Az eredeti bejegyzés itt.
2010-05-24 20:59:04
Pontosítanád? Környezet? Vagy valami egészen más?

Előzmény: Urániusz (#44)
2010-05-24 20:57:52
A GPS 10-15 méter pontossággal bír. "Ottani" ládáimnál / ládáinknál is tapasztalunk ennél nagyobb eltéréseket, az éppen aktuális műholdállás vagy környezet függvényében. A kugliörsz is legalább ennyire pontos. Városban remekül működik. A konkrét hely felismerése meg csak gyakorlat kérdése.
A Gesztenyés-kert egyébként csak egy hirtelen felindulásból elkövetett darab. Sajnos csak ez volt nálam .... ha arra járok kicserélem egy nagyobbra, logbookosra.

Előzmény: Urániusz (#43)
2010-05-24 20:15:46
Ja, a spékelés szó alatt azt a kis + értem, ami nem csak a csészében bújó jelszó leolvasásából áll...
Urániusz

2010-05-24 20:13:52
A "csipog" szót a kindertojásodra értettem...azt, hogy működik, hogy él, hogy nem tűnt el... mert sajnos sok városi mikró eltűnik, ezért nem tartom őket biztonságosnak.
Jól írod sokan GPS nélkül keresnek, úgy, ahogy én is...a Te Gesztenyés - kerti mikród viszont - a leírás alapján nekem úgy tűnik - nem menne GPS nélkül.
vagy próbáljam meg?
Urániusz

Előzmény: Kokó (#42)
2010-05-24 13:27:32
Örülök, hogy a Tiéd "csipog", keresném, ha lenne GPS-em, nekem azonban még így is egy kicsit kevésnek tűnnek ezek a dolgok, talán ha még meg lenne spékelve valamivel...

Ezt mondjuk nem eléggé értem ...
Mi az hogy "csipog"?
Sokan kerestek/nek GPS nélkül - eredményesen! (Még pontról-pontra multit is!) A kugliörsz elég pontosan tudja mutogatni a helyeket.
Mire gondolsz "spékelés" alatt? Mit szeretnél még?

Előzmény: Urániusz (#41)
2010-05-23 17:47:02
Kedves Kokó !
Az "ott" kifejezést gyakran használják ezeken a fórumokon a Geocaching.hu-ra utalva, én is csak Tőlük kölcsönöztem, valószínű nem szerencsés, mert sok játékos, ahogy írod is, játszik itt is, ott is, és amott is.
Az itt, vagyis a GPS Games-en teljesített játékaim, bár nem sok, de egytől-egyig nem mikroládások, hanem leolvasósak voltak.
Igaz, hogy városi játékok, és úgy látom, hogy a budapesti játékok esetében ez a népszerűbb, mert a "ládák" nincsenek biztonságban. Örülök, hogy a Tiéd "csipog", keresném, ha lenne GPS-em, nekem azonban még így is egy kicsit kevésnek tűnnek ezek a dolgok, talán ha még meg lenne spékelve valamivel...
Az esztergomi nulla megtalálások is azt bizonyítják, amit írtál, hogy ez a GPS játék még nem annyira elterjedt, így Esztergomban sem olvassák, pedig a városban több nagyszerű Geo.hu láda is rejtőzik, az egyik ráadásul virtuális, és sokak szerint a legjobb.

Igaz, az egyik esztergomi játékomhoz be is kell menni a Bazilikába, de elég tág a nyitvatartása, és ráadásul ingyense is...no meg pesze gyönyörű.

Én bizakodó vagyok, hogy a GPSGames más városokban is keresett lesz, és nem csak az állandó keresők körében. A következő vidéki város egyébként Eger.

Szia!
Urániusz

Előzmény: Kokó (#40)
2010-05-21 22:03:07
Nem tudom pontosan mit értesz "ott" alatt, de vannak dobozaim itt is, ott is meg amott is. (Igaz, amott csak olyan dobozom van, mely elérhető akár innen-onnan is.) Bár nem nevezném őket játéknak. Inkább amolyan jelzések, általam arra érdemesnek vélt helyekhez.

A nem "megfejtett" játékokkal kapcsolatban:
Talán azért van, mert a GG még nem olyan népszerű mint a másik kettő, de elöbb-utóbb fellendül, és akkor már itt is mindent gyorsan, és sokan megtalálnak. (Gesztenyés kert dobozom is ezt látszik igazolni.) Talán az is közrejátszik, hogy a csak virtuális dolgokat egyre kevesebben kedvelik. Lehet, hogy a .com-ról is ezért tűntek el. A játékosok - szerintem - jobban szeretik a logbookot, mint a kőbe vésett betűkombinációt, vagy egyéb számolgatós dolgot.

A "felmerülő miértekre" vonatkozó véleményed nagyon érdekel. Jöhet magánban, de szerintem itt is sokakat érdekel.

Előzmény: Urániusz (#38)
2010-05-21 21:58:23
Ne adj neki tippeket,mert ennek akkor sose lesz vége...:-((

Már megint tele.... a szabadkőműveseivel az oldalt.Mikor lesz már ennek vége?!
Gábor75

Előzmény: Kokó (#33)
2010-05-21 21:02:55
"helybeliek"

ne gondold, hogy egy ilyen megtalálólimit miatt a helybeliek előnyben vannak, és mindenki kezét-lábát töri.
Az első megtalálók a többi GPS játék első megtalálói közül kerültek ki. A négy szentendrei játék közül csak egyetlen esetben volt helybéli az illető, és három hónap elteltével kellett csak zárni a játékot, így Baranyából is ideértek volna.
Az esztergomi játékokat pedig egy hónapja nem hogy helybeliek, de senki nem fejtette meg.
ha érdekel, szívesen leírom a felmerülő miértekre a véleményem.

És, hogy e fórum témájánál maradjunk, megkérdezném: Neked van játékod "ott"?
Urániusz

Előzmény: Kokó (#33)
2010-05-21 20:53:17
Nem fontos.
csak egy ötlet volt...
Urániusz

Előzmény: Kokó (#35)
2010-05-21 20:52:21
Írtam már, hogy a piramisépítés is csak egy JÁTÉK, játék e GPS játékon belül, természetesen a játékok szellemiségének megfelelően az egyik sz.k. jelképre, a piramisra építve.
Ne félj, nem piramisjáték. :))..és nem titkos. Itt van minden, nyilvános, olvashatod. Ha meg az összeesküvés-elméletekben hiszel, akkor olvass más fórumot. :)

Egyébként nem úgy épültek a piramisok, ahogy írtad.
Így keletkezik a legenda?
Sokat tanulok Tőled. :)
Urániusz

Előzmény: zakany (#34)
2010-05-21 15:45:40
Biztosan csak én nem értettem meg.

Előzmény: zakany (#34)
2010-05-21 15:30:07
Valami "piramist" akart építeni a "megtalálókból".. elsőnek 13 megtalálója lenne, ez lenne valami alap.. aztán így tovább..
Ne kérdezd mire jó ez neki.. valami k**titkos kőmíves baromság :D
zakany

Előzmény: Kokó (#33)
2010-05-21 15:25:20
Mivel a helyszínek szerinted érdemesek, és még a játékokat is megnyitottad így nem maradt más csak hogy megköszönjem!

A "helybeliek" részre: Eddigi tapasztalataim alapján a helybeli vagy közeli "vadászok" hamar érnek a helyszínre, így aki távolabb lakik már el sem indul, mert mire odaér, már vége a játéknak.

Időszakos rejtés lehetne pl. a visegrádi várjátékok eseménye, míg maga a vár állandó dobozt érdemel. A játékaidban nem események, hanem helyek szerepelnek, melyek sokáig nem változnak. Ezért nem értem a 13 megtalálós korlátot.
(Persze ha lenne egy doboz, benne 13 ajándék, akkor megint más lenne a leányzó fekvése - bár ez sem tetszene.)

Ha egy játék jó, akkor azt nem szerencsés korlátozni.

Köszönöm a választ és a játékokat! (Meg persze a türelmet is!)

Előzmény: Urániusz (#32)
2010-05-21 14:58:59
Ha nem fontos a válaszom, akkor miért kérdezed?
Úgy látom az előző írásodból, hogy bármit is válaszolok, az semmiképpen sem jó, én mégis megpróbálkozom, mivel megszólítottál. Vagy megértesz , vagy nem...

A helyszíneket természetesen azért választom, mert érdemesek rá. ha nem hiszed, nézd meg őket, vagy olvasd el a + visszajelzéseket.
Nem értem milyen - ahogy írod:"helybelieknek" ajánlanám ezeket a játékokat?
Időkorlátot egy játék megtalálásához, meg egyéb dolgokhoz, szerintem sok minden miatt állítanak. / az első 10 megtaláló, vásárló stb./, csak ez a módszer eddig ismereteim szerint ismeretlen volt a GPS-en.
Egyébként sokan megszűntettek már játékokat, talán őket is meg lehetne kérdezni , miért.

Mindenesetre elgondolkoztattál a leállással kapcsolatban. Igazad lehet, megfosztanék még sok embert a játékok örömétől, ezért minden szabadkőműves játék újra nyitva, és szeretettel várlak Téged is.

Köszönöm az észrevételed!

Tudom, ennek a fórumnak ehhez nincs köze, mert játékom nincs "ott", csak "itt" szólítottak meg. Elnézést!
Urániusz

Előzmény: Kokó (#31)
2010-05-21 14:27:26
Nincs válasz. Se itt, se ott. Bár tulajdonképpen nem is fontos.
(Persze ettől még nem fogom érteni.)

Előzmény: Kokó (#30)
2010-04-27 20:09:19
Olvastam. Majd válaszol -ha akar - akár itt, akár magánban.

Előzmény: feri60 (#29)
2010-04-27 20:01:20
Mostanában ne várj választ! :DD
Olvass vissza!
feri60

Előzmény: Kokó (#28)
2010-04-27 19:38:08
Bocs, de nem értem.
Ha nem tudsz/akarsz sok játékot fenntartani, akkor minek? Statisztika? Inkább ne!

Továbbra is kérdezem:
A hely megérdemelné a látogatottságot?
Ha nem - akkor minek?
Ha igen - akkor miért csak a "helybelieknek" ajánlod?

Az időkorlátnak akkor van értelme, ha maga a látnivaló is időkorlátos. Szerintem.

Előzmény: Urániusz (#26)
2010-04-26 21:23:04
Leírnád mi volt szemét a játékokban ?
És törölted a logodat ?
Urániusz

Előzmény: Mikulás (#25)
2010-04-26 21:21:33
Szia !

Értem a kérdésed, és már vártam egy ilyet.

Ennek nagyon egyszerű oka van, csak jelképessé emeltem : a havonta felkerülő újabb játékok miatt már nehéz ennyi gyeplőt kézben tartani, így emiatt zárom a játékokat.
Úgy tűnik azonban, hogy mindig van bejelentkező, így nincs szívem a kaput előttük zárva tartani, és természetesen játéklehetőséget adok Nekik.
Lehet, más limitet kell kitalálnom. Lehetséges, hogy időponthoz kellene kötni őket?
Urániusz

Előzmény: Kokó (#21)
2010-04-26 21:19:10
Sajnos. Azonban tanultam a hibámból. Így viszont tudom, miről beszélek...
Mikulás

Előzmény: Urániusz (#23)
2010-04-26 21:15:25
Én például a túl nagy szabadságot kárhoztattam a fórumokon.
Egyrészt a sértő linkek megjelenését, másrészt a minősíthetetlen, sértegető stílust.

A játékok itteni szabadságának viszont örülök, mert kreatívabb rejtéseket tesznek lehetővé, és kevésbé válnak egysíkúvá.
Urániusz

Előzmény: Mikulás (#20)
2010-04-26 21:11:37
Ebben a "szemét"-ben te is turkáltál.
Urániusz

Előzmény: Mikulás (#20)
2010-04-26 18:30:01
Szerintem pedig: de :-))
Elvileg itt be kell indulnia egy természetes szelekciónak: azok a játékok, amelyek nem ütnek meg egy bizonyos szintet, "kiselejteződnek".
Mint ahogy azokra a játékosokra is ez a sors vár, akik nem tudnak/akarnak a közösség normái szerint játszani - ahhoz viszont nem elég "fajsúlyosak", hogy maguk formálják a közösséget.
Szóval: (még mindig) bízom a demokráciában. :-))
Fairy

Előzmény: Kokó (#21)
2010-04-26 15:14:43
Igazándiból nem tudtam hova írjam:
A "Kincskeresős" játékaid 13+X megtalálásra vannak méretezve/korlátozva. Szerintem nem túl szerencsés megoldás.
A hely megérdemelné a látogatottságot?
Ha nem - akkor minek?
Ha igen - akkor miért csak a "helybelieknek" ajánlod?
Az időkorlátot megtudom érteni ha például egy kiállítás ettől-eddig tart. De egy bárki számára bármikor elérhető hely esetében ...?
Nem jó a túl nagy szabadság!

Előzmény: Kokó (#19)
2010-04-26 14:49:02
Hála Istennek, a gc.hu-n van moderáció, így nem tudod teleszórni a szemeteddel!
Mikulás

Előzmény: Urániusz (#18)
2010-04-26 14:28:16
A túl nagy szabadság a paci másik oldala - szerintem.

Előzmény: Urániusz (#18)
2010-04-23 21:33:01
Szívemből beszélsz !
Urániusz

Előzmény: mb2000 (#11)
2010-04-19 18:17:20
Én annyit javasolnék azoknak,akik áthoznak rejtést ide,hogy nézzék meg másik játéktípus lehetőségét is az adott helyszínen.Használjuk ki a szabadabb játékalkotás lehetőségét.Mert lehet hogy nem pont a "kincskeresés" kategória a legjobb választás.Én magam is az egyetlen ládikómat tervezem áthozni ide is,de az nem kincskeresős lesz.
Gábor75

2010-04-19 14:22:32
Erre a legjobb módszer talán az lenne, ha a blogban írna erről valaki, aki ért a dologhoz. Én nagyon alapszinten vagyok TB-ügyben, kezdetben utaztattam párat, de hosszú ideje se TB, se coin.
magpet
Házigazda

Előzmény: R.Guszty (#15)
2010-04-19 13:04:23
Amennyiben így elszaporodnak itt azok a ládák, amik a .hu-n és (főleg) a .com-on is fenn vannak, érdemes lenne pár szót szólni a TravelBug-okról és GeoCoin-okról, mivel a csak itt játszóknak valószínűleg még annyi ismeretük sincs ezekről, mint a csak .hu-n játszóknak.
R.Guszty

2010-04-19 12:45:27
Itt is szeretném felhívni a figyelmet erre a dologra.
magpet
Házigazda

2010-04-19 12:03:56
A több helyen megjelenés eddig sem volt ismeretlen, gondoljunk csak a társoldal .hu és .com változataira (sok esetben a .hu-n nincs is fenn a .com-os láda)

Schnitt

2010-04-13 15:59:43
Még annyit, hogy nem feltétlenül rossz ötlet az, hogy egy konkrét ládát több oldalon is be lehessen jelenteni. Legalább nem kell eldönteni, hogy melyik felületen akarjuk létrehozni az újat. Bár rejtés terén nincs nagy tapasztalatom...
mb2000

2010-04-13 15:56:31
Eddig én pont amiatt nem rejtettem a GC-n, mivel túl bonyolult lett volna (nemzeti parkokkal történő huzavonák), illetve a másik ok pedig a moderáció intézménye. Szerintem el lehet úgy készíteni egy ládaoldalt (leírás, fotók, stb., hadd ne részletezzem), hogy a leendő kereső játékos abból ÖNMAGA eldönthesse, akarja-e megkeresni a rejtésem, vagy sem.
Pont azért tartom jónak a games-t, mert bárhol is vagyok, elrejthetek egy dobozkát valahová, és otthon azonnal létre is hozhatom a játékot. Kell ennél nagyobb szabadság??? :-)
mb2000

2010-04-13 10:38:42
Az áthozott ládáim - több nem lesz - vagy megszűnnek odaát, vagy nem. Talán hamarosan kiderül. A következő doboz(ok) viszont csak itt jelenhet(nek) meg, mert az ügyintézéssel nem kívánok foglalkozni.
Persze, ha lesznek drasztikus változások, akkor még akármi is lehet.

2010-04-12 15:06:49
Nekem semmi problémám a kettős rejtésekkel. Az ottani állapotokat már nem is nagyon figyelem, az oldalt csak a pontok keresésére, letöltésére használom. Örülök, ha egy új jelenik meg ott, de nem érdekel, hogy mily módon jutott odáig. A Games-en lévő játékok nagyon igényesek, sőt az utóbbi időben még inkább. A rejtésemet nem kívánom áthozni, de újat csak ide teszek majd fel - még akkor is, ha ez kevesebb megtalálót jelent. Ezt főleg a "moderáció" és a lehetőségek rugalmassága miatt. Lényeg a lényeg, a Games-et nagyon szeretem, a társoldalt pedig csak használom és nem akarom tudni, hogy mi van mögötte. Ez csak játék, és "abból nem lehet hiány".
eperdzsem

2010-04-12 14:45:59
Én annyit kérnék a dologgal kapcsolatban, hogy az áthozott játékok leírásában az első egy-két mondta azért a játékról szóljon és ne arról, hogy ez máshol micsoda.

Az ajánlókban kicsit furán mutat így, meg sokaknak (pl nekem is :) ) nem túl informatív.
szg
Házigazda

2010-04-12 14:22:11
Magam is hoztam át ide ládikát, jórészt változatlan jelszóval, nem zavar a régi megtalálás logolása, de tudom hogy van akinek fontos a elsőség, ezért beírtam hogy az első megtalálásokat hagyjuk meg az új keresőknek.

Keresőként viszont nem hajt a pontszerzés kényszere. A hasonlóan átkerült ládákat idővel felkeresem újra, és akkor logolok. Az egy időben két oldalon megjelenő ládákat viszont csak egyszer keresem fel, de mindkét oldalon rögzítem a találatot.
Csuhás
Moderátor

2010-04-12 14:13:47
Idézet
Én személyszerint az itt megjelent, s egyazon jelszóval rendelkező korábbi megtalálásaimat szintén befogom jelenteni
Csak épp, hagyom, hogy ne én legyek az első.
Így akit érdekel a piros egyes, az hadd siesen rá.
A 4.-5. megtalálás után meg már senkit nem izgat szerintem.


Ez szerintem is így korrekt!!!!

Én is tervezem, hogy áthozom a játékaimat ide is, de én átalakítom őket, tehát újra el kell menni. :) Szerintem ez így lesz valóban outdoor játék.
NaSza

Előzmény: apexsek (#4)
2010-04-12 13:51:31
"Ha csak az élmény számít, tök mindegy hány játszótéren is "kell" logolni."

Ez pontosan így van, és a hangsúly a kell idézőjelén van :)
Heyjoe

Előzmény: apexsek (#4)
2010-04-12 13:46:26
Ennek azért van odaát előzménye.
Sőt, akad itt olyan kesser, aki odaát teljesen befejezte a játékot.
Ha csak az élmény számít, tök mindegy hány játszótéren is "kell" logolni.
Én személyszerint az itt megjelent, s egyazon jelszóval rendelkező korábbi megtalálásaimat szintén befogom jelenteni
Csak épp, hagyom, hogy ne én legyek az első.
Így akit érdekel a piros egyes, az hadd siesen rá.
A 4.-5. megtalálás után meg már senkit nem izgat szerintem.

Sőt, mégegyszer rákérdezek a fórumon, de úgy tűnik (az utolsó megbeszélés alapján), hogy lesz itt még duplikálás!
:-)))))))))
apexsek

2010-04-12 13:42:46
Engem csak annyiban zavar, hogy pl bányászhatom elő a jelszót.
Ezeket viszont jó eséllyel nem fogom megtalálni, mert felírtam valahova, lefényképeztem... és már csuda tudja hol van.
Így valószínű mail megy a rejtőnek, és majd belogolom :)
Amúgy ez se lenne annyira fontos, de most, hogy van 'térerő', így muszáj felfejlődni :DDD
Bacu

2010-04-12 13:30:15
ha ide is felteszik meg oda is ugyanazt a ládát, az nem annyira rossz. (persze mi a több helyre feltett ládát csak egy helyen logoljuk.) de az már inkább, ha ott törlik, mikor ide hozzák. hiszen ezzel nem a 'főnököket' büntetik, hanem az ott játszókat. szerintem.
yema

2010-04-12 12:59:52
Nem érzek kényszert, hogy egy egyszer már meglelt ládát csak azért bemondjak itt is, mert ide átköltözött. Szerintem a cacherek nagy része így van ezzel. Engem nem zavar. Max meglep, ha a készüléken ugyanazon a helyen 2 ládát látok egyszerre majd, ha éppen vadászok valamit a családdal. :)
Sancho


Új megtalálások

Bejelentkezés