Az eredeti bejegyzés itt.
1 | 2 |
2010-02-23 23:30:11
Valóban, hajnal előtt kelni igen fos dolog. De a felkelő napot már valami hegytetőről nézni, az felejthetetlen. Olyankor értékeled, hogy háromkor nem verted szét az órát...
mudman

Előzmény: doGmAI (#57)
2010-02-23 21:31:41
Azóta sikerült is ! Gratula !
Urániusz

Előzmény: gábor (#51)
2010-02-23 21:28:11
Szia Pupu !

Örülök, hogy visszatértél, és teljesítésre méltónak ítélted az új Langdont !
Urániusz

2010-02-19 11:21:02
Na jó. Tudjuk, hogy Pupu szenior (vagy szenilis?) éppen ezért még emlékszik arra, hogy a NAGY PIROS EGYES valójában egy harcoló alakulat, ami Vietnam és Kambodzsa határ vidékén a vasháromszögben próbálta felszámolni a Viet-Kong-ot. Ha ő ilyeneket akar vadászni, hadd tegye.
Annó a gc-n én is hajtottam rá. Sőt lett is. Olyan is, amit én találtam meg először, mégsem enyém volt a piros egyes. Nagyon nem is bosszantott a dolog, hiszen láttam, hogy más is kereste már előttem.
Voltam is Pupuval vadászni, igaz akkor nem az volt a cél, hogy első legyen egy ládánál, csak egy jó kis túrázás. Az a szervezettség, amivel Pupu nekivág, példamutató. A hajnali kelés kimondottan megviselte kis testemet. De akkor is jó volt.

2010-02-15 18:36:02
nem biztos...
Pupu már jó ideje hanyagolja a gc- oldalt.
Több, mint egy éve...
apexsek

Előzmény: izsolt (#55)
2010-02-15 13:46:36
Meghajlok Pupu előtt
A múltkori, kicsit sértődős hozzáállásból eljutni ide, szerintem ez jó.

"Bizonyára hozok is majd még létre játékokat, és írok blogokat, főképp érdekes túrákról"

ennek meg külön örülök :-)

Pupu, nem tudom olvastál-e a gc.hu-n az Attibati "védnöksége" alatt elinduló kupáról. Neked van kitalálva! Hajrá!

2010-02-15 08:56:13
Sziasztok,
szerintünk az a jó ha nincs korlát semmiben. Mindenki megkeresi a magának megfelelő játéktípust és játssza. Ki netkessel, ki indoorozik, ki outdoorozik. Az elején pont az volt a jó, hogy más volt az egész, mint a gc belterjessége. A "nagyágyúk, a nagyöregek", az van amit mi mondunk. Persze minden újnak elmúlik a varázsa :-) Figyelem: nagyon sokan "csendben" játszanak. Nézzetek végig egy fórumot és a hozzászólókat. A kérdőív persze jó dolog, csak nem olyan, mintha elmondaná valaki a véleményét.

Mi a versenyeken mértük le a dolgokat. Az elsőn (bár igaz, hogy ez volt az első gps-es versenyünk) nagyon kiválóan éreztük magunkat. Aztán a másodikon már kezdett elcsúszni a dolog: a "nagyágyúk" lefutották, lekerékpározták, lekenuzták az első helyeket. A harmadikért már fizettünk :-)

Ennek az egésznek egy nagy játszótérnek kéne lennie, ahol mindenki jól elvan és nem egy versenynek, ahol néha egyesek megsértődnek, mert homokot szórtak mások a szemünkbe és nem ők lettek kész elsőre a homokvárral :-)

Szóval Magpet és a többi ismeretlen, köszönjük az oldal adta lehetőségeket és szurkolunk, hogy ne adjátok fel soha, mert kelletek és jók vagytok! :-)
AnitaGabi

2010-02-15 08:12:38
De az ütési felhatalmazás nem arra vonatkozott, ha szar csésze megy ki, (mert ugye az nem csak rajtam múlik) hanem arra, hogy ha olyan leszek mint 1-2 nem kedvelt egyleti tag. Vagy rosszul emlékszem? :-)

Előzmény: BaliaGy (#36)
2010-02-14 23:09:06
Megszüntetni?
Te miben mesterkedsz?
Hátra kötöm a sarkad!

Különben is, Bacu mongyon'le!
apexsek

Előzmény: Bacu (#21)
2010-02-14 23:02:15
A PIROS EGYES, AZ PIROS EGYES!

Aki ezt érti, az megtesz mindent, hogy ott legyen másnap reggel négykor és megcsinálja.

A lényeg, hogy legyenek igényes outdoor játékok. Ha lesznek ilyenek, úgy lehet itt bármilyen dráma, úgyis elindulunk.

Reszkess Pupu, béklyóim lazulnak!!! :)) És jön a tavasz!

gábor

2010-02-14 22:49:13
Idézet
2. Jelenleg egy készülő játék adatlapját (Bolyak módszer) úgy tudod ellenőrizni, hogy beállítod réginek, így megnézheted, módosíthatod a kinézetét, hibajavítás stb (így nem veszik észre, vagy csak nagyon kis eséllyel a játékosok), majd a kész művet átteszed jelen időbe és ekkor jelenik meg az új játékoknál.

Igaz, én pont így csinálom.
Ezt megelőzendő már régen jó lenne egy előnézet, vagy tesz mód. Talán korábban is volt szó erről az igényről, végül az idő tologatásával hidaljuk át ennek hiányát.
Akkor valami más módszerrel kellene elejét venni a hirtelen felindulásból, különösebb indok nélkül ("csak, mert már nem teszik") elkövetett megszüntetéseknek.
Tudod, szg, csak pár kattintás az egész :DD
feri60

Előzmény: zem (#48)
2010-02-14 22:15:29
Időközben megtaláltam. :-)
(azt hittem ez is eltűnt a többi játékoddal együtt)
Gábor75

Előzmény: Bacu (#44)
2010-02-14 21:58:06
A 3. lemaradt: mikor valami miatt időlegesen szünetel egy játék, (jelszóváltoztatás, eltűnt a jelszó stb), akkor így egy mozdulattal átállítható a játék, majd vissza. Ne akarjunk ezért maileket írni és mást piszkálni, hogy tedd már ide vagy oda...

Meggyőztelek Feri? ;-)
zem

Előzmény: zem (#47)
2010-02-14 21:54:50
Idézet
A "Meddig játszható" opciót ezután is be lehessen állítani, de csak egyszer, a játék készítésekor.

Nem támogatom.
1. Amelyik játéknál beállítottad - többet nem lehet választani a "kortalan" opciót, csak tologathatod a jövőbe. (aztán ha elfelejtem mint pl. legelső játékomnál - akkor csak rámszólva emlékszem, hogy átment megint kereshetetlenbe)
2. Jelenleg egy készülő játék adatlapját (Bolyak módszer) úgy tudod ellenőrizni, hogy beállítod réginek, így megnézheted, módosíthatod a kinézetét, hibajavítás stb (így nem veszik észre, vagy csak nagyon kis eséllyel a játékosok), majd a kész művet átteszed jelen időbe és ekkor jelenik meg az új játékoknál.
Akik szeretik az alapos munkát és a végső verziót kiadni kezük közül - azoknak elveszed ezt a lehetőséget.

Könyörgöm: meglevő és jól működő dolgot ne vegyünk már el szg munkájából..
zem

Előzmény: feri60 (#33)
2010-02-14 21:54:43
De, és irtó cuki :)
Bacu

Előzmény: BaliaGy (#45)
2010-02-14 21:52:04
Nem unokahúga született?
BaliaGy

Előzmény: zakany (#37)
2010-02-14 21:45:19
Nyema.
Bacu

Előzmény: Gábor75 (#43)
2010-02-14 21:41:01
Egész véletlenül nem a Tiéd volt az egyik Holdkóros játék?
Gábor75

Előzmény: Bacu (#21)
2010-02-14 21:34:20
Akkor legalább offba menjünk át...
Bacu

Előzmény: zakany (#41)
2010-02-14 21:31:59
Épp akartam mondani, azt már nagyon ritkán használom.. Skype nincs? Ja, és nem lépek be semmi szektába.. előre szólok! :)
zakany

Előzmény: Bacu (#39)
2010-02-14 21:30:26
Játékot törölni nem lehet. Eltüntetni is csak úgy, ha mikortól játszható mezőt kilövöd a jövőbe, lehetőleg nagyon messze.
Togo

Előzmény: feri60 (#34)
2010-02-14 21:30:21
:)
Lakásfelújítás ezerrel. De ne offoljunk, mert kicsapnak.
Inkább lődd be az msnt :)
Bacu

Előzmény: zakany (#37)
2010-02-14 21:21:34
Egyébként olyat csinálni, ami mindenkinek tetszik, szerintem nem megy.
Max. azt lehet elérni, hogy minél nagyobb százalékban tetsszen a júzereknek. És az már csak extra, ha a közösség és a cél érdekét legjobban szolgáló/képviselő játékosok halmaza egybeesik a fenti halmazzal
BaliaGy

2010-02-14 21:19:34
Pár hete olvasgatom miket írsz..

Szerelem vagy csalódás ért ? :)))))

Olyan megható gondolataid vannak :DD
bocs:)
zakany

Előzmény: Bacu (#21)
2010-02-14 21:17:37
Téged nem szidni, hanem ütni fogunk csak ha kell :) Írásbeli felhatalmazásunk van Tőled!!!!

BaliaGy

Előzmény: scele (#22)
2010-02-14 21:14:39
Te csak ne törölgessél semmit*, mert balhé lesz! :)

*Azt az egyet szabad... :D
zakany

Előzmény: Bacu (#21)
2010-02-14 21:02:46
Igaza van Togonak, a játék marad, csak nem lehet játszani vele.
feri60

Előzmény: feri60 (#33)
2010-02-14 21:01:45
Szó sincs semmiféle tiltásról, egyszerűen egy opció utólagos módosítási lehetőségének megszüntetésére, ha úgy tetszik, a szerkesztés lehetőségének minimális korlátozására gondolok.
A "Meddig játszható" opciót ezután is be lehessen állítani, de csak egyszer, a játék készítésekor. Ha jól látom (lehet, hogy nem), most sincs más lehetőség a törlésre, csak ennek az időpontnak a visszatolása korábbi dátumra.
feri60

Előzmény: Csuhás (#32)
2010-02-14 20:45:00
Alapvetően egyetértek, de az ne megint tiltás legyen. Pl az első megtalálásig bármit lehet csinálni, azután pedig mondjuk indokolva kelljen kérni az admintól a megszüntetést. Nem igazán szimpatikus az időkorlátos dolog, de bizonyára van olyan szituáció ahol van helye.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: feri60 (#28)
2010-02-14 20:36:06
Nem olvastam vissza a fórumos reakciókat, elnézést, ha vki ezt már megjegyezte, de az az érzésem, hogy a Games közössége is tökéletes lenyomata a országénak. Van itt szép, de sár is rendesen. De valahogy eleinte nem volt ennyi a sár, vagy csak bennem volt egy kis vak töltés, mint a szerelem első napjain szokott lenni az emberen. Én is olyan szívesen loholtam elcsípni valamit, ami most már eszembe sem jutna...
Omlás

2010-02-14 20:15:44
Azoknak lehet előre definiálni a végét. Pl. a Mászó Mikulások vége január 15. volt. (Igaz, közben néhány késői megtaláló kedvéért meghosszabbítottam, de ha nem lenne lehetséges, az sem nagy baj.)
feri60

Előzmény: MrZerge (#29)
2010-02-14 20:11:13
A lényegével egyetértek, de ezért kellene új kategória, pl. az esemény pontoknak.
MrZerge

Előzmény: feri60 (#28)
2010-02-14 20:09:07
Fejlesztési ötlet:
Ne lehessen játékot törölni, vagy megjelenés után a keresési időhatárt módosítani. Ha tényleg kikerül egy f*s, sújtsa dolgozó népünk (és a játékosok) megvetése. (Ezt a fiatalabbak nem fogják érteni, de nem is baj ;)
feri60

Előzmény: Csuhás (#27)
2010-02-14 19:53:23
Talán az egyetlen hely ahol örülnék a moderációnak, az pont a megszüntetés volna. Nem szeretek olyan régi játékra akadni, amit az itteni barátaim megoldottak, nekem pedig már nincs meg rá a lehetőségem.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: feri60 (#25)
2010-02-14 19:50:19
Ha még csak a hely kérdése lenne, de még csak az sem mert a helyet így is ugyan úgy foglalják, csak játszani nem lehet velük.
Togo

Előzmény: feri60 (#25)
2010-02-14 19:46:18
Ráadásul teljesen felesleges törölni. Amíg a szerveren elfér, addig maradhat. Az arra érdemes játékok úgyis fennmaradnak, a többi meg elsüllyed a megabájtok tengerében, de ha valaki úri kedvében vagy unalmában játszana velük, hát tegye.
feri60

Előzmény: Csuhás (#24)
2010-02-14 19:19:17
El sem hiszed mennyire bosszantónak találom, ha valaki egyszer csak úgy dönt hogy megszünteti a játékai jelentős részét. Határtalan kicseszés a később csatlakozókkal szemben. Nemrég egy fiatal srácnak, egy igazi star wars rajongónak meséltem, hogy itt remek játékok vannak, ahol felmérheti a tudását. Nagyon csalódott volt amikor kiderült, hogy alig játszható már néhány... Miért is akarjuk ezt? Nem jobb volna a játék indítása előtt elgondolkozni?
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Bacu (#21)
2010-02-14 19:19:10
A kérdőív végéhez írt szöveges hozzászólásom pont ezzel cseng össze. Az outdoor játékok keresését segíthetné néhány fejlesztés.

Talán többen és aktívabban keresgélnének. Volt olyan eset amikor a leírások nehézkes terepre vitele miatt inkább kihagytam pontokat. A hagyományos papíros alapú keresőkre gondolok.
MrZerge

Előzmény: magpet (#20)
2010-02-14 19:13:14
Most már legalább engem is lehet szidni a dögkút mellett. :-)))

Előzmény: magpet (#20)
2010-02-14 19:01:42
Örülök, hogy azért maradsz körünkben kedves Pupu! :)

Ami az indoor játékok mennyiségét illeti tényleg nem lenne baj, ha ezt korlátoznánk. Bevallom én az összes indooromat megszűntettem a héten.
Valahol Flektogonnak is igazat adok, egyszerűen nem kéne az oldalra. Tudom ezzel az oldal forgalma lehet csökkenne, azonban ha több outdoor játék születne, és azok megtalálásai növekednének, az lenne hosszú távon jó!
Tényleg nagyon kiváncsi vagyok milyen eredméynt fog hozni a kérdőív! Szerintem kellett ez a kis csetepaté a játszótéren, hogy rend legyen. (Bocs magpet, a hét elején én is rendetlenkedtem a játszótéren :))

Szóval szerintem jó irányba fog elindulni az oldal. A kérdőív segített abban is, hogy kiderüljön mit gondol mindneki az oldalról, merre kell menni, mire kell figyelni.
A tagoknak is jól esik ez a kérdőív, mert ez azt jelenti számít a mi véleményünk is, és ezért jó a games oldal! :)

Nemsokára pedig jön a tavasz, így nem kell izgulni az outdoor találatok alacsony száma miatt. Én biztos menni fogok, mihelyst időm engedni fogja (lakást felújítok).

Ezért mindenki álljon pozitívan a dolgokhoz! :)
Jó ez az oldal, de most még jobb lesz! Higyjétek el, érzem! :)
/nem hiába vagyok optimista klubtag is :)))/
Bacu

2010-02-14 18:27:51
Ebben tokeletesen egyetertunk. Ugy tunik, hogy a lakasa ajtajan kilepo, gps-t szorongato emberek nagy reszenek kizarolag a gc jut eszebe, mint lehetseges jatek. Ez foleg akkor vicces, amikor a nem versenyrol, hanem a latnivalorol szolo gc-n megjelenik egy rossz csesze egy dogkut mellett, majd azonnal rarohannak 40-en, mert lett egy uj lada. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: MrZerge (#19)
2010-02-14 18:13:37
Jó, elfogadom, hülyeségeket írtam.
Azt viszont fentartom, hogy rosszul esik, hogy nem keresik a játékaimat, ezt akkor is így érzem ha senkit sem érdekelnek az outdoorok. Na, jó a Puput igen :-)
MrZerge

Előzmény: magpet (#13)
2010-02-14 17:47:47
Vagy a .com-on rejt. Esetleg lehetne biztatni az ilyen rejtőket, hogy hozzák ide (is) a rejtésüket. Lehet, hogy akkor olyan is megkeresné, aki amúgy nem játszik a .com-on.
Infó:
félek ezzel az ötlettel eljönne ide is a travelbug mizéria
Togo

Előzmény: magpet (#14)
2010-02-14 17:42:40
A véleményeddel könnyű egyetérteni, bár kétlem, hogy lenne mindenkinek egyformán tetszetős megoldás.
Ezen túl az lesz még érdekes kérdés, hogy a szavazásnak mi lesz az eredménye és az, hogy mihez szeretnétek kezdeni az eredménnyel.
caspi

Előzmény: magpet (#13)
2010-02-14 17:40:38
Ezen a legjobb admin sem segít. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Togo (#15)
2010-02-14 17:38:59
Idézet
Márpedig az otthon csendben indoorkodó emberkék szerintem senkit sem zavarnak.

Egy-két családtagot leszámítva, akik a "Már megint az előtt a rohadt gép előtt görnyedsz" felkiáltásokkal tudatják nemtetszésüket. :D
Togo

Előzmény: magpet (#13)
2010-02-14 17:37:38
Kis kiegészítés, innentől magánemberként: én is nagyon örülnék, ha sok jó outdoor játék születne. Nem feltétlenül a csodálatos kilátás és a meseszép erdő mentén, de akár így is. Vicces rejtés, érdekes (és nem kötelezően szép) helyszín, vagy csak a játék öröme egy kis kültéri furfanggal.
A játékosok többsége, ha valami csudaszép helyet mutatna be, akkor alapértelmezésben a gc-hu-n rejt, OK. De aki nem ilyet rejtene, az sehol sem rejt. Ezt nem értem igazán.
magpet
Házigazda

Előzmény: magpet (#13)
2010-02-14 17:29:11
Nekem se nagyon tetszik a javaslat.
Sokan vannak, kik leginkább indoort játszanak. Miért kényszerítenénk őket másra? A kényszer ebben az esetben biztosan rossz útra vinné az oldalt, és sokan elhagynák a Gamest. Ez nem cél. A cél sok boldog játékos. Még akkor is, ha olyasmitől boldogok, amitől én vagy akárki más esetleg nem feltétlenül. Persze mindez úgy, hogy közben mást se tegyenek boldogtalanná. Márpedig az otthon csendben indoorkodó emberkék szerintem senkit sem zavarnak.
magpet
Házigazda

Előzmény: R.Guszty (#12)
2010-02-14 16:34:23
Idézet
Mit szólnátok egy limithez, ami a játékok létrehozásában és a megtalálások bejelentésében is csak egy bizonyos outdoor/indoor arányt engedélyezne.
Lehetne persze más ötlet is, pl. az indoor megtalálásokat ne számolja a rendszer.

Igen, igen. Sőt javaslom, hogy a valódi és virtuális arányt is 2:1 1:1-ben határozzuk meg. És kelljen 20 100 valódi megtalálás ahhoz, hogy az ember rejthessen. Éééééés...
Szerintem nem kell túlszabályozni semmit. Attól, hogy "kötelező" x számú outdoort csinálni egy indoorhoz, maximum az alibi "Menj el ide vagy oda, a jelszó pedig 2x2" típusú outdoor játékok fognak szaporodni.
A megtalálási arány szabályozását meg végképp nem értem. Meg lenne határozva, hogy milyen és hány játékkal játszhatok?! Ezt szerintem Te sem gondoltad végig!
A találat számlálást meg végképp nem értem: külön számolja az egyes játékokhoz tartozó találatokat az oldal. Az ID-24 által készített sorrend is csak az outdoor találatokat veszi figyelembe. Egyékbként nincs semmilyen lista, rangsor tudtommal.
R.Guszty

Előzmény: MrZerge (#6)
2010-02-14 14:46:09
Gyanitom, hogy ez inkább Mr. Zerge
Idézet
Mit szólnátok egy limithez, ami a játékok létrehozásában és a megtalálások bejelentésében is csak egy bizonyos outdoor/indoor arányt engedélyezne.
felvetéséhez kapcsolódik, ami ide került, tehát itt jött rá a reakció.
Togo

Előzmény: feri60 (#10)
2010-02-14 14:40:17
Idézet
Erre is kellene gondolni az otletelesnel, hogy az eselyek nem kicsit, hanem mocskosul nem egyenloek.

Üdv a való világban!

Egyébként ez most hogy jön a blog eredeti témájához? :-o
feri60

Előzmény: 4lid4 (#7)
1 | 2 |

Új megtalálások

Bejelentkezés