Már ígértem, hogy lesz nyár végén valahol a bükkben Multinavigátor kupa Stratégiai zsákmányolós csapatjáték. Ma néztem meg a terepet, és úgy néz ki, hogy nem Miskolctapolcán lesz a bázis, hanem Miskolc egyetemváros. Ez onnan 2km. A részletes versenykiírás
2009-08-27 01:31:30
Sziasztok,

lassan kiheverem az előző hét fáradalmait. ( 8 napig napi 3-5 óra alvás és egész napos állandó meló ) a business megérte csak megterhelő volt.
Szóval lezajlott a rendezvény, kisebb nagyobb bakikkal.
Szép volt, hogy a nagy kapkodásban véletlenül mindenki a Cseszneki pontokat kapta meg a GPS-re. el is indult mindenki teljes erőből és 2-3 perc elteltével kérdezte meg az egyik csapat félénken milyen mértékegységben kalkulálják a távolságot mert a 220 km-ben sok méterben kevés. Aztán egy másik csapat is rákéredzkedett, hogy "nincs túl messzi a 220km a pontbegyűjtésre?".
Aztán mindenkit visszarendeltünk, és újra töltöttük a Miskolci pontokat. Sajnos néhány csapat a másnapi reggel 8:30-as 12 kilométeres futását nem akarta éjféli zsákmányolással már tovább nehezíteni, így a megismételt rajton már nem indultak el, de így is a nyolc csapat hatvan perc alatt mindent begyűjtött. Most volt még annyi nehezítés, hogy egy Litván csapat is indult így figyelni kellet az angol nyelvű információközlésre is.
A harc egyébként nagy volt mert 7-7-6 palack gyűjtéssel alakult a sorrend, és csak néhány pontérték volt a cspatok között a dobogón.
A legjobb csapat most is mindent vitt, de most a derekasan helytálló részvevők mindegyik tagja kapott kisorsolt ajándékot. Ki értékesebbet ki jópofát.
Fényképek sajnos most sem készültek, de talán egy közeli versenyen valaki majd rászánja magát a fényképezkedésre.
A nyomvonalakon még dolgoznom kell és most a webmesterem is tovaszállt, így csak a hét végére lesznek fent az eredmények és a trackok.

Köszönöm a bátraknak a részvételt és a kitartást, legközelebb nem csinálok magamnak ilyen szoros programot és akkor kevesebbet hibázok.
üdv kyru

2009-08-26 21:41:40
Fáj bizony! :-)
Köszönöm szépen a beszámolót és gratulálok a dobogóhoz! Remélem lesz azért még lehetőség hasonlót versenyezni... pl: ez :-) Éjszakai is, meg tájékozódás is, de nem brutál táv.
zem

Előzmény: Szeszuska (#25)
2009-08-26 16:40:01
Faj a szived miatta :)

Egy kis szerencsevel sikerult osszejonnie utolso pillanatban egy csapatnak, Moonspell-el es baratjaval Istvannal - aki mostanaban kapcsolodott be a gps-es temakba, raadasul kisse beteg is volt aznap.
Ahogy varhato volt mar elotte is Kyru hirei alapjan, nagyon eros mezony jott ossze, talan csak a technikai lehetosegeken, es a gyakorlaton, s nem kis reszben a szerencsen mult, hogy ket kesser csapat allhatott a dobogora egy tajfuto elleneben, nagyon szoros volt a befuto (talan az is hozzatartozik, legalabbis nekem ugy tunt, hogy a tajfuto fiuk tobbsege inkab poennak, bulinak fogta fel, mint verre meno kuzdelemnek :) )
A jatek soran volt egy kis bibi, ami miatt a vegeredmeny nem biztos hogy ugy alakult, mint e nelkul lett volna, hibas keszulektoltes miatt vissza lett love a mezony, de addigra Zayd mar 2 palackot osszeszedett, ha ekkor tovabb megy a verseny lehetseges hogy ez donto tenyezo lett volna, bar ez esetben O messzebb kerult volna az altalunk elkepzelt route-tol, igy talan sikerult volna vegigmenni rajta, nem modositani a kozepenel :), azaz megcserelodtek volna a kinezett teruletek.)
A terep talan kevesbe volt vadregenyes kulvarosi uduloovezet jellege miatt, mint Cseszneken, de mivel a VB helyszinehez kellett kotodnie, szerintem a leheto legjobb valasztas volt.
A ket csapattarsam ugy elrohant az elejen, hogy alig birtam utolerni oket :)
Gyakorlatilag a multkori strategiat kovettuk, ami ugy tunik esszeru lehet e tipusu versenyen, mivel Zaydek is hasonloan tettek, csak Ok bicajjal, qtatom-nak idonkent jol jott volna egy harmadik kez ugy hallottam :).
En jol ereztem magam, tapasztalatgyujtesnek ismet nagyon hasznos volt.
Sajna Kyru szerint mar csak jovore lesz ilyen rendezveny.


Előzmény: zem (#24)
2009-08-26 11:15:31
Sikerült indulnod Szesze? Jól sikerült a Kupa?
zem

Előzmény: Szeszuska (#23)
2009-08-21 14:10:47
Szia Kyru,

Mar epp azon gondolkoztam hogy egyedul is nekivagok :)
Igy persze csak az elmeny kedveert.
Probaltalak hivni, 30-2039830 vagyok, ha nezed meg a forumot, add at a szamom Gabor reszere legy szives.
Meg probalok beszervezni valakit a teljes csapathoz.
7, fel nyolc kozott ott vagyok.

Koszonettel: Szesze

Előzmény: kyru (#22)
2009-08-21 13:23:10
szia, itt van egy tájfutó aki versenyezne de nincs még csapata, Baracsi Gábornak hívják és van GPS-es rutinja is.

( kétszer nyert 48 órás terepjárós GPS versenyt).
jelezz telefonon ha érdekes,

70/9419844
ja és felkerült a játék vaktérképe a honlapra[link]
Mi este nyolcra érünk a megjelölt helyszínre előtte Bánkúton vagyunk igyekszünk.

Előzmény: Szeszuska (#21)
2009-08-21 01:47:52
Egy last minute multinavigator erdekel valakiket esetleg? :)

Előzmény: kyru (#20)
2009-08-20 23:53:21
A vaktérkép holnap délelőtt felkerül a netre.

Az új helyszín a régihez képest 320méterrel arrébb a
N48° 4.699' E20° 46.068' koordinátán lesz az egyetemi sportcsarnok mellett.
eddig 9 csapat nevezett két külföldi is.
este 8-ra érünk a megjelölt bázis helyszínre mert előtte a Bánkúton leszünk és idő míg átérünk. ha előbb jössz ne keseredj el hívja 70/9419844 számon
Üdv zoli

2009-08-19 13:21:52

SZG, ha meg elsz ramcsorrensz?
(Elkeveredett a szamod)
Kicsit el vagyok csuszva e temaval (is), MagPet sajna nem tud jonni, ha nalad aktualis lenne a dolog, az esetben

CSAPATTAGOT keresunk :)

(Logisztika pestrol, kornyekerol, nagyjabol utbaeso helyekrol megoldva)

Előzmény: magpet (#10)
2009-08-11 12:37:12
még senki!!! :( valamiért mindig az van, hogy az utolsó nap a legérdekesebb a nevezés), csak a helyek most lehet, hogy elfogynak mert fenntartok legalább 5-6 helyet a világbajnokságon jelentkezőknek. is szóval a multinavigátor kupa és az ejtőernyőzés a bátrak sportja.

Előzmény: Dzsozy (#17)
2009-08-11 12:22:55
Ki jelentkezett tőlünk eddig?
Dzsozy

2009-08-11 11:50:03
ne nekem hozzad, hanem a csapatoknak oszd ki megengedem, de akkor te leszel az elvis sponzor. - egyébként téged sem látlak a nevezettek közt :-/

Előzmény: Schaf (#15)
2009-08-11 10:41:36
Kyru.. ha megyünk viszek neked Elvis-t, csak hogy ne ezen múljon... van több száz db. :-))))
Schaf

2009-08-11 10:24:59
Kéne nevezni is, az elhatározás kevés, 22 biztos hely van a játékra és a világbajnokságról illetve annak kísérő rendezvényeiről legalább 10-12 csapat fog összejönni, jelenleg 5 nevezett csapat van ti még nem vagytok közte.
Na van bátorságod elküldeni a nevezést? Én már vasárnaptól a bükkben vagyok, dolgozok és pályát tűzök.
Nevezzetek, a gondolat kevés meg a hely is. :-)

Előzmény: magpet (#10)
2009-08-04 17:26:29
Képzeld, múltkor unatkoztam, s rávettem magam egy kis futásra.
Hiába, a lustaságom egyedül határtalan tud lenni...
:-((((((
5 kört futottam, 900-as pályán.
Enyhe terep+ egy kisebb, de meredek domb (olyan 10m-es lehet), ami előtt még egy cölöpsoron is át kell ugrani.
Utána elfáradtam, vagy csak a kedvem fogyott el?
Maga se tudom.

