1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Nah, ma is végig ládáztuk a napot, tökéletes volt! Két észrevétel, ill. pontosítás: az, hogy nem tölti be néha a ládaleírást, csak a fejléc jelenik meg, a többi nagy feketeség, csak ICS-en jött el, a Gingert futtató DESIRE-n soha.
Viszont mind a kétszer előjött, h az iránytű totál ellenkező irányt mutatott! Ahogy néztem, valamiért nem vette észre, hogy a rendszer megfordította a képet ezért volt ellentétes az irány. Kilépés-belépés után helyreállt.
Viszont mind a kétszer előjött, h az iránytű totál ellenkező irányt mutatott! Ahogy néztem, valamiért nem vette észre, hogy a rendszer megfordította a képet ezért volt ellentétes az irány. Kilépés-belépés után helyreállt.
Idézet
...nem találtam új verzió keresést a menüben.
Mert nincs ilyen.
Ezt a fórumot kell figyelni.
Érdemes.
:)
Előzmény: pilot-telecom (#950)
Először is bizonyosodj meg róla, hogy nem a MAPSFORGE offline térképet használod. (Beállítások --> Térkép formátum --> OSMDROID: online/offline tiles)
Utána: térkép, és a bal felső sarokban pöckölj addig, míg a TUHU meg nem jelenik.
Biztonság kedvéért töröld a jelölőket (Menü --> Jelölők törlése)
Keresd ki a térképen a kívánt középpontot és hosszan nyomj rá.
Ekkor megjelenik a "mentőöv".
Megint Menü--> "Jelölők környékét" jelöld be, add meg a km-t, mekkora területet töltsön le és hajrá!
Érdemes wifi kapcsaolattal csinálni.
pláne, ha az alapértelmezett 15 km-t választod, mert nem néhány másodperc. :)
Utána: térkép, és a bal felső sarokban pöckölj addig, míg a TUHU meg nem jelenik.
Biztonság kedvéért töröld a jelölőket (Menü --> Jelölők törlése)
Keresd ki a térképen a kívánt középpontot és hosszan nyomj rá.
Ekkor megjelenik a "mentőöv".
Megint Menü--> "Jelölők környékét" jelöld be, add meg a km-t, mekkora területet töltsön le és hajrá!
Érdemes wifi kapcsaolattal csinálni.
pláne, ha az alapértelmezett 15 km-t választod, mert nem néhány másodperc. :)
Előzmény: pilot-telecom (#949)
Az új verzió letöltése segített! Viszont nem találtam új verzió keresést a menüben.
Előzmény: pilot-telecom (#949)
Sziasztok!
TUHU térképet szeretnék letölteni offline használathoz. Úgy tűnik, hogy nem tudom beállítani azt a pontot, ami körül X km-es körben le akarom tölteni a térképeket. Nekem olyan, mintha mindig az utolsó ismert pozició körülit tölti le. Jól gondolom? Van megoldás arra, hogy mielőtt pl. Győrbe utazom, letöltsem az ottani TUHU térképeket, és ott offline használjam?
Köszi!
TUHU térképet szeretnék letölteni offline használathoz. Úgy tűnik, hogy nem tudom beállítani azt a pontot, ami körül X km-es körben le akarom tölteni a térképeket. Nekem olyan, mintha mindig az utolsó ismert pozició körülit tölti le. Jól gondolom? Van megoldás arra, hogy mielőtt pl. Győrbe utazom, letöltsem az ottani TUHU térképeket, és ott offline használjam?
Köszi!
Dejó, hogy nincs szerkesztési lehetőség...
1.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak/
2.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak-dom borzattal/
1.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak/
2.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak-dom borzattal/
Nekem max 20-40 db ládát hajlandó letölteni. Deez ha jól látom nem a program hibája, hanem a honlapé, ahonnan letölti, mert néha nem töltődnek le a ládaleírások, csak a html eleje.
A térképeket is hiányosan tölti le a cache-be és net nélkül néha szürke négyzeteket látok.
Nem lehet megoldani, hogy ne csak a "turistautak" hanem a "turistautak-domborzattal" is választható legyen?
Ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy a routerben a [link] kéréseket átdobom a [link] oldalra xD
B.
A térképeket is hiányosan tölti le a cache-be és net nélkül néha szürke négyzeteket látok.
Nem lehet megoldani, hogy ne csak a "turistautak" hanem a "turistautak-domborzattal" is választható legyen?
Ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy a routerben a [link] kéréseket átdobom a [link] oldalra xD
B.
Fejlesztési ötlet gyanánt:
Amibe én ma belefutottam mint hiányosság az a keresés lehetősége a ládák között. Szépen letöltötte nekem a megadott kritérium szerint a ládákat (112 db) aztán mondom kíváncsi volnék az egyik ládára. Ott scrolloztam fel le a listában és akkor éreztem úgy, hogy de jó lenne egy keresés opció is, ahol megadom a láda rövid nevét és egyből oda áll, esetleg ha nem emlékszem a pontos névre akkor szűrőként névrészlet alapján csak azokat rakja ki amiben a megadott dolog megtalálható.
Amibe én ma belefutottam mint hiányosság az a keresés lehetősége a ládák között. Szépen letöltötte nekem a megadott kritérium szerint a ládákat (112 db) aztán mondom kíváncsi volnék az egyik ládára. Ott scrolloztam fel le a listában és akkor éreztem úgy, hogy de jó lenne egy keresés opció is, ahol megadom a láda rövid nevét és egyből oda áll, esetleg ha nem emlékszem a pontos névre akkor szűrőként névrészlet alapján csak azokat rakja ki amiben a megadott dolog megtalálható.
ezekkel a problémákkal folyamatosan küzd a fejlesztő.
Úgy tűnik, vagy nem találja a nyitját, vagy a nagytestvér babrál ki az alkalmazással - időről - időre.
Én a Galaxy Minivel jártam így néhány hónapja, akkor is azt javallottam, hogy ez innen a fejlécből letöltve bár béta, de legalább lejön és, ami a legfontosabb: működik.
:)
Úgy tűnik, vagy nem találja a nyitját, vagy a nagytestvér babrál ki az alkalmazással - időről - időre.
Én a Galaxy Minivel jártam így néhány hónapja, akkor is azt javallottam, hogy ez innen a fejlécből letöltve bár béta, de legalább lejön és, ami a legfontosabb: működik.
:)
Előzmény: Sancho (#941)
És tényleg! Nagyon szuper, köszönöm szépen! :)
(még tanuljuk a használatát...)
(még tanuljuk a használatát...)
Előzmény: BigMick (#940)
Idézet
Új felhasználóként üdvözlök mindenkit!
Kedves BigMick, hozzád lenne kérdésem!
v845-ös telefonomon szerettem használni az általad írt alkalmazást, ám készülékcsere után (ZTE Skate, Android 2.3.5) a market/google-play üzenete: "This app incompatible with your phone" Mit tegyek, megpróbáljam innen letölteni a programot, vagy várhatok javítást?
előre is köszönettel: L.
Én is ugyanígy jártam, de úgy, hogy korábban simán lejött az app. Nekem Samsung Galaxy S Android 2.3.6 (XXJVU) alá nem jön le a g:hu app a Market (vag ymár Play) alól. Ugyanígy jártam a Gifinator appal is, pedig az ki is van fizetve.
Előzmény: glas (#932)
Kellene egy ilyen koo-beírós rész a programba. Mi a véleményed?
Az a véleményem, hogy aki keres(ne), az talál(na) :)
1. Ládaleírás / Menü / Új pont
2. mapsforge térképre hosszan bökés / felugró menü / Új pont
Az a véleményem, hogy aki keres(ne), az talál(na) :)
1. Ládaleírás / Menü / Új pont
2. mapsforge térképre hosszan bökés / felugró menü / Új pont
Előzmény: Gábor75 (#939)
Van egy kérdésem. Ha menetközben kell egy koo-t kiszámolni multiládánál, azt én hogyan tudom megkeresni telefonnal? Kellene egy ilyen koo-beírós rész a programba. Mi a véleményed?
Előzmény: BigMick (#933)
A kilépre nem lép ki.
