1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Pontosítok:
az 1.4 csak a Mapsforge térképeknél felejti el mutatni mozgás közben a pozíciót, Osmdroid-nál jól műxik.
az 1.4 csak a Mapsforge térképeknél felejti el mutatni mozgás közben a pozíciót, Osmdroid-nál jól műxik.
Előzmény: gonczi (#873)
update: ismét elindult a sárga nyíl és megint szépen követi az útvonalat. Nem csináltam vele semmit. Ki érti ezt?
Más: reggel beállítottam a nyomkövetési szintet ALL-ra.
Most megint INFO-n volt.
Ez a normál működése?
És egyébként mire használható?
Más: reggel beállítottam a nyomkövetési szintet ALL-ra.
Most megint INFO-n volt.
Ez a normál működése?
És egyébként mire használható?
Előzmény: gonczi (#872)
igen, pont ezt csinálja.
Bár nekem ma reggel az 1.4.3-at sikerült rávennem, hogy mutassa a mozgást: az M3-as bevezetőn a dugóban ugpgrade-eltem 1.3.28-ról 1.4.3-ra. Teljesen jól követte végig az útvonalat a melóhelyig. Gondolom, mert nem volt neki utolsó fix pzíciója.
Aztán amikor megint elindultam vele, beragadt a kis sárga emberke.
A nyíl is sárga volt. :)
Bár nekem ma reggel az 1.4.3-at sikerült rávennem, hogy mutassa a mozgást: az M3-as bevezetőn a dugóban ugpgrade-eltem 1.3.28-ról 1.4.3-ra. Teljesen jól követte végig az útvonalat a melóhelyig. Gondolom, mert nem volt neki utolsó fix pzíciója.
Aztán amikor megint elindultam vele, beragadt a kis sárga emberke.
A nyíl is sárga volt. :)
Előzmény: BigMick (#871)
Na, közben rájöttem, hogy az 1.4-ben tényleg nem működik a pozíció kijelzése mozgás közben :-(
Más ikonnal akartam jelezni, hogy álló helyzetben vagyunk (ez a kis sárga emberke), és megint mással, ha mozgásban vagyunk (mozgásirányba mutató kék nyíl). És ez utóbbi megjelenítése helyett egész egyszerűen nem csinál semmit a program, hanem az utolsó fix (mozgás nélküli) pozíciót mutatja.
Rajta vagyok a javításon.
De az, hogy egy progi (mint most a g:hu) bénán kezeli le a kapott pozíció adatokat, semmit nem befolyásol azon, hogy a többiek mit kezdenek vele...
Más ikonnal akartam jelezni, hogy álló helyzetben vagyunk (ez a kis sárga emberke), és megint mással, ha mozgásban vagyunk (mozgásirányba mutató kék nyíl). És ez utóbbi megjelenítése helyett egész egyszerűen nem csinál semmit a program, hanem az utolsó fix (mozgás nélküli) pozíciót mutatja.
Rajta vagyok a javításon.
De az, hogy egy progi (mint most a g:hu) bénán kezeli le a kapott pozíció adatokat, semmit nem befolyásol azon, hogy a többiek mit kezdenek vele...
Előzmény: gonczi (#870)
ez így logikusnak hangzik, de emellett mégsem értem, amit tapasztaltam. (hozzáteszem, Csuhás is, aki az egészet generálta)
na, holnap megnézem megint, mit produkálnak egyéb alkalmazások, mert vagy az van, hogy nagytestvér figyel és minden egyéb próbálkozást blokkol, vagy 1.4-ben belekerült valami olyasmi, amire ŐK sem számítottak.
1.3.30-al még minden működött együtt, ahogy írod.
holnap azzal kezdek.
na, holnap megnézem megint, mit produkálnak egyéb alkalmazások, mert vagy az van, hogy nagytestvér figyel és minden egyéb próbálkozást blokkol, vagy 1.4-ben belekerült valami olyasmi, amire ŐK sem számítottak.
1.3.30-al még minden működött együtt, ahogy írod.
holnap azzal kezdek.
Előzmény: BigMick (#869)
Ha nem a gps szolgáltatás hibája volt, akkor csak azt tudom elképzelni, hogy a g:hu valami módon blokkolja - vagy mit csinál - a pozícó érzékelést/tárolást/térképnézet frissítést, és nem csak saját magánál.
Android alatt a dolog a következőképpen megy:
- bármely program (pl. g:hu), a többiektől függetlenül feliratkozhat az oprendszernél, mint aki igényt tart a geopozíció meghatározás szolgáltatásra
- a Gps vevővel csak maga az android van kapcsolatban, a felhasználó programok nem férnek hozzá.
- az android tartja nyilván, hogy egy adott pillanatban mely programok vannak feliratkozva, mint igénylők, és ezeket az igénylőket egy spec. formában értesíti, hogyha a GPS vevő új pozíciót jelez
- minden program önállóan (a többitől függetlenül) dolgozza fel a számára közvetített adatokat
- amint van aktív igénylő, az android éleszti fel a GPS vevőt, illetve ha éppen nincs aktív igénylő, akkor maga az android pihenteti a GPS-vevőt
Szóval a lényeg: egyik program se tudja befolyásolni, hogy rajta kívül mások mit kapjanak GPS pozíció gyanánt.
Android alatt a dolog a következőképpen megy:
- bármely program (pl. g:hu), a többiektől függetlenül feliratkozhat az oprendszernél, mint aki igényt tart a geopozíció meghatározás szolgáltatásra
- a Gps vevővel csak maga az android van kapcsolatban, a felhasználó programok nem férnek hozzá.
- az android tartja nyilván, hogy egy adott pillanatban mely programok vannak feliratkozva, mint igénylők, és ezeket az igénylőket egy spec. formában értesíti, hogyha a GPS vevő új pozíciót jelez
- minden program önállóan (a többitől függetlenül) dolgozza fel a számára közvetített adatokat
- amint van aktív igénylő, az android éleszti fel a GPS vevőt, illetve ha éppen nincs aktív igénylő, akkor maga az android pihenteti a GPS-vevőt
Szóval a lényeg: egyik program se tudja befolyásolni, hogy rajta kívül mások mit kapjanak GPS pozíció gyanánt.
Előzmény: gonczi (#868)
Érdekesség kedvéért csináltam egy másik tesztet:
levettem - uninstall - a g:hu-t és mozgásban megnéztem ismét a goggle mapset.
Eredmény: a Google maps ismét jól működött: követte a pozíciómat a térképen.
Ha nem a gps szolgáltatás hibája volt, akkor csak azt tudom elképzelni, hogy a g:hu valami módon blokkolja - vagy mit csinál - a pozícó érzékelést/tárolást/térképnézet frissítést, és nem csak saját magánál.
(nem értek hozzá, de ezeket tapasztaltam)
Holnap reggel munkába megint tesztelem, ha van ötletetek, hogyan, írjatok.
HTC Nexus One.
van még rajta iGo, Endomondo, c:geo.
Lehet, Endomondoval kellene rögzíteni egy tracket, emellett figyelni, mit csinál g:hu.
Más ötlet?
levettem - uninstall - a g:hu-t és mozgásban megnéztem ismét a goggle mapset.
Eredmény: a Google maps ismét jól működött: követte a pozíciómat a térképen.
Ha nem a gps szolgáltatás hibája volt, akkor csak azt tudom elképzelni, hogy a g:hu valami módon blokkolja - vagy mit csinál - a pozícó érzékelést/tárolást/térképnézet frissítést, és nem csak saját magánál.
(nem értek hozzá, de ezeket tapasztaltam)
Holnap reggel munkába megint tesztelem, ha van ötletetek, hogyan, írjatok.
HTC Nexus One.
van még rajta iGo, Endomondo, c:geo.
Lehet, Endomondoval kellene rögzíteni egy tracket, emellett figyelni, mit csinál g:hu.
Más ötlet?
Előzmény: gonczi (#867)
Nekem sem frissult a pozicio, illtve csak veletlenszruen. Es neha visszaugrott egy korabbira. Kiprobaltam a Google mapset is, az is ezt csinalta.
Előzmény: Csuhás (#865)
Jelenleg ezt tudja a térkép megjelenítő. Pár hét múlva várható a javított API amivel jobb megjelenítést tud majd BigMick írni.
Más: Neked látszik a pozíciód a térképen? Akkor is látszik ha mozgásban vagy?
Más: Neked látszik a pozíciód a térképen? Akkor is látszik ha mozgásban vagy?
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#864)
Igen valami nagyon hasonló...
És milyen választ kaptál, készülék specifikus hiba, vagy progi hiba, ami majd javításra kerül?
Had ne olvassak vissza 50 hszt, ha nem muszáj :)
És milyen választ kaptál, készülék specifikus hiba, vagy progi hiba, ami majd javításra kerül?
Had ne olvassak vissza 50 hszt, ha nem muszáj :)
Előzmény: Csuhás (#863)
A #813-ban linkeltem egy képet a turistautak megjelenéséről. Gondolom te is ezt tapasztalod.
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#862)
Még valami, nekem nagyon furcsán jelennek meg (van ahol sehogy) a letöltött OMP-tuhun a túristautak, feltenne valaki egy képernyő fotót a Jakab-hegyről, Pálos kolostor középponttal?
Az iránytű beállításnál, a szenzor frekvencia beállítása mitől függ?
És konkrétan Galaxy SII-n melyik értéket kell kiválasztani?
És konkrétan Galaxy SII-n melyik értéket kell kiválasztani?
ezt már bízzuk szerintem BigMickre.
én megpróbálom emészthető formában összeszedni a saját és a fórumon megtalálható tapasztalatokat, a többi legyen az ő döntése, mit kezd vele. (én alapvetően jó ötletnek tartom)
én megpróbálom emészthető formában összeszedni a saját és a fórumon megtalálható tapasztalatokat, a többi legyen az ő döntése, mit kezd vele. (én alapvetően jó ötletnek tartom)
Előzmény: yano6ard (#859)
Ha az segít valamit, akkor szívesen felajánlok egy wiki területet az információk gyűjtésére, gondozására.
Előzmény: gonczi (#858)
egyelőre béta minusz huszonöt verzióban van, de szépen bővül. többek közt ez az imént emlitett antennaböködést sem tudtam.
és ne várjatok sokat: csak a fórumon felmerült és a nekem eddig fejtörést okozó fogások vannak benne. egyelőre, aztán ha publikálhatóvá válik, majd a közösség ötletei alapján fejlődik. helye pedig legjobb lenne a fórum fejlécében, majd ha érdemessé válik rá.
:)
és persze megoldható.
és ne várjatok sokat: csak a fórumon felmerült és a nekem eddig fejtörést okozó fogások vannak benne. egyelőre, aztán ha publikálhatóvá válik, majd a közösség ötletei alapján fejlődik. helye pedig legjobb lenne a fórum fejlécében, majd ha érdemessé válik rá.
:)
és persze megoldható.
Előzmény: BigMick (#854)
Igen, azt hiszem akarta. Rájöttem hogy böködni kell. Viszont ha gps indításkor újra indul az egyébként már bekapcsolt gps, akkor lehet hogy nem hagytam neki elég időt a pozíció megtalálásához. Este újra megnézem.
Moderátor
Előzmény: BigMick (#856)
Kérdés, hogy maga a program 'akarta'-e használni a GPS-t?
Ha igen, akkor a címsor valahogy így kellett, hogy kinézzen:
Ha pedig nem, akkor így:
A két üzemmód között váltani a kis GPS antenna ikonra bökéssel lehet.
Ez is egy olyan dolog, aminek helye volna a gonczi féle FAQ-ban.
Ha igen, akkor a címsor valahogy így kellett, hogy kinézzen:
Ha pedig nem, akkor így:
A két üzemmód között váltani a kis GPS antenna ikonra bökéssel lehet.
Ez is egy olyan dolog, aminek helye volna a gonczi féle FAQ-ban.
Előzmény: Csuhás (#851)
Készül egy Infó funkció a térkép menübe, az el fogja mondani az éppen aktuális térkép jellemzőit.
A térkép file kiválasztásnál szerintem most is csak .map kiterjesztésű file-okból tudsz választani.
Egy beolvasható POI-fileból lehetne éppen etetni egy réteget a térkép fölé. Azt meg, hogy milyen POI-kat tartalmaz a file, úgyis te döntöd el. Ha ládákat, akkor azokat, ha toronyórákat, akkor azokat.
Szerintem ebből az ötletből lesz valami.
A térkép file kiválasztásnál szerintem most is csak .map kiterjesztésű file-okból tudsz választani.
Egy beolvasható POI-fileból lehetne éppen etetni egy réteget a térkép fölé. Azt meg, hogy milyen POI-kat tartalmaz a file, úgyis te döntöd el. Ha ládákat, akkor azokat, ha toronyórákat, akkor azokat.
Szerintem ebből az ötletből lesz valami.
Előzmény: Csuhás (#850)
fel is merült bennem, hogy nem kellene-e egy step-by-step guide, legalábbis a tipikus "benézésekre"... ezt minden esetre már megörökitettem, ha érdekel valakit közkinccsé is teszem szivesen - ha van rá igény. és lehetne bőviteni.
Szerintem igény volna rá. Szívesen belerakom magába a programba is, vagy az is jó, ha egy egyezményes helyről lehetne mindig az aktuálisat letölteni
Szerintem igény volna rá. Szívesen belerakom magába a programba is, vagy az is jó, ha egy egyezményes helyről lehetne mindig az aktuálisat letölteni
Előzmény: gonczi (#846)
Bekapcsoltam munkába jövet. Nos nem megy a gps. Nem frissül a távolság, nem mozog a térkép. Illetve egyszer pár másodperces ütemben ugrált az otthoni és az aktuális pozícióm között. ( Az aktuális pozícióban nem volt cursor, de ilyenkor mintha mozdult volna a térkép. ) Érvényes gps pozíció volt, más programmal ellenőriztem.
Moderátor
Apróság: A térképen menüt nyomva jó volna kiírni az aktív térkép file nevét. Illetve a térkép file választásánál elég volna a map kiterjesztésűeket listázni.
A feliratok tényleg olvashatóbbak lettek.
Viszont a ládák nem látszanak a térképen. Pedig azt reméltem hogy nagyítástól függően jól áttekinthetően ott lesznek.
Apropó, ha poiként letöltöm a ládákat az egész országra, akkor azt bekapcsolhatóan meg lehetne jeleníteni? Jó áttekintést adna ez túra közben.
A feliratok tényleg olvashatóbbak lettek.
Viszont a ládák nem látszanak a térképen. Pedig azt reméltem hogy nagyítástól függően jól áttekinthetően ott lesznek.
Apropó, ha poiként letöltöm a ládákat az egész országra, akkor azt bekapcsolhatóan meg lehetne jeleníteni? Jó áttekintést adna ez túra közben.
Moderátor
Jól érted és jól csinálod.
Remélem a frissen elkészült 1.4.3 verzióval már menni is fog a dolog.
Próbáltam masszívabbá tenni a térképfile kijelölési eljárást, eztán nem szabadna elhalnia a Térkép-be belépéskor.
A másik módosítás: a Mapsforge térképen a feliratok mérete próbál igazodni a képernyő pixelsűrűségéhez, és nagyobb felbontású képernyőkön is olvasható méretű feliratok fognak megjelenni.
Remélem a frissen elkészült 1.4.3 verzióval már menni is fog a dolog.
Próbáltam masszívabbá tenni a térképfile kijelölési eljárást, eztán nem szabadna elhalnia a Térkép-be belépéskor.
A másik módosítás: a Mapsforge térképen a feliratok mérete próbál igazodni a képernyő pixelsűrűségéhez, és nagyobb felbontású képernyőkön is olvasható méretű feliratok fognak megjelenni.
Előzmény: yano6ard (#847)
Még nincs megadva még a térkép.
A két térképfile az ajánlott linkekről frissen van letöltve és bemásolva az SD kártya egy-egy directoryjába (/mnt/sdcard/Maps/OMP/Magyarorszag.map ill. /mnt/sdcard/Maps/OSM/hungary-0.2.4.map).
Ha jól értettem a leírásod, akkor most, ha a Beállítások/Térkép/ alatt a rádiógombot a MAPSFORGE-ra váltom, akkor ezután, ha belépek a főmenü, vagy a játékmenük Térkép menüpontjába, akkor választhatom ki a vektortérkép forrását.
Nos idáig nem jutok el, mert bármelyik Térkép gomb érintésekor már kapom is az alert ablakot.
Rosszul csinálok valamit?
A két térképfile az ajánlott linkekről frissen van letöltve és bemásolva az SD kártya egy-egy directoryjába (/mnt/sdcard/Maps/OMP/Magyarorszag.map ill. /mnt/sdcard/Maps/OSM/hungary-0.2.4.map).
Ha jól értettem a leírásod, akkor most, ha a Beállítások/Térkép/ alatt a rádiógombot a MAPSFORGE-ra váltom, akkor ezután, ha belépek a főmenü, vagy a játékmenük Térkép menüpontjába, akkor választhatom ki a vektortérkép forrását.
Nos idáig nem jutok el, mert bármelyik Térkép gomb érintésekor már kapom is az alert ablakot.
Rosszul csinálok valamit?
Előzmény: BigMick (#845)
ez sokat segitett, most már én is látom a vektoros offline térképet. Hozzáteszem, tényleg minden korrektül le van irva az eredeti bejegyzésben, én mégis benéztem. (jó szokás szerint, a manuálé az, amit utoljára elolvas az(a) (férfi)ember. :)
fel is merült bennem, hogy nem kellene-e egy step-by-step guide, legalábbis a tipikus "benézésekre". (mert komplett user guide biztos nem szükséges, csak valami FAQ, a tipikus benézések kapcsán. ezt minden esetre már megörökitettem, ha érdekel valakit közkinccsé is teszem szivesen - ha van rá igény. és lehetne bőviteni.
fel is merült bennem, hogy nem kellene-e egy step-by-step guide, legalábbis a tipikus "benézésekre". (mert komplett user guide biztos nem szükséges, csak valami FAQ, a tipikus benézések kapcsán. ezt minden esetre már megörökitettem, ha érdekel valakit közkinccsé is teszem szivesen - ha van rá igény. és lehetne bőviteni.
Előzmény: BigMick (#838)
Jól van megadva a térkép file? Nem sérült esetleg a térkép?
Nekem is ez a gyanúm. Aláraktam a programnak egy excel táblát, amit előtte átneveztem kamu.map névre. Na, onnantól jön ugyanez a hibaüzenet nálam is.
Nekem is ez a gyanúm. Aláraktam a programnak egy excel táblát, amit előtte átneveztem kamu.map névre. Na, onnantól jön ugyanez a hibaüzenet nálam is.
Előzmény: Csuhás (#844)
Nálunk nem jelentkezik ez a hiba. Jól van megadva a térkép file? Nem sérült esetleg a térkép?
Moderátor
Előzmény: yano6ard (#843)
Természetesen próbáltam már, de sajnos nem is naplóz. Bármelyik loglevelt állítom be, üres marad a logfile.
Ha a "térkép" gombra bökök, rögtön kapok egy alert ablakot, Force close gombbal az alján. A szöveg: "The Application g:hu (process g.hu) has stopped unexpectedly. PLease try again."
Ha újra próbálom, akkor ugyanígy tovább bíztat. Ha visszateszem az 1.3.30-ast, annak működik minden funkciója. :-(
Ha a "térkép" gombra bökök, rögtön kapok egy alert ablakot, Force close gombbal az alján. A szöveg: "The Application g:hu (process g.hu) has stopped unexpectedly. PLease try again."
Ha újra próbálom, akkor ugyanígy tovább bíztat. Ha visszateszem az 1.3.30-ast, annak működik minden funkciója. :-(
Előzmény: BigMick (#842)
Ha egy error logot tunál nekem küldeni, hátha ki tudnék deríteni valamit.
Beállítások/Egyéb beállítások/Nyomkövetési szint/ERROR
Az elszállás után pedig az SD kártyáról g.hu.content/log/std.log
file-t kéne hozzám eljuttatni
Beállítások/Egyéb beállítások/Nyomkövetési szint/ERROR
Az elszállás után pedig az SD kártyáról g.hu.content/log/std.log
file-t kéne hozzám eljuttatni
Előzmény: yano6ard (#841)
Idézet
Mivel az 1.4.0-hoz írtak lassan elmerülnek, emlékeztetőül az offline vektoros Mapsforge térképek lelőhelyei:
Kösz még egyszer és elnézést a figyelmetlenségemért.
Előzmény: BigMick (#838)
Szerintem a linkeket érdemes lenne kirakni a fórumfejlécbe az aktuális verzió és a changelog mellé, esetleg egy utolsó frissítés időpontjával, ha megoldható.
És köszönjük ismét :)
És köszönjük ismét :)
Előzmény: BigMick (#838)
Új, javított verzió: 1.4.2
Az 1.4.1 hibáit igyekeztem kijavítani (volt bőven), főleg a térkép és az iránytű környékén.
Mivel az 1.4.0-hoz írtak lassan elmerülnek, emlékeztetőül az offline vektoros Mapsforge térképek lelőhelyei:
[link]: ez az OpenStreetMap adataiból készült, a Locus, c:geo, Oruxmap progik is használják
[link]: ez pedig OMP közvetítéssel a turistautak.hu adataiból készült (említett programok szintén tudják használni)
Az 1.4.1 hibáit igyekeztem kijavítani (volt bőven), főleg a térkép és az iránytű környékén.
Mivel az 1.4.0-hoz írtak lassan elmerülnek, emlékeztetőül az offline vektoros Mapsforge térképek lelőhelyei:
[link]: ez az OpenStreetMap adataiból készült, a Locus, c:geo, Oruxmap progik is használják
[link]: ez pedig OMP közvetítéssel a turistautak.hu adataiból készült (említett programok szintén tudják használni)
FC = Force Close Ilyesmi: ez
Gyakorlatilag lefagy vagy kilép a program magától.
Gyakorlatilag lefagy vagy kilép a program magától.
Előzmény: halaszkiraly (#835)
Elnézést ha kézenfekvő dolgot kérdezek, de mi az, hogy FC-zik? Csak tipp: pozíciót keres? vagy mi?..
Előzmény: Bluedog (#832)
1.4.1 elszáll a térképre és az iránytűre. Ha mégsem, nem jön fön fel semmilyen térképforrással semmi,egyelőre visszaraktam az 1.3.28-at.
(Asus EE-pad)
(Asus EE-pad)
Előzmény: BigMick (#831)
1.4.1-ben még mindig FC-zik, ha az iránytűnél megnyomom a jobb felső sarokban a térkép gombot.
A koordinátaformátum nálam változatlanul maradt a leirás elején.
Új pont megadásánál valóban választható.
Új pont megadásánál valóban választható.