Ja, s 13:00 körül volt, 38°C...

:-)))))))))
apexsek

Előzmény: Szeszuska (#11)
2009-08-04 16:50:36
Azért tegyél nekem félre egy Elvis-t legközelebre, légyszíves!
apexsek

Előzmény: kyru (#9)
2009-08-04 14:26:33
Hát persze :) Remélem addigra sikerül valamelyest formába hoznom magam, mostanában rossz idők járnak.

Előzmény: magpet (#10)
2009-08-04 11:57:12
szg, szeszuska: menjünk? :)
magpet
Házigazda

2009-08-04 10:51:54
kár, pedig most lesz egy-két sportolószerű futóféle is aki érez majd kihívást, és lehet majd a gyors léptü futókat jó stratégiával "porrá zúzni"

Az ajándékokat pedig minden szerencsés csapattag "Elvis" -zi
tehát lesz elvis ezért kár kihagyni. :-)))

Előzmény: apexsek (#8)
2009-08-04 06:19:13
Jól tippeltem!
Hosszú hétvége: Erdély...

Velem sajnos nem találkoztok lent!

Kyru!
Ki a fene megy, ha nincs Elvis?
:-))))))))))
apexsek

Előzmény: apexsek (#4)
2009-08-03 22:51:39
Megjavítottam a nevezés linket amit a kiírásban elrontottam, most már nincs akadálya a nevezésnek.

eddig egy csapat nevezett.
nemsokára felkerülnek játék végén a tombolán kisorsolandó ajándékok is.
( továbbra sem sorsolunk ki elvist )

2009-08-02 21:23:38
sziasztok,

elnézést, hogy ilyen sokáig kussoltam és nem tettem lehetővé, hogy nevezzetek a meghirdetett játékra.
most már lehet: itt a kiírás

nagy vonalakban: időpont aug. 21 péntek este 21 óra. helyszín Miskolc egyetemváros.
első 22 csapat nevezését fogadom el időrendben, most az legjobb mindent visz mellett a játékban résztvevők között kisorsolunk értékes ajándékokat ( sokat ) elvisz nincs a szortimentben.
Eddig egy csapat nevezett.
Ha kérdés van feltehetitek nyugodtan, most már ide is sűrűbben látogatok majd.
Üdv és jó mulatást a játékon

2009-06-04 21:15:04
Beírtam a bulit a naptárba. Ezt az oldalt érdemes elmenteni a könyvjelzők közé, amíg nincs kivezetve a link a főoldalra! Itt megtalálhatók az elveszettnek hitt események. :)
magpet
Házigazda

2009-06-01 20:27:51
Szeretnék ott lenni, bár ha hosszú hétvége lesz, akkor valószínűleg lesz valami "csapatmozgás".
Hogy hova, arról még nem tudok semmit.
Ha nem túl messze, "akkor be tudok nézni"...
:-)))))))
apexsek

Előzmény: kyru (#3)
2009-05-31 23:43:42
sokadik bizony, de most, hogy ráébresztettél tudatlanságomra utánanéztem, mi a történelem:
még a múlt évezredben 1998-ban csináltam az első GPS-es versenyt szegeden Landrover találkozó keretén belül.
aztán az első Multinavigator kupa 2002 február. (autós)
első multinavigator kupa 2002 augusztus (gyalogos)
aztán ezeket követte további 11 gyalogos és 6 autós játék úgy, hogy volt egyidőben gyalogos és autós is egyszerre.
Hogy ne kelljen sokat gondolkodni
az időpont aug 21. péntek hosszú hétvégén tűzijáték után.

Előzmény: magpet (#2)
2009-05-31 21:03:09
"Sokadik"? Mar nem is szamolod? :)
Remelem tudok menni, tetszett az az utolso kilometer... Sajnos meg semmi sem biztos, de probalkozom!
magpet
Házigazda

Előzmény: kyru (#1)
2009-05-31 19:53:16
folytatom a téma leírást:
hamarosan.
Ami biztos: huszonnégy (24) csapat nevezését fogadjuk el maximálisan 3 fős csapatokban. Rajt este 8:30-kor. GPS-t , URH-t izgalmat mulaságot, értékes nyereményeketa rendezők biztosítanak.
Ha sokkal többen jelentkeznek mint ahány csapatot el tudunk indítani, akkor párhuzamosan útvonaloptimalizáló játék is lesz, azoknak akik nem férnek bele a 24-es csapatlétszámba.

ígérem most is jó játékot dobok össze mint szoktam volt.
kyru


Új megtalálások

Bejelentkezés