Az eredeti bejegyzés itt.
2009-08-20 20:15:41
A Magyarországi túra jól hangzik, de nem vállalnám be a montival. Eddigi leghosszabb túrám 210 km volt, de emlékszem a nyakam nem nagyon szerette... :-)
Mivel más biciklim nincs így akkor egy későbbi időpontban. (Még egyáltalán nincs vége a szezonnak, gondoljunk csak a Tevevadászat engedéllyel játékra. :-)
kovtom

Előzmény: Pupu (#49)
2009-08-20 18:53:26
Köszönöm a gyors és pozitív választ! Összhozzuk, de nem egyhamar...

Vasárnap (aug. 23.) hajnalban autózunk barátommal Mainzba, ahonnan hazakerékpározom. Közel 1300 km lesz, eltart néhány napig.

Szeptember 5.-re gondoltuk néhányan a Magyarországot teljesítménytúraként, tehát egy menetben átszelő bringatúrát Szentgotthárdtól Tiszabecsig (630-650 km), de ez még nincs lefixálva.

Majd szept. 14.-én indulunk egy baráti párral négyesben kenutúrára a Mazuri-tavakhoz - eszményi esetben onnan is rekuval jönnék haza, aminek egyebek között előfeltétele, hogy addigra javuljon meg az én gépem (szervizben van, a Majna-túrára tesztbiciklivel megyek).

Szóval ki kell várni egy nyugodtabb időszakot, de ami késik, az nem múlik :-)
Pupu

Előzmény: kovtom (#48)
2009-08-20 17:38:52
Mindenképpen hétvégén. Ami nem jó az a mostani hétvége, meg a rá következő, mert akkor Mátra maraton. Aztán szept 12-13, mert akkor 24 órás Csillebércen, de ezeken kívül a többi hétvége oké.
Hová? :-)
kovtom

Előzmény: Pupu (#47)
2009-08-20 15:07:34
Mikor megyünk egyszer együtt bringázni?
Pupu

Előzmény: kovtom (#46)
2009-08-20 08:45:48
Gratulálok a táv teljesítéséhez! A blog pedig nagyon tetszett... Köszi!
kovtom

2009-08-10 16:25:49
Hát, ez furcsa. Én éppen az előredőlős bringán veszem észre mindig magamon, hogy már megint nem messzire előre nézek, hanem lógatom a fejem, és magam elé bámulok, mert elfáradt a nyakam. A rekun úgy áll a fejem, mintha autóban ülnék. Sokkal biztonságosabbnak tartom!
Pupu

Előzmény: scele (#44)
2009-08-10 14:43:01
Attól, hogy nem láttam rendesen előre.
Viszont nagyon kényelmes volt, ezt nem is vitatom.

Afrika nem fog összejönni, mert csak vágyok rá, de nem igazán akarom.
Nagyon sok edzésmunkát kéne végezni ahhoz, hogy egyáltalán teljesíteni tudjam. Edzeni meg nem szeretek. Pláne nem télen.

Infó:
Nemsokára azonban neked is montinyeregbe kell pattannod, mert lesz egy olyan játékom, amit a fekvőddel nem fogsz tudni teljesíteni. :-)

Előzmény: Pupu (#42)
2009-08-10 07:03:02
ááá, ezz csak babazsúr...

csak vicceltem.
ha elmész rá, szívesen vennék egy élménybezámolót, akár itt fent blogban is...
apexsek

Előzmény: scele (#41)
2009-08-10 05:46:23
Nem ismerem a reku-próbád körülményeit, ezért nem tudhatom, mitől volt halálfélelmed. Ha nem hátradöntött, hanem felegyenesedve ülős, enyhébb típussal kezdesz, talán más lett volna az élmény.

Én azt tudom, hogy 600 kilométert képtelen lennék, vagy legalábbis eszem ágában sem lenne letekerni "görnyedt" tartásban, bringanyergen. A rekummal viszont egy élvezet volt az egész!

Egyébként: terepen, ami a Te fő tevékenységi területed, alighanem jobb a hagyományos monti, országúton, ahol én nyomatok, jobb a reku.

Láncolajat nem vittem. A lánc jórészt tefloncsövekben fut, nem lett semmi baja az esőtől.

Drukkolok, hogy összejöjjön Neked Dél-Afrika!
Pupu

Előzmény: scele (#41)
2009-08-09 21:02:48
Gratula Pupu!

Nagyon tetszett az írás, igazi átélhető élménybeszámoló.

Én próbáltam már fekvőbringát. Láb alatti kormányosat és láb fölöttit is (amilyen neked is van) és meg kell mondjam, mind a kettőn halálfélelmem volt. Becsüllek a táv és a kitartás miatt, de leginkább azt, hogy egy ilyen bringával tetted mindezt.

Egy technikai kérdés: Ugye vittél magaddal láncolajat is?

Az dolog, ami az én álmaiban lebeg: [link]

2009-08-09 20:31:38
Én is 74-75 voltam, amikor 3 órás maratonikat futkostam (húsz éve). Késő ősszel ráálltam a mérlegre, és elborzadva olvastam le róla a 87 kilót. Most 78 vagyok :-) Ezt az intenzív biciklizésnek köszönhetem, mert mostanában nemigen futok. Ráadásul úgy adtam le a súlyt, hogy feleségem finom kosztján élek, esténként koccintunk egyet, és vacsorához kijár egy üveg barna sör :-)

Ne csüggedj, Neked is menni fog! Gondolj arra is, hogy drukkolok sikeredért, és mégsem illene Pupunak csalódást okozni :-)
Pupu

Előzmény: apexsek (#30)
2009-08-08 22:58:53
:-)))))))
apexsek

Előzmény: Pupu (#37)
2009-08-07 22:23:45
ámen :-)

Előzmény: Pupu (#37)
2009-08-07 22:00:00
Van a problémádra egy általános receptem. Ha a feleséged nem úgy reagál valamire, ahogy szeretnéd, nézz a szeme közé szomorúan, és mondd: Pupu ezt rosszallaná! Ha viszont az elvárt módon cselekszik, mondd neki: Pupu ezt helyeselné! Meglásd, minden rendben lesz :-)
Pupu

Előzmény: izsolt (#35)
2009-08-07 20:00:09
Mennyi?

Nekem egy hónapom van hátra az infarktusaim, és a kétszeri koszorúér-tágításom 10. évfordulójához :)

A Duna-túrát, az 1000 km-es sátras-biciklis Olaszország túrát, és a hasonló "körülbiciklizzük Hollandiát" túrát előtte csináltam.

A Balaton-átúszást másfél évvel utána. Az Index topicos szintidőn belüli körülbiciklizést (nettó 10, bruttó 12 órán belül) 7 évvel utána.

Mondjuk az Ironman már nem fog menni. Utálok futni :)

Gabe

Előzmény: izsolt (#35)
2009-08-07 17:35:33
érdekes kérdést boncolgattok, nekem is eszembejutott már párszor hogy vajon hány évem van?
na nem az életből, hanem amíg nem zörögnek az izületek, rendesen pumpál a ketyere stb szóval amíg el tudok jutni oda ahova szeretnék

ha legközelebb eszermbejut akkor majd ott lesz Pupu mint cél! Addig még próbálok fejlődni, eddig nem mentem egyhuzamban 100-nál többet bicóval (hja, Kinizsi 100-nak az ötletétől is kiver a víz), de ha 40 éves koromra elérem a 100-at 45-re a 200-at, 50-re a 300-at akkor talán van esélyem 60 évesen a 600-ra :-)

Egyébként meg Pupu, fáj vagy nem, csodabogár vagy.
Ha arra gondolok hogy hajnali 4-kor elbúcsúztál a feleségedtől egy bringatúra előtt, kaptál csókot és még az autót is hazahozta.
Tudod mi történne ha én ezt akár ötlet szintjén felvetném? :-))

2009-08-07 17:30:22
Én sokkal többet nézek ki Belőled :-)
Pupu

Előzmény: Attibati (#33)
2009-08-07 17:24:44
Hatalmas gratula Neked Pupu.
Számomra nagyon pozitiv üzenete van ennek a teljesítménynek: 66 évesen is elképesztő dolgokra képes az ember tehát még nekem is van talán 10-15 évem hogy aktivan sportoljak.

2009-08-07 12:40:49
háát, lehet, hogy ez kellene nekem ébresztőnek...
:-)))))))
Bár Pupuval nem tudnám tartani a lépést.
ööö, a tekerést...
apexsek

Előzmény: zakany (#31)
2009-08-07 09:01:23
Kérd meg Puput, hogy 4 körül csörögjön Rád és rúgjon seggbe.. :))) Úgy tuti felkelsz:)
zakany

Előzmény: apexsek (#30)
2009-08-07 08:44:02
Én is a lustaságom áldozata lettem időközben.
Régen olyan sokat jártam egyedül az országot, hegyeket, mezőket, hogy manapság nehezen mozdulok ki, ha nincs társaságom, amikor fix időponthoz kell igazodnom.

Valahogy így szokott lenni:

-Nem kelek korán, mert minek, nincs még célom,
-ébredés után tanakodom, hova is mennék,
-nincs még kedvem elindulni,
-"majd kicsit később indulok"
-"még egy kicsit várok"
-eltellik az idő,
-már nincs is kedvem elindulni sehova
-egésznap bánkódom, hogy nem voltam sehol, s az ördögé lett a nap...

Na, ezért szedtem fel az egyébként a hosszú évekig tartott 74-75kg-omra még 10-et...
:-((((((
apexsek

Előzmény: zakany (#28)
2009-08-07 08:36:34
Neked címeztem, mert a Te bejegyzésed adta az apropót, de mindenkienk szól, és mindenki annyit vegyen belőle magára, amennyi indokolt! Rád csak annyi vonatkozik, hogy figyelj, el ne punnyadj! Nem provokálni akarlak, csak biztatni további egészséges életmódra! A gratulációt köszönöm, jól esett! Bringázni meg igenis menjünk együtt! :-)))
Pupu

Előzmény: Mikulás (#27)
2009-08-07 08:30:55
Én meg lassan egy eltemetett múmiának érzem magam köztetek:)))
zakany

Előzmény: Pupu (#24)
2009-08-07 08:17:56
Továbbra sem értem, mi lenne velem a gond, mit kellene kibírnom, amit most nem bírok ki, vagy azt akarod mondani, hogy puhány vagyok és túl keveset edzem, vagy most hogy is van ez? Jelenleg nem érzem úgy, hogy eltunyultam volna vagy hogy bármit is bizonyítanom kellene... (Zsu pont ez ellenkezőjéről próbál meggyőzni: ne vigyem túlzásba) Nem is értem, hogy jön ide ez az téma, csak gratuláltam egy szép teljesítményhez!? Ha nem Te lennél, nem is reagálnék, mert még ezt gondolnám, hogy valami olcsó provokáció az egész ;)
Mindegy, majd a bringázás közben megbeszéljük, mert szívesen vettem az invitálást! :)
Mikulás

Előzmény: Pupu (#24)
2009-08-07 07:41:57
Pupu vigyázz a fejlámpádra nekem is olyan van (egy diódás petzl hátul 3 ceruza elemmel 15-17 000 Ft között vettem tavaly) Szóval az enyém tönkrement elszakadt a tápkábele ott ahol bebújik a vezeték a lámpatestbe :-( (persze nem nagy ügy meg fogom forrasztani). Úgy tűnik a vezeték nem nagyon bírja a strapát ill a hajlítgatást. Mondjuk minden nap használtam akár több órán át is, mindig ott volt az övtáskámban (lehet azt nem bírta).
A fejlámpa egyébként tényleg szuper.

Ezért a hírverésért nem kapok semmit a Petz-től :-)
Vadi

2009-08-07 07:33:46
Nincs unalmasabb a normális embernél !!! :-)))

Infó:
Figyelem! Lopott mondás! :-)))
Ládafia

2009-08-07 06:46:16
Igen Neked! Sokkal többet bírnál ki, mint aminek kiteszed habtestedet! Fiatal vagy még, ilyenkor alanyi jogon járó, természetes dolognak érződik a stabil egészség és a jó kondició. Az ám, de 40, és még inkább 50 fölött egyre inkább meg kell dolgozni értük, és annál nehezebb, minél később fogod edzésmukára magad. Ha már összejött az "úszóöv" és elapadt az erő, sokan bele is törődnek, és csak nosztalgiával gondolnak vissza korábbi önmagukra. Én nem azért írom le itt a "hőstetteimet", hogy fényezzem magam (épp elég fényes már a fejem búbja...), hanem hogy példát mutassak: nagypapaként sem kell lemondani semmiről, sőt új horizontok tárulhatnak fel!

Na, de elég a szószaporításból! Mikor megyünk egy jót bringázni? :-)
Pupu

Előzmény: Mikulás (#21)
2009-08-07 00:53:09
...valahogy így van....

Előzmény: Fairy (#22)
2009-08-06 23:02:22
...szerintem meg ez az egész honlap a csodabogaraknak/-ról szól, fokozatmentes átmenetet felvonultatva a "kicsit-csodabogaraktól" az "extrém-csodabogarakig". Egyikünk sem dicsekedhet azzal, hogy ő kivétel, mert teljesen normális, hétköznapi ember :-DDD
Fairy

Előzmény: Pupu (#18)
2009-08-06 21:54:46
Ezt nem igazán értem... Biztos nekem akartad írni?? ;)
Mikulás

Előzmény: Pupu (#18)
2009-08-06 20:58:20
Sok igazság van abban, amit leírsz, de végül is Mikulásnak is igaza van - a magadfajta ember az átlag számára csodabogár.

Én is annak minősülök, ha biciklivel megyek dolgozni - pedig csak 26 km a távolság (oda). De egy átlagember számára naponta 52 km már jelentős teljesítmény, az egy nap alatti 100-200 km megtétele pedig nehezen felfogható, és elérhetetlennek tűnik. Persze tudjuk, hogy nem az, de mégis elérhetetlen marad a többség számára.

Ha holland barátaimnak azt mondom, hogy mentem 4000 km-et egy évben, azt mondják:teljesen normális. Napi 10-15 km. Ugyanez itthon egyáltalán nem tűnik annak (és persze ez nem jó így).

5-600 km egy nap alatt csak nagyon kevesek számára lesz elérhető (pl. az Index topicon törzstag SzeZo barátom az utóbbi időben többször is megkerülte a Balatont outival egy nap alatt - Káposztásdűlő rajt/céllal - igen jelentős elismerést váltva ki ezzel). Valljuk meg, egy átlagember számára (fejben-testben) ez elképzelhetetlen. Én ugyan biztos vagyok abban, hogy megfelelő edzéssel képes lennék megcsinálni - csak éppen a megfelelő edzés megvalósításához nincs időm, energiám, és főleg motivációm - merthogy minek?.

Egyszóval: a hozzád hasonlók igenis csodabogarak lesznek :)
Gabe

Előzmény: Pupu (#18)
2009-08-06 20:51:46
Első olvasásra döbbenetes az utad leírása, másodjára kicsit irigyellek a teljesítményedért :-)
Fogadd őszinte elismerésemet!

Megnéztem a létrámat, az enyém rövidebb :-)
Inkább csak a Pedálozz!-ig ér fel.
MrZerge

Előzmény: Pupu (#18)
2009-08-06 20:32:02
Értem, hogy kedvesen, barátságosan gondolod a "csodabogár" kifejezést, mégsem igazán örülök neki. Azért nem, mert ha magatokban besoroltok ilyennek, azzal mintegy felmentést adtok magatoknak a mérce megemelése alól. Pedig nekem éppen az a célom, hogy megmutassam: ha ez a Pupu, aki a középiskolában majdnem megbukott testnevelésből, suta, ügyetlen mozgású ember, sem nem erős, sem nem ügyes, 66 éves korában képes ilyesmire, akkor Ti mind úgyszintén képesek vagytok! Pupu nem csodabogár, hanem ugyanolyan esendő ember, mint Ti, kell dolgoznia, van családja, vannak nyűgjei, de másképp rendezte el a léptéket a fejében, mindig az aktuális horizonton egy picivel túl tűzi ki az új célokat, és ezzel messzire jut. Ne térjetek napirendre azon, hogy "Pupu nem normális", hanem gondoljatok az indiai mondásra: Alattad a Föld, fölötted az ég, benned a létra!
Pupu

Előzmény: Mikulás (#16)
2009-08-06 19:30:17
Örülök, hogy szerény munkámmal a Névtelen vár c. játékommal hozzájárulhattam a túra útvonalának kialakításához, és egyben megtiszteltetésnek is tekintem, hogy felkerested, és Te vagy az első megtaláló...

2009-08-06 18:11:47
Kösz, Pupu! Jó volt elolvasni! Gratulálok, Te csodabogár! :)
Mikulás

Előzmény: Pupu (#15)
2009-08-06 16:24:06
Na végre néhány lényegre törő, szókimondó kérdés! :-)

Az elsőhöz: ugyanannyit, mint mások, akik szép eredményeket érnek el rekuval (akár ott vették, akár nem), például jól szerepeltek a tavaszi időfutamon, Balaton körüli Pelso versenyen, Tisza-tó kerülésen, vagy tettek egy-egy szép túrát, azaz sporttársi elismerést és néhány barátságos szót. Vagy pedig "keményvalutában" kifejezve: ugyanannyit, mint magpettől kapok az intenzív GPSgames játékért, azaz egy sportember bolttulajdonos rokonszenvét.

A másodikhoz: jól érzed, több helyen is felhasználom. Feltettem ide, megjelent az ambringa honlapján és - kibővítve - elküldöm majd a Bikemag kerékpáros lapnak is. Mivel egyik helyen sem jár érte honorárium, ezt így valamennyi érintett korrektnek tartja.

Zuhogó eső: nem nagy öröm egy bringatúrán, de amíg nem szakad túlzottan, inkább hűt és frissít, jobb a kánikulánál. Nekem fél éjszaka csendes esőben volt részem. Kétszer zuhogott vadul (Hegyeshalomnál és Mosonmagyaróvárnál), ott leálltam egy kis időre.

Index fóruma: nem ismertem, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Felveszem a Kedvencek közé.
Pupu

Előzmény: izsolt (#14)
2009-08-06 14:26:50
pár kérdés:

-mennyit kapsz ezért az ambringától? :-)
-milyen orgánum számára készült a leírás (gondolom nem elsősorban ide, ez csak valami másodfelhasználás talán?)

amúgy gratula én lehet hogy a zuhogó esőnél feladtam volna
a "nincs kedvem enni" dologgal meg érdemes vigyázni, sokszor én is éreztem így nehéz túra alatt ami után pár órával hirtelen szinte végelgyengülés fogott el

ha nagyon ráérek az index túrabringa fórumát is szoktam olvasni ([link] itt aktívkodnak páran (pl. Györgyi Gábor)
vannak rekusok is! :-)
a nyár slágere mindenképpen a [link] volt (hagyományos bicóval)

2009-08-06 10:12:14
Gratulálok! A blog olvasása után regisztráltam az ambringa honlapján valószínűleg kipróbálom, látom lehet bérelni is.
Vadi

2009-08-06 07:01:25
Nekem is fekvő bringám van és bizony így van, ilyen távot ennyi idő alatt, egyhuzamban csak fekvővel lehet megtenni.
Egész biztos vagyok benne, hogy ha még egy fél napot kellett volna menni, szerintem még az is belefért volna!
Gratulálok! Mesélem a sztorit úton-útfélen! Juhéjj! Kedvet kaptam, ma megyek is a sajátommal egy bő 18 Km-t!
gábor

2009-08-06 07:01:13
Köszönöm ezt a bejegyzésedet, Gabe! Freddyvel régóta ismerjük és becsüljük egymást, de itt hallottam először Györgyi Gáborról, és tüstént megnéztem a honlapját. Abszolút rokonlélek! Az eredményeink is nagyon hasonlók: én is bejártam bringával az Alpok és a Pireneusok valamennyi magas hágóját (de nem jelentkeztem be a százhágósok klubjába, noha sokkal több a "trófeám"), én is nyilvántartok kis személyes rekordokat, mint egy nap alatt teljesített kilenc kétezres hágó, 5600 méternyi szintemelkedéssel - és nekem sem ezek a legfontosabbak, hanem a természet szépsége, a csendes haladás öröme, a sportteljesítmény értéke.

Pupu

Előzmény: Gabe (#10)
2009-08-06 06:34:58
Olvasgass kicsit, ha eddig nem láttad volna Őket:

Freddy, aki elbiciklizett Marokkóba és áttekerte Kanadát

Györgyi Gábor, aki az első mgyar tagja volt a "100 hágósok" klubbjának




Gabe

Előzmény: Omlás (#4)
2009-08-06 05:31:39
Ha gondolod, szívesen elkísérlek a kipróbálásra, hogy segítségedre legyek.
Pupu

Előzmény: Ládafia (#8)
2009-08-05 20:00:36
Itt látom, hogy mi volt a tényleges motiváció Pupunak ehhez a hosszú kerekezéshez. :-)))

Én is szívből gratulálok, nem semmi teljesítmény volt!

Most már nekem is ki kell próbálnom a fekvőbringát....
Ládafia

2009-08-05 19:54:31
Hát ez gyönyörű! Mind a túra, mind az elbeszélés.
Örülök, hogy elmesélted nekünk.

Biciklivel közel sem tettem meg ekkora távot, de motorral már jöttem Vancouverból. Januárban!
ID-24
Játékvezető

2009-08-05 19:14:42
Minden elismerésem és tiszteletem! Szép teljesítmény!
Fekvőbicóval talán én is megpróbálkoznék a 200 km feletti tekerésnek... a mostani montimmal kizárt.
A dög melegben való tekerésből pedig én se kérek idénre többet! Júliusban elmentünk ismét egynapos Balaton körbetekerésre, de a 36 fokban sokszor bevallom szenvedtem...

Még egyszer gratula Pupu! Jó volt olvasni a leírásodat, irigylésre méltó teljesítmény!!!
Bacu

2009-08-05 18:34:53
Ez a "teljesítménybringatúra", nem az én stílusom, én inkább ráérősen szeretek nézelődni, gyönyörködni, (azt szeretem, ha a túra minél tovább tart) de mikor olvastam nagyon magával ragadott a érzékletes és profi írás, szinte ott voltam és átéltem az út élményét.

A túrára nem nagyon találok szavakat, én biztos belehalnék...:)

Gratulálok, ez tényleg férfimunka volt !!! (és biztos jó mulatság is)

Infó:
azért arra kérlek vigyázz magadra...:-)

2009-08-05 17:59:54
Itt is gratulálok! Már nézegetem, hogyan tekerjek "egy seggel" Portóból haza, 20 darab 2000m feletti hágó érintésével :)))
Omlás

2009-08-05 17:55:36
Gratulálok! Nem kis teljesítmény! (Főleg egyedül) Érdekes volt a blog!
zakany

2009-08-05 16:35:49
Minden elismerésem!
én még csak ilyen 100-150 km közötti távokat tekergetek egy napon :) de hát valahogy újra formába kell lendülni :)
üdvB
benzeguuz

2009-08-05 16:22:43
Felhívom a kerékpártúrázás iránt érdeklődő játékosok figyelmét az új blogomra.
Pupu


Új megtalálások

Bejelentkezés