1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Hogyan lehet eltüntetni a lábához vezető szaggatott vonalat?
Érdekes, hogy ha a ládáról megyek a térképre, nem lesz vonal, az iránytűről kell menni. Viszont ha egyszer ott van, nem tudom eltüntetni.
Áttehetem másik ládára, de kikapcsolni nem tudom. (Már ennyit nem írok feleslegesen, de meglett: Jelölők törlése a térkép nézet menüjében)
Esetleg lehetne, hogy a láda oldalról indulva a térkép olyan nagyítást válasszon, hogy a pozíció és a láda is rajta legyen? Esetleg az összekötő vonal is, legjobb a térkép oldalon lenne szerintem. Érik egy alsó/fölső gyors-menü a térkép nézeten :)
Érdekes, hogy ha a ládáról megyek a térképre, nem lesz vonal, az iránytűről kell menni. Viszont ha egyszer ott van, nem tudom eltüntetni.
Áttehetem másik ládára, de kikapcsolni nem tudom. (Már ennyit nem írok feleslegesen, de meglett: Jelölők törlése a térkép nézet menüjében)
Esetleg lehetne, hogy a láda oldalról indulva a térkép olyan nagyítást válasszon, hogy a pozíció és a láda is rajta legyen? Esetleg az összekötő vonal is, legjobb a térkép oldalon lenne szerintem. Érik egy alsó/fölső gyors-menü a térkép nézeten :)
Időnként fejen álló képet tárol le Galaxy Ace
Ha hosszan ráböksz az ilyen képre, feljön egy menü, hogy mit akarsz a képpel. Az egyik opció a 90 fokkal történő elforgatás. Ezt kétszer megcsinálod, és máris a talpára állt.
GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Jelenleg sehogy. A logoláshoz a wap protokolt használja a program, és az sajnos szerver oldalon nincs felkészítve arra, hogy logot módosítani is lehessen. Max. egy Egyéb logot küldesz a képekkel a Megtaláltam után.
Ládalista törlésnél elvesznek a képek
Így van. Megpróbálok kiötölni valami olyat, hogy az alapértelmezett 'mindent törlünk' szabály alól valahogy egyszerűen lehessen kivételeket képezni.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
Nem csak mobil láda nem frissül, hanem más se.
Az 1.4.6-ban a ládalista nézetben már lehet egyesével is törölni.
Ha hosszan ráböksz az ilyen képre, feljön egy menü, hogy mit akarsz a képpel. Az egyik opció a 90 fokkal történő elforgatás. Ezt kétszer megcsinálod, és máris a talpára állt.
GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Jelenleg sehogy. A logoláshoz a wap protokolt használja a program, és az sajnos szerver oldalon nincs felkészítve arra, hogy logot módosítani is lehessen. Max. egy Egyéb logot küldesz a képekkel a Megtaláltam után.
Ládalista törlésnél elvesznek a képek
Így van. Megpróbálok kiötölni valami olyat, hogy az alapértelmezett 'mindent törlünk' szabály alól valahogy egyszerűen lehessen kivételeket képezni.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
Nem csak mobil láda nem frissül, hanem más se.
Az 1.4.6-ban a ládalista nézetben már lehet egyesével is törölni.
Előzmény: mihul (#914)
ha a ládánál rábökünk a térképre, nem a ládát mutatja, hanem a poziciónkat. Kényelmetlen volt keresgélni
Jogos, a következő verzióban már a ládát fogja mutatni.
Jogos, a következő verzióban már a ládát fogja mutatni.
Előzmény: Nargoth (#913)
Olyat esetleg lehet, hogy nem az aktuális pozíció X kilométeres sugarú körében töltöm le a térképet, hanem adott láda körzetét?
Úgy lehet, hogy a térképre hosszan bökve leraksz egy (mentőöv ikonos) jelölőt (támpontot), és annak a környékét kéred letölteni.
Úgy lehet, hogy a térképre hosszan bökve leraksz egy (mentőöv ikonos) jelölőt (támpontot), és annak a környékét kéred letölteni.
Előzmény: GeryGreyhound (#912)
Van olyan Mapsforge térkép amin a turistautak jelzései rajta vannak?
A jelenlegi 0.2.4-es térképformátum megjelenítése még nem testreszabható (csak az utcanevek betűmérete szabályozható, más nem).
