Mivel vannak fórumok, ahol ilyen témákat nem illik feszegetni, sőt néhol kitiltás is jár érte, megpróbálkozunk itt egy ilyen témával. A személyeskedést lehetőleg mellőzzük, de természetesen ettől még mindenkinek lehet véleménye a témáról.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |
2009-05-13 14:03:31
Bocs az előbb rosszul írtam,
Ha kulisz meglátja a KYRU betűkombinációt lahol, akkor mint a pavlov kutya rögtön moderál.

gondok vannek ezekkel a betűkkel mindíg.

Előzmény: kyru (#93)
2009-05-13 13:56:18
kedves kyra, mi még soha semmilyen kapcsolatban nem voltunk egymással. Tudod az én nick-em az már olyan öreg, hogy hogy az már történelem, énegm már akkor kitiltottak geocaching találkozón való részvételről, amikor még nem is volt GC találkozó. és ha a kulisz meglátja a kyra betűkombinációt valahol akkor rögtön moderál amit éppen tud.
Szóval azt hiszem te választotál rossz nicket a kutyád neve után. mert a kyru név már eleve rossz ómen a gc.hu-n.
Veled semmi bajom, a te hozzászólásaidat nem olvastam és nem is biztos, hogy fogom. A gc-n megnéztm adatlapodat és enynit tudok rólad. hidde el az "a" és az "u" hangzásban is más tartalombna is más.
Jó ládázást :-)))

Előzmény: Kyra (#91)
2009-05-13 13:47:59
nem sokkal ezelőtt ilyen témában a veszprémi geokesser találkozó fórumára írtam, és nem ide - elnézést a figyelmetlenségért.
Sajnálattal a terápia csak három órát tartott :-((

2009-05-13 13:38:05
Mi az, hogy a nick-ed moderálásért kiált? :)))
Csak nem az enyém miatt??? Voltam már kimoderálva, meg tudom, hogy nem bírják sokan a turulomat onnan, de erre kíváncsi lennék? :DD

Előzmény: kyru (#90)
2009-05-13 13:34:59
Én úgy tudom a geocaching szót önmagában nem lehet levédeni, mint azt sem hogy futást, vagy túrázást sem.
Ami le van védve az egy logo alatta geoccahing.hu felirat.
Ha bárki ezt a logot vagy annak részét használja akkor a tulajdonos fellphet ellene jogilag (a politológus és Feró Viktor vagy akit ők meghatalmaznak a képviseletükben vagy engedményeznek), és ha megalapozott az igény akkor azt az igényt a bíró megítélheti, ha irreális és nem életszerű az igény a bíró elhajtja őket a retkesbe.
Ilyen volt anno a barátoköztféle bohockodás is.
tehát a geocachnig szót bárki használhatja egy rendezvény nevében is de azt, hogy geocaching.hu azt már nem.

Előzmény: magpet (#70)
2009-05-13 13:33:01
Nem kell velem egyetérteni. :) Engem nem zavar. És nem mondtam, hogy nincs igazatok a témában. Az eljárást furcsállom, a fórumos adok-kapok-gyalázkodom megoldást. De majd megoldjátok.
De egy embert kikiáltani bűnbaknak ebben a dologban kicsit elhamarkodott. Bár nekem semmi bajom vele, igaz, nem is élek társasági életet a GC-rendezvényeken (és nem is igényelem nagyon, de jó látni, hogy mások jól érzik magukat), de eddig miért nem mondtátok meg ott a szemébe, amikor helyzet volt rá??? Volt most, volt ősszel, volt azelőtt. Szemtől szemben miért nem olyan nagy legény mindenki, mint a fórumon?

Amúgy sok - a többség által "normálisnak" tartott - ember nemnormális dolgairól tudok...

És mielőtt valaki megint nem értene velem egyet, megintcsak közlöm, hogy nekem ugyanúgy nem tetszettek a történtek és jogosnak találom a felháborodást.

