elsőt még csekkolom teljes ládalista törlés után is!
Elsőt még csekkolom teljes ládalista törlés után is!
Nem igazán látszanak a turista utak. A jelzés megvan de az út nem látszik.
Passz, ez nem világos nekem.
Ha már vektoros akkor ismét kérném a nagyobb feliratok lehetőségét, hogy a nagyobb felbontású telefonokon se legyenek bolhabetűk.
Ha minden igaz, pár héten belül lesz olyan Mapsforge API verzió, amivel már skinezhetővé válik a térkép, és akkor végre megoldhatók lesznek az ilyen kérések (meg a nappali/éjjeli skin, stb.). A jelenlegi verzió még nem ilyen.
Passz, ez nem világos nekem.
Ha már vektoros akkor ismét kérném a nagyobb feliratok lehetőségét, hogy a nagyobb felbontású telefonokon se legyenek bolhabetűk.
Ha minden igaz, pár héten belül lesz olyan Mapsforge API verzió, amivel már skinezhetővé válik a térkép, és akkor végre megoldhatók lesznek az ilyen kérések (meg a nappali/éjjeli skin, stb.). A jelenlegi verzió még nem ilyen.
Előzmény: Csuhás (#808)
Nézegetem a tuhut. Nem igazán látszanak a turista utak. A jelzés megvan de az út nem látszik.
Más: Ha már vektoros akkor ismét kérném a nagyobb feliratok lehetőségét, hogy a nagyobb felbontású telefonokon se legyenek bolhabetűk.
Egyébként pedig KÖSZI!
Más: Ha már vektoros akkor ismét kérném a nagyobb feliratok lehetőségét, hogy a nagyobb felbontású telefonokon se legyenek bolhabetűk.
Egyébként pedig KÖSZI!
Moderátor
Előzmény: BigMick (#801)
A ládaleíráshoz készítesz fotó(ka)t, majd pedig a Megvan! gombbal indítasz egy új logbejegyzést (lehet Megtaláltam vagy Egyéb, stb.)
majd Beküldés.
És előbb elmegy a log szövege, majd rögtön utána feltöltődnek hozzá a képek is.
majd Beküldés.
És előbb elmegy a log szövege, majd rögtön utána feltöltődnek hozzá a képek is.
Előzmény: H.Gábor (#805)
Akkor elmondanád nagyvonalakban a művelet menetét, mert nekem ez sem ment :)
Előzmény: BigMick (#804)
Még egy kérdésem lenne. A ládaoldalon a fotó készítésnek mi a célja? Én azt gondoltam, hogy azért van ez a funkció, hogy a megtaláláshoz feltölthető legyen kép is.
kicsit nem figyel az ember és emberöltőkkel lemarad...
az előbb még az ékezetkezelésről diskuráltatok a ---3-as release-ben és most meg itt a 4-es :)
az előbb még az ékezetkezelésről diskuráltatok a ---3-as release-ben és most meg itt a 4-es :)
Előzmény: BigMick (#794)
Igen, a file még csak most megy fel arra a szerverre. Gyorsabban megszültem az írást, mint ahogy a zip-ek másolódtak.
De a Mo-Ny.zip és a Mo-K.zip már letölthető.
A Magyarorszag.zip még egy jó 10 perc múlva lesz elérhető.
De a Mo-Ny.zip és a Mo-K.zip már letölthető.
A Magyarorszag.zip még egy jó 10 perc múlva lesz elérhető.
Előzmény: Csuhás (#800)
A tuhus linkre kattintva hiba üzenet jön:
I'm sorry, the file doesn't seem to exist:/storage/apache2/users/hmiki/omp/a pp_file/map/Magyarorszag.zip
I'm sorry, the file doesn't seem to exist:/storage/apache2/users/hmiki/omp/a pp_file/map/Magyarorszag.zip
Moderátor
Ha marad H.Gábor a nicked akkor is beléphetsz h.gabor nickel is, mert a gc oldal a login neveket is ékezetleníti, ugyanúgy ahogy a ládajelszavakat is.
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#795)
MAPSFORGE térképek elérhetők innen:
[link]
A .map végződésű file-ok a térképek.
Ha jól tudom, ugyanezek a térképek működnek pl. a Locus programmal is.
Az itt található hungary-0.2.4.map térkép az openstreetmap adatbázisából készül, és hetente frissül. Mérete közel 100 Mbyte, ami nem pici, de ha az OSMDROID-os csempés megoldással hasonlítjuk össze, már egész elfogadhatónak tűnik (tizensok GigaByte helyett csak ekkora).
---------------------------------------- --------------------------
A turistautak.hu alapanyagából gyártottam Magyarország térképet, amin a szintvonalakon kívül minden más (turistautak, POI-k, stb) megtalálható. 3 változatban érhető el:
Magyaroszag.map: komplett (kb. 227 Mbyte) [link]
és a Duna vonalával kettévágva készült egy
Mo-NY.map: Nyugat-Magyarország (119 MByte) [link]
Mo-K.map: Kelet-Magyarország (113 Mbyte) [link]
A letöltött zip file-t kicsomagolod bárhová az SD-kártyára, és ha a Beállításoknál a Térkép formátumnak MAPFSFORGE-ot állítottál, akkor bármelyik Térkép nézetnek a menüjében megtalálod a Térkép file menüpontot, amivel kijelölheted, hogy melyik térkép file-t szeretnéd használni.
[link]
A .map végződésű file-ok a térképek.
Ha jól tudom, ugyanezek a térképek működnek pl. a Locus programmal is.
Az itt található hungary-0.2.4.map térkép az openstreetmap adatbázisából készül, és hetente frissül. Mérete közel 100 Mbyte, ami nem pici, de ha az OSMDROID-os csempés megoldással hasonlítjuk össze, már egész elfogadhatónak tűnik (tizensok GigaByte helyett csak ekkora).
---------------------------------------- --------------------------
A turistautak.hu alapanyagából gyártottam Magyarország térképet, amin a szintvonalakon kívül minden más (turistautak, POI-k, stb) megtalálható. 3 változatban érhető el:
Magyaroszag.map: komplett (kb. 227 Mbyte) [link]
és a Duna vonalával kettévágva készült egy
Mo-NY.map: Nyugat-Magyarország (119 MByte) [link]
Mo-K.map: Kelet-Magyarország (113 Mbyte) [link]
A letöltött zip file-t kicsomagolod bárhová az SD-kártyára, és ha a Beállításoknál a Térkép formátumnak MAPFSFORGE-ot állítottál, akkor bármelyik Térkép nézetnek a menüjében megtalálod a Térkép file menüpontot, amivel kijelölheted, hogy melyik térkép file-t szeretnéd használni.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |