Mivel vannak fórumok, ahol ilyen témákat nem illik feszegetni, sőt néhol kitiltás is jár érte, megpróbálkozunk itt egy ilyen témával. A személyeskedést lehetőleg mellőzzük, de természetesen ettől még mindenkinek lehet véleménye a témáról.
2011-02-18 09:37:04
Valami hasonló motoszkált bennem, mikor olvastam az utolsó hozzászólásokat, de nem tudtam volna (a békesség kedvéért nem is igazán akartam) ilyen frappánsan megfogalmazni:)
Yoss

Előzmény: magpet (#3048)
2011-02-18 09:02:40
Szerintem itt a pillanat, amikor szakitanod kellene a Schaf-fele balladai felhomallyal. Tudod, a kis utalasok, hogy bezzeg en tudok am dolgokat, talan egyszer meg is irom, de elotte megkerdezek egy titkos szereplot, aki talan nekem es csak nekem kiszivarogtatja... Ez egy darabig jopofa, de - baratilag jelzem - hosszu tavon a hitelessegedet koptatja.
Ha kerdesed van, tedd fel konkretan! Ha cikket akarsz irni, akkor ird meg es tedd kozze! Aki akar, majd valaszolgat, akit erdekel, majd olvasgatja a cikkedet.
Valtozatlanul orommel allok rendelkezesedre (es persze masnak is), ha a gc-rol, gg-rol es csatolt reszeirol szeretnel beszelgetni. De a geovilag tenyleg nagyot fordult, mostantol a riporter bacsi nincs fold alatti mozgalomba kenyszeritve, beszelgethetunk a dolgokrol nyiltan es etrelmesen.
magpet
Házigazda

Előzmény: Schaf (#3044)
2011-02-18 07:20:41
Mindenesetre nem én vagyok az aki azzal az ökörséggel eteti a jelenlegi vezetést, hogy inkább ne tegyen semmit, mert egy rendőrségi feljelentésnek következménye lenne a szerver lefoglalása, ami az egyesület oldalának szüneteltetését jelentené.

Egyrészt ez nettó baromság (meg kéne már kérdezni ilyen esetekre egy jogászt srácok) másrészt ha tényleg emiatt nem tesz esetleg senki semmit, az nem mentő körülmény később. :-))

Az sem én vagyok, aki azt mondja, hogy "nem mondok semmit, majd ha XY is mond"... és még sorolhatnánk.


Elhiszem, hogy jó irányba kezdenek menni a dolgok. Azt is elhiszem, hogy ez nem mindenkinek tetszik (azok közül sem, akik mégis tapsolnak). De felesleges ebből személyeskedést csinálni, viszont ha akarjátok csináljunk...



Schaf

Előzmény: magpet (#3040)
2011-02-17 22:21:55
Te nem tudod, mit beszélsz. A "Schaf" és a "nem tud róla" kifejezések sosem szerepelnek egy mondatban! :))
magpet
Házigazda

Előzmény: Yoss (#3039)
2011-02-17 19:08:22
Jó oka van annak, amit a jelenlegi vezetés tesz az elszámoltatás terén. Csak esetleg te nem tudsz róla.
Yoss

Előzmény: Schaf (#3037)
2011-02-17 16:31:00
Mint azt te is gondolhatod menet közben én is rengeteg emberrel beszélek/levelezek.

Tapasztalom a pozitív változást, de nem értem egy esetleges előző vezetés elleni jogi lépés miért lenne a mostani támadása, rugdosása? Nem értem továbbá, hogy egyes emberek mért nem merik vállalni a véleményüket, miért kell sunnyogni, mellébeszélni, kavarni, ha valóban a "megtisztulást" szeretnék?? Vagy nem szeretné mindenki?




Mindenesetre a nyilvános elnökségi ülésre idén tiszteletemet teszem. :-)
Schaf

Előzmény: Mikulás (#3035)
2011-02-17 16:04:45
Nézd, az elég világos, hogy magam is "elszámoltatáspárti" vagyok. Amennyire látom a jelenlegi egyesület vezetése és tagsága foglalkozik bizonyos múltbeli gazdasági események elemzésével és nyilvánvalóan lesz ennek valamiféle következménye is. Nem hinném, hogy szőnyeg alá söprés lesz, de meglátjuk. Előre ítélkezni nem lenne szép dolog.

Abban biztos lehetsz, hogy a megújult egylet kismillió dologban különb elődjénél. Nem utolsó sorban nyitott és befogadó. Nyilvánvalóan megválatoztak (pozitív irányban) bizonyos dolgok, amiket korábban én is elég erőteljesen kritizáltam. Most az új vezetésbe miért is kellene belerúgni? Úgy is fogalmazhatnék, hogy döntsd el, hogy mi a célod: kicsinálni a MGKE-t, megrúgdosni az új vezetőséget (a régiek által elkövetett hibákért) vagy belépni az egyletbe - netán javító szándékkal. Másért minek?

Valamiért úgy érzem, hogy lemaradtál a fejleményekről, legalábbis a hozzászólásaidból erre következtetek. Nyitott ajtókat döngetsz...
Mikulás

Előzmény: Schaf (#3029)
2011-02-17 15:05:35
Nocsak-nocsak....

...érdekes, hogy mennyi régi/új tagnak csípi, csípné egy ilyen feljelentés a csőrét.



A teljesség igénye nélkül:

Btk.177/B. § (1) Aki a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló törvényi rendelkezések megszegésével

a) tájékoztatási kötelezettségének nem tesz eleget,

b) közérdekű adatot hozzáférhetetlenné tesz vagy meghamisít,

c) hamis vagy hamisított közérdekű adatot hozzáférhetővé vagy közzé tesz,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt jogtalan haszonszerzés végett követik el.



Btk.257. § Aki közérdekű bejelentés miatt a bejelentővel szemben hátrányos intézkedést tesz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.





Nem állítok semmit, csak eszembe jutott, hogy meglehetősen hülyén hangzik majd X elnökségi tag szájából, hogy "tisztelt bíróság, majd akkor mondok, valamit, ha XY is mondott..." :-))


Az ilyen mondatok miatt van némi szkepticizmus bennem, pedig azt a tagot, aki ezt a kijelentést (ugyan nem pontosan így) tette személyesen is ismerem.




De legyen neked igazad és legyen megújulás... remélem olvasatunkban a megújulás nem azt jelenti, hogy "szőnyeg alá seprés"
Schaf

Előzmény: Mikulás (#3028)
2011-02-17 14:51:59
Igen. Én azért javaslom, hogy mielőtt bárki beadja a tagi kérelmét előbb önmagában tisztázza, hogy mi a szándéka. Nálam nehezen jön össze egy egyesület elleni feljelentés és a tagsági jelentkezés párhuzamos beadása. ;)
Mikulás

Előzmény: Csuhás (#3027)
2011-02-17 14:47:52
Ne keverd a régi egyesületet a mostanival. A mostani egyelőre élvezi a játékosok nagy többségének a bizalmát.

Tényleg add be a jelentkezésed méltányosságot kérve, hivatkozva az eddigi és jövendőbeli :-) versenyszervezéseidre.

A méltányosság kérések esetében nem az elnökség, hanem a teljes tagság szavaz a felvételről, hogy legitim döntés születhessen.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Schaf (#3026)
2011-02-17 14:40:22
Én is ebben reménykedek, akkor akár még méltányossági alapon is beadhatom a kérelmet. :-))
Schaf

Előzmény: R.Guszty (#3025)
2011-02-17 14:30:01
Kicsit bizonytalan vagyok az időpontokban, de ezt a tagfelvételi hirdetést nem a megújult egyesületi vezetés írta ki? Ebben az esetben ez az egyesület nem az az egyeület.
R.Guszty

Előzmény: Schaf (#3024)
2011-02-17 14:18:38
Nem, nem nyilvánvaló... csak valahonnan vennem kellett a 100-as számot. :-))



...és valljuk be az egyesület eddigi makulátlan működésében nem lenne akkora csoda egy ilyen esemény.
Schaf

Előzmény: R.Guszty (#3023)
2011-02-17 14:14:17
Nézd Schaf, olvasva az egyéb forumokbeli hozzászólásaidat, nyilvánvaló, hogy csak Neked lehet igazad. Én mindenestre határozottan a 300-as számra emlékszem a felhívás megjelenése óta.
R.Guszty

Előzmény: Schaf (#3020)
2011-02-17 13:17:14
Egyébként nincs igazad, a moderátori beírás is az eredeti kiírás alapján született. Amiben 100 volt ez a szám.

Én nem a moderátori alapján néztem, hanem az itt hozzászólók felhívása alapján. Biztos vagyok benne (na jó 99%-ban), hogy 100 volt ott. Mint ahogy abban is, hogy a moderátor copy+paste tette be ugyanonnan a kiírást, ami szintén erősen utal arra, hogy mi lehetett az eredeti.


Lehet túl sokan jelentkeztek? :-))


Schaf

Előzmény: R.Guszty (#3018)
2011-02-17 12:39:52
Nem változott. Kevered a moderátori kiírással, ott (még mindig) 100 talált láda a feltétel.
R.Guszty

Előzmény: Schaf (#3017)
2011-02-17 12:19:25
Hoppáá.....


Megváltozott a kiírás.. már 300 a minimum szám. :-)) De cuki.
Schaf

Előzmény: Schaf (#3016)
2011-02-17 12:18:22
Mért lenne kevés??


100 a minimum nem?
Schaf

Előzmény: Yoss (#3015)
2011-02-16 09:17:26
Most nézem, hogy még a megtalálásod is kevés..
Yoss

Előzmény: Schaf (#3013)
2011-02-16 09:01:31
Nem fog menni, mivel nem felelek meg a feltételeknek. :-)) (Kellene egy rejtéssel rendelkeznem legalább)


A méltányosságról meg inkább ne beszéljünk...




Schaf

Előzmény: Fil (#3012)
2011-02-15 10:53:23
Elnökségi ülésen lesz döntés az addig beérkezett jelentkezésekről. Az pedig várhatóan hamarabb lesz.
Ne hogy lecsússz róla :)

Előzmény: Schaf (#3006)
2011-02-14 16:26:20
Jahh... és a márciusi közgyűlésen taggá is akarok válni. :-)))
Schaf

Előzmény: ID-24 (#3004)
2011-02-14 16:18:31
Jogos az "aggodalom", de abban az esetben, ha egyértelműen bizonyítható, hogy voltak visszaélések, akkor szerintem, egy feljelentés nem árthat az egyesület hírnevének.
Az egyéb más ártalmak súlyát én nem tudom megítélni, arra ott van a mostani vezetés.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Schaf (#3001)
2011-02-14 16:00:50
Legyen oknyomozó...


Most már csak azért is. :-)))



De remélem te sem fogsz márciusban azon dilemmázni, hogy a kis lopás lopás-e és hogy az egyesület hírnevére jó vagy rossz hatással van-e ha feljelentést tesz az esetleges visszásságok miatt a mostani vezetés. .-))
Schaf

Előzmény: ID-24 (#3000)
2011-02-14 15:39:58
Bő két órán belül ennyit változik a véleményed?

#2988 - Schaf 12:56:52

"Némi ösztökélésre úgy döntöttem egy oknyomozó riportot csinálok..."

#2997 - Schaf 15:22:56

"Nem oknyomozás lesz, ..."

Akkor mi is lesz tulajdonképpen, ha egyáltalán lesz valami?

ID-24
Játékvezető

Előzmény: Schaf (#2997)
2011-02-14 15:22:56
Szerintem hagyjuk ezt a susmus, nem susmus témát. Nem oknyomozás lesz, egyszerűen pár kérdésre kívül is pontot teszünk. Illetve a saját magam által feltett kérdésekre, amire lassan 3 éve nem kapok választ (nem csak én) is megpróbálok választ keresni közben.
Mivel nem gondolom, hogy az egyesület minden egyes gc.-hu-n regisztrált user számára elküldi az esetleges vizsgálat... bocsánat "tisztítás" eredményét.


Annyival a mostani vezetés is hozzájárulhat a dolgokhoz, hogy ha nem érintett nem falaz senkinek. Akkor pedig az, hogy esetleg kinek milyen baja van, volt lesz a dolgokkal nem releváns az egyesület további működése szempontjából.


Azaz az, hogy KULISZ megírhatja amit akar, az hogy flektogon is leírhatja ő hogy látta, csuhás is előhozhatja sokadszorra a kérdéseit, illetve sokan mások is megoszthatják véleményüket az elmúlt évek után, szerintem nem rossz ötlet.
Az más kérdés, ha esetleg olyan vita alakul ki, amit valamiért kénytelen lenne az egyik fél konkrétan bizonyítani is...



De ne szaladjunk előre...
Schaf

Előzmény: flektogon (#2994)
2011-02-14 15:01:29
Nem kicsit aludtál el... Szerintem teljesen felesleges oknyomozni, az új vezetésben megvan a tisztító szándék. Akkor lenne értelme, ha folytatódna a suskus, erről azonban szó sincs.
Házigazda

Előzmény: Schaf (#2993)
2011-02-14 14:26:13
Attibati...


Kezdjünk kekeckedni? Pont most?

ugye viccelsz? :-))
Schaf

Előzmény: Attibati (#2992)
2011-02-14 14:19:54
Úgy látszik a feljelentéshez csatolt bizonyíték nem volt elég, szükség van egy kis kiegészítésre. :-)

Előzmény: Mikulás (#2989)
2011-02-14 13:41:42
Mi a célja ennek a kezdeményezésnek? Miért pont most?
Mikulás

Előzmény: Schaf (#2988)
2011-02-14 12:56:52
Kicsit kezd ez a topic elhalni, szal' egy kis hírmorzsa.


Némi ösztökélésre úgy döntöttem egy oknyomozó riportot csinálok a geocaching.hu egyesület körüli (látszólag?) tisztázatlan kérdések megválaszolására.

A kezdeti megalakulástól, alapítóktól kezdve, a kialakult hierarchián keresztül a rendezvényeken át a "rendszerváltásig" mindent igyekszem majd előhozni.

Tudom, hogy jó páran vannak, akiknek sértettség, érdekeltség vagy más egyéb okán nem lesz autentikus a véleménye, de mivel nekem magamnak is számos tapasztalatom van a történésekkel kapcsolatban, úgy döntöttem egy-egy témában minden fél kap lehetőséget majd a megszólalásra.


Mivel KIVI volt a dolog szellemi atyja (ő vezetett rá, hogy csináljak egy ilyet) ezért első körben neki fogok levelet küldeni a cikksorozat első részében tárgyalt témákkal kapcsolatban. Telefonon már sikerült beszélnem néhány jövőbeli szereplővel, akik biztosítottak róla, hogy vállalják a tényfeltárást és a pletykák helyett tényekkel és konkrétumokkal állnak a vitát figyelemmel kísérő olvasóközönség elé.


Természetesen, amennyiben itt a fórumon bárki úgy érzi, szívesen segíti a cikksorozatot a kérdésekre történő válaszadással (természetesen kérésre a neveket megváltoztatjuk, bár szerintem úgy kevéssé hiteles a történet) annak állok rendelkezésre mailban.


Remélem, hogy az általam mindkét oldalról ismert nevek elsőként fognak jelentkezni nálam, hiszen csak az egyik, vagy csak a másik oldal jelentkezése meglehetősen egy irányba igazolhatná a történéseket.
Schaf


Új megtalálások

Bejelentkezés