Az eredeti bejegyzés itt.
2011-11-25 20:06:42
már frissült is az itunes-ban... :-D \o/
SylverRat
Moderátor

Előzmény: yano6ard (#497)
2011-11-25 20:05:19
Nézegetem a draftot, majd kiegészítgetem...
yano6ard

Előzmény: SylverRat (#493)
2011-11-25 17:15:11
esetleg még ilyen tag-eket belepakolhatnál, ha ráérsz... (+ itunes:image) :-) [link]
most így néz ki: [link]
SylverRat
Moderátor

Előzmény: yano6ard (#491)
2011-11-25 16:57:32
OK, köszi az ellenőrzést.
- A 6-osnak hibás volt a linkje - javítottam.
- A 13-as három részből áll és a gamesen zip-ben van felrakva. Most felraktam a tildére kibontva, és módosítottam hozzá az rss-t is.
- A 10-est nem tudom letölteni. Ha neked megvan az mp3, küldd át légyszi, vagy mondj rá egy használható url-t, ahonnan át tudom húzni a tildére a fájlt.
yano6ard

Előzmény: SylverRat (#490)
2011-11-25 14:05:19
a 6-ost és a 13-ast nem tudja letölteni, a 13-asnál hiányzik a length paraméter, a 6-osnál nem tudom, mi a baj.
a 10-es kimaradt, pedig annak is letölthető az mp3, igaz, nem a gg szerveréről.
:-)
SylverRat
Moderátor

Előzmény: yano6ard (#487)
2011-11-24 08:56:20
Tákoltam egy rss-t, de almás cuccon nincs módom tesztelni, így a linuxos rhythmbox és banshee lejátszókkal próbáltam. Úgy tűnik működik, de kiabáljátok meg....
Tehát tesztüzemben(!): [link]
yano6ard

Előzmény: magpet (#486)
2011-11-24 08:24:17
Senki nem beszelt le semmirol. Egyszeruen arrol van szo, hogy buta modon nem latom at ennek a podcast-dolognak az elonyeit a meztelen mp3-hoz kepest, es a mukodes mechanizmusaval sem vagyok tisztaban. Egy szamomra tokeletesen ismeretlen dolgot kellene felderitenem par link alapjan. Hulye vagyok, elnezest. A "betennem iTunes-ba", a "csinalj egy rss-t" kifejezesek alapjan nekem nem jon le, hogy ez miert jo. Ha valaki kepes egy ostoba, foldhozragadt web1-es juzernek elmeselni, hogy mi a banat ez, azt megkoszonom. Meg jobb, ha valaki elo tudja allitani ezt az izet, amire igeny mutatkozott. Ezt az igenyt termeszetesen tiszteletben tartom, de a megfelelo alapmuveltseg hianyaban nem merem felvallalni, hogy meg is feleljek neki.
magpet
Házigazda

Előzmény: ID-24 (#485)
2011-11-24 07:23:20
Azt nem vitatom, hogy Balázs sokat tett a közösbe (ráadásul nekem is segített), ezért megérdemelné.
Azt azonban vitatom, hogy én beszéltem le magpetet (pedig mennyire meg akarta csinálni).

Mekkora esélye van annak, hogy valaki kívülálló letölti ezt a műsort?
Mekkora esélye van annak, hogy ha már letöltötte, akkor 1-2 percnél tovább hallgatja, amint számára ismeretlen emberek ismeretlen témáról beszélgetnek?

A fentiektől függetlenül, "ártani nem ártana, az biztos". Az is biztos, hogy magpet nem az én megjegyzésemre alapozva fogja eldönteni, hogy mit tesz ez ügyben.

Van egy javaslatom podcast témához magpet számára. Beszéljen a GPS-ekről, az új készülékekről, térképekről, használatról. A butikot is reklámozhatná benne. Ha a műsor címe tartalmazza a GPS betűket, akkor ez a téma sokkal szélesebb rétegeket érdekelhet, és még olyan vevőt is becsalhat a boltba, aki a műsorból is meggyőződhet arról, hogy szakemberrel van dolga.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Yoss (#484)
2011-11-23 21:56:15
Nem biztos, hogy sokan tudják, hogy van ilyen. De ha benne lenne a választékban, akkor egyszer esetleg kipróbálnák és talán megtetszene. Ártani nem ártana, az biztos.
Meg hát Sylverratnak is a kedvére tenne, amit igazán megérdemelne a sok remek DDRKT szervezése okán :)
Yoss

Előzmény: ID-24 (#482)
2011-11-23 19:52:13
Nem hiszem, hogy olyan meggyőző lennék, hogy le tudjam beszélni valamiről, amit szeretne megtenni. Ha mégis ilyen könnyen befolyásolható, akkor beszéld rá, hogy tegye meg. Ezek szerint nem tart semeddig, hiszen nincs önálló akarata.

Szerinted hány ember töltené le a podcast műsort, amit egyébként is itt bármikor meg lehet hallgatni? Csak azért csinálni ilyet, hogy legyen, teljesen felesleges.
Mi indokolná, hogy ezzel is töltse magpet az idejét?
ID-24
Játékvezető

Előzmény: SylverRat (#481)
2011-11-23 19:41:22
kösz, hogy lebeszélted róla magpetet... :-(
SylverRat
Moderátor

Előzmény: ID-24 (#480)
2011-11-23 13:28:10
Utánanéztem.
Kell egy ftp szerver, ahol tárolod a fájlt. Itt pedig létrehozol egy rss feed-et.
Ennyi.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy nincs értelme ilyet csinálnod, mert aki nem tölt le podcasteket rendszeresen az előbb értesül egy új műsorról Tőled.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: magpet (#479)
2011-11-23 12:40:48
Ajjaj, de bonyolult ez... Szerintem a GeoRádió egy elég apró sufni-média ahhoz, hogy ne legyen neki podcast-ja. Ha valaki tud/akar csinálni, akkor hajrá, de én feladom. Ez nekem több szálon fut. :)
Köszönöm az eddigi segítséget!
magpet
Házigazda

Előzmény: ID-24 (#478)
2011-11-23 11:58:59
Nem tudom, de nem hiszem, hogy ennyire egyszerű.
Az URL vége: /rss.xml
Azt nem tudom, hogyan lehet ilyet létrehozni.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: magpet (#477)
2011-11-23 11:46:14
És egy ilyen dologgal hogy lehet megetetni a GeoRádió oldalát, hogy onnan is szedegessen, ha újdonság van? Csak a blog címét kell megadni, és ha talál új mp3-at, már szedi is?
magpet
Házigazda

Előzmény: ID-24 (#474)
2011-11-23 11:36:22
A munkám miatt állandóan angol rádióműsorokat hallgatok, tehát így néz ki a kedvenc műsoraim listája:

Itt meg tudom adni, hogy milyen gyakran nézze meg az aggregátor, hogy van-e új letölthető mp3-as műsor. Ha van, letölti. Ez volt ma reggel 8:13-kor a menüm, amiből néhányat már meg is hallgattam avargyűjtögetés közben:

A műsorokat bármilyen mp3-as lejátszón meg lehet hallgatni.
Tehát, a lényeg az, hogy nem kell lesnem mikor van új adás.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: magpet (#473)
2011-11-23 11:23:14
Aggregátor? Erről eddig mást gondoltam. :)
Bocsánat, nekem nem teljesen világos, hogy mi a poén a podcast-ban egy csupasz mp3 letöltéséhez vagy online hallgatásához képest. Ha valaki erről felvilágosítana, talán jobb rádiós válhatna belőlem. :)
Mit csinál egy podcast, amit egy mp3 nem tud? És hogy csinálja? Köszönöm a fáradozásotokat!
magpet
Házigazda

Előzmény: ID-24 (#471)
2011-11-23 11:17:09
Nehogy elolvasd azt a hosszú leírást. Semmi szükség az Apple közreműködésére. Egy egyszerű mp3 file letöltését kell lehetővé tenni egy aggregator számára. Ennyi az egész. Én ezt használom, mert az elsők között volt és ingyenes.
A technikai részhez nem értek csak azt tudom, hogy pl. a BBC egyik podcast címe ez: downloads.bbc.co.uk/podcasts/worldservic e/witness/rss.xml
Ezt bemásolom az aggregátorba, és automatikusan letölti, amikor megjelenik az új adás.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: magpet (#469)
2011-11-22 22:00:47
Szep hosszu leiras, majd geprol megnezegetem. Ha felfogom, akkkor nincs akadalya.
magpet
Házigazda

Előzmény: SylverRat (#468)
2011-11-22 21:19:39
tudtommal több embernek van Alma kütyüje, és vannak páran, akik tudják is használni. :-) Az ő kedvükért (mégsem írhatom, hogy az én kedvemért...) egy iTunes podcast-et nem lehetne ebből csinálni? :-) [link]
SylverRat
Moderátor

Előzmény: magpet (#467)
2011-11-22 21:06:00
Adás van! A GeoRádió első külföldi tudósítása! :)
magpet
Házigazda


Új megtalálások

Bejelentkezés