Képfeltöltésnél a képek pipa ki be ellenére mindig feltölt, de csak megtaláltam lognál.
Semmit nem tölt jelszó nélküli és egyébnél Nekem ...
Képfeltöltésnél a képek pipa ki be ellenére mindig feltölt, de csak megtaláltam lognál.
Semmit nem tölt jelszó nélküli és egyébnél Nekem ...
Előzmény: BigMick (#924)
Én is úgy látom, hogy tökéletessé kezd alakulni.
Tegnap volt egy másfél órám Rákoshegyen, de csak okostelefon volt nálam: két "láda" lett meg hirtelenjében, és pontosan vezetett oda.
Tegnap volt egy másfél órám Rákoshegyen, de csak okostelefon volt nálam: két "láda" lett meg hirtelenjében, és pontosan vezetett oda.
Infó:
Magpet repülőnézegetősét kihagytam a nagy forgalom miatt, de szombaton megyek vissza, ha nem lesz akkora tömeg, azt is összeszedem. :)
Előzmény: glas (#936)
szia
ismerem a navitelt meg p68 terkepeit, de
1. nem szeretném minden új láda esetén az egész térkép csomagot leszedni.
2. a beimportalt pontok jobban látszanak
3. nem kellene a mobil kis kepernyőjén a böngészöből letölteni a pontokat
4.kevesebb adatforgalom mellett lehetne a pontokhoz jutni.
több nem jut eszembe, de szerintem jó volna a pont/ok gpx letölthetősége
köszi
ismerem a navitelt meg p68 terkepeit, de
1. nem szeretném minden új láda esetén az egész térkép csomagot leszedni.
2. a beimportalt pontok jobban látszanak
3. nem kellene a mobil kis kepernyőjén a böngészöből letölteni a pontokat
4.kevesebb adatforgalom mellett lehetne a pontokhoz jutni.
több nem jut eszembe, de szerintem jó volna a pont/ok gpx letölthetősége
köszi
Előzmény: Nargoth (#930)
Szerintem szedd innen.
Market hülye, nem is kicsit. A Concord 7020-as tabomra azt szokta mondani, hogy nem kompatibilis még olyan dolgokkal se, amivel régen igen, ám ha visszaveszem a képernyő 200 dpi-s beállitását 160 dpi-re (rootolt jószágon megfelelő progival lehetséges) akkor egyből mindennel kompatibilis lesz.
Market hülye, nem is kicsit. A Concord 7020-as tabomra azt szokta mondani, hogy nem kompatibilis még olyan dolgokkal se, amivel régen igen, ám ha visszaveszem a képernyő 200 dpi-s beállitását 160 dpi-re (rootolt jószágon megfelelő progival lehetséges) akkor egyből mindennel kompatibilis lesz.
Előzmény: glas (#932)
Innen nyugodtan letöltheted, simán települni fog.
Hogy a google-play (leánykori nevén market) mi alapján mondja ezt az inkompatibilitási halandzsát, azt még sajnos nem tudtam kideríteni.
Hogy a google-play (leánykori nevén market) mi alapján mondja ezt az inkompatibilitási halandzsát, azt még sajnos nem tudtam kideríteni.
Előzmény: glas (#932)
Új felhasználóként üdvözlök mindenkit!
Kedves BigMick, hozzád lenne kérdésem!
v845-ös telefonomon szerettem használni az általad írt alkalmazást, ám készülékcsere után (ZTE Skate, Android 2.3.5) a market/google-play üzenete: "This app incompatible with your phone" Mit tegyek, megpróbáljam innen letölteni a programot, vagy várhatok javítást?
előre is köszönettel: L.
Kedves BigMick, hozzád lenne kérdésem!
v845-ös telefonomon szerettem használni az általad írt alkalmazást, ám készülékcsere után (ZTE Skate, Android 2.3.5) a market/google-play üzenete: "This app incompatible with your phone" Mit tegyek, megpróbáljam innen letölteni a programot, vagy várhatok javítást?
előre is köszönettel: L.
A GCCSPE ládánál ha rábökök a térképre, nem a ládára fokuszál, hanem az egyik útvonalpontjára.