Innentől tiétek a pálya és az ügyintézés, remélem, sikeres lesz, én meg majd drukkolok - kívülről. :)


Előzmény: feri60 (#63)
2009-05-13 13:29:07
Én már többször elmagyaráztam a tisztelt MGKE-nek, hogy a logo-védjegy és a szóvédjegy között mi a különbség. Aztán azt is, hogy a logo-juk jelenleg Magyarországon védett és nem nemzetközi szinten. De meddő vita...
Schaf

Előzmény: scele (#73)
2009-05-13 13:24:33
Ha valaki üvegre belülre ragaszthatót csinálna belőle 8..10 cm körüli méretben akkor lecserélném az autómon, mert a mostani az nagyon kifakult. Jól elférne ott a hódos, és a geokékes mellett.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Bluedog (#84)
2009-05-13 13:17:28
Sőt, már terjesztem is ;))
feri60

Előzmény: feri60 (#85)
2009-05-13 13:15:57
Ez szerintem nagyon jó, terjesztésre javaslom!
feri60

Előzmény: Bluedog (#84)
2009-05-13 13:12:26
Szerintem itt is.
A logoval kapcsolatban pedig: Létezik public domain GC logo is.

[link]
[link]

Azt gondolom, ez is elég jól megjeleníti a játék lényegét, könnyen asszociálható és jól is néz ki. Jó lenne szélesebb körben is megismertetni.
Bluedog

Előzmény: magpet (#81)
2009-05-13 13:08:42
A Skodán is kiválóan megfér egymás mellett a GC, a műhód, meg a DDRKT. Amíg egyiken sem szerepelnek a vezérkar dermesztően ikonikus képei, addig nincs baj a matricával. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: feri60 (#82)
2009-05-13 13:04:47
Eszembe sem jut leszedni a matricát, sőt!!!
A játék és a tevékenység nem azonos az egylettel, csak azt hiszik néhányan, akik szeretnének hatalmat érezni a kezükben, és ezzel élni vagy visszaélni.
feri60

Előzmény: yoggi (#80)
2009-05-13 13:00:32
Ott. És itt? :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Bluedog (#75)
2009-05-13 13:00:22
:))


Nekem is volt már tévedésem más egyesülettel kapcsolatban, aztán egy onnan kivált "baráti " társasággal is, mégis fenthagytam a logókat az autón, emlékeztetnek "mindörökre" arra a tévedésre , hogy nem kell fejest ugrani mindenféle egyletekbe, illetve ismerjem meg előbb hova is akarok tartozni
yoggi

Előzmény: Bacu (#74)
2009-05-13 12:59:44
Pláne - ha jól értem :-o
feri60

Előzmény: Bluedog (#75)
2009-05-13 12:58:08
A hu tekert egyet a com logon, élire állította, és megváltoztatta a színek sorrendjét. Ez a folyamat azért ismételhető még párszor, és megszűnik a vita forrása :-o
feri60

Előzmény: Schaf (#72)
2009-05-13 12:57:25
Ezt egy ügyvéd tudná megmondani. Szerintem a geocaching, mint tevékenység megnevezése önmagában nem lehet nagy dráma. A logó - függetlenül attól, hogy jogilag kinek van igaza - már konkrétabban kötődik egy bizonyos társasághoz és az ő rendezvényeikhez. Ha tehát pl. a GPSGames szervez egy összejövetelt, ahol lesz kifejezetten geocaching-jellegű feladat is, arra valószínűleg azt fogjuk mondani, hogy geocaching, vagy "geocaching-szerű feladat", stb. De gc-logót nem fogunk kitenni.
magpet
Házigazda

Előzmény: feri60 (#71)
2009-05-13 12:56:46
No ez is a bögyömben van. Mert az egy dolog, hogy nem akarnak ezzel foglalkozni, akármilyen okból.. ez rendben van. De hogy mindenkinek keresztbe tesznek, és fenyegetőznek ha valaki akar gyártani pár matricát, önköltségen, vagy ingyen, no ez már nincs rendben.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Schaf (#72)
2009-05-13 12:56:41
[link]

"You are free to use the word geocaching in any form you like."
Bluedog

Előzmény: feri60 (#71)
2009-05-13 12:56:37
Tegnap leszedtem a gecocahing logót a kocsiról. Nem fogok reklámozni egy olyan helyet, ahol pocsék a hangulat.
Ellenben Magpet úr igazán hozzámvághatna egy hódos matricát Tatán :)
Bacu

2009-05-13 12:56:12
Tegnap volt egy hosszas beszélgetésem Kulisszal és erre is kitértünk.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy ez egy "sport" elnevezése, pont ugyanúgy mint a mountainbike vagy a sífutás.
Kulisz arra hivatkozott, hogy nemcsak a geocaching.hu van levédve, hanem geocaching néven csak az MGKE szervezhet rendezvényt.
Ez nem tudom, hogy igaz-e, de nekem kicsit gyanús.

A másik amitől tartanak, hogy valaki csinál egy rendezvényt geocaching címszóval és mondjuk rosszul sikerül, igénytelen, stb. akkor mindenki a geocaching.hu-val fogja összekötni az eseményt, akkor is, ha nem az MGKE szervezte.

Én ettől nem tartanék, mert eddig nem voltam olyan GPS-es rendezvényen ami miatt bárkinek szégyenkeznie kéne, persze lehet, hogy lesz majd ilyen is.

Mindenesetre azt látom, hogy mióta volt a Schaf balhé a geocaching név használata miatt, azóta mindenki próbálja elkerülni a geocaching név használatát. Szerintem a viták elkerülése végett ez nem is baj. Mellesleg nekem tök mind1, hogy egy jó rendezvénynek gc, geokesser találkozó vagy műhód neve.

Az a lényeg, hogy ezekből a rendezvényekből legyen minél több!

Előzmény: feri60 (#71)
2009-05-13 12:50:08
A kifejezést használhatod, azonban sem a nemzetközi, sem a magyar logot nem, a jogtulajdonos engedélye nélkül.
Ez kvázi azt jelenti, hogy geocaching.hu logóval, vagy felirattal nem készíthetsz pólót, sapkát, egyebet.
Kb. ezért is nem lehet itthon kegytárgyakat kapni. A groundspeak (lásd eredeti logo védjegy tulajdonosa) minden megkeresést azzal hárít el, hogy a magyar egyesület számára van lehetőség. Ők meg szarnak bele... no itt tartunk évek óta. :-)

Hivatalosan groundspeak termékeket talán lehetne forgalmazni itthon, azonban nem hiszem, hogy bármelyik kereskedő felvállalná a jogi és egyéb hercehurcákat, vitákat az MGKE tagjaival, akik sokszor azt gondolják ők ....-ták a viaszt.
Schaf

Előzmény: feri60 (#71)
2009-05-13 12:38:49
Valahogy így sejtettem én is. Akkor tehát semmi nem tiltja, hogy bárhol használják a geocaching kifejezést vagy a logot, akár egy összejövetel promójában vagy helyszínén, persze szigorúan a felirat nélkül.
feri60

Előzmény: magpet (#70)
2009-05-13 12:35:19
Amennyire én tudom, a geocaching.hu logója védett, alatta a "GEOCACHING.HU" felirattal. Így egyben. Hogy maga a "geocaching" szó levédhető-e, arról megoszlanak a vélemények. Ha akarom, egyfajta márkanév, ha akarom, akkor csak egy időtöltés neve. Mint pl. a "futóverseny". Ez valószínűleg csak egy több éves nemzetközi próbaperrel derülne ki, de ebben rám senki ne számítson! Legendásan kedvelem az efféle hivatalos eljárásokat... :))
magpet
Házigazda

Előzmény: feri60 (#68)
2009-05-13 12:34:40
Úgy tudom hogy csak a geocaching.hu a védett.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: feri60 (#68)
2009-05-13 12:28:21
Még valamit nem értek, magyarázza el valaki:

A GEOCACHING mint márkanév hogyan lehet itthon védett? Ez nem hazai találmány, pont mint a SONY vagy a PUMA sem. Ha én le akarnám védetni a SONY-t Magyarországon, nem kellene beszereznem valamilyen engedélyt hozzá az eredeti tulajtól?
Vagy a GEOCACHING esetében ez megtörtént? Esetleg csak a geocaching.hu a védett?
Tényleg nem értem! :-o

feri60

2009-05-13 12:07:10
Ez a befelé forduló sértődött alapállás a megalakulás körülményeire vezethető vissza. Az alakulás váratlan és puccsszerű volt, emiatt és a zártság miatt többen támadtuk akkor is az egyesületet. A védekező, kizáró hozzá állás akkor kezdődött.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: bolyak (#66)
2009-05-13 11:50:49
Engem ez a mostani eset nem lep meg kulonosebben mert ilyen mar sokszor volt. Viszont egy masik "alapito atya/egyesuleti tag" maganlevelezesben tanusitott hihetetlen sertett bunkosaga es fafejusege eloszor nagyon meglepett, aztan felduhitett, aztan ahogy lecsillapodtam inkabb elkeseritett. Raadasul annak a kapcsan, hogy en potoltam az o ladajat. Azert keseritett el igazan, mert radobbentem, hogy ez a sertett duhos hozzaallas altalanos lehet abban a szuk korben, minel nagyobb a nyomas kivulrol annal inkabb befele fordulnak.
bolyak

2009-05-13 11:13:18
Az ilyen egyszavas szanalmasok (mint az enyem is) inkabb azt hivatottak jelezni, hogy joval tobben olvassak a forumot, mint amennyi a hozzaszolasokbol altalaban latszik.
bolyak

Előzmény: feri60 (#63)
2009-05-13 10:58:36
Én az 1 %-omat minden évben a P. Cerny gyerekmentő szolgálatnak adom. Kisgyerek életet menteni még jobb ;)
berni

Előzmény: Kyra (#55)
2009-05-13 10:57:50
Ebben én sem értek egyet Veled.
Tegnap melóhelyről néztem be, és nem tudtam belemerülni a témába. Most ismét végigolvastam a bejegyzéseiket, de nem találtam aránytalanul hergelő és személyeskedő megjegyzéseket. Egy-egy "szánalmas" és "beteg" jelző szerintem nem tartozik ide. Kancatej barátunk (kinek is?) tetteivel és verbális megnyilvánulásaival mindent megtett az elmúlt években azért, hogy kivívja a közösség osztatlan utálatát. Ez sikerült is neki, és valószínűleg azoknak van igaza, akik egy alapos pszichiátriai vizsgálatot ajánlanak neki. Ez önmagában még rendben is lenne, előfordul, hogy valaki nem bírja a nyomást, és bekattan. Az azonban már nagyon nincs rendben, ha a "felettesei" ezt szó nélkül nézik, tűrik, ne adj' Isten még támogatják is. Egy portás esetében (miért a portás jutott eszembe?) még csak megérthető az az elvárás, hogy hárítsa el a hivatalba belépni akarókat - ettől is kevesebb lesz odabent a munka. Ez a játék mégiscsak a "vevőkért" jött létre, néhány ezer ember kellemes időtöltése lett.

Évek óta nincs elmozdulás a jobbító javaslatok irányába, a vezetés még mindig ott tart, hogy ez az ő játékuk, ne ugasson bele senki. Közben szerencsére megjelentek az alternatívák, de valamiért még mindig az eredeti elgondolás a "piacvezető". Ez jó darabig biztosan még így is fog maradni. Ezért ugatunk páran, de az eddigi kérő, tárgyalásos taktika - be kell látni - sikertelennek bizonyult.
Amíg kulisz csendben marad, addig viszonylagos nyugi van, de amint ismét kimutatja a foga fehérjét, az következik, ami most is. Elszabadult hajóágyú a fedélzeten.

Péter, nyugodtan moderáld ki, ha nem kívánatos a fenti, de ki kellett írnom.
feri60

Előzmény: Kyra (#56)
2009-05-13 10:42:12
tényleg! korán volt még... bocsánat! :D
Moo

Előzmény: Schaf (#61)
2009-05-13 10:37:00
Szerintem kevered kyra-t és kyru-t. :-)))
Schaf

Előzmény: Moo (#60)
2009-05-13 10:11:22
Kíváncsi vagyok kimoderálják e az utolsó hozzászólásod odaátról...
Moo

Előzmény: Kyra (#59)
2009-05-13 09:08:30
De akkor sem fogom abbahagyni a ládázást, mert egyszer egy kedves* moderátor nyíltan kifejezte nekem azt az óhaját, hogy kívül tágasabb, én pedig nem fogom neki megszerezni ezt az örömet... :DDD


2009-05-13 09:02:31
A te hozzászólásaiddal nincs is semmi probléma, nem erről beszélek. Meg nem is az építő javaslatokról meg szervezésekről.

Hanem arról, amikor felmerül egy ilyen történet, és akkor rázúdul a népharag valakire (még ha jogosan is, ezt nem vitatom) és átmegy az egész egy egymást felüllicitáló semmitmondó gyalázkodásba meg uszításba. (ami a legtöbb fórumon általános jelenség) Mindig elcsodálkozom, a legvéresszájúbb emberek egy rendezvényen milyen csendben vannak, amikor ott áll előttük az az illető, akinek a fórumon már szinte bemosott egyet és a becsületsértésig fajult a stílusa.
Nem az elindított vita miatt húzom a szám, mert igazatok van, hanem amiatt, ami ezután következett a fórumon. Na ezt olvasva a világon semmi nem motívál, hogy oda tartozzam.



Előzmény: Csuhás (#57)
2009-05-13 08:49:45
Ezt azért vitatom egy kicsit. Elég sok konkrét ajánlatról tudok, volt aki rendezvényeket szervezett volna ingyen ( ahogy itt is olvashatod ) Volt aki a nemzeti parkos ügyeket intézte volna és csak azt kérte hogy a tárgyalások során a egyesület hivatalos képviselője lehessen. De manapság a gc versenyeit is egyre inkább külsősök csinálják. Végre vannak új modik, azóta enyhült a szigor, és jóval kevesebb a panasz a moderációra. Valóban van durva hozzászólás a külsősök részéről, de szerencsére van bocsánat kérés is. Magam is aránytalanul sokat pofázom odát, de végig igyekeztem érveket sorakoztatni, és udvarias maradni.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Kyra (#56)
2009-05-13 08:39:26
Nem mentség a történtekre, de amúgy a kedves játékosok némely hozzászólása sem különb. Megy a hergelés meg a személyeskedés ezerrel. Roppant konstruktív megoldás. Ezzel pont ugyanolyanok, mint a kiátkozott vezérkar. Cinikus beszólogatással meg erőltetett humorosnak szánt célozgatásokkal és világmegváltó "kifordulagyomromtőletek"-szlogennel marhára előre lehet haladni.

Még jó, hogy már jó ideje csak külső szemlélő vagyok, mi a fene vonzana oda mégis közösségi emberként ???

2009-05-13 07:47:45
Tizensok éve a menhelynek adom. Hálás társaság. Életet menteni jó.

Előzmény: berni (#51)
2009-05-13 05:13:45
Hetek óta tervezgetem, hogy be kéne fejeznem a zalai trackelésemmel kapcsolatos elmaradásaimat. Ilyeneket olvasva viszont *ra elmegy tőle a kedvem. Azért tegyek bármit is, hogy aztán egy kis gittegylet kénye-kedve szerint rendelkezzen a létrejött adatbázissal, térképpel?
Persze meg fogom csinálni előbb-utóbb, mert azért tudom, hogy a tuhu közössége abszolút más, mint ebből a levélből olvasható. Csak azért mégis bosszantó, hogy ilyet ír valaki, akinek tudtommal nincs is túl sok köze a tuhuhoz (azaz nem tudok róla, hogy rajzolna vagy trackelne).
Ilyenkor rossz, hogy a tuhu a gc egyesülethez van láncolva. Talán kényelemből alakult így, de kicsit zavaros a dolog. És nem csoda, hogy sokaknak van ezzel problémájuk. Talán ezért virágzik egyre jobban az openstreetmap.org magyarországi viszonylatban is. Schaf! Ha térkép kell, legközelebb használd azt. Ott ez abszolút nem gond, direkt azért van a projekt, hogy legyen egy olyan térképadatbázis, amit bárki bárhol bármire felhasználhat.

Amúgy hetek óta nem olvastam gc fórumot. Kár, hogy feljött a téma itt, mert így azért csak átmentem szomszédolni, de nem kellett volna...
A végén egyébként mi történt? Mert most gyanúsan sok olyan hsz. van ott, amit szerintem máskor simán kicsaptak volna. Fórummodi magát is kitiltotta végül? :)
Szab

Előzmény: Schaf (#34)
2009-05-12 22:26:21
Idézet
[link]
Nálam nincsen kikapcsolva a Google 18+ menüje, de azért az első oldalon a bal alsó és a mellette lévő pic nem általános iskolás szemléltető anyag. :-D
Sancho

Előzmény: pgyp (#43)
2009-05-12 22:25:38
Egy jó webszerver még sokkal több is lehet! Nincs ezzel baj... Persze azok a configok, amikben ők gondolkodtak anno, messze nem merítették ki a webszerver fogalmát.

..én sokkkal inkább fírtatnám az olyan mondatokat mint pl: "mínusz 5000 Ft volt a kasszában..." Na kérem.. hogy lehet a kasszában mínusz 5000 Ft? Mert ez nem csak az APEH-et, de engem és sok más vállalkozót is felettébb érdekelne...
Schaf

Előzmény: zakany (#50)
2009-05-12 22:23:40
Az 1 %-ot én még sosem adtam nekik, de az idei tagdíj helyett a Magyar Madártani Egyesületnek küldtem az MGKE-nek szánt pénzt: cserébe kaptam rengeteg szép kiadványt, egy sokkal de sokkal szebb tagkártyát, mint amilyen a gc-s, kapok negyedévente egy MME újságot, rendszeresen kapok hírlevelet.
berni

Előzmény: zazi (#49)
2009-05-12 22:19:37
Az a baj, hogy annyi pénzt felhalmoztak, hogy az is mindegy nekik szerintem:) Vagy 3-4 milla egy szerver? :)
zakany

Előzmény: zazi (#49)
2009-05-12 21:46:45
"Mindenesetre az 1%-m idén már nem GC-re megy, és tagdíjat sem fizetek többé."
Én ezt már több mint egy éve bevezettem magamnál :-) Azóta csak romlott a helyzet... :-(
zazi

Előzmény: Sancho (#29)
2009-05-12 19:18:53
Semmit sem állítok bizonyíték nélkül. A levelek bármelyik rendezvényen megtekinthetőek eredetiben, a levelezés kronológiájával és a mail címek, valamint a hozzáállások változásával egyetemben.


Másrészt nem értem 2-3 nap után mi másért kellett hirtelen a munkahelyi, addig ismeretlen címet használni a hivatalos levelezésében? :D
Továbbá az elmúlt 2 évben személyes felelősség terheli az "elnök urat" a KULISZ félék kitermelődéséért és az egyesület leejtőn történő elindulásáért. Elhiszem, hogy nincs a dologra ideje és kedve sem... de akkor van egy alternatíva, amivel élhetne, ha annyira akar. ;-)
Schaf

Előzmény: magpet (#40)
2009-05-12 18:40:49
:D :D :D Jött erre elő érdekes kép is. Konyhai kötény:

[link]
Togo

Előzmény: pgyp (#43)
2009-05-12 18:36:06
Az utolsó bekezdésed jól összefoglalja a jelenlegi állapotot.

Ennek ellenére ma megszakadt a majd egy éves fórum hozzászólási önmegtartóztatásom a GC -n. Amit ma művelt a fórummodi azt egyszerűen nem hagyhattam szó nélkül.
MrZerge

Előzmény: Pupu (#33)
2009-05-12 18:32:52
Igen, erre mondják, hogy érted haragszom, nem ellened
MrZerge

Előzmény: Csuhás (#26)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 |

Új megtalálások

Bejelentkezés