Az eredeti bejegyzés itt.
1 | 2 |
2011-10-24 13:01:53
A mozgó kép a Kodakkal készült, az álló a Canon G9-cel. A MOV fájlokat ingyen letöltött Prism konverterrel alakítottam át mp4-gyé. Köszönöm a kütyüt, a tanácsaidat és a bátorító véleményt - a tanulságos kritikát majd délután, élőszóban kérem :-)
Pupu

Előzmény: magpet (#13)
2011-10-24 10:23:00
Remek kis mozi, köszönet érte! Ez már a kis Kodakkal forgott, ugye? Hogy sikerült végül rögzíteni?
magpet
Házigazda

Előzmény: Pupu (#12)
2011-10-24 06:14:30
Tegnap elkövettem egy kis opuszt, Magpet tanácsait lehetőleg megszívlelve. Egy valami biztosan mellette szól: nem túl hosszú, három perces. Ha valakit érdekel, itt látható.
Pupu

2011-10-23 19:29:50
Ezzel így vagyok én is! :o)
Egyszer végig kellett néznem a haveromék nyaralásának több órás büntető filmjét... Azóta nem vállalok be ilyesmit!
Régen, amikor még jártam barlangászni többször is kísértünk forgatócsoportokat különféle barlangokba. Kaptam két videó kazettát a nyers-filmekkel, meg a végeredménnyel. Egyszer-kétszer megnéztem őket, de többet én sem. Fotókat szívesebben nézegetek! :o)
A rövid filmecskékkel általában nincs bajom, de hosszasan bámulni valakinek az élményeit többnyire egy idő után dögunalom...
Arra is kíváncsi lennék, hogy ki az, aki végignézi a 10-15 évvel korábban készült családi nyaralás-filmeket...
Csigabiga

Előzmény: Bacu (#9)
2011-10-23 16:38:47
Kösz, kipróbálom. :)
mudman

2011-10-23 10:33:14
Nagyon jó kis leírás volt! Szokásos magpet féle humoros elemekkel tarkítva, amiken jókat nevettem.
Főleg mikor eszembejutott keresztanyám 4 órás thaiföldi videós anyaga... Összehívta a családot, megebédeltetett minket minden finomsággal, na és akkor leültette a családot és indult a 4 órás filmecske. Néha keresztanyum hangalámondásával, néha bekapcsolva hagyott válon lifegő kamerával, ami a tengerparti homokot mutatta 10 percig.

Bevallom én régen tökre szerettem a kamerás családi videókat. Végül idővel meggyűlöltem fél szemmel nézni a nyaralásokat, és inkább maradt a fényképezés.
Egy esküvőről, szülinapról vagy bármi eseményről jobban szeretek képeket nézni, mint több órás videókat.
Sajnos kevés ember hajlandó rövid élvezetes videóban összefoglalni a sztorikat, inkább több órás filmekkel büntetnek.
A rövid videókat, főleg amik itt bringás témákban is készültek mindig szívesen nézegetem.
Bacu

2011-10-22 22:51:13
Köszi, majd lehet élek vele eccő..

Ilyen konkrétum még nincs, de volt sok ötletem régen..
Csak nem csináltam meg, mert nem tudtam, h rakom majd össze.

Utólag már bánom :)

Építkezés, közeledő vihar égkép.. etc..
Elcsépelt témák, de akarok "sajátot"..
zakany

Előzmény: magpet (#6)
2011-10-22 22:38:09
Köszönöm, jó és hasznos cikk volt!
halaszkiraly

2011-10-22 22:32:39
Ha arra gondolsz, hogy egy videót csinálnál belőle, az nem bonyolult. A Pinnacle és a Premiere is tudja a következőt:
1. Bepakolod egy könyvtárba a képeket, szépen sorban elnevezve: 001.jpg, 002.jpg, stb.
2. A szoftverben beállítod, hogy egy behúzott állókép mennyi ideig jelenjen meg (akár 1 frame is lehet)
3. Behúzod a képeket egyben
4. Exportálod a filmet.

Ha nincs kedved, időd, szoftvered szenvedni vele, és nem titkos, akkor küldd át a képeket mondjuk toldacuccot-tal, mondd meg, hogy mit szeretnél belőle, és összerakom. Humán munkából 5 perc, aztán a gép számol egy kicsit, és kész. Ha akarod, még Lyapis Trubetskoy nótát is teszek alá. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: zakany (#5)
2011-10-22 22:21:37
Jójacikkkk

Ez nem ide való, de megkérdem hátha..

Van mondjuk 200 fotóm egy építkezésről.. Szeretném felpörgetve megnézni, feltölteni.. van erre vmi progi esetleg?

Mondjuk egy könyvