Mivel vannak fórumok, ahol ilyen témákat nem illik feszegetni, sőt néhol kitiltás is jár érte, megpróbálkozunk itt egy ilyen témával. A személyeskedést lehetőleg mellőzzük, de természetesen ettől még mindenkinek lehet véleménye a témáról.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |
2010-08-05 21:18:57
Off:
Elnézést, de időnként nagyon fel tudom húzni magam, ha valakiről kiderül, hogy r*******t, mert erre nem találok szebb kifejezést. A g************re még nem találták fel az orvosságot. Rögtön hozzáteszem, hogy a gerinctelenségre sem, mert akkor nagyjából az MGKE tagság felét gyógyítani lehetne. A csodás kék kerékpáros ****** *******ról már nem is beszélve. Tragédia.
Amíg vannak ilyenek az országban, addig sajnos nehezen fogunk előrébb jutni.
No de mindegy, az a szerencse, hogy nem vagyok haragtartó. De ma még igen.
On:

Csuhás, te talán modi vagy itt, kérlek csillagozd ki a sértő részeket.
Moderátori megjegyzés: Sértő kifejezések használata miatt moderálva. Egyben felszólítalak a fórumok helyes használatára, legközelebb ezért végleges kitiltás jár.
Moderálva flektogon által
Házigazda

2010-08-05 21:14:56
Kösz Scele! A ládaterv hozzászólásod nagyon korrekt volt, építő jellegű, és rávilágított arra, hogy a tavat szeretném igazából bemutatni, nem az ösvényt! Volt választási lehetőségem, igazi nyer - nyer álláspontot éreztem!
Nagyon köszönöm!
Gubirobi

Előzmény: scele (#2441)
2010-08-05 21:09:41
Ezt ide is bemásolom, mert nem biztos hogy odaát is megmarad:
Idézet
Ok, abbahagyom. Ha most ideírnám amit gondolok, teljesen jogosan tiltanál ki. Ezt az örömforrást azonban nem adom meg, akárhogy provokálsz. Nyilvánvaló, hogy nem vagy tárgyalóképes, de már tudom, hogy ki az aki alkalmas, csak nem mutatja magát.
Ezzel a habitussal bukásra vagy ítélve, az emberek megismernek valakit a tettei alapján, és utána már aszerint állnak hozzá.
Eszed ágában sem volt elolvasni egyetlen hozzászólásomat sem, válaszaidban vagy lenéztél, vagy hülyének néztél. Persze nem csak engem, hanem másokat is. A kérdések egyértelműek voltak, utoljára még megismétlem, de többet nem teszem, mert az én türelmem is véges. Tehát: miért nem stimmelnek a könyvek, miért nem ad nyugtát az egylet. Szándékosan csak azokat a kérdéseket tettem fel, amelyekben közvetlenül érintett vagy. Persze ezen kívül még mindig ott a súlyos adatlopási ügy, meg egyebek, de inkább hagyjuk. Schaf teszi a dolgát gondolom. Én más utat választok, de kétséged se legyen afelől, hogy néven foglak nevezni. Mert megérdemled, a kesserekért dolgozol. :)
[előzmény: (7910) Attibati, 2010.08.05 18:24:46]
Házigazda

2010-08-05 21:04:30
Itt is itt vagyok! :-)))

Én nem azt mondtam, hogy legyen feltétlenül multi.

Idéznék magamtól: "Szerintem a tó érdekesebb, mint ez a tanösvény. Vagy legyen multi, ahogyan Kulisz javasolta vagy legyen egy hagyományos láda, ami bemutatja csak a tavat."

Szerintem egyértelmű.

Ha a tanösvényt akarod bemutatni akkor szerintem jobb a multi, ha meg nem akarod körbejáratni a népet, akkor legyen a tó.

Én a mostani formában már átengedtem.

Előzmény: Gubirobi (#2439)
2010-08-05 20:52:28
a) Győzd meg egyenként a modikat. Néhányuk kivételével meghallgatják az észérveket, ha egyébként minden más rendben van a láda körül.
b) Hagyd a fenébe a hu-t, és élvezd a másik két játszótér szabadságát.
feri60

Előzmény: Gubirobi (#2439)
2010-08-05 20:31:30
Urak és Hölgyek! Szeretnék egy ládát megjelentetni mindhárom fórumon (gc.hu, gc.com és gg.hu). A hátsó kettővel nincs gond, viszont a magyar oldalon, mivel egy tanösvény mellett van, a moderátorok sorozatban a multiláda kirakását akarják tőlem a ládaterv véleményezésekor.
A tanösvényt bejártam (kb. 17 km). Egyrészt jelenlegi állapota miatt, másrészt mivel utálok értelmetlenül gyalogolni kilométereket, de pár száz métert is, egy plusz jelszóért a "semmitmutató dzsindásban", csak egy egyszerű ládát szeretnék telepíteni a leglátványosabb ponton.
Indokaimat leírtam a ládatervhez is!
Egyéb ötlet, taktikai fogás?
Kösz a segítséget!
Gubirobi

2010-08-05 20:02:40
Rövid, egyszerű tőmondatok.
Értem.
Várom.
feri60

Előzmény: flektogon (#2437)
2010-08-05 17:57:58
Köszi. Összeütünk egy egyszerű, jól értelmezhető :) szöveget, ami csak a demokratikus átalakulásról szól, és elég rövid ahhoz, hogy a gyengébben olvasók is megbirkózzanak vele.
Amint kész van, felkerül valahova, megnézésre.
Házigazda

Előzmény: feri60 (#2435)
2010-08-05 17:54:08
Ha van köztetek magyartanár, kérem jelentkezzen. Lenne egy kis oktatási feladat. :)
Házigazda

2010-08-05 17:45:48
+
feri60

Előzmény: flektogon (#2433)
2010-08-05 17:34:18
Rám számíthattok, amiben tudok, segítek. Enne látom értelmét, ezért hajlandó vagyok tenni is valamit. A folytonos, véget nem érő faszalgásnak semmi értelme, nem vezet sehova, azzal nem érdemes foglalkozni, mivel inkább fordítva sül el.
Yoss

Előzmény: flektogon (#2433)
2010-08-05 17:27:11
Mindenhez kell megfelelő támogatói háttér. Kiváncsi vagyok, hogy a nyílt levélhez/kiáltványhoz ki fog csatlakozni, ki fog ebben támogatni. Mert ha csak pár ember, akkor nyilván túlértékeltem valamit.
Ezek után azt képzeld el, hogy hányan csatlakoznának akkor amikor indulnánk a különböző hatóságokhoz? Szerintem ennek nagyon csekély a támogatottsága.
Házigazda

Előzmény: Yoss (#2432)
2010-08-05 16:58:35
Szerintem pedig az lenne a legjobb..Tarvágás és új időszak kezdete. Másképp nem fog változni semmi.
Yoss

Előzmény: flektogon (#2428)
2010-08-05 16:47:40
Pedig ötletnek nem rossz... :)
Házigazda

Előzmény: Schaf (#2430)
2010-08-05 16:09:58
Megjegyzem a tanúkihallgatáson már nem lehet "mérlegelni", mert esetleg később ezt az emberre verhetik...


...de elsőre lássuk mire gondoltál a sajtóval kapcsolatban. Mert azt ugye nem gondolod komolyan, hogy pl. az RTL Klub-ban Kumin Viktória felolvassa a kiáltványodat?? :-))))
Schaf

Előzmény: flektogon (#2428)
2010-08-05 16:02:27
Bp XVIII, Havanna utca
feri60

2010-08-05 16:00:07
Ha borítunk, borul minden. Amennyiben egy legitim új vezetés felszólít, hogy segédkezzek a múlt tisztázásában, állok rendelkezésre. Ez azonban jelenleg nem áll fenn, a törvényi utat pedig mint ahogyan írtam is nemrég, jelenleg nem támogatom.
Házigazda

Előzmény: Schaf (#2422)
2010-08-05 15:57:47
Megtörtént.

Előzmény: Schaf (#2426)
2010-08-05 15:52:45
innentől levágta a motor... ezt is légy kedves:


"....Ezt is el kellene már fogadni és nem kaffogni mindenkire, aki a vélt felségvizekre evez (én kisujjammal a hátsó felemben jobb és nívósabb versenyeket szerveztem évekig az MGKe rendezvényeinél.. vajon hogyan??).
Tehát még egyszer: a világon SEHOL sem kell az MGKE engedélye a geocachinghoz.
Ezt felfogni kéne és nem harcolni a hasonló kezdeményezésekkel, hanem jobbnak lenni náluk. kihasználni az ismertséget, a bázist, a meglévő értékeket... persze ehhez kicsit nyitottabban kéne járni-kelni a világban.



4. Kapcsolat a pénzzel:

- Tévedés, nem az egyesület belső dolgai érdekelnek. de az igen, hogy miért jobb valakinek, ha a rendezvényeken nincs szponzor, aki díjakat ajánlaa fel, aki viselné a költségeket, esetleg egész évben támogatna? Oly annyira érdekes, hogy egy versenyen hány db és milyen zászló-molinó mittomén van kirakva? Tessék megnézni az én szervezéseimet. Egy-két cégnél többet egyetlen játékos nem tudna felsorolni azok közül aki ott volt, amelyik támogatta a versenyt...
Nem ez számított... de ha eleve elzavarjuk őket, ha eleve magas lóról beszélünk velük, akkor nem kell csodálkozni, hogy 2 éve az MGKE nevének kiejtése után azonal bevágják az ajtót a legtöbb támogatásban szóba jöhető cégnél!!
Ezen sem ártana sokat gondolkodni...


...és még sorolhatnám, de ha ezekben lenne változás, már boldog lennék (én legalább is)"
Schaf

Előzmény: Schaf (#2424)
2010-08-05 15:43:05
Átmásoltam, de nem tudom meddig marad meg.

Előzmény: Schaf (#2424)
2010-08-05 15:35:48
Vélhetően igen, de végül is nem mindegy?


Jahh.. írtam egy szösszenetet waneqr kérdésére. Viszont közben ismét kitiltott valaki.
Ha esetleg valaki beidézné mindezt oda megköszönném:


[I]"...Akkor én elkezdeném a sort waneqr felvetései mentén:


1. Normális, átlátható működés a közhasznúság jegyében:

- Nem tartom normálisnak, hogy egyes emberek kizárólag a sajátjuknak tekintenek egy olyan kezdeményezést, amely a többiek nélkül minimum működésképtelen lenne, és a vélt vagy valós pozíciójukhoz foggal-körömmel ragaszkodnak. Ugyanezen emberek alkotnak szabályokat, melyek segítségével kényük kedvük és elképzeléseik szerint próbálnak irányítani több ezer felhasználót.
A közhasznú egyesület, mint olyan elvileg nyitott kéne legyen, bárki számára, aki a céljaival egyetért, azért tenni akar. A megfelelő szabályozással tompítani lehet a "rettegett puccs veszélyt", de egy normálisan és jól működő egyesületben véleményem szerint az ilyen lehetőség eleve fel sem merül.
Ha pedig valaki lemondott-kilépett-stb. az a háttérből meg se próbáljon beleszólni az egyesület dolgaiba.
... ezzel kellett volna kezdenem: a tagfelvételek után,még ha puccs veszélyes is igen is egy teljes elnökségi lemondás és tisztújítás kijárna. nem haveri alapon, hanem a tagság elé vitt program alapján, amit a tagság elfogad, ami mögé fel tud sorakozni, stb-stb.



2. Megfelelő kommunikáció a tagok, a játékosok és portált látogató felhasználók felé:

- Nem elég jónak lenni, annak is kell látszani. A struccpolitika, a problémázók statáriális elszigetelése a probléma megoldása helyett szerintem egyenesen vezet a helyzet elmérgesedéséhez.
Vannak dolgok, melyekben nem illik és nem is lehet egy közhasznú szervezetben egyszemélyi, de még "szűk haveri körben" sem döntést hozni. Pláne nem lehet és nem szerencsés a tagok felé fél információkkal, moderálással megpróbálni a "ma született bárány" képét mintázni.
A játékosok felé is egyértelművé kell tenni a szabályokat és nem 600 oldalas millió helyen kereszthivatkozó ÁSZF-ben, amit senki sem olvas el.



3. Rendet raki az egokban és a fejekben!

- A geocaching Magyarországon már régen nem egyelő a geocaching.hu-val. (még ha ezt sokan szeretnék is így hinni, vagy ez a szent meggyőződésük). Egyre-másra alakulnak az egyéb társaságok, kezdeményezések, néhol már jobb megoldásokkal is, mint a lassan mozduló konzervatív az új technikákat, embereket be nem engedő MGKE-ben. De akár a "com"-ot is említhetnénk, melynek egyre népesebb a tábora.
A "geocaching" szó NINCS jogvédelem alatt. Magyarországon védelem a geocaching.hu domaint és az MGKE egyesület logo-ját illeti meg. Hiába próbál pár ember ez ellen fellépni ez akkor is így marad.
Ezt is el kellene már fogadni és nem kaffogni mindenkire, aki a vélt felségvizekre evez
Schaf

2010-08-05 15:21:31
Végül is ezért kérdeztem. :)
Ha a Dunántúlon teszed/teszitek meg a feljelentést, akkor illetékességből továbbítják az egyesület bejelentett címe szerinti kapsra.
Azt hiszem, bár nem értek hozzá......:)

Előzmény: Schaf (#2422)
2010-08-05 14:56:30
Aki ismer, az tudja melyik kapitányságon. Hogy lesz-e belőle ügy, az sok mindentől függ.


Mindenesetre számomra (minimum) érdekes, hogy Flektogon, aki leghangosabban próbál most kiállni a dolgokért ért gondolja úgy, hogy vannak dolgok, amik jobb ha a szőnyeg alatt maradnak?

Nem bántásiból írom, csak érdekel. A megtisztuláshoz véget kell vetni a mutyinak, az szándékos, vagy hanyag átláthatatlanságnak. Ehhez a törvény is egy út...
Schaf

2010-08-05 14:43:03
Jómagam is kíváncsi lennék rá, és arra is, hogy melyik kapitányságon lett, lesz megtéve a feljelentés.
Természetesen ha nem titok.
Infó:
Illetékesség miatt érdekelne....


Jokka

2010-08-05 14:40:36
Engem is érdekelne.
Laci-62

Előzmény: Bacu (#2419)
2010-08-05 14:39:25
Jöhet ide is :) Én is kíváncsi vagyok rá. Sajnos már ki lett moderálva...
Bacu

Előzmény: Moo (#2418)
2010-08-05 14:28:55
Schaf!

Kérlek áruld el, hogy hol lehet megtekinteni a publikáció(i)dat?

Akár privátban is!

Köszi
Moo

Előzmény: Schaf (#2415)
2010-08-05 14:23:38
Minimum érdekes, hogy az érdemi felvetésekkel kapcsolatban nem volt most sem semmiféle reakció, kizárólag az idióta alapszabályukra tudnak mutogatni.
feri60

Előzmény: Schaf (#2415)
2010-08-05 14:11:46
Nem értem, ezen mit kellett moderálni. Köszönöm, hogy megosztottad velünk.
Laci-62

Előzmény: Schaf (#2414)
2010-08-05 14:10:58
Ha esetleg valaki beidézné oda, mert ezt is törölte ugyanerre hivatkozással:

"...Na csak megnéztem mire hivatkozol attibati...


"...1.3. Tiltott nicknév vállalása

Nem használható olyan nick sem, amely egyértelműen köthető egy (ideiglenes vagy végleges) tiltás alatt lévő másik nickhez. Az ilyen tevékenység az adott álnév azonnali, végleges tiltását vonhatja maga után..."


Légy oly kedves a Schaf nickem zárolását a többivel egyetemben feloldani és máris megírom a dolgot a saját nickemmel. (Igaz akkor nehéz lesz emiatt a pont miatt moderálni).."
Schaf

2010-08-05 14:09:06
Íme:


1.
"..Te most ezt komolyan gondolod, vagy papírról másolod ide a fórumra??

Javaslom olvasgatásra:
- Számviteli törvény
- Adó törvény
- Polgári Törvénykönyv

...csak hogy a legfontosabbakat említsem... és alkalomadtán egy kis relaxálásis jól jöhet olvasgatás közben.
Egyébként remélem az új elnökség minden tagja tisztában van vele, hogy a jogsértések folytatásáért és a fellelt jogsértések nyilvánosságra nem hozataláért ugyanúgy felelős és büntethető?
Szal' azzal senki sem fog tudni majdan védekezni a padról, hogy: "kérem én nem tudtam és ott se voltam".... mert "sajnos" ez a fórum is bizonyító erejű ennek ellenkezőjére (is).

Költői kérdés: Hogyan van pl. a pénztárban MÍNUSZ ötezer forint? (ti írtátok le!)..."





2.
"....Jahh és hogy ne a levegőbe beszéljek...

Flektogontól elkérem a szükséges anyagokat, és publikálom majd cikk formájában. Ezzel párhuzamosan a történések függvényében a mai nap folyamán feljelentést teszünk páran (olyan kesserek, akik valaha pártoló, vagy rendes tagok is voltak) ismeretlen tettes ellen sikkasztás, számviteli fegyelem megsértése és csalás büntett megalapozott gyanúja miatt, a helyi rendőrfőkapitányságon (hál istennek itt van olyan nyomozó, aki ért az Internethez, az archiváláshoz, stb-stb).


Kivi barátom tudja, hogy ha valaki eltépi nálam a húrt, azzal nem viccelek. (Ugye Kivi?)


...akinek nincs vaj a füle mögött, annak nem kell félnie. ;-)...."
Schaf

Előzmény: Laci-62 (#2413)
2010-08-05 14:04:00
Már nem olvasható.... :-(
Laci-62

Előzmény: Schaf (#2411)
2010-08-05 14:02:06
Az a helyzet, hogy az elnökségnek, legyen az új, vagy újabb törvényi kötelezettsége az egyesületműködésében talált szabálytalanságok felfedése és a szükséges lépések megtétele. Amennyiben ezt elmulasztják,az ugyanúgy bűncselekmény, mint maga az elkövetés. :)
Schaf

Előzmény: flektogon (#2409)
2010-08-05 13:55:52
Ettől függetlenül (pár környékbeli volt taggal és egyesületi támogatóval) megléptem azt, amit már rég meg kellett volna... amott olvashatod.
Schaf

Előzmény: flektogon (#2409)
2010-08-05 13:52:59
Nem az első ilyen ügyemet csinálom...


..ha valakinek mond valamit pl a PPO ügy.



Szervert NEM foglal le a rendőrség, ha nem azzal követnek el bűncselekményt, csak archiválja, ha odáig jut az ügy. Szal leállástól emiatt nem kell félni.
Schaf

Előzmény: Laci-62 (#2408)
2010-08-05 13:50:27
A biliborogatást sem jó egyedül csinálni, jobb ha megfelelő tönegbázissal teszed. Elhiszem hogy a türelmed végét járja, de ezzel mindenki így van közöttünk.
A nyílt választás kierőszakolása a médián keresztül jó lehet, (szerintem a többség jelenleg ezt támogatná) de nem azzal a kitétellel hogy "ez a szemét nem adott nyugtát" hanem azzal, hogy egy 10000 aktív taggal rendelkező szervezetnek demokratikusan kell működnie. Téves a rendes tagok érvelése, amikor az alapszabályra hivatkozik, mivel az sem demokratikus. A nyílt választás utáni első és legsűrgősebb feladat egy új alapszabály megalkotása. De felesleges is ennyire előreszaladni, mert ezt már egy legitim (!) vezetésnek kell végrehajtani. Ők majd nyugodtan dolgozhatnak, mert élvezni fogják a többségi felhatalmazást.
Házigazda

Előzmény: Schaf (#2407)
2010-08-05 13:50:06
Azért egy esetleges szerver-lefoglalásnak szerintem senki nem örülne. Az ott lévő tartalom sokunk munkájának eredménye.
Laci-62

Előzmény: Schaf (#2407)
2010-08-05 13:26:45
Ha olvasgatsz néha engem, a bulvárosított híreket is úgy írom meg, hogy abból mindenkinek leessen a tantusz, aki elolvassa.

Eddig egyetlen érintett sem perelt be, pedig sokan hívtak telefonon egy-egy cikk után, hogy ezt hogy képzelem. Aztán átgondolták és rájöttek, hogy aki nyakig ül a tehénszarban, az ne ugráljon.


Az egyik legjobb adu a kezemben egy ismert navi multi ellen pl. egy a felek által jóváhagyottan rögzített beszélgetés, melyet a GVH is bizonyára szívesen hallgatna. :D



De szerintem gc ügyben elég lenne mondjuk 5 évre visszamenőleg előásni a dolgokat, fórumrészleteket. mint tudjuk néhány éve az egyesület még az alapvető KÖTELEZETTSÉGEINEK sem tett eleget akkor, amikor a közhasznúsági jelentést pl. csak sokak nyomására napokkal a törvényi határidő után tette közzé 8igaz az sok minden volt, csak jelentés nem). De bőven lehetne sorolni ezeket a dolgokat.


Valaki írta már itt, vagy amott, hogy sokan nem akarják kiborítani a bilit, mert az a játék kárára válna. Szerintem a mostani helyzet sokkal jobban. A Geocaching nem szűnne meg pár kellemetlen kihallgatástól, kérdéstől... maximum mindenki rájönne, hogy felelőssége is van a dologban, nem csak kiváltságai!
Schaf

Előzmény: flektogon (#2400)
2010-08-05 01:15:04
Köszönöm a fórummentő csapat felajánlását, de közben lehalt az outlook, ma már nem küzdök vele.
Házigazda

2010-08-05 00:52:47
Ja meg a kvíz, hogy ezt hol hallhattuk mostanában. :)
Házigazda

Előzmény: flektogon (#2404)
2010-08-05 00:52:03
A fokozás:[link]
Házigazda

Előzmény: Yoss (#2402)
2010-08-05 00:06:45
Ha még lehet jelentkezni, akkor a gcfenn-t szívesen átveszem. Bár nemtom h lehet-e, mert nincs még ládám, ez meg virtuális.
Moo

Előzmény: Csuhás (#2398)
2010-08-04 23:15:13
Én meg ezt
Yoss

Előzmény: flektogon (#2401)
2010-08-04 23:07:07
Ma este ezt a dalt hallgatom:
[link]
Házigazda

Előzmény: flektogon (#2400)
2010-08-04 20:55:50
Én nem javasolnám a bili kiborítását, inkább a nem demokratikus működést hangsúlyoznám ki, mert ha ez elég nagy nyilvánosság előtt történik, akkor alkalmas a nyomásgyakorlásra. Arra is szükség van, hogy megfelelő számú ember álljon a kezdeményezés mögé, így elérhető, hogy legyen némi társadalmi súlya is a dolognak, és ne csak egy bulvárhír legyen a sok közül.
Házigazda

Előzmény: Schaf (#2399)
2010-08-04 18:47:30
Akkor én jelentkezem...

Ha gondolod első lépcsőben szívesen írok a témában egy boncolgatós cikket, tényekkel,kérdésekkel, miegymással.

Természetesen csak hiteles információ alapján, hiszen ismerve a történéseket az ellenállás mellett kakidobálással is találkozhatsz majd. .-)

(egyel több, vagy kevesebb nagyokos fenyeget perrel, az majdnem mindegy)
Schaf

Előzmény: flektogon (#2389)
2010-08-04 17:28:51
No akkor két Börzsönyi ládikának mától a Kofola BT a gazdája.
Itt is futnak a ládák, tehát itt is kereshetők.
Még öt elvihető..
Csuhás
Moderátor

2010-08-04 16:31:35
Legyen így.
Mákos

Előzmény: flektogon (#2396)
2010-08-04 14:46:07
Vannak HECT tagok, akik másfelé fordultak. Ez nem tragédia, előfordul az ilyesmi. Majd előkerülnek, mint anno Esys prof. is felbukkant egyszer.
Lesz bevetés ne aggódj, a mostani visszafogottabb hangulatot én azzal magyarázom, hogy van aki szül, mások Skóciában vannak, megint mások nősülnek, stb. De semmiképpen sem azzal, hogy Levin meg Kulisz elment a revübe.
Egyébként is megtalálom a felsorolt helyeket nélkülük is, ha nem akarnak jönni ez az ő problémájuk.
Házigazda

Előzmény: Mákos (#2393)
2010-08-04 14:38:24
Ne félj, a mi fórumunkra sem ír semmit. Néha benéz, de semmi több.
mudman

Előzmény: Mikulás (#2394)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |

Új megtalálások

Bejelentkezés