1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
Sziasztok!
Nekem is hasonló a problémám, mint Reaper-nek:
ha megtalálást szeretnék bejelenteni, akkor ezt a hibaüzenetet kapom:
"Ismeretlen a felhasználónév, vagy hibás a jelszó!"
Többször is kijelentkeztem, és vissza, de sajnos a helyzet változatlan. :(
Esetleg nincs ötletetek, hogy mi okozhatja a gondot?
Előre is köszi a választ, Fecó!
Nekem is hasonló a problémám, mint Reaper-nek:
ha megtalálást szeretnék bejelenteni, akkor ezt a hibaüzenetet kapom:
"Ismeretlen a felhasználónév, vagy hibás a jelszó!"
Többször is kijelentkeztem, és vissza, de sajnos a helyzet változatlan. :(
Esetleg nincs ötletetek, hogy mi okozhatja a gondot?
Előre is köszi a választ, Fecó!
Előzmény: gonczi (#958)
Bocs, 2 dolog volt:
- Copy protection On -> Off
- Add language hu és 'Fill fields with auto translation from English'
Ettől javult meg?
- Copy protection On -> Off
- Add language hu és 'Fill fields with auto translation from English'
Ettől javult meg?
Előzmény: Sancho (#967)
Idézet
Köszi, egy dolgot módosítottam (a többi mind stimmelt), kíváncsi vagyok ettől javult-e valamit a helyzet.
MŰKÖDIK! :D Köszi!
Mit kellett módosítanod? Azért kérdezem, mert van egy fizetős app, amivel ugyan így jártam. :)
Előzmény: BigMick (#965)
Köszi, egy dolgot módosítottam (a többi mind stimmelt), kíváncsi vagyok ettől javult-e valamit a helyzet.
Előzmény: Sancho (#964)
Szia BigMick,
Megpróbálok segíteni hátha több szem többet lát alapon. Szóval készítettem képernyőképeket a Google Android Developer Console beállításairól.
Ha ezek stimmelnek, elvileg az Android appod mindenki le tudja tölteni a Google Play-ből. Ha nem stimmel valamelyik, gondok lehetnek olyanoknál is, akiknek kompatibilis a készülékük.
A képek elérése: [link]
Kérlek, nézd meg. Köszi a nép nevében! :D
Megpróbálok segíteni hátha több szem többet lát alapon. Szóval készítettem képernyőképeket a Google Android Developer Console beállításairól.
Ha ezek stimmelnek, elvileg az Android appod mindenki le tudja tölteni a Google Play-ből. Ha nem stimmel valamelyik, gondok lehetnek olyanoknál is, akiknek kompatibilis a készülékük.
A képek elérése: [link]
Kérlek, nézd meg. Köszi a nép nevében! :D
Előzmény: BigMick (#960)
Köszi a valaszt! A "Hungary_omp.map" -ot feltettem, de hiányolom a szintvonalakat. Akkor nincs más, mint várni...
Előzmény: BigMick (#960)
Az openmaps.eu-n hamarosan lesz olyan formátumú vektoros térkép, amit ez a program is megeszik.
Kis türelem.
Kis türelem.
Előzmény: pilot-telecom (#959)
Sziasztok!
Ha vektoros Magyarország turistatérképet szeretnék letölteni, akkor melyik használható? Az openmaps.eu -n Garmin, Russa, és több verziójú Navitel van. Ha pl. a Navitelt kicsomagolom, azta progi nem látja.
Előre is köszi a segítséget!
Ha vektoros Magyarország turistatérképet szeretnék letölteni, akkor melyik használható? Az openmaps.eu -n Garmin, Russa, és több verziójú Navitel van. Ha pl. a Navitelt kicsomagolom, azta progi nem látja.
Előre is köszi a segítséget!
Szerintem a beállításoknál add meg újra a felhasználó nevedet és a jelszavadat.
Előzmény: Reaper (#957)
Sziasztok!
Letöltöttem a program új verzióját,működik is,viszont van vele egy olyan problémám,hogy nem tudom vele wapon beküldeni a jelszavakat,mert azt írja,hogy nem töltöttem ki az összes mezőt(pedig kitöltöttem...Az 1.2.5-ös verziót használtam ezelőtt,azzal működött a dolog.
Valakinek volt már hasonló gondja?