Ma leszedtem a hazaútra ládákat, szépen a támpont körüli megadásával. Le is jöttek, meg is jelennek a térképen, de néhánynál egyszerűen nem tölti be a ládaleírást elsőre. Fekete a képernyő, csak a fejléc látszik. Ha bemegyek az iránytűbe majd vissza, máris látszik a leírás.
Ma leszedtem a hazaútra ládákat, szépen a támpont körüli megadásával. Le is jöttek, meg is jelennek a térképen, de néhánynál egyszerűen nem tölti be a ládaleírást elsőre. Fekete a képernyő, csak a fejléc látszik. Ha bemegyek az iránytűbe majd vissza, máris látszik a leírás.
Navitelhez való konvertált turistautak térképben benne vannak a láda POI-k (peter68 "féle" térkép).
Előzmény: bati (#929)
pl sokan használjuk navigálásra a navitelt mivel tervez, beszél, és tuhu is van hozzá stb.
köszi
köszi
Előzmény: BigMick (#928)
egy olyan ficsőr javaslatom lenne ha szabad, hogy a láda pontjait lehetne-e exportálni gpx-be.
Elvileg nincs akadálya, de érdekelne a szituáció, amikor erre a funkcióra szükség lenne.
Elvileg nincs akadálya, de érdekelne a szituáció, amikor erre a funkcióra szükség lenne.
Előzmény: bati (#926)
Első láda/játék jó poziciót ad,de a második kiválasztásnál nekem nem
Hm. Érdekes jelenség. Nálam is így viselkedik. Igyekszem javítani.
Hm. Érdekes jelenség. Nálam is így viselkedik. Igyekszem javítani.
Előzmény: mihul (#925)
szia!
egy olyan ficsőr javaslatom lenne ha szabad, hogy a láda pontjait lehetne-e exportálni gpx-be.
köszi
egy olyan ficsőr javaslatom lenne ha szabad, hogy a láda pontjait lehetne-e exportálni gpx-be.
köszi
Láda/játék leírásból Térkép ikonra bökéssel bejövő térkép nem az aktuális pozícióra, hanem a láda/játék koordinátájára pozicionálva jelenik meg
Első láda/játék jó poziciót ad,de a második kiválasztásnál nekem nem
Első láda/játék jó poziciót ad,de a második kiválasztásnál nekem nem
Előzmény: BigMick (#924)
ÚJ, javított és bővített verzió: 1.4.7
Újdonságok:
- File pickerben a keresett file kiterjesztése szerint redukált könyvtárstruktúra
- Láda/játék leírásból Térkép ikonra bökéssel bejövő térkép nem az aktuális pozícióra, hanem a láda/játék koordinátájára pozicionálva jelenik meg
- csiganyál kijelzési hiba javítása (néha csak a kezdőpont és az aktuális pozíció közt látszott egy szakasz)
- Osmarender raszteres tékép szerver leállítása miatt megszűnt ez a fajta térképforrás a programban
- Térképre hosszan bökve felugró menü: 'Jelölő / Célpont / Új pont' opciókkal
- GC ládalista felugró menüjében a Törlés hibájának javítása
- GC logoláskor képbeküldés finomítása / loghoz utólagos képfeltöltés funkció megvalósítása
Újdonságok:
- File pickerben a keresett file kiterjesztése szerint redukált könyvtárstruktúra
- Láda/játék leírásból Térkép ikonra bökéssel bejövő térkép nem az aktuális pozícióra, hanem a láda/játék koordinátájára pozicionálva jelenik meg
- csiganyál kijelzési hiba javítása (néha csak a kezdőpont és az aktuális pozíció közt látszott egy szakasz)
- Osmarender raszteres tékép szerver leállítása miatt megszűnt ez a fajta térképforrás a programban
- Térképre hosszan bökve felugró menü: 'Jelölő / Célpont / Új pont' opciókkal
- GC ládalista felugró menüjében a Törlés hibájának javítása
- GC logoláskor képbeküldés finomítása / loghoz utólagos képfeltöltés funkció megvalósítása
Ó, köszi! Legalább végre megtudtam, mire jó ez a mentőöv. Volt már, hogy megjelent, tök véletlenül, és sose tudtam, mi a funkciója :)
Előzmény: BigMick (#917)
Az 1.4.6-ban a ládalista nézetben már lehet egyesével is törölni.
Látom a menúben de nem csinálja FC-zik
Látom a menúben de nem csinálja FC-zik
Előzmény: BigMick (#919)
Hogyan lehet eltüntetni a lábához vezető szaggatott vonalat?
Érdekes, hogy ha a ládáról megyek a térképre, nem lesz vonal, az iránytűről kell menni. Viszont ha egyszer ott van, nem tudom eltüntetni.
Áttehetem másik ládára, de kikapcsolni nem tudom. (Már ennyit nem írok feleslegesen, de meglett: Jelölők törlése a térkép nézet menüjében)
Esetleg lehetne, hogy a láda oldalról indulva a térkép olyan nagyítást válasszon, hogy a pozíció és a láda is rajta legyen? Esetleg az összekötő vonal is, legjobb a térkép oldalon lenne szerintem. Érik egy alsó/fölső gyors-menü a térkép nézeten :)
Érdekes, hogy ha a ládáról megyek a térképre, nem lesz vonal, az iránytűről kell menni. Viszont ha egyszer ott van, nem tudom eltüntetni.
Áttehetem másik ládára, de kikapcsolni nem tudom. (Már ennyit nem írok feleslegesen, de meglett: Jelölők törlése a térkép nézet menüjében)
Esetleg lehetne, hogy a láda oldalról indulva a térkép olyan nagyítást válasszon, hogy a pozíció és a láda is rajta legyen? Esetleg az összekötő vonal is, legjobb a térkép oldalon lenne szerintem. Érik egy alsó/fölső gyors-menü a térkép nézeten :)
Időnként fejen álló képet tárol le Galaxy Ace
Ha hosszan ráböksz az ilyen képre, feljön egy menü, hogy mit akarsz a képpel. Az egyik opció a 90 fokkal történő elforgatás. Ezt kétszer megcsinálod, és máris a talpára állt.
GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Jelenleg sehogy. A logoláshoz a wap protokolt használja a program, és az sajnos szerver oldalon nincs felkészítve arra, hogy logot módosítani is lehessen. Max. egy Egyéb logot küldesz a képekkel a Megtaláltam után.
Ládalista törlésnél elvesznek a képek
Így van. Megpróbálok kiötölni valami olyat, hogy az alapértelmezett 'mindent törlünk' szabály alól valahogy egyszerűen lehessen kivételeket képezni.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
Nem csak mobil láda nem frissül, hanem más se.
Az 1.4.6-ban a ládalista nézetben már lehet egyesével is törölni.
Ha hosszan ráböksz az ilyen képre, feljön egy menü, hogy mit akarsz a képpel. Az egyik opció a 90 fokkal történő elforgatás. Ezt kétszer megcsinálod, és máris a talpára állt.
GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Jelenleg sehogy. A logoláshoz a wap protokolt használja a program, és az sajnos szerver oldalon nincs felkészítve arra, hogy logot módosítani is lehessen. Max. egy Egyéb logot küldesz a képekkel a Megtaláltam után.
Ládalista törlésnél elvesznek a képek
Így van. Megpróbálok kiötölni valami olyat, hogy az alapértelmezett 'mindent törlünk' szabály alól valahogy egyszerűen lehessen kivételeket képezni.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
Nem csak mobil láda nem frissül, hanem más se.
Az 1.4.6-ban a ládalista nézetben már lehet egyesével is törölni.
Előzmény: mihul (#914)
ha a ládánál rábökünk a térképre, nem a ládát mutatja, hanem a poziciónkat. Kényelmetlen volt keresgélni
Jogos, a következő verzióban már a ládát fogja mutatni.
Jogos, a következő verzióban már a ládát fogja mutatni.
Előzmény: Nargoth (#913)
Olyat esetleg lehet, hogy nem az aktuális pozíció X kilométeres sugarú körében töltöm le a térképet, hanem adott láda körzetét?
Úgy lehet, hogy a térképre hosszan bökve leraksz egy (mentőöv ikonos) jelölőt (támpontot), és annak a környékét kéred letölteni.
Úgy lehet, hogy a térképre hosszan bökve leraksz egy (mentőöv ikonos) jelölőt (támpontot), és annak a környékét kéred letölteni.
Előzmény: GeryGreyhound (#912)
Van olyan Mapsforge térkép amin a turistautak jelzései rajta vannak?
A jelenlegi 0.2.4-es térképformátum megjelenítése még nem testreszabható (csak az utcanevek betűmérete szabályozható, más nem).
A közeljövőben térképformátum váltás lesz a mapsforge-nál. A 0.3.0-s verziós térképekhez lehet majd skineket illeszteni, amikkel akár a turistautaknak, akár a bicikliutaknak, akár bárminek a megjelenése testreszabható lesz.
Maguk a térkép file-ok az openmaps.eu-ról lesznek letölthetők.
A jelenlegi 0.2.4-es térképformátum megjelenítése még nem testreszabható (csak az utcanevek betűmérete szabályozható, más nem).
A közeljövőben térképformátum váltás lesz a mapsforge-nál. A 0.3.0-s verziós térképekhez lehet majd skineket illeszteni, amikkel akár a turistautaknak, akár a bicikliutaknak, akár bárminek a megjelenése testreszabható lesz.
Maguk a térkép file-ok az openmaps.eu-ról lesznek letölthetők.
Előzmény: hjoci (#911)
Az infó gomb alatt:Bevezető-Hogyan használjuk menü pontjai nem működnek
Igen, kicsit még hézagos a dolog. Sokat dilemmáztam rajta, hogy mi kerüljön bele a program saját Infó funkciójába.
A gonczi által elindított FAQ-t mégse gyömöszölném bele, csak egy minimumot próbálok megvalósítani. A FAQ igazából egy bőbeszédűbb műfaj, amire talán tényleg a yano6ard által ajánlott wiki lesz a megoldás.
Igen, kicsit még hézagos a dolog. Sokat dilemmáztam rajta, hogy mi kerüljön bele a program saját Infó funkciójába.
A gonczi által elindított FAQ-t mégse gyömöszölném bele, csak egy minimumot próbálok megvalósítani. A FAQ igazából egy bőbeszédűbb műfaj, amire talán tényleg a yano6ard által ajánlott wiki lesz a megoldás.
Előzmény: satya64 (#910)
Időnként fejen álló képet tárol le Galaxy Ace.
Nem Wifi-ről hanem GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Ládalista törlésnél elvesznek a képek.Ha egy képen jelszó szerepel nem tudom szelektálni hogy ne kerüljön feltöltésre.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
mobilnál a képkezelés is problémás mert az új log új képet az előzőkhöz hozzáadja
Nem Wifi-ről hanem GSM-ről néha nem tölti fel a képeket,hogy lehet újrafeltölteni logtörlés és új logolás nélkül?
Ládalista törlésnél elvesznek a képek.Ha egy képen jelszó szerepel nem tudom szelektálni hogy ne kerüljön feltöltésre.
mobil láda ha a letöltött ládalistába szerepel letöltésnél nem frissül, de nem lehet egy ládát törölni csak az őszeset
mobilnál a képkezelés is problémás mert az új log új képet az előzőkhöz hozzáadja
Előzmény: BigMick (#420)
Ma végig ládáztuk a napot az új verzióval. Egyetlen problémánk az volt, hogy ha a ládánál rábökünk a térképre, nem a ládát mutatja, hanem a poziciónkat. Kényelmetlen volt keresgélni. Aztán persze láttuk, hogy ha pontot jelölünk ki, akkor vonalat húz a pontig...
Fagyás nem volt, iránytű pontos volt. Csiganyál néha pontatlan volt, de azt nem nagyon figyeltük.
Fagyás nem volt, iránytű pontos volt. Csiganyál néha pontatlan volt, de azt nem nagyon figyeltük.
Sziasztok!