A közeljövőben térképformátum váltás lesz a mapsforge-nál. A 0.3.0-s verziós térképekhez lehet majd skineket illeszteni, amikkel akár a turistautaknak, akár a bicikliutaknak, akár bárminek a megjelenése testreszabható lesz.
Maguk a térkép file-ok az openmaps.eu-ról lesznek letölthetők.
A jelenlegi 0.2.4-es térképformátum megjelenítése még nem testreszabható (csak az utcanevek betűmérete szabályozható, más nem).
A közeljövőben térképformátum váltás lesz a mapsforge-nál. A 0.3.0-s verziós térképekhez lehet majd skineket illeszteni, amikkel akár a turistautaknak, akár a bicikliutaknak, akár bárminek a megjelenése testreszabható lesz.
Maguk a térkép file-ok az openmaps.eu-ról lesznek letölthetők.
Előzmény: hjoci (#911)
Az infó gomb alatt:Bevezető-Hogyan használjuk menü pontjai nem működnek
Igen, kicsit még hézagos a dolog. Sokat dilemmáztam rajta, hogy mi kerüljön bele a program saját Infó funkciójába.
A gonczi által elindított FAQ-t mégse gyömöszölném bele, csak egy minimumot próbálok megvalósítani. A FAQ igazából egy bőbeszédűbb műfaj, amire talán tényleg a yano6ard által ajánlott wiki lesz a megoldás.
Igen, kicsit még hézagos a dolog. Sokat dilemmáztam rajta, hogy mi kerüljön bele a program saját Infó funkciójába.
A gonczi által elindított FAQ-t mégse gyömöszölném bele, csak egy minimumot próbálok megvalósítani. A FAQ igazából egy bőbeszédűbb műfaj, amire talán tényleg a yano6ard által ajánlott wiki lesz a megoldás.
Előzmény: satya64 (#910)
Időnként fejen álló képet tárol le Galaxy Ace.
Nem Wifi-ről hanem GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Ládalista törlésnél elvesznek a képek.Ha egy képen jelszó szerepel nem tudom szelektálni hogy ne kerüljön feltöltésre.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
mobilnál a képkezelés is problémás mert az új log új képet az előzőkhöz hozzáadja
Nem Wifi-ről hanem GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Ládalista törlésnél elvesznek a képek.Ha egy képen jelszó szerepel nem tudom szelektálni hogy ne kerüljön feltöltésre.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
mobilnál a képkezelés is problémás mert az új log új képet az előzőkhöz hozzáadja
Előzmény: BigMick (#420)
Ma végig ládáztuk a napot az új verzióval. Egyetlen problémánk az volt, hogy ha a ládánál rábökünk a térképre, nem a ládát mutatja, hanem a poziciónkat. Kényelmetlen volt keresgélni. Aztán persze láttuk, hogy ha pontot jelölünk ki, akkor vonalat húz a pontig...
Fagyás nem volt, iránytű pontos volt. Csiganyál néha pontatlan volt, de azt nem nagyon figyeltük.
Fagyás nem volt, iránytű pontos volt. Csiganyál néha pontatlan volt, de azt nem nagyon figyeltük.
Sziasztok!
Először is hadd gratuláljak, szenzációs ez az app, elég régóta használom és pár tucat ládát megtaláltam vele :)
Nekem az off-line célra való térképletöltéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem/problémám: ha elindítom a letöltést, mindenféle számok jelennek meg, hogy épp milyen PNG-t tölt le. Ha elforgatom (akár véletlenül) a készüléket, ez az ablak eltűnik, nem tudom, ilyenkor folytatódik-e a letöltés? Szerintem érdemes lenne valami százalékos letöltést mutató csík, hogy lehessen tudni, hol tart a dolog.
Itthon mondjuk mobilnettel ládázunk úgyhogy eddig nem voltunk rászorulva az off-line letöltésre így nem is okozott gondot, de tavasszal több határon túli kirándulás is be van tervezve, ahol jól jönne.
Olyat esetleg lehet, hogy nem az aktuális pozíció X kilométeres sugarú körében töltöm le a térképet, hanem adott láda körzetét?
Először is hadd gratuláljak, szenzációs ez az app, elég régóta használom és pár tucat ládát megtaláltam vele :)
Nekem az off-line célra való térképletöltéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem/problémám: ha elindítom a letöltést, mindenféle számok jelennek meg, hogy épp milyen PNG-t tölt le. Ha elforgatom (akár véletlenül) a készüléket, ez az ablak eltűnik, nem tudom, ilyenkor folytatódik-e a letöltés? Szerintem érdemes lenne valami százalékos letöltést mutató csík, hogy lehessen tudni, hol tart a dolog.
Itthon mondjuk mobilnettel ládázunk úgyhogy eddig nem voltunk rászorulva az off-line letöltésre így nem is okozott gondot, de tavasszal több határon túli kirándulás is be van tervezve, ahol jól jönne.
Olyat esetleg lehet, hogy nem az aktuális pozíció X kilométeres sugarú körében töltöm le a térképet, hanem adott láda körzetét?
Van olyan Mapsforge térkép amin a turistautak jelzései rajta vannak?
Ha igen honnan lehet letölteni?
Ha igen honnan lehet letölteni?
Az infó gomb alatt:Bevezető-Hogyan használjuk menü pontjai nem működnek.A többi nagyon jó.
Előzmény: BigMick (#909)
Újabb verzió elérhető: 1.4.6
Újdonságok:
- Mapsforge térképen méretvonal
- Mapsforge térképen csiganyál, térkép nézeten ki-/bekapcsolható
- Új térképbeállítás: nyomvonal (csiganyál) max. mérete
- Láda/játéklista kiürítés funkció beköltözött az adott lista menüjébe
- Láda/játéklista elemre hosszan bökve felugró menü aktiválódik:
'Térképre', 'Célpont' (= iránytű) és 'Törlés' funkciókkal
- térkép aktuális pozícióra visszaugratási lehetőség Mapsforge térképen
- Infó gomb a főmenüben
- iránytű működés stabilizálása (legalábbis újabb kísérlet)
Újdonságok:
- Mapsforge térképen méretvonal
- Mapsforge térképen csiganyál, térkép nézeten ki-/bekapcsolható
- Új térképbeállítás: nyomvonal (csiganyál) max. mérete
- Láda/játéklista kiürítés funkció beköltözött az adott lista menüjébe
- Láda/játéklista elemre hosszan bökve felugró menü aktiválódik:
'Térképre', 'Célpont' (= iránytű) és 'Törlés' funkciókkal
- térkép aktuális pozícióra visszaugratási lehetőség Mapsforge térképen
- Infó gomb a főmenüben
- iránytű működés stabilizálása (legalábbis újabb kísérlet)
Ez a Zirc részt nálam is így jeleníti meg a program (Galaxy Tab) a Magyarorszag.map-ból. A hungary-0.2.4.map-ból ellenben jó a említett rész!
Megnéztem másik programmal is, ott is pont ugyanďgy (nem) jelenik meg ez a terület. Szóval a térkép tűnik hibásnak.
Előzmény: bati (#906)
igen kitöröltem én is de ugyanígy bizonyos részeket egyáltalán nem rajzolt ki. [link]
a gyorsasággal nem volt baj , ill. nem lett érezni változást.
a gyorsasággal nem volt baj , ill. nem lett érezni változást.
Előzmény: BigMick (#905)
Köszi, akkor gyanús, hogy nálad is ez a gond.
És ha kitörlöd innen az összes file-t, akkor nem gyorsul fel (egy időre legalább) a térkép kirajzolás?
És ha kitörlöd innen az összes file-t, akkor nem gyorsul fel (egy időre legalább) a térkép kirajzolás?
Előzmény: bati (#904)
Kíváncsi lennék, hogy ilyenkor kb. hány darab .tile típusú file található az SD kártyán az Android/data/org.mapsforge.android.maps/ cache/1 könyvtárban.
Elkövettem ugyanis azt a hibát, hogy iszonyatos méretű cache-t engedélyeztem a mapsforge térképkezelés számára (azt remélve, hogy ettől jó gyors lesz a program). Amikor nálam is jelentkezett ugyanez a jelenség (a térképen bizonyos darabok nem rajzolódtak ki, vagy csak nagyon sokára), akkor a fent említett könyvtár mérete már közel 2 Gbyte volt, és vagy ennek a feltöltése, vagy az ebben történő keresgélés nagyon sokáig tartott, és így az elvileg gyorsításra szánt cache rendesen akadályozta a térképek kirajzolását.
A következő verzióban, egy szolíd méretű cache mellett már úgy tűnik, nem fog jelentkezni ez a probléma.
Elkövettem ugyanis azt a hibát, hogy iszonyatos méretű cache-t engedélyeztem a mapsforge térképkezelés számára (azt remélve, hogy ettől jó gyors lesz a program). Amikor nálam is jelentkezett ugyanez a jelenség (a térképen bizonyos darabok nem rajzolódtak ki, vagy csak nagyon sokára), akkor a fent említett könyvtár mérete már közel 2 Gbyte volt, és vagy ennek a feltöltése, vagy az ebben történő keresgélés nagyon sokáig tartott, és így az elvileg gyorsításra szánt cache rendesen akadályozta a térképek kirajzolását.
A következő verzióban, egy szolíd méretű cache mellett már úgy tűnik, nem fog jelentkezni ez a probléma.
Előzmény: bati (#902)
Ismét teszteltem. Pontossági kör az működik. Sárga nyíl az nincs, néha van jó helyen levő szürke nyíl. De az idő nagy részében a sárga vagy szürke emberke otthon maradt Fóton mozdulatlanul. Mi több belenagyítva még pontossági kör is látszik Fóton, miközben már régen Újpesten jártam. Néha a programon belüli gps ki-be kapcsolás jó pozícióra vitte a nyilat, de hamarosan visszament Fótra. Más: töltőre dugva is előbb elhalványította majd kikapcsolta kijelzőt a telefon. ( Nem lehet hogy valami akkutakarékoskodó program nem tekinti használtnak a gps-t és ezért kikapcsolgatja? Ez magyarázna több itt leírt jelenséget. Hozzáteszem más navigációs programok gond nélkül működnek. )
Moderátor
Előzmény: BigMick (#892)
.... de a közösségi továbbfejlesztést elősegitené ....
Ajánlottam a wikit, de ha nem, hát nem.
Ajánlottam a wikit, de ha nem, hát nem.
Előzmény: gonczi (#897)
ez igaz...
visszavonom, kell ilyen. (de mint tudjuk, lesz is, függetlenül attól, én miket írogatok itten össze-vissza)
visszavonom, kell ilyen. (de mint tudjuk, lesz is, függetlenül attól, én miket írogatok itten össze-vissza)
Előzmény: Janó (#898)
Ez a visszaállás dolog akkor praktikus, ha elkalandozik az ember a térképen.
Ha nem nyúlok hozzá természetesen nálam is kb. középen van a pozíció.
Amúgy a support valóban csodás..:-) Maximális köszönet.
Ha nem nyúlok hozzá természetesen nálam is kb. középen van a pozíció.
Amúgy a support valóban csodás..:-) Maximális köszönet.
Előzmény: gonczi (#897)
"a c:geo térképeken alul látható kis méretvonal... A következő verzióban már benne lesz."
ez olyan, mint Aladdin csodalámpája: kimondjuk mi legyen és ott van... :)
" csak egy gomb hiányzik, amivel visszaáll a térkép közepére az aktuális pozíció-ez minden hasonló programnál megszokott és nagyon hasznos"
nekem nem annyira hiányzik: nálam mindig a képernyő közepén van a sárga nyil, a térkép frissül mindig. (legalábbis a Mapsforge offline térképné, most ezt tesztelem melóba mg haza. Holnap az online térképeket is megnézem)
Csiganyál: kivárjuk, nem lehetünk telhetetlenek.
FAQ: ez legyen a legutolsó prioritás, meg a küldött anyag is hiányos, de a közösségi továbbfejlesztést elősegitené egy nulla -x verzió megjelenése.
:)
ez olyan, mint Aladdin csodalámpája: kimondjuk mi legyen és ott van... :)
" csak egy gomb hiányzik, amivel visszaáll a térkép közepére az aktuális pozíció-ez minden hasonló programnál megszokott és nagyon hasznos"
nekem nem annyira hiányzik: nálam mindig a képernyő közepén van a sárga nyil, a térkép frissül mindig. (legalábbis a Mapsforge offline térképné, most ezt tesztelem melóba mg haza. Holnap az online térképeket is megnézem)
Csiganyál: kivárjuk, nem lehetünk telhetetlenek.
FAQ: ez legyen a legutolsó prioritás, meg a küldött anyag is hiányos, de a közösségi továbbfejlesztést elősegitené egy nulla -x verzió megjelenése.
:)
Előzmény: BigMick (#893)
Nálam működik rendesen minden.(pontossági kör,szürke nyíl,sárga nyíl)Az aktuális pozícióm vissza tér a kijelző közepére mielőtt lemennék a képernyőről.
Csak egy gomb hiányzik, amivel visszaáll a térkép közepére az aktuális pozíció- ez minden hasonló programnál megszokott és nagyon hasznos. (vagy csak nem találom...?)
Nem találod, mert még nincs. De lesz ilyen is nemsokára.
Nem találod, mert még nincs. De lesz ilyen is nemsokára.
Előzmény: Janó (#894)
Nálam megy rendesen (még az 1.4.4-ben is ), pontossági kör is van.
Csak egy gomb hiányzik, amivel visszaáll a térkép közepére az aktuális pozíció- ez minden hasonló programnál megszokott és nagyon hasznos. (vagy csak nem találom...?)
Csak egy gomb hiányzik, amivel visszaáll a térkép közepére az aktuális pozíció- ez minden hasonló programnál megszokott és nagyon hasznos. (vagy csak nem találom...?)
Előzmény: BigMick (#892)
a c:geo térképeken alul látható kis méretvonal...
A következő verzióban már benne lesz.
csiganyál
ez picit macerásabb (meg kell jegyezni, merre is jártunk), de megpróbálom megvalósítani. Az utolsó n pozícióból álló vonalat rajzolnám ki a térképre, persze ki/be kapcsolhatóan.
És még egy dolog: a programban már készítem a helyet (meg a funkciót) a beígért FAQ-nak :)
A következő verzióban már benne lesz.
csiganyál
ez picit macerásabb (meg kell jegyezni, merre is jártunk), de megpróbálom megvalósítani. Az utolsó n pozícióból álló vonalat rajzolnám ki a térképre, persze ki/be kapcsolhatóan.
És még egy dolog: a programban már készítem a helyet (meg a funkciót) a beígért FAQ-nak :)
Előzmény: gonczi (#891)
Sárga nyilat még nem láttam. Pontossági kör sem látszott menet közben.
Érdekes. Az utóbbi napokban rövid, városi autózások közben mindig bekapcsoltam a programot, hogy lássam, hogy viselkedik. Nálam kb. úgy műxik, ahogy kell.
A pontossági kört 2 esetben láttam:
1. Bekapcsolt GPS-nél, ha a max. zoom közelébe nagyítottam, akkor már kilátszott a kör a helyzet jelző ikon mögül.
2. Kikapcsolt GPS esetén, amikor a telefonszolgáltató cellainformációi alapján történik egy elnagyolt helyzetmeghatározás, na akkor bazi nagy kör látszik (nagyobb zoom-szinteken az egész képernyőt beteríti).
Érdekes. Az utóbbi napokban rövid, városi autózások közben mindig bekapcsoltam a programot, hogy lássam, hogy viselkedik. Nálam kb. úgy műxik, ahogy kell.
A pontossági kört 2 esetben láttam:
1. Bekapcsolt GPS-nél, ha a max. zoom közelébe nagyítottam, akkor már kilátszott a kör a helyzet jelző ikon mögül.
2. Kikapcsolt GPS esetén, amikor a telefonszolgáltató cellainformációi alapján történik egy elnagyolt helyzetmeghatározás, na akkor bazi nagy kör látszik (nagyobb zoom-szinteken az egész képernyőt beteríti).
Előzmény: Csuhás (#890)
nekem megy rendesen, 1.4.4-től. (pozíció követés)
Csiganyál jó ötlet, támogatom.
És még egy ötlet: a c:geo térképeken alul látható kis méretvonal beleférhet a fejlesztési koncepcióba?
Csiganyál jó ötlet, támogatom.
És még egy ötlet: a c:geo térképeken alul látható kis méretvonal beleférhet a fejlesztési koncepcióba?
Előzmény: Csuhás (#890)
Nem jött be az istenbizony. :-) Ma munkába jövet szinte végig az otthoni pozíciót mutatta hol szürke, hol sárga emberkével, illetve néha emberke nélkül. A maradék időben szürke nyíl volt helyes pozícióban mozgó térképen. Sárga nyilat még nem láttam. Pontossági kör sem látszott menet közben.
Más: Egyre jobban tetszik a program. Lehetne térképen megjelenő csiganyálat kérni. Magam normál gps esetén is inkább tájékozódom láda közelben a csiganyál alapján mint a iránytű segítségével.
Más: Egyre jobban tetszik a program. Lehetne térképen megjelenő csiganyálat kérni. Magam normál gps esetén is inkább tájékozódom láda közelben a csiganyál alapján mint a iránytű segítségével.
Moderátor
Előzmény: BigMick (#889)
Új verzió: 1.4.5
Mi változott?
- Mapsforge térképen helyzetkövetési (nem frissülési) hiba most már istenbizony ki lett javítva
- Mapsforge térképen a helyzetjelző (álló emberke vagy mozgás közben nyíl) színe kifejezi, hogy van-e már (még) érvényes GPS pozíció (sárga, ha van, szürke, ha nincs)
- Mapsforge térképre helyezett támpont is használható a láda/játék letöltés paraméterezéskor
- Térkép ill iránytű funkcióknál a képernyő fényesen bekapcsolva marad külső áramforrás (töltő) esetén
- GPS pontosság jelzése (áttetszó körrel az aktuális pozíció körül) Mapsforge térképen
Mi változott?
- Mapsforge térképen helyzetkövetési (nem frissülési) hiba most már istenbizony ki lett javítva
- Mapsforge térképen a helyzetjelző (álló emberke vagy mozgás közben nyíl) színe kifejezi, hogy van-e már (még) érvényes GPS pozíció (sárga, ha van, szürke, ha nincs)
- Mapsforge térképre helyezett támpont is használható a láda/játék letöltés paraméterezéskor
- Térkép ill iránytű funkcióknál a képernyő fényesen bekapcsolva marad külső áramforrás (töltő) esetén
- GPS pontosság jelzése (áttetszó körrel az aktuális pozíció körül) Mapsforge térképen
QR kód nélkül.
A telefonnal megnyitom az oldalt, és mintha a számítógépen csinálnám, rátapizok a fejlécben lévő letöltő-linkre...
A telefonnal megnyitom az oldalt, és mintha a számítógépen csinálnám, rátapizok a fejlécben lévő letöltő-linkre...
Előzmény: Csigabiga (#887)
Meg van oldva: itt a QR-kód a link mellett, ettől egyszerűbben nem tudsz letölteni telefonnal. Telepíts fel - ha még nincs - egy QR-kód olvasó alkalmazást (pl. Google Goggles) és fényképezd le vele ezt a fekete kockás izét...
Előzmény: H.Gábor (#884)
Meg van oldva. A QR kódot beolvasva, értelmezve kapod a letöltő linket.
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#884)
Nem lehetne megoldani, hogy a frissítések közvetlenül a telefonnal letőlthetők legyenek?
Alakul megint szépen! Nem lép ki, működik rendesen - legalábbis a tuhu, meg a google, a többit nem használom. A betűk most is csaknem olvashatatlanok a tuhu-n sajnos.
Az ugráló GPS már a nyáron is megvolt.
Az ugráló GPS már a nyáron is megvolt.
Még most sem tökéletes. Úgy tűnik mintha gps jelvesztés esetén visszadobna egy régi nem frissülő pozícióba.
Moderátor
Előzmény: BigMick (#880)
Elkészült a javított verzió: 1.4.4
- A Mapsforge térképen is működik a helyzetkövetés (sárga nyíl)
- Infó funkció a Mapsforge térkép menüben
- apró finomítások a Mapsforge térkép kezelés környékén
- A Mapsforge térképen is működik a helyzetkövetés (sárga nyíl)
- Infó funkció a Mapsforge térkép menüben
- apró finomítások a Mapsforge térkép kezelés környékén
Nekem sem frissult a pozicio, illtve csak veletlenszruen. Es neha visszaugrott egy korabbira. Kiprobaltam a Google mapset is, az is ezt csinalta.
Előzmény: Csuhás (#865)
a tegnapi hibát sehogyan sem sikerült reprodukálnom, így a tegnapi hibajelzésemet visszavonom.
Az OSMDROID térképekkel az 1.4.3 verzió jól működik a helyzetkövetés szempontjából.
Az új verzió megjelenéséig pedig: az OSMDROID térképeket le lehet előzőleg tölteni off-line térképekként, a térképnézet menüjéből. fenntartva, hogy a "vakvarjak" - mint én is - vigyenek magukkal nagyítót :)
Az OSMDROID térképekkel az 1.4.3 verzió jól működik a helyzetkövetés szempontjából.
Az új verzió megjelenéséig pedig: az OSMDROID térképeket le lehet előzőleg tölteni off-line térképekként, a térképnézet menüjéből. fenntartva, hogy a "vakvarjak" - mint én is - vigyenek magukkal nagyítót :)
Előzmény: Csuhás (#875)
A javítás készül, szeretném minél előbb kiadni, de mindig belebotlik az ember nem várt jelenségekbe, amiknek a megoldása aztán újabb idő.
Valamikor a hét végén mindenképpen várható új verzió (jó esetben már ma este/éjjel, rosszabb esetben később)
Valamikor a hét végén mindenképpen várható új verzió (jó esetben már ma este/éjjel, rosszabb esetben később)
Előzmény: Csuhás (#875)
hát, nem tudom.....
nekem tegnap mindegyik OSM-mel csinálta, direkt végigpróbáltam az összeset (Google kivételével, mert az nincs bekapcsolva)
nekem tegnap mindegyik OSM-mel csinálta, direkt végigpróbáltam az összeset (Google kivételével, mert az nincs bekapcsolva)
Előzmény: BigMick (#874)
Készítesz javítást mostanában ( a hétvégére ) vagy tegyünk fel egy régebbit, vagy váltsunk térképet?
Moderátor
Előzmény: BigMick (#874)
Pontosítok:
az 1.4 csak a Mapsforge térképeknél felejti el mutatni mozgás közben a pozíciót, Osmdroid-nál jól műxik.
az 1.4 csak a Mapsforge térképeknél felejti el mutatni mozgás közben a pozíciót, Osmdroid-nál jól műxik.
Előzmény: gonczi (#873)
update: ismét elindult a sárga nyíl és megint szépen követi az útvonalat. Nem csináltam vele semmit. Ki érti ezt?
Más: reggel beállítottam a nyomkövetési szintet ALL-ra.
Most megint INFO-n volt.
Ez a normál működése?
És egyébként mire használható?
Más: reggel beállítottam a nyomkövetési szintet ALL-ra.
Most megint INFO-n volt.
Ez a normál működése?
És egyébként mire használható?
Előzmény: gonczi (#872)
igen, pont ezt csinálja.
Bár nekem ma reggel az 1.4.3-at sikerült rávennem, hogy mutassa a mozgást: az M3-as bevezetőn a dugóban ugpgrade-eltem 1.3.28-ról 1.4.3-ra. Teljesen jól követte végig az útvonalat a melóhelyig. Gondolom, mert nem volt neki utolsó fix pzíciója.
Aztán amikor megint elindultam vele, beragadt a kis sárga emberke.
A nyíl is sárga volt. :)
Bár nekem ma reggel az 1.4.3-at sikerült rávennem, hogy mutassa a mozgást: az M3-as bevezetőn a dugóban ugpgrade-eltem 1.3.28-ról 1.4.3-ra. Teljesen jól követte végig az útvonalat a melóhelyig. Gondolom, mert nem volt neki utolsó fix pzíciója.
Aztán amikor megint elindultam vele, beragadt a kis sárga emberke.
A nyíl is sárga volt. :)
Előzmény: BigMick (#871)
Na, közben rájöttem, hogy az 1.4-ben tényleg nem működik a pozíció kijelzése mozgás közben :-(
Más ikonnal akartam jelezni, hogy álló helyzetben vagyunk (ez a kis sárga emberke), és megint mással, ha mozgásban vagyunk (mozgásirányba mutató kék nyíl). És ez utóbbi megjelenítése helyett egész egyszerűen nem csinál semmit a program, hanem az utolsó fix (mozgás nélküli) pozíciót mutatja.
Rajta vagyok a javításon.
De az, hogy egy progi (mint most a g:hu) bénán kezeli le a kapott pozíció adatokat, semmit nem befolyásol azon, hogy a többiek mit kezdenek vele...
Más ikonnal akartam jelezni, hogy álló helyzetben vagyunk (ez a kis sárga emberke), és megint mással, ha mozgásban vagyunk (mozgásirányba mutató kék nyíl). És ez utóbbi megjelenítése helyett egész egyszerűen nem csinál semmit a program, hanem az utolsó fix (mozgás nélküli) pozíciót mutatja.
Rajta vagyok a javításon.
De az, hogy egy progi (mint most a g:hu) bénán kezeli le a kapott pozíció adatokat, semmit nem befolyásol azon, hogy a többiek mit kezdenek vele...
Előzmény: gonczi (#870)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |