Az eredeti bejegyzés itt.
1 | 2 |
2011-06-10 11:41:15
jó az, ha nagyon tele van az agyam akkor T.mod a legjobb "búfelejtő" ;)
yoggi

Előzmény: Bacu (#65)
2011-06-09 22:56:51
GC topikot nem szabad olvasgatni! Rossz szokás :)
Én már régóta nem teszem.
Bacu

Előzmény: flektogon (#64)
2011-06-09 22:34:43
Ajjaj, közben nem is tudom miért, beleolvastam a gc t.mod topicba... Nos nem kellett volna. :) Abba is hagyom a fórumozást gyorsan.
Áldás-békae, ennyi volt.
Házigazda

Előzmény: flektogon (#63)
2011-06-09 22:26:11
Nem én...
Házigazda

Előzmény: magpet (#59)
2011-06-09 18:37:13
100 méter még éppen belefér, csak szakadék ne legyen közben :)) De Mákos nem olyan elővigyázatlan.
feri60

Előzmény: Csigabiga (#61)
2011-06-09 18:19:58
Nem jó, mert túl messze van az a szőlőhegy! :o)
Csigabiga

Előzmény: feri60 (#60)
2011-06-09 18:03:00
Legyen! :))))
feri60

Előzmény: Mákos (#41)
2011-06-09 11:13:48
Szerintem most nem kellett dekódolni semmit, sőt. Olyan dolgokat próbáltál dekódolni belőle, amiket én nem kódoltam bele.
magpet
Házigazda

Előzmény: flektogon (#58)
2011-06-09 07:49:39
Nem véletlenül mondják, hogy a text az a kommunikációnak csak egy kis részét képezi. Az ilyen írások mögött húzódó érzéseket mint ez a példa is mutatja, nehéz dekódolni.
Nekem talán azért jött le másképp a poszt, mert ezeket a dolgokat olyan sokszor megbeszéltük már élőben, hasonló következtetéseket levonva.
Házigazda

Előzmény: magpet (#57)
2011-06-08 23:47:58
Szeretnék még egy apróságot tisztába tenni, eloszlatni egy félreértést, mert úgy tűnik, többen alapjaiban értelmezték félre az írásomat. Egy idézet:

Idézet
Nem akarom bántani a virtuális útikönyvet, a fejlődést, a nagyon nagyra nőtt, és ezért kényszerű módon megváltozott játékot. Nagyon jó ez így, ahogy van.


Próbáljuk ezt értelmezni! Egy szóval nem írtam, hogy a régi dolgok jók, az újak pedig rosszak. Mindössze arról próbált szólni ez a pontatlanul megfogalmazott poszt, hogy a régi dolgokról meglehetősen sarkos véleményt alkotni azon dolgok és azok keletkezési körülményeik ismerete nélkül, talán nem feltétlenül szerencsés. Ez volna az én véleményem.
magpet
Házigazda

Előzmény: magpet (#56)
2011-06-08 23:12:04
Nem baj az, nem is kell mindenkinek mindent érteni. Eszembe jutott, leírtam. Nem vagyok egy nagytudású író úr, várható volt, hogy nem mindenki fogja érteni, vagy nem mindenki fogja belőle azt kiolvasni, amit én írni szerettem volna.
Van, aki boldogan elfelejt mindent, és szárnyal a jövőbe. Nekem ez nem, vagy csak részben szokott menni, vissza szoktam emlékezni a múltra, időnként szeretek rajta elmerengeni. Még az is lehet, hogy ez ostobaság, életképtelenség. Ez van, remélem senki játékát nem rontottam el azzal, hogy egy kérdésben megírtam az érzéseimet.
magpet
Házigazda

Előzmény: flektogon (#51)
2011-06-08 22:19:30
brrrr addig gondolkoztam rajta, amig beelőztél....
zferke

Előzmény: Yoss (#53)
2011-06-08 22:18:49
ÁMEN
zferke

Előzmény: flektogon (#52)
2011-06-08 22:14:06
Ámen.
Yoss

Előzmény: flektogon (#52)
2011-06-08 21:53:17
Kicsit részletesebben: valóban kár hogy ez lett, de sajnos túl kell rajta lépni, nincs más megoldás. Ez már egy más kor, más gondolkodással, és igényekkel. Egy ilyen bejegyzés ma már maximum csak indulatokat kelt, hiszen sokan nem értik - nem is érthetik, hiszen nem voltak ott - azokat az időket, amikor egy puszta koordináta tudása még nagyon nagy dolog volt. A geocaching a .comon tudta a legjobban megőrizni az alapelvet. Ott nem érkeztek mindenható megmondóemberek, akik teret kapva félrevitték azt, ami olyan nyilvánvaló lett volna csak úgy magában, mindenféle ideológiák nélkül. Ezt már nem lehet visszacsinálni, de talán nem is kell: mi jogosít fel egy veteránt, hogy számon kérje a dicső múltat? Senki. Az internet története turbó sebességgel íródik. Történelemmé lettünk, pedig én sem akartam hogy így legyen. Semmi gond, majd valahol máshol, esetleg egy teljesen más témában ismét ott lehetünk egy másik történet megírásánál...
Amikor valaminek vége van, akkor mindig elkezdődik valami új. Ez soha nem a véget jelenti, hanem a kezdetet.
Házigazda

Előzmény: flektogon (#51)
2011-06-08 21:15:48
Magpet, nyugodtan kövezz meg, vagy moderálj ki, de nem értem ezt a posztot.
Házigazda

2011-06-08 18:56:08
Nos, érdekes olvasmány volt...
És attól "tartok" tudok is vele azonosulni...
Bár épp a napokban hivatkoztam a szerző végtelen türelmére és toleranciájára. Úgy látszik a végtelen is relatív, mint az evriszing is.
Ronin

2011-06-08 18:32:32
Ez jó! Megjegyzem és majd más körökben, ahol nem tudják, hogy tőled loptam, elsüröm ;))
Yoss

Előzmény: Pupu (#45)
2011-06-08 18:30:15
Ez jó! Megjegyzem és majd más körökben, ahol nem tudják, hogy tőled loptam, elsüröm ;))
Yoss

Előzmény: Pupu (#45)
2011-06-08 17:00:09
lájk +1 :)
Bacu

Előzmény: Pupu (#45)
2011-06-08 16:43:13
Bár stílusod eléggé kocsmaira sikeredett, türelmes ember vagyok leírom neked, hogy mi volt a gondom:


"Ezt most itt is el kell kezdeni?" - Itt próbáltad megszabni, hogy milyen témában foglalhatok állást itt, ezen a fórumon, ha jól értem.

"Geocaching, angol szó, talán érdemes elolvasni : [link]" - itt több, mint 3000 megtalálás után wikipédiát ajánlasz nekem, hogy képbe kerüljek, hogy mi a geocaching. Vicces fiú vagy :)

"Az, hogy háromszor annyi kutyaszart, horgásztavat, rőzsehalmot kerülgettél, az feljogosít arra, hogy te magadat relatív objektív módon tapasztaltabb játékosnak tartva átdefiniálj egy nemzetközi játék írott szabályait?" - itt a magad egyszerű stílusában kifejted, hogy a gc.hu mennyire sz@r és én "át akarom definiálni" a .com játékszabályait. Nem tudom mire gondolsz, melyik szabályt, milyen módon akarnám átírni de igazából nem is fontos...

Azt hiszem a legjobb, ha a veled történő felemelő diskurzust itt és most abbahagyom a közösség és a fórum érdekében is.

Mikulás

Előzmény: lcsoka (#44)
2011-06-08 15:50:29
Gyerekek! Hadd idézzek egy régi mondést:

Inkább egy páros vérbaj, mint egy véres párbaj!
Pupu

Előzmény: lcsoka (#44)
2011-06-08 14:53:15
Ember elgurult a gyógyszered? Olvastad te, amit írtam? Meg amit te írtál? Ez a szövegértés kétélű dolog ám!
Az, hogy háromszor annyi kutyaszart, horgásztavat, rőzsehalmot kerülgettél, az feljogosít arra, hogy te magadat relatív objektív módon tapasztaltabb játékosnak tartva átdefiniálj egy nemzetközi játék írott szabályait?
Az, hogy mit szabtam meg, és mit nem, az egy érdekes kérdés. Most elolvastam többször egymásután, amit írtam (hangosan is, mert úgy mondják akkor jobban "átjön") de nem találom, mit is szabtam meg.

Itt visszakapcsolódnék a véleményem "mérvadóságára". Ha írtam volna valami ilyesmit akkor ezt - pont tőlem - senki sem fogadhatná el? /De ezt már csak piszkálásként írtam, amiért rögtön elnézést is kérek./

És, hogy kerek legyen a történet, én is csak a véleményemet írtam le.

Előzmény: Mikulás (#43)
2011-06-08 13:45:47
Egy szóval sem beszéltem arról, hogy a véleményed nem mérvadó (szövegértés!), annyit kértem csak tőled, hogy nálad lényegesen tapasztaltabb játékosokat* ne oktass ki arról, hogy mi a geocaching és mik a szabályok, sőt légy szives azt se szabd meg, hogy miről szabad és miről nem nyilatkozni ezen a fórumon, mert ezt tényleg senki nem fogja tőled elfogadni. Egyszerűen leírtam a véleményem egy jelenségről, ami miatt otthagytam a .com-ot. Ennyi történt.

*ez relatív objektív módon mérhető
Mikulás

Előzmény: lcsoka (#40)
2011-06-08 13:41:35
Meg fogom keresni :)
zakany

Előzmény: Mákos (#41)
2011-06-08 13:39:48
Lassan kezdtek meggyőzni, hogy mégis rejtsem el a ládámat. Mert az tényleg arról szól, hogy odamegyek, megkeresem, örülök, picit kilátok a szikla tetejéről, és ennyi. A 100 méterre lévő szőlőhegyen meg jól be lehet rúgni... Oszt' jóvan, nesztek régi hangulat!
Mákos

2011-06-08 12:42:48
Igazad van, hiszen én csak egy kezdő játékos vagyok hozzád képest a néhány megtalálásommal (ami biztosan nem azért van, mert kevesebb időm, lehetőségem van többet játszani, vagy esetleg nem tartom komoly sportteljesítménynek bizonyos ládák megkeresését), és amit mondok/írok az nem mérvadó a szemedben. Nyílván ahogy írod, a neveltetésed miatt.
Este már későn, fáradtan olvastam magpet írását és biztosan szövegértési problémáim adódtak, de nekem nem az jött le belőle, hogy régen minden nagyon szép és jó volt, most meg minden rossz, hanem inkább az, hogy a játék eredeti céljától bizonyos körökben nagyon eltávolodott.

És pont ezt éreztem ki a megjegyzésedből is, ezért ragadtattam el magam és írtam le a meglátásomat.

Érdekes, ahogy most leírod véleményed a com zülléséről, én ezt látom a magyar oldalon. Persze ott sokkal szebb oldalakon csábítják az embereket az igényes horgásztavakhoz.

További szép napot!

Előzmény: Mikulás (#31)
2011-06-08 12:36:06
Idézet
miért nem csinált még erre egy külön kategóriát

Amennyire észrevettem, igyekeznek minél kevesebb szabályt alkotni. PowerTrail-re nehéz is lenne: hány ládától számít annak, milyen messze kell lennie egymástól a ládáknak? Így marad az, hogy aki akarja megkeresi, aki nem - nem.
R.Guszty

Előzmény: zakany (#36)
2011-06-08 12:08:26
okéoké.. jó keresést :)
zakany

Előzmény: Yoss (#37)
2011-06-08 11:58:53
Nincs sok értelme, mert minden láda külön találat. Nem kötelező minden pontját levadászni.
Yoss

Előzmény: zakany (#36)
2011-06-08 11:52:11
R.Guszty és Yoss:

Elfogadom a más véleményt természetesen, de nem értem a .com miért nem csinált még erre egy külön kategóriát, mert valóban van rá igény, úgy látom.... (Szóval szerintem ebben ők is "hibásak"..)
zakany

2011-06-08 11:37:25
A Power Trailekkel kapcsolatban én nem lennék ilyen sarkos. Azt ne feledjük el, hogy ezek MIND valódi rejtések, sokszor nem is rosszak. Ez csupán ládakeresésről szól, a látnivaló itt teljesen lényegtelen.
Ezeknek az eltűnési aránya sokkal kedvezőbb, mint a .hu-s rejtéseknél, mivel a koo-k nem hozzáférhetők bárki emberfia számára, sokszor kifejezetten nehéz megtalálni őket, a véletlen megtalálás esélye kevés és mivel többnyire mikrok, nanok így ajándék sincs bennük. A karbantartás emiatt sokkal kisebb teher.
Teljesen megértem azokat, akik nem mozdulnak ilyenre rá - ők főleg azok, akik a virtuális útikönyv emlőin nevelkedtek - de én kedvelem őket. Viszonylag kis területen mozogva is számos élvezetes megtalálást lehet abszolválni anélkül, hogy nagyobb távolságot kellene utazni értük.
Yoss

Előzmény: zakany (#33)
2011-06-08 11:32:24
Valóban, most már elvárás a .hu-n hogy legalább 5-10 fotó legyen a ládaoldalon, legalább 100-200 soros leírás (azért kíváncsi lennék, hányan olvassák el) és a LÁTNIVALÓ. Nyilván a régi ládák nem mindegyike ilyen. De miért ezért a régi ládákat fel kéne újítani? Persze lehet ez is az egyik út, a másikat magpet mutatta meg.
Nem hiszem, hogy nem lett volna képes felcsicsázni a ládaoldalt, vagy bővebb leírást adni (Lást GCFAKE :-)).
A powertraillel kapcsolatos megjegyzésedre: Nincs sértődés, kinek a pap, kinek a papné. Nekem tetszett mindegyik, márcsak a buli miatt is. Az, hogy melyik pont az értékesebb...? Ezen lehet merengeni, de tök fölösleges: már többször előkerült itt, ezen az oldalon is, nem egyformák a lehetőségeink: ugyanaz a pont az egyik embernek súlyos anyagi, vagy fizikai erőfeszítést igényel (mert nincs kocsija, vagy nehezebben mozog), míg a másik beül a cégautóba és vidáman elkocsikázik a ládáig.
A karbantartással kapcsolatban: majd meglátjuk, de azt Te is belátod, nem azon múlik, hogy PT-s a láda vagy sem, nézz meg jópár hagyományos ládát akár a hu-n, akár itt a GG-n.
R.Guszty

Előzmény: zakany (#33)
2011-06-08 11:07:13
Ne sértődjön meg senki! Nem kioktatás, csak a véleményem.. Nem biztos, hogy jó látom.. de ..

Ebben az egész helyzetben szerintem senki sem hibás (max. aki bunkó szövegeket ír a logba). Az "új" user (de a régi is) már le tudja tölteni egyben a fél világot a modern GPS-re vagy okostelefonra, és nem biztos, hogy nézi az eredeti szöveget az oldalon. Nem lesi az ID számot (ez nem is várható el tőle.) Beleakad egy ilyen ládába, és az előzmények ismerete nélkül most mit gondoljon? Lehet tévedek, de ha nem Magpet lenne a rejtő, még cifrábbakat is olvashattunk volna... (bár az a megtalálót is minősíti természetesen)
Szerintem többnyire igényesen szerkesztettek az új oldalak, mert a moderek megkövetelik és itt nem a "látványkényszerről" beszélek..
Emiatt magasabbak is már az elvárások! Kiemelném, hogy az "igényesen" megírt (gyakran már túlmagyarázott) ládaoldal vagy a rejtés, nem feltétlen izgalmasabb, érdekesebb, mint egy régi párszavas .. Szóval a kettőt nem is kell keverni.

Tehát ha egy elvetemült új user leírja kulturáltan a véleményét, akkor nem kell kiakadni. (SZERINTEM. Mondom ezt most csak úgy általában.. )

Nem lehet mindenen 20 évig nosztalgiázni. El kell menteni a régi oldalt (fotó vagy teljes html) és az új feljavított ládaoldara be kell linkelni, hogy lááááám, ez volt a régi oldal nézzétek meg! Persze ez sem kötelező senkinek! De akkor ne lepődjön meg ha a gonosz új juzerek lepontozzák.. (főleg, ha már próbáltak beadni ládatervet, és nem értik mitől lehet ilyen láda az oldalon..)
Biztos van jobb megoldás is, de valahol jelezni kell, miért ilyen ez a láda.. (és az oldala)

(Szerintem az Aluljáró Classic (GCalul) ládánál is jó megoldás volt a vastagbetűs rész.)

Power Trail
Ja, ezen viszont már meg lehet sértődni a .com-os embereknek, de szerintem a PT inkább szemetelés már.. Megnézem majd a karbantartását is pár év múlva... De mindenki keressen, amit csak akar! Adnék ennek egy külön extra multi kategóriát, mert az értékes találatok így elvesznek szerintem.. a többit leírta Mikulás már.. na, ennyi
zakany

2011-06-08 10:12:05
Egyetértek Mikulással, és Magpet blogjával is. Én csak 5 éve űzöm a játékot (anno Hajoékkal mentünk, 3 éve van saját GPS-ünk), de Én is "érzem" azt a fajta szemléletkülönbséget azok között, akik most kezdték a játékot, és a "régiek" között. Ez (ahogy Magpet a blogban kifejtette) sajnos egyenes következménye a regisztráltak számának (és tényleg játszók) ugrásszerű növekedésének (minél többen vagyunk, annál több az elégedetlen, fikázó), illetve az idő előrehaladtával már valóban kezdik néhányan elfelejtik, hogy mi is "A GEOCACHING" lényege (tisztelet a kivételnek, és a mostani vezetőségnek is minden elismerésem).
Szerintem ha valaki ÖNSZÁNTÁBÓL (semmi kényszer!) hatására kirándul valahová, és útközben levadászik néhány ládát, akkor utólag ne kritizálja a rejtést (vagy csak finoman, ne bántsunk meg vele más, hasonló érdeklődésű embereket), mert ad.1 senki nem kényszerítette, hogy oda menjen, ad.2 a mozgás, a szabadban családdal v. barátokkal eltöltött idő sokkal fontosabb, mint 1-2 beázott, majdnem üres konyhai doboz (sajnos ez az általános tapasztalatom, itt is mély tisztelet a kivételnek!)
Akkor miért vagyunk egymással szemben "ellenségesek"?

Előzmény: Mikulás (#31)
2011-06-08 06:40:19
Nem gondolom, hogy töled kellene tanácsot vagy kioktatást kérnem/ kéretlenül kapnom pár ezer gc.hu, .com és pár száz gg játék teljesítése után. Itt trendekről és igénytelenségről, folyamatokról is szó esett. Bátorkodtam megjegyezni, hogy véleményem szerint a com elindult az igénytelen tömegrejtések, teljesítmény nélküli pontvadászat irányába, amit a magam részéről kihagyok. Ha megnézed hónapok óta nem kerestem egyetlen com-os ládát sem. Kicsit sok lett a "hugyos sarokba" rejtett filmesdoboz...
Tehát pont nekem tök felesleges elmagyaráznod, hogy ha valami nem tetszik, akkor ne keressem! Véleményem ezekről azért lehet és gondolhatod, hogy a te engedelmed nélkül is leírom a gc.hu vagy gg fórumon. Ellenben sosem mentem a com-os fórumokra fikázni. Ennyi "neveltetésem" azért van.
Mikulás

Előzmény: lcsoka (#30)
2011-06-07 21:25:35
Ezt most itt is el kell kezdeni?

Geocaching, angol szó, talán érdemes elolvasni : [link]

Nincs benne szó virtuális útikönyvről, az a lényege, hogy odamész egy publikált ponthoz a gps készüléked segítségével és megkeresed azt, amit ott eldugtak. ENNYI. Valami ilyesmit olvastam ki az aktuális blogból is.

A "pápai póver trél!" pont megfelel a definiciónak. Lehet véleményed róla, elég nagy fiú vagy, el tudod dönteni, hogy megkeresed, vagy sem. Nem kötelezö, senki sem fog éjszaka fekete lefüggönyözött autóba tuszkolni, ha kihagyod.
De mintha ilyesmit is ki lehetett volna olvasni a magpet írásából.

Előzmény: Mikulás (#27)
2011-06-07 21:23:21
és még valami:
el kell azt a leírást olvasni, bizony.
És ha nem tetszik, kihagyni.
Vagy ha tényleg a pontvadászat a cél, akkor legalább nem fikázni.
Elvégre járt érte a pont.
gonczi

2011-06-07 21:16:39
de visszatérve az erdeti témához: Nem hiszem, hogy minden régi dolgot - ládát - át kellene alakítani a mai stílus szerint. Nem azért, mert szerintem a mostani stílus jobb, ezt úgysem tudom megítélni, csatlakozván az egészhez úgy kb. két éve(?) - magam sem tudom.
A lényeg, hogy nekem nem az egész életemet tölti ki a geocaching, incl. GG. Egy jó lehetőség, hogy értelmes(ebb)en eltöltsem a szabadidőmet (mint a TV előtt).
És - bár tudom, és-el nem kezdünk mondatot, de ennek itt van értelme - ezek a kezdeményezések pont ebben segítenek: értelmesebben eltölteni a szabadidőt.
Ha csak az indoor feladatokkal fedezi fel valaki a világot, már is előbbre van, mint az alekosz rajongók - bárki is legyen az, én csak úgy hallottam róla valamit. :)
Ha ezek kapcsán először elmegy és megkeresi a hozzá legközelebb eső ládát, az már siker.
Ha mindezek után arra vetemedik, hogy messzebb lévő ládákat is megkeressen, az a non plus ultra.
Mert az egésznek ez a célja.
(Sirilla Györgyöt hallgattam minap a rádióban: A gyermekkorban riasztóan gyakorian kialakuló cukorbetegség elsőrendű oka a mozgáshiány. (na jó: meg a helytelen táplálkozás, de azt lehetne kompenzálni a testmozgással. :))
100 szónak is 1 a vége: Ha valaki fikáz egy ládát, az már legalább elment odáig. És ez volt a cél.
Legalábbis az én értelmezésem szerint. Lehet vele vitatkozni.
gonczi

2011-06-07 20:48:00
Bezzeg a pápai póver trél! Na, az oszt' igen, az geocaching a javából!
Mikulás

Előzmény: R.Guszty (#24)
2011-06-07 18:44:47
elolvastam.
eperdzsem

Előzmény: R.Guszty (#15)
2011-06-07 17:52:23
Nem én voltam. Ez olyan szélsőséges komolytalanság, hogy el kell tőle határolódnom. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: R.Guszty (#24)
2011-06-07 17:41:30
Nemcsak egy "régi hülye játékos rázza magát". Én csak három éve játszom, de teljes mértékben egyet értek Veled. A .hu-n az újabban megjelenő ládák jó része az ilyen-olyan séta nevet viseli (rákerestem 115 láda nevében van benne a "séta" szó), a non plus ultra " Bécs magyar nevezetességei" láda, ami 8km-en keresztül 12 virtuális pontot tartalmaz. Tényleg, ahogy valaki felvetette (lehet, hogy Te voltál magpet?), elég lenne Magyarországra 1 láda, aminek lenne 3000 pontja, persze mind virtuális, hogy ne legyen nehéz karbantartani. :-)
R.Guszty

Előzmény: magpet (#22)
2011-06-07 17:40:51
Pattanok is bringára lassan, GeoRádió anyag lesz belőle remélhetőleg. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: magpet (#22)
2011-06-07 16:01:56
Nem kell megijedni. Mondom, nem 1-2 log. Sok log, sok láda, egy tendencia. Tényleg nehéz ezt úgy megérteni, hogy valaki látja a gc csodálatos nagyszerűségét, és nem látta a régi állapotokat. Könnyen felmerül, hogy a régi hülye játékos itt rázza magát, amikor semmi oka rá, mert a játék csodálatos, sok gyönyörű ládát lehet keresgélni...
magpet
Házigazda

Előzmény: izsolt (#21)
2011-06-07 15:53:49
"mennyire nem szép a hely, és minek ide láda. Erre mit mondjak? "

leginkább semmit :-)
próbálj azokra a logokra hangsúlyt fektetni ahol dícsérnek

ez a láda különben még nekem sincs meg, előbb olvastam odaát bluedog bejegyzését és teljesen egyetértek vele
Ha a lekopott feliratokat hiányolják, az szerintem jogos. Vagy pótolni kell, vagy ha már nincs kedved akkor tényleg adoptálásra adni.
De egy ilyen eléggé keserű blogot írni azért mert mondjuk többszáz megtalálóból 5-6 megkérdezi minek oda láda.. ez olyan ijesztő. Mintha egy nagy változás előtt állnál és egyszercsak egy hasonló esetnél hirtelen felindulásból hagynád az összes ládádat georádióstól meg gamesestől meg mindenestől a fenébe.. Na ez rossz hír lenne

Előzmény: magpet (#18)
2011-06-07 15:02:31
Talán csak valami új kell, valami érdekes, valami szokatlan, amivel fel lehetne rázni a kessereket a virtuális útikönyv punnyadtságából. Lehet, hogy nem volt elég az egyesületbeli változás, valami még mindig hiányzik? Nem elég ráülni a régi dolgokra, kell egy új szikra a dolognak? Ha már úgyis olyan távoli a .hu és a .com, miért ne lehetne még távolibb? Még egy, vagy több valami újban más? Csak találgatok, hátha beugrik valakinek a megoldás...:-)
Mákos

Előzmény: magpet (#18)
2011-06-07 14:49:59
Megértelek, együttérzek. Mit szólna mondjuk Petőfi, vagy Jókai, ha fenn lennének a weben a műveik, kommentekkel együtt, és feltámadva elolvashatnák a mai véleményeket? Elavult nyelvezetű, nehezen érthető, hosszadalmas, érdektelen, szentimentális stb. hangzanának a kifogások az sms-nyelvezethez szokottaktól. A hasonlat bármeddig kiterjeszthető...

Szerintem ennek nem kell jelentőséget tulajdonítani. Ha zavar vagy bánt, ne olvasd a megjegyzéseket. Vagyunk elegen, akik értékeljük a tevékenységedet és szeretünk az egyéniségedért, örülj ennek és kész.

Személyes visszatekintésem a GC-re: 8 éve kezdtem, szabad volt természetvédelmi területre rejteni, és ha jól emlékszem, még nem volt moderáció. Tetszett az egész, annyira eluralkodott rajtam a játékszenvedély, hogy bő három évig háttérbe szorította a komolyabb sportolást. Két ládám a Budai-hegységben sok megtalálónak szerzett örömöt - mára megszűntek. Mostanra a GC eléggé leszorult a lakott településekre és a horgásztavakhoz, de ez éppen passzol az új, országúti kerékpáros stílusomhoz. Szóval nem bánom. Ami esetleg nem tetszhetne, azzal nem foglalkozom. Már kijózanodtam, eszem ágában sem lenne tisztséget vállalni, jobbítani bármit.
Pupu

2011-06-07 14:33:01
Nem lett felújítva, mert már igen régen elment a kedvem a dologtól. Egy csomó log szól arról, hogy micsoda szar jellegtelen pontok sorozata az egész. Másik érdekes tanulmány a GCZIPP: a leírás elég világosan tartalmazza, hogy miért ott, ahol. Ehhez képest ott is egy csomó log kesereg arról, hogy mennyire nem szép a hely, és minek ide láda. Erre mit mondjak?
magpet
Házigazda

Előzmény: izsolt (#16)
2011-06-07 14:30:25
Nem biztos, hogy vissza kell hozni. Az egy teljesen más közeg volt. Sokkal kevesebb játékossal, egészen más hangulatban, egészen más értékrenddel. Ezek a paraméterek szépen megváltoztak, ilyen az élet. Ami kellene, az pár emberkénél egy kicsit szélesebb látókör, ami túlmutat az "megkerestem, de tökre szar volt, mert nem volt szép a kilátás" gondolaton. Tudom, utópia. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Mákos (#13)
2011-06-07 14:26:14
magpet, elolvastam a ládád utolsó 4-5-6 logját
Egy dolog nem világos nekem, szabad kérdezni tisztelettel?
Fel lettek újítva a koordináta feliratok? Tovább lehet jutni a 2. ponton? (többen azt nehezményezték hogy lekopott vagy eltakarás miatt nem olvasható a felirat)

1 | 2 |

Új megtalálások

Bejelentkezés