Más dolog...Az megoldható lenne,hogy a multi geoládák megadott pontjai külön látszódjanak a térképen,ne csak a láda helye?Áttekinthetőbb lenne az egész.
Letöltöttem a program új verzióját,működik is,viszont van vele egy olyan problémám,hogy nem tudom vele wapon beküldeni a jelszavakat,mert azt írja,hogy nem töltöttem ki az összes mezőt(pedig kitöltöttem...Az 1.2.5-ös verziót használtam ezelőtt,azzal működött a dolog.
Valakinek volt már hasonló gondja?
Más dolog...Az megoldható lenne,hogy a multi geoládák megadott pontjai külön látszódjanak a térképen,ne csak a láda helye?Áttekinthetőbb lenne az egész.
Nah, ma is végig ládáztuk a napot, tökéletes volt! Két észrevétel, ill. pontosítás: az, hogy nem tölti be néha a ládaleírást, csak a fejléc jelenik meg, a többi nagy feketeség, csak ICS-en jött el, a Gingert futtató DESIRE-n soha.
Viszont mind a kétszer előjött, h az iránytű totál ellenkező irányt mutatott! Ahogy néztem, valamiért nem vette észre, hogy a rendszer megfordította a képet ezért volt ellentétes az irány. Kilépés-belépés után helyreállt.
Viszont mind a kétszer előjött, h az iránytű totál ellenkező irányt mutatott! Ahogy néztem, valamiért nem vette észre, hogy a rendszer megfordította a képet ezért volt ellentétes az irány. Kilépés-belépés után helyreállt.
Idézet
...nem találtam új verzió keresést a menüben.
Mert nincs ilyen.
Ezt a fórumot kell figyelni.
Érdemes.
:)
Előzmény: pilot-telecom (#950)
Először is bizonyosodj meg róla, hogy nem a MAPSFORGE offline térképet használod. (Beállítások --> Térkép formátum --> OSMDROID: online/offline tiles)
Utána: térkép, és a bal felső sarokban pöckölj addig, míg a TUHU meg nem jelenik.
Biztonság kedvéért töröld a jelölőket (Menü --> Jelölők törlése)
Keresd ki a térképen a kívánt középpontot és hosszan nyomj rá.
Ekkor megjelenik a "mentőöv".
Megint Menü--> "Jelölők környékét" jelöld be, add meg a km-t, mekkora területet töltsön le és hajrá!
Érdemes wifi kapcsaolattal csinálni.
pláne, ha az alapértelmezett 15 km-t választod, mert nem néhány másodperc. :)
Utána: térkép, és a bal felső sarokban pöckölj addig, míg a TUHU meg nem jelenik.
Biztonság kedvéért töröld a jelölőket (Menü --> Jelölők törlése)
Keresd ki a térképen a kívánt középpontot és hosszan nyomj rá.
Ekkor megjelenik a "mentőöv".
Megint Menü--> "Jelölők környékét" jelöld be, add meg a km-t, mekkora területet töltsön le és hajrá!
Érdemes wifi kapcsaolattal csinálni.
pláne, ha az alapértelmezett 15 km-t választod, mert nem néhány másodperc. :)
Előzmény: pilot-telecom (#949)
Az új verzió letöltése segített! Viszont nem találtam új verzió keresést a menüben.
Előzmény: pilot-telecom (#949)
Sziasztok!
TUHU térképet szeretnék letölteni offline használathoz. Úgy tűnik, hogy nem tudom beállítani azt a pontot, ami körül X km-es körben le akarom tölteni a térképeket. Nekem olyan, mintha mindig az utolsó ismert pozició körülit tölti le. Jól gondolom? Van megoldás arra, hogy mielőtt pl. Győrbe utazom, letöltsem az ottani TUHU térképeket, és ott offline használjam?
Köszi!
TUHU térképet szeretnék letölteni offline használathoz. Úgy tűnik, hogy nem tudom beállítani azt a pontot, ami körül X km-es körben le akarom tölteni a térképeket. Nekem olyan, mintha mindig az utolsó ismert pozició körülit tölti le. Jól gondolom? Van megoldás arra, hogy mielőtt pl. Győrbe utazom, letöltsem az ottani TUHU térképeket, és ott offline használjam?
Köszi!
Dejó, hogy nincs szerkesztési lehetőség...