Először is hadd gratuláljak, szenzációs ez az app, elég régóta használom és pár tucat ládát megtaláltam vele :)
Nekem az off-line célra való térképletöltéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem/problémám: ha elindítom a letöltést, mindenféle számok jelennek meg, hogy épp milyen PNG-t tölt le. Ha elforgatom (akár véletlenül) a készüléket, ez az ablak eltűnik, nem tudom, ilyenkor folytatódik-e a letöltés? Szerintem érdemes lenne valami százalékos letöltést mutató csík, hogy lehessen tudni, hol tart a dolog.
Itthon mondjuk mobilnettel ládázunk úgyhogy eddig nem voltunk rászorulva az off-line letöltésre így nem is okozott gondot, de tavasszal több határon túli kirándulás is be van tervezve, ahol jól jönne.
Olyat esetleg lehet, hogy nem az aktuális pozíció X kilométeres sugarú körében töltöm le a térképet, hanem adott láda körzetét?
Először is hadd gratuláljak, szenzációs ez az app, elég régóta használom és pár tucat ládát megtaláltam vele :)
Nekem az off-line célra való térképletöltéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem/problémám: ha elindítom a letöltést, mindenféle számok jelennek meg, hogy épp milyen PNG-t tölt le. Ha elforgatom (akár véletlenül) a készüléket, ez az ablak eltűnik, nem tudom, ilyenkor folytatódik-e a letöltés? Szerintem érdemes lenne valami százalékos letöltést mutató csík, hogy lehessen tudni, hol tart a dolog.
Itthon mondjuk mobilnettel ládázunk úgyhogy eddig nem voltunk rászorulva az off-line letöltésre így nem is okozott gondot, de tavasszal több határon túli kirándulás is be van tervezve, ahol jól jönne.
Olyat esetleg lehet, hogy nem az aktuális pozíció X kilométeres sugarú körében töltöm le a térképet, hanem adott láda körzetét?
Van olyan Mapsforge térkép amin a turistautak jelzései rajta vannak?
Ha igen honnan lehet letölteni?
Ha igen honnan lehet letölteni?
Az infó gomb alatt:Bevezető-Hogyan használjuk menü pontjai nem működnek.A többi nagyon jó.
Előzmény: BigMick (#909)
Újabb verzió elérhető: 1.4.6
Újdonságok:
- Mapsforge térképen méretvonal
- Mapsforge térképen csiganyál, térkép nézeten ki-/bekapcsolható
- Új térképbeállítás: nyomvonal (csiganyál) max. mérete
- Láda/játéklista kiürítés funkció beköltözött az adott lista menüjébe
- Láda/játéklista elemre hosszan bökve felugró menü aktiválódik:
'Térképre', 'Célpont' (= iránytű) és 'Törlés' funkciókkal
- térkép aktuális pozícióra visszaugratási lehetőség Mapsforge térképen
- Infó gomb a főmenüben
- iránytű működés stabilizálása (legalábbis újabb kísérlet)
Újdonságok:
- Mapsforge térképen méretvonal
- Mapsforge térképen csiganyál, térkép nézeten ki-/bekapcsolható
- Új térképbeállítás: nyomvonal (csiganyál) max. mérete
- Láda/játéklista kiürítés funkció beköltözött az adott lista menüjébe
- Láda/játéklista elemre hosszan bökve felugró menü aktiválódik:
'Térképre', 'Célpont' (= iránytű) és 'Törlés' funkciókkal
- térkép aktuális pozícióra visszaugratási lehetőség Mapsforge térképen
- Infó gomb a főmenüben
- iránytű működés stabilizálása (legalábbis újabb kísérlet)
Ez a Zirc részt nálam is így jeleníti meg a program (Galaxy Tab) a Magyarorszag.map-ból. A hungary-0.2.4.map-ból ellenben jó a említett rész!
Megnéztem másik programmal is, ott is pont ugyanďgy (nem) jelenik meg ez a terület. Szóval a térkép tűnik hibásnak.
Előzmény: bati (#906)
igen kitöröltem én is de ugyanígy bizonyos részeket egyáltalán nem rajzolt ki. [link]
a gyorsasággal nem volt baj , ill. nem lett érezni változást.
a gyorsasággal nem volt baj , ill. nem lett érezni változást.
Előzmény: BigMick (#905)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |