2009-05-11 16:41:41
Nem ajánlott, csak sima bedobott levél volt.
Bacu

Előzmény: ludens (#7)
2009-05-11 15:26:25
Jelen eljárás arról feledkezik meg, hogy emberrel van dolga.
Ezért lenne érdekes, ha egy szabályalkotónak kellene egy éjszakát és egy feél napot idegeskednie (végrendelkeznie).

Velem év elején történt, azért nem emlékszem pontosan, hogy ajánlott volt-e a meghívó, vagy postaládába kézbesítették? Te emlékszel?
ludens

Előzmény: Bacu (#6)
2009-05-11 14:02:56
Huh, nem semmi!

Én továbbra is adnék szívesen vért, de mi a biztosíték arra, hogy következő alkalommal nem fognak megint ugyanígy 'megszívatni'?
Később meg majd csodálkoznak, hogy egyre kevesebb a véradó...
(pedig én még jó pár tízenévig adtam volna... de valahogy elment a kedvem tőle)

Ahogy látom viszont nálad is ugyanaz játszódott le! Hosszas várakozás, sok munka van vele, várj türelemmel... Mintha az embernek munkaidőben nem lenne jobb dolga.

Egyedül azt nem értem, hogy miért nem már csak a végeredményt küldték ki nekünk! Mennyivel korrektebb eljárás lett volna, hogy kiküldik a végeredményt, és kész!
Bacu

Előzmény: ludens (#5)
2009-05-11 13:50:39
Én is idén adtam utoljára vért.
Ma már tudom, hogy a programon kívűl a szűrési protokollt is cserélték, de ez csak a végén derül ki.
Pár héttel a véradásom után kaptam meg ugyanazt a sablonlevelet, amit Bacu is (eltérést találtunk, egyeztetés után személyesen jelentkezzen).
Már nem emlékszem potosan, hogy a levelet találtam-e a postaládában, vagy csak értesítőt (hiszen a levélkézbesítővel egy műszakban dolgozom), de mindenképpen volt egy nehéz éjszakám.
Reggel rohanás munkába, - 8.00-kor telefon, - Karolina úton várnak, - megyek.
Ablaknál eldadogom, levelet mutatom, fehér köpenyes elfehéredik, főorvosnak szól, monitoron mutogatnak egymásnak (mintha ott sem lennék), végre szólnak: üljek le a folyosón és várjak, mert ezzel sok munka van, még nyomtatni is kell, majd jön a főorvos és személyesen elmond mindent.

Hát azt a kb. 8-10 percet kevés embernek kívánom (pl. annak aki így működteti ezt a rendszert).

Végül kijött kijött hozzám néhány papírral, és azt montda üljek csak le... Alá kellett írnom, hogy tudomásul veszem, a vérem nem alkalmas véradásra, ekkor jött a magyarázat (de én eddigre már teljesen kész voltam).
Az új szűrővizsgálat kimutatta a véremből, hogy a szervezetem hepatitis B ellenanyagát termeli. Ezzel még nyugodtan élehetek, mondta a szakember, és ha a trópusokra utazok megspóroltam a védőoltást.
Éppen csak véradásra lettem alkalmatlan.

Nem volt egy vidám nap.
ludens

2009-05-07 15:57:44
Anno az esti gimiben tölem lett rosszul az ápoló.
Történt ugyanis, hogy a haverommal egymás mellé kerültünk (külön ágy, jobb és bal kezes vételhez) S addig dumáltunk, hogy az idő elrepült szinte, s mikor visszatért hozzánk a nővér, hogy áll a mennyiség, majdnem elájult.
Kiderült, hogy mindkettőnk vére kb. fele annyiidő alatt jött le, mint szerette volna, s azt hitte, valami bajunk lesz.
Azonnal hívta az orvost, s mégegy ápolónőt, akit meglátván (pontosabban a dekoltázsát) rögtön megemelkedett a vérnyomásunk.
:-))))))))))
Észrevette az orvos atekintetünk, s mondta, hogy szerinte nem vagyunk rosszul, nyugodtan felkelhetünk.
"ááá, mi még maradnánk egy kicsit..."
"Nem lehet, kell másoknak is az ágy."

Kár, pedig igen dekoratív hölgy volt.
apexsek

Előzmény: caspi (#3)
2009-05-07 14:07:32
Tényleg tanulságos eset.
A statisztika szerint 10 véradóból 9 Drakulát ajánlja... ;)
caspi

Előzmény: Bacu (#1)
2009-05-07 12:41:38
Ez "aranyos" ..
Én tuti szívrohamot kaptam volna a várakozás alatt:)
zakany

2009-05-07 12:35:41
Remélem senki se fog így járni, mint én... Gondoltam azonban tanulságos az eset, így olvassátok szeretettel! :)
Bacu


Új megtalálások

Bejelentkezés