1.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak/
2.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak-dom borzattal/
1.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak/
2.: map.turistautak.hu/tiles/turistautak-dom borzattal/
Nekem max 20-40 db ládát hajlandó letölteni. Deez ha jól látom nem a program hibája, hanem a honlapé, ahonnan letölti, mert néha nem töltődnek le a ládaleírások, csak a html eleje.
A térképeket is hiányosan tölti le a cache-be és net nélkül néha szürke négyzeteket látok.
Nem lehet megoldani, hogy ne csak a "turistautak" hanem a "turistautak-domborzattal" is választható legyen?
Ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy a routerben a [link] kéréseket átdobom a [link] oldalra xD
B.
A térképeket is hiányosan tölti le a cache-be és net nélkül néha szürke négyzeteket látok.
Nem lehet megoldani, hogy ne csak a "turistautak" hanem a "turistautak-domborzattal" is választható legyen?
Ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy a routerben a [link] kéréseket átdobom a [link] oldalra xD
B.
Fejlesztési ötlet gyanánt:
Amibe én ma belefutottam mint hiányosság az a keresés lehetősége a ládák között. Szépen letöltötte nekem a megadott kritérium szerint a ládákat (112 db) aztán mondom kíváncsi volnék az egyik ládára. Ott scrolloztam fel le a listában és akkor éreztem úgy, hogy de jó lenne egy keresés opció is, ahol megadom a láda rövid nevét és egyből oda áll, esetleg ha nem emlékszem a pontos névre akkor szűrőként névrészlet alapján csak azokat rakja ki amiben a megadott dolog megtalálható.
Amibe én ma belefutottam mint hiányosság az a keresés lehetősége a ládák között. Szépen letöltötte nekem a megadott kritérium szerint a ládákat (112 db) aztán mondom kíváncsi volnék az egyik ládára. Ott scrolloztam fel le a listában és akkor éreztem úgy, hogy de jó lenne egy keresés opció is, ahol megadom a láda rövid nevét és egyből oda áll, esetleg ha nem emlékszem a pontos névre akkor szűrőként névrészlet alapján csak azokat rakja ki amiben a megadott dolog megtalálható.
ezekkel a problémákkal folyamatosan küzd a fejlesztő.
Úgy tűnik, vagy nem találja a nyitját, vagy a nagytestvér babrál ki az alkalmazással - időről - időre.
Én a Galaxy Minivel jártam így néhány hónapja, akkor is azt javallottam, hogy ez innen a fejlécből letöltve bár béta, de legalább lejön és, ami a legfontosabb: működik.
:)
Úgy tűnik, vagy nem találja a nyitját, vagy a nagytestvér babrál ki az alkalmazással - időről - időre.
Én a Galaxy Minivel jártam így néhány hónapja, akkor is azt javallottam, hogy ez innen a fejlécből letöltve bár béta, de legalább lejön és, ami a legfontosabb: működik.
:)
Előzmény: Sancho (#941)
És tényleg! Nagyon szuper, köszönöm szépen! :)
(még tanuljuk a használatát...)
(még tanuljuk a használatát...)
Előzmény: BigMick (#940)
Idézet
Új felhasználóként üdvözlök mindenkit!
Kedves BigMick, hozzád lenne kérdésem!
v845-ös telefonomon szerettem használni az általad írt alkalmazást, ám készülékcsere után (ZTE Skate, Android 2.3.5) a market/google-play üzenete: "This app incompatible with your phone" Mit tegyek, megpróbáljam innen letölteni a programot, vagy várhatok javítást?
előre is köszönettel: L.
Én is ugyanígy jártam, de úgy, hogy korábban simán lejött az app. Nekem Samsung Galaxy S Android 2.3.6 (XXJVU) alá nem jön le a g:hu app a Market (vag ymár Play) alól. Ugyanígy jártam a Gifinator appal is, pedig az ki is van fizetve.
Előzmény: glas (#932)
Kellene egy ilyen koo-beírós rész a programba. Mi a véleményed?
Az a véleményem, hogy aki keres(ne), az talál(na) :)
1. Ládaleírás / Menü / Új pont
2. mapsforge térképre hosszan bökés / felugró menü / Új pont
Az a véleményem, hogy aki keres(ne), az talál(na) :)
1. Ládaleírás / Menü / Új pont
2. mapsforge térképre hosszan bökés / felugró menü / Új pont
Előzmény: Gábor75 (#939)
Van egy kérdésem. Ha menetközben kell egy koo-t kiszámolni multiládánál, azt én hogyan tudom megkeresni telefonnal? Kellene egy ilyen koo-beírós rész a programba. Mi a véleményed?
Előzmény: BigMick (#933)
A kilépre nem lép ki.
Képfeltöltésnél a képek pipa ki be ellenére mindig feltölt, de csak megtaláltam lognál.
Semmit nem tölt jelszó nélküli és egyébnél Nekem ...
Képfeltöltésnél a képek pipa ki be ellenére mindig feltölt, de csak megtaláltam lognál.
Semmit nem tölt jelszó nélküli és egyébnél Nekem ...
Előzmény: BigMick (#924)
Én is úgy látom, hogy tökéletessé kezd alakulni.
Tegnap volt egy másfél órám Rákoshegyen, de csak okostelefon volt nálam: két "láda" lett meg hirtelenjében, és pontosan vezetett oda.
Tegnap volt egy másfél órám Rákoshegyen, de csak okostelefon volt nálam: két "láda" lett meg hirtelenjében, és pontosan vezetett oda.
Infó:
Magpet repülőnézegetősét kihagytam a nagy forgalom miatt, de szombaton megyek vissza, ha nem lesz akkora tömeg, azt is összeszedem. :)
Előzmény: glas (#936)
szia
ismerem a navitelt meg p68 terkepeit, de
1. nem szeretném minden új láda esetén az egész térkép csomagot leszedni.
2. a beimportalt pontok jobban látszanak
3. nem kellene a mobil kis kepernyőjén a böngészöből letölteni a pontokat
4.kevesebb adatforgalom mellett lehetne a pontokhoz jutni.
több nem jut eszembe, de szerintem jó volna a pont/ok gpx letölthetősége
köszi
ismerem a navitelt meg p68 terkepeit, de
1. nem szeretném minden új láda esetén az egész térkép csomagot leszedni.
2. a beimportalt pontok jobban látszanak
3. nem kellene a mobil kis kepernyőjén a böngészöből letölteni a pontokat
4.kevesebb adatforgalom mellett lehetne a pontokhoz jutni.
több nem jut eszembe, de szerintem jó volna a pont/ok gpx letölthetősége
köszi
Előzmény: Nargoth (#930)
Szerintem szedd innen.
Market hülye, nem is kicsit. A Concord 7020-as tabomra azt szokta mondani, hogy nem kompatibilis még olyan dolgokkal se, amivel régen igen, ám ha visszaveszem a képernyő 200 dpi-s beállitását 160 dpi-re (rootolt jószágon megfelelő progival lehetséges) akkor egyből mindennel kompatibilis lesz.
Market hülye, nem is kicsit. A Concord 7020-as tabomra azt szokta mondani, hogy nem kompatibilis még olyan dolgokkal se, amivel régen igen, ám ha visszaveszem a képernyő 200 dpi-s beállitását 160 dpi-re (rootolt jószágon megfelelő progival lehetséges) akkor egyből mindennel kompatibilis lesz.
Előzmény: glas (#932)
Innen nyugodtan letöltheted, simán települni fog.
Hogy a google-play (leánykori nevén market) mi alapján mondja ezt az inkompatibilitási halandzsát, azt még sajnos nem tudtam kideríteni.
Hogy a google-play (leánykori nevén market) mi alapján mondja ezt az inkompatibilitási halandzsát, azt még sajnos nem tudtam kideríteni.
Előzmény: glas (#932)
Új felhasználóként üdvözlök mindenkit!
Kedves BigMick, hozzád lenne kérdésem!
v845-ös telefonomon szerettem használni az általad írt alkalmazást, ám készülékcsere után (ZTE Skate, Android 2.3.5) a market/google-play üzenete: "This app incompatible with your phone" Mit tegyek, megpróbáljam innen letölteni a programot, vagy várhatok javítást?
előre is köszönettel: L.
Kedves BigMick, hozzád lenne kérdésem!
v845-ös telefonomon szerettem használni az általad írt alkalmazást, ám készülékcsere után (ZTE Skate, Android 2.3.5) a market/google-play üzenete: "This app incompatible with your phone" Mit tegyek, megpróbáljam innen letölteni a programot, vagy várhatok javítást?
előre is köszönettel: L.
A GCCSPE ládánál ha rábökök a térképre, nem a ládára fokuszál, hanem az egyik útvonalpontjára.
Ma leszedtem a hazaútra ládákat, szépen a támpont körüli megadásával. Le is jöttek, meg is jelennek a térképen, de néhánynál egyszerűen nem tölti be a ládaleírást elsőre. Fekete a képernyő, csak a fejléc látszik. Ha bemegyek az iránytűbe majd vissza, máris látszik a leírás.
Ma leszedtem a hazaútra ládákat, szépen a támpont körüli megadásával. Le is jöttek, meg is jelennek a térképen, de néhánynál egyszerűen nem tölti be a ládaleírást elsőre. Fekete a képernyő, csak a fejléc látszik. Ha bemegyek az iránytűbe majd vissza, máris látszik a leírás.
Navitelhez való konvertált turistautak térképben benne vannak a láda POI-k (peter68 "féle" térkép).
Előzmény: bati (#929)
pl sokan használjuk navigálásra a navitelt mivel tervez, beszél, és tuhu is van hozzá stb.
köszi
köszi
Előzmény: BigMick (#928)
egy olyan ficsőr javaslatom lenne ha szabad, hogy a láda pontjait lehetne-e exportálni gpx-be.
Elvileg nincs akadálya, de érdekelne a szituáció, amikor erre a funkcióra szükség lenne.
Elvileg nincs akadálya, de érdekelne a szituáció, amikor erre a funkcióra szükség lenne.
Előzmény: bati (#926)
Első láda/játék jó poziciót ad,de a második kiválasztásnál nekem nem
Hm. Érdekes jelenség. Nálam is így viselkedik. Igyekszem javítani.
Hm. Érdekes jelenség. Nálam is így viselkedik. Igyekszem javítani.
Előzmény: mihul (#925)
szia!
egy olyan ficsőr javaslatom lenne ha szabad, hogy a láda pontjait lehetne-e exportálni gpx-be.
köszi
egy olyan ficsőr javaslatom lenne ha szabad, hogy a láda pontjait lehetne-e exportálni gpx-be.
köszi
Láda/játék leírásból Térkép ikonra bökéssel bejövő térkép nem az aktuális pozícióra, hanem a láda/játék koordinátájára pozicionálva jelenik meg
Első láda/játék jó poziciót ad,de a második kiválasztásnál nekem nem
Első láda/játék jó poziciót ad,de a második kiválasztásnál nekem nem
Előzmény: BigMick (#924)
ÚJ, javított és bővített verzió: 1.4.7
Újdonságok:
- File pickerben a keresett file kiterjesztése szerint redukált könyvtárstruktúra
- Láda/játék leírásból Térkép ikonra bökéssel bejövő térkép nem az aktuális pozícióra, hanem a láda/játék koordinátájára pozicionálva jelenik meg
- csiganyál kijelzési hiba javítása (néha csak a kezdőpont és az aktuális pozíció közt látszott egy szakasz)
- Osmarender raszteres tékép szerver leállítása miatt megszűnt ez a fajta térképforrás a programban
- Térképre hosszan bökve felugró menü: 'Jelölő / Célpont / Új pont' opciókkal
- GC ládalista felugró menüjében a Törlés hibájának javítása
- GC logoláskor képbeküldés finomítása / loghoz utólagos képfeltöltés funkció megvalósítása
Újdonságok:
- File pickerben a keresett file kiterjesztése szerint redukált könyvtárstruktúra
- Láda/játék leírásból Térkép ikonra bökéssel bejövő térkép nem az aktuális pozícióra, hanem a láda/játék koordinátájára pozicionálva jelenik meg
- csiganyál kijelzési hiba javítása (néha csak a kezdőpont és az aktuális pozíció közt látszott egy szakasz)
- Osmarender raszteres tékép szerver leállítása miatt megszűnt ez a fajta térképforrás a programban
- Térképre hosszan bökve felugró menü: 'Jelölő / Célpont / Új pont' opciókkal
- GC ládalista felugró menüjében a Törlés hibájának javítása
- GC logoláskor képbeküldés finomítása / loghoz utólagos képfeltöltés funkció megvalósítása
Ó, köszi! Legalább végre megtudtam, mire jó ez a mentőöv. Volt már, hogy megjelent, tök véletlenül, és sose tudtam, mi a funkciója :)
Előzmény: BigMick (#917)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |