Előbb-utóbb elterjednek majd azok a készülékek is, amelyek alkalmasak wherigo játékok futtatására. Jó lenne, ha ezzel együtt a hazai terepen játszható játékok száma is nőne. Talán itt ezt elősegíthetjük ...
1 | 2 | 3 | 4 |
2010-10-01 00:32:22
Togo: Skype jó lesz :)

Előzmény: Togo (#184)
2010-10-01 00:31:51
Emilben elment az adatlapodon lévő cimre. Remélem oda is ér.
Togo

Előzmény: Astral (#183)
2010-10-01 00:25:38
Vagy Skype-on, vagy inkább emilben kisérletezzek a küldéssel?
Togo

Előzmény: Astral (#183)
2010-10-01 00:17:24
Meg van zakkanva a Wherigo.com. nem fogadja el a jelszavam, új regisztrációt pedig nem tudok vmiért aktiválni. :(
Nagyon hálás lennék érte, ha valakinek megvan a Wherigo Player for Pocket PC, és el tudná küldeni nekem.
Köszönöm előre is :)

2010-08-20 03:09:41
Rá tudnál nézni esetleg konkrétan is valamikor, ha lesz kis kieső időd? Abszolút nem sürgős, de ha esetleg megoldható benne valahogy a dolog, szeretnék idővel nekilátni. Ha látsz benne fantáziát, nagyon örülnék, ha tudnál benne segíteni. Aztán meg kiadjuk :).

Előzmény: magpet (#181)
2010-08-18 06:00:29
Az egyes elemek lathatosaga kapcsolgathato, de nem a jatekos altal aktualisan megadott feltetelek alapjan. Legalabbis a wherigo strukturajat (nagyjabol) ismerve nem mernem kijelentgeni, hogy letezik erre mukodo megoldas.
magpet
Házigazda

Előzmény: littlet (#180)
2010-08-18 01:38:14
>Keresést nem tud a wherigo.

Úgy sem tud "szűrni", hogy feltételek alapján lépked egy listában, s tesz láthatóvá, vagy rejt el elemeket?

Előzmény: magpet (#179)
2010-08-17 11:49:27
Keresést nem tud a wherigo. A gombák egy-egy objektumként veetők fel, amihez tartozhat név, leírás, és kép. Ezeket lehet nézegetni, helyszínekre lepakolni, rájuk navigálni.
magpet
Házigazda

Előzmény: littlet (#178)
2010-08-16 23:26:24
>Sok gomba-foto, hozzajuk nev/leiras?

Igen, amit írtál az körülbelül jó lenne. Annyival bővíteném még ki, hogy lehetne benne keresni valamilyen szűréssel. Valahogy úgy, ahogy ezen az oldalon meg van csinálva: [link] .

Előzmény: magpet (#166)
2010-08-16 23:21:47
Köszönöm, jól néz ki. Ha lehetne azért Én is kérnék szépen valami segítséget a spanyol nyelvhez.

Előzmény: sania (#167)
2010-08-16 13:45:21
!muchas gracias!
Discover

Előzmény: Bluedog (#175)
2010-08-16 13:26:05
Levél ment.
Bluedog

Előzmény: Discover (#174)
2010-08-16 13:19:31
Megkönnyítenéd a dolgom egy linkkel?
Köszönöm.
Discover

Előzmény: Bluedog (#170)
2010-08-16 13:00:28
Levél ment.
Bluedog

Előzmény: rekasi (#172)
2010-08-16 12:16:15
Lehetne egy kis segítséget kérni, nem beszélni jól spanyol!:((((
rekasi

Előzmény: Bluedog (#170)
2010-08-16 11:39:25
Köszi az információt. Felejtős a dolog, mert az O300 képnézegetőjének a komfortossága közelít a zérushoz. Igazából annyira sz*r hogy a garmin helyében szégyellném berakni a készülékbe.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Bluedog (#170)
2010-08-16 11:33:44
Elég egyszerűen van megoldva: ez 100 db. (plusz a címlap) 240x400-as jpg, amit be kell másolni a a Garmin alkönyvtár alá, és a képnézegetővel nézegethető.

Infó:
néhány perces kereséssel megtalálható a neten, kb. 10MB-os csomag...
Bluedog

Előzmény: Csuhás (#168)
2010-08-16 10:06:52
Bocsi, csak most vettem észre hogy Sania is pont ezt ajánlotta.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Csuhás (#168)
2010-08-16 10:05:15
Lehet hogy valami ilyesmi kéne neked?
Nem tudom ez hogyan készült, de ötletet lehetne belőle meríteni.

[link]
Csuhás
Moderátor

Előzmény: littlet (#165)
2010-08-16 09:33:49
sania

Előzmény: littlet (#165)
2010-08-16 09:06:28
Mit kellene tudjon a cartridge? Sok gomba-foto, hozzajuk nev/leiras? Vagy egyeb? Lehet jo irany a wherigo, a kerdes csak a tartalom.
magpet
Házigazda

Előzmény: littlet (#165)
2010-08-16 04:42:47
Nem az kell, hogy hol, mit találok, mert azt természetesen POI-ként mentem el. Arra van szükségem, hogy ne kelljen a határozó könyvet cipelni feleslegesen.

Előzmény: apexsek (#164)
2010-08-16 04:28:19
szerintem egyszerűbb, ha sima .gpx ként tárolod el POI-ként.
Akkor rá is tudsz keresni a GPS-ben...
apexsek

Előzmény: littlet (#163)
2010-08-16 04:14:48
Sziasztok!

Fejembe ötlött egy gondolat. Mivel leginkább gombászni szoktam a GPS-el, jó lenne, ha el tudnám vinni a gombahatározó könyvet elektronikus formában a készüléken. Mivel a Garmin ez idáig nem készített semmi olyan alkalmazást, amivel bárminemű doksit meg lehetne nyitni, így le akartam tenni a dologról. Ekkor említette "Sancho", hogy miért nem készítek egy WherIGo alkalmazást erre a célra. Először csak poénnak vettem, de azt mondta, hogy működhet a dolog, s kérdezzem meg "Magpet"-et, mert Ő biztosan tud mondani valami építő jellegűt a dologgal kapcsolatban.

Szóval kedves "Magpet". Érdemes foglalkozni ezzel, vagy hagyjam a csudába, mert esélytelen összehozni.

Üdv: LittleT!

2010-03-29 10:12:22
Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe a gpsgames.hu-n közzétett wherigo kisérletemet (királylány kiszabadítása alacskán címmel).
4 tesztelés (ebből egy kívülálló ember, mint tesztjátékos) után többszöri módosítással készült.

Amivel teszteltem: ipaq rx3715 PDA + holux bluetooth GPS.

Nem fagyott le, nem csinált hibákat (kivéve a saját programozásomból eredőket, de azok az első teszt után megszűntek).

Kérlek benneteket kedves wherigo próbálgatók, hogy ha időtök engedi, különféle eszközökkel teszteljétek le és a tapasztalatokat, megjegyzéseket, kritikákat kérem szépen akár ide, akár a soosati monornet hu címre küldjétek el. Ha a helyszínen adódna problémátok, akkor (emberi időben) hívhatjátok a nullahat húsz ötharminc ötvenöt ötvennyolc-at is.

Jó szórakozást és kemény teszteket kívánok: wildpig
wildpig

2010-03-13 21:48:09
Úgy legyen! És milyen jó lesz akkor visszagondolni, hogy mi voltunk az úttörők! :)
Ahogy a wherigo fórumokat olvasgattam, nem mi vagyunk az egyetlen peches brigád a világon. Nagyon remélem, hogy amint a Garmin és a Groundspeak (a jó ízlés határain belül) minden szempontból kielégítette az iPhone júzereket, talán egy kis energiát ölnek ebbe a dologba is.
Illetve meg fogom vizsgálgatni az Urwigo Buildert is, hátha az emészthetőbb gwc-t készít. A csehek ügyes dolgokat művelnek a GPS-ek körül, hátha ez is jól sikerült nekik. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: dzsobacsi (#160)
2010-03-13 21:41:35
Idézet
szeretni akarom a wherigo-t! :)


Ebben maradunk! Amúgy nagy köszönet az energiák beletevéséért, szerintem jó lesz ez egyszer...:-)

Előzmény: magpet (#159)
2010-03-13 21:34:52
Mivel Te már Oregon550-nel megnézted, én kicsit bővítettem a teszt-környezetet. Vittem magammal egy Oregon300-ast, egy Nüvi550-est és a Nokia E90-en egy OpenWIG playert. Továbbá a játékot lefordíttattam a Wherigo Builderrel és a wherigo.com saját játékcsinálójával is. (Mert oda a nyersanyag megy fel, a .com maga készíti a GWC-t.) Végül kiderült, hogy a builderes és a .com-os fordítás között nincs különbség. A különféle készülékek a következő eredményt hozták:

Oregon300: cartridge indítás, utána üzemszerűen feljön az első szöveges üzenet. Ezt OK-zva a player a wherigo főképernyőre ugrik, majd soha többet meg se mozdul. Akku ki/be. Az Oregont később pontosságilag is megvizsgáltam, a játék egyik szakaszát végigtrackeltem vele. Ez szépen ment, végig hibátlanul a veszélyes zónák között mozgott.

Nüvi550: ezen a készüléken a cartridge működik. Viszont ez a fajta játék (keskeny "folyosón" mozgás) nem igazán játszahtó vele, mert mintha a Nüvi550 vevője nem igazán venné tudomásul, hogy precíziós gyalogos feladattal áll szemben. A teljes 3km körüli, girbe-gurba utat alig pár pontból trackelte, ami azt eredményezte, hogy szerinte állandóan veszélyes zónákban voltam. Az is lehet, hogy wherigo közben butul a track vagy lusta a vevő, nem tudom. Az biztos, hogy egyik se normális.

E90+OpenWIG: itt is rendben megy a cartridge, de az E90 belső vevője nagyjából kritikán aluli, tehát ezzel hamar felhagytam.

A lényeg: láthatólag a Garmin birtokában van olyan wherigo player, ami megbírkózik a feladattal (Nüvi550). Van nekik olyan vevőjük is, ami képes lenne a "folyóson maradni" (Oregon-sorozat). Már csak az Oregon és a Nüvi550 törvénytelen gyermekének születését kell kivárnunk, és mehet a játék! :)
Mindezt (a forrást is csatolva) feldobtam a Groundspeak wherigo fórumára is (annyira tudok angolul, mint F. Pákó magyarul, de talán megértik), illetve a Garminnak is továbbítottam. Hátha segít nekik ez az infó, és a két dologból valahogy kalapálnak egyet. Nagyon nem bánnám, szeretni akarom a wherigo-t! :)
magpet
Házigazda

Előzmény: dzsobacsi (#158)
2010-03-13 18:28:15
Epedve várom (az összefoglalót). Én már négyszer ötször lejártam - az állandó lefagyás után mindig újra kellett kezdeni és a helyszínen, hóval és "egyéb" nehezítésekkel száguldanak a hibapontok. Szóval tudom már fejből az egészet, azt hiszem így már logolni sem "ér". Ez a WherIgo szerintem nagy ötlet, a játék nagyon jó, ha egy stabil szoftver lenne, biztos új fejezetet nyitna a családban a GPS játékok terén!

Előzmény: magpet (#157)
2010-03-13 15:56:59
Az Urwigo Builder-t már próbálta valaki? Most tervezem, hogy kicsit nézegessem.

A Börtönsziget játékomat most nézegettem meg kicsit a helyszínen, hamarosan összefoglalom a tapasztalatokat. A Garmin már megkapta. :)
magpet
Házigazda

2010-03-05 22:17:45
Azért ez annyira nemsajnos* ;)


*Persze azért értem én, hogy kikért/miért írtad... :)
Ronin

Előzmény: magpet (#155)
2010-03-05 21:59:45
Az 1.0 sajnos megint Budapesten, de akár a DDRKT-n is felbukkanhat, ld. előző hsz. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Ronin (#152)
2010-03-05 21:59:08
A most tervezett dolgot távolról is meg lehet csinálni a DDRKT-ra, egy kis helyi segítséggel. Ha elkészült ez a verzió, akkor jelentkezem, és összetávmunkázzuk. OK?
magpet
Házigazda

Előzmény: SylverRat (#153)
2010-03-05 20:55:34
a DDRKT5-re nem gondoltál még ilyet csinálni?
esetleg a fődíjnak felajánlot o550-en* én is kipróbálnám... :-)

* még nem érkezett ilyen felajánlás, de bármelyik percben jöhet... :-)
SylverRat
Moderátor

Előzmény: magpet (#147)
2010-03-05 20:46:34
Készülök ;)
Nagyon várom!
Azt lehet esetleg tudni, hogy melyik megyében lesz? ;)
Ronin

Előzmény: magpet (#147)
2010-03-05 15:06:09
Ez lenne a logikus, de mintha mégse ez történne. Mintha a régi builder "piszkot" hagyna a forrásban. Annyira meg nem beszélem a lua nyelvet, hogy ránézésre feltárjam a hibát. :)
A legutóbbi ligeti kísérlet (amin Te is ott voltál) is így zajlott. A régi lua-t nyitottam meg, babráltam bele kicsit, majd mentettem az új builderből, de nem jártunk sikerrel.
magpet
Házigazda

Előzmény: Csuhás (#150)
2010-03-05 14:51:29
Nem kompatibilis a dolog? Nem csak abból áll, hogy átviszed a forráskódot, itt ott belejavítasz egy kicsit, és lefordítod? ( Bocsi ha butaságot kérdezek nem ismerem a témát )
Csuhás
Moderátor

Előzmény: magpet (#149)
2010-03-05 14:45:56
Igazából azt újra kéne írni. Nagyon úgy tűnik, hogy még egy régi builderrel készült, amit hiába toldozok-foldozok, beteg marad a végtermék. Erre meg nehezen szánom rá magam, mikor itt fesízti agyamat az új ötlet. :) Azért ne mondj le róla! :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Csuhás (#148)
2010-03-05 14:26:18
Esetleg a Városligeti sétás játékod nem generálnád le újra. Volt róla szó amikor feladtuk a keresését...
Csuhás
Moderátor

Előzmény: magpet (#147)
2010-03-05 14:17:56
Készüljetek! Megint támadt egy wherigo-ötletem. :)
Egyszerű, mint a pofon. Már a külső teszt is megvolt, a builder (na jó, kis kézi beavatkozással :) és az Oregon550 is rendben eszi a feladatot. Többet nem árulhatok el, de nagyon remélem, hogy a napokban lesz időm az igazi helyszínen összerakni.
magpet
Házigazda

2010-01-08 20:20:00
A legjobb, ha visszakényelmetlenedsz! Én igyekszem kerülni a szép ékzetes, szpészes, pontos file- és könyvtárneveket, abból nem lehet baj. Majd lesz másból. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Janó (#145)
2010-01-08 20:15:40
Igen, a legfrissebb, de más volt a baj: ékezetes volt a könyvtárnév....:-))
Nem először futok bele, csak újabban el van az ember kényelmesedve....

Előzmény: magpet (#144)
2010-01-08 19:48:45
Nálam megy mindkettő. .NET Framework van?
magpet
Házigazda

Előzmény: Janó (#142)
2010-01-08 19:48:07
Igen, legalább egy gpx import lehetne benne, amitől csupaszon, névvel megszületnek a zónaközéppontok. Így a sok hülye koordinátapötyögés (és a vele járó remek elgépelési lejetőségek!) elkerülhetők lenének.
A lua-t nézegettem, sőt már babráltam is kézzel valamit egy korábbi játéknál. De őszintén szólva a fenének sincs kedve átlátni egy kicsit is összetettebb játék lua-ját. :)
A több helyről hívható dolog szerintem elő van készítve. Mikor írsz egy akciót, annak lehet adni nevet. Logikus lenne, hogy a kés akciókat egyéb helyeken a név alapján (pl. egy dropdown menüvől) be lehetne illeszteni. De ilyet még nem találtam.
A legelső builderben még létezett a "play anywhere", aztán kiszürkült, és lett belőle "not implemented yet" :( Pedig az tényleg mókás lenne. Elképzelhető, hogy egy kis lua-faragással előállítható, ha találsz ilyet, ne tartsd magadban! :)
magpet
Házigazda

Előzmény: real (#141)
2010-01-08 18:08:09
Gondoltam megnézem, de érdekes módon nem lehet a builderbe tölteni a luat, és az emulátor sem fogadja a gwc-t ???

Előzmény: magpet (#138)
2010-01-08 17:50:04
Nekem 2 fő bajom van a builderrel, az egyik, hogy a koordináta (zóna stb) felvitelt nem támogatja túl felhasználóbarát módon (elvileg lenne valamilyen googlemapszos felvitel, de valahol azt olvastam, talán pont ebben a blogban, hogy az csak az USÁban megy). A másik meg, hogy nem tudtam, vagy csak eddig nem jöttem rá, hogy lehet olyan függvényt írni benne, ami több helyőr is hívható. Pl. fel akarok dobni egy üzenetet egy képpel, mondjuk több helyen is, akkor azt kénytelen annyi helyen összeállítani az ember. Vagy erre van megoldás?
Érdekes lenen magába lua nyelvbe is beletanulni, mer csomó mindent ott lehetne megcsinálni amit a builder nem tud.
Ja és még annyi, hogy a kötetlen helyszínes üzemmódot azt még szintén nagyon hiányolom, hogy nem fejlesztették le...

Előzmény: magpet (#138)
2010-01-08 16:00:10
Lehet benne valami :)
Bacu

Előzmény: magpet (#138)
2010-01-08 14:48:11
Persze, mert az átlag amerikainak csak a GC-hez van elég esze. :)
mudman

Előzmény: Togo (#134)
2010-01-08 11:41:23
Szerintem nincs baj a builderrel. Pont annyira bonyolult es "kaotikus", amennyire a jatekok lehetseges osszetettsege okan kenytelen az lenni. A "gyorstalpalo" utan mas lesz a velemenyed. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Bacu (#132)
2010-01-08 11:38:50
Ez viszont a mi kis "belterjes" wherigo-dolgainkra itt a Games-en pont jo lehet. Meg fogom nezni ezt a cuccot, szeretjuk a cseh fejlesztokat! :)
magpet
Házigazda

Előzmény: akosgy (#136)
2010-01-08 10:10:51
Érdekes, hogy miért álltak le ennyire. Telefonra a minap találtam ezt az OpenWIG nevű kis WherIGo player alkalmazást, amit hobbiból készít egy cseh fickó. Ennek a legutolsó verziója 2009. augusztusi, intenzívebben fejlesztik, mint a hivatalos playert. :/

Kellemesen csalódtam benne, a verziószámot látva nem reméltem túl sokat, de ennek ellenére tökéletesen működött. Kezelte az N95-ön mind a belső, mind a külső, Bluetooth-os GPS-t, egyszer sem omlott össze (annál az egy játéknál, amit eddig próbáltam ;) ), a menük is szépen működtek és a játékot is lehet menteni/visszatölteni (bár ez még állítólag nem kiforrott funkció).

Ami a hátránya, hogy mentéskor nem .GWS file-t készít, hanem a jelek szerint saját formátuma van, így a .com-ra nem lehet feltölteni, ill. a játék végén nem láttam, hogy kiírt volna bármilyen completion code-ot, így azt a .GWC-ből kellett kipecázni.
akosgy

Előzmény: Togo (#134)
1 | 2 | 3 | 4 |

Új megtalálások

Bejelentkezés