Előzmény: BigMick (#794)
Erről már beszéltünk mi is. Akkor az volt a javaslat hogy töltsd le az összes ládát de csak névvel és koordinátával, hogy lehessen térképen áttekinteni válogatni. Majd legyen egy másik típusú korlátozott letöltés ami a leírásokat és logokat is tartalmazza. Ez utóbbi gyakorlatilag a mostani letöltési mód. Illetve a névvel letöltött ládánál lehetne rábökés után kérni a részletes letöltést.
Moderátor
Előzmény: BigMick (#827)
Új verzió: 1.4.1
Alapvetően hibajavításokat tartalmaz:
- Iránytű indításkor feljövő hiba javítva
- Kilépés után bekapcsolva maradó GPS hiba javítása
- Memóriahasználat optimalizálása
- Mapsforge térkép file kijelölés utáni fekete képernyős hiba javítása
- Újabb kísérlet marketen jelentkező inkompatibilitási probléma megoldására (ez majd akkor derül ki, hogy ér-e valamit, amikor a következő stabil verzió marketre kerül)
- GG beállításokban felh.név/jelszó ellenőrzéskor informatívabb üzenetek
Alapvetően hibajavításokat tartalmaz:
- Iránytű indításkor feljövő hiba javítva
- Kilépés után bekapcsolva maradó GPS hiba javítása
- Memóriahasználat optimalizálása
- Mapsforge térkép file kijelölés utáni fekete képernyős hiba javítása
- Újabb kísérlet marketen jelentkező inkompatibilitási probléma megoldására (ez majd akkor derül ki, hogy ér-e valamit, amikor a következő stabil verzió marketre kerül)
- GG beállításokban felh.név/jelszó ellenőrzéskor informatívabb üzenetek
Értem, hogy mire gondolsz.
Ha az újfajta térkép használatot sikerül stabilizálni, akkor utána megpróbálok valami ilyesmit is összehozni.
Ha az újfajta térkép használatot sikerül stabilizálni, akkor utána megpróbálok valami ilyesmit is összehozni.
Előzmény: keep (#826)
És ez így rendben is van. Én fordítva gondoltam a dolgot, tehát nem töltöm le előre, hanem térképen jövök megyek nézelődök és ha a helyzete alapján megtetszik egy láda, akkor letöltöm.
Jó példa talán, hogy térképen nézem, hogy mi van egy adott úton. Ilyenkor az adott sugarú kör nem játszik, mert ha pl Budapest és Siófok közötti, 7-es úton levő ládák érdekelnek, akkor nem tudom értelmes körbe foglalni. Vagy ha Vácon vagyok és a környéken keresnék ládát, akkor a 10km-es sugarú körben benne lesz a Duna másik oldala, ami nekem fölösleges. Így inkább a térképen meglátnám, ami nekem kell és onnan tölteném le.
De már így is király, ez csak hab lenne a tortán.
Jó példa talán, hogy térképen nézem, hogy mi van egy adott úton. Ilyenkor az adott sugarú kör nem játszik, mert ha pl Budapest és Siófok közötti, 7-es úton levő ládák érdekelnek, akkor nem tudom értelmes körbe foglalni. Vagy ha Vácon vagyok és a környéken keresnék ládát, akkor a 10km-es sugarú körben benne lesz a Duna másik oldala, ami nekem fölösleges. Így inkább a térképen meglátnám, ami nekem kell és onnan tölteném le.
De már így is király, ez csak hab lenne a tortán.
Előzmény: BigMick (#825)
A ládalírás lista Menü funkciói között van egy Térkép nevű.
Ez kirakja a ládalistában szereplő ládák ikonjait a térképre, ahol, ha ráböksz, akkor bejön az adott láda leíró oldala.
Ez kirakja a ládalistában szereplő ládák ikonjait a térképre, ahol, ha ráböksz, akkor bejön az adott láda leíró oldala.
Előzmény: keep (#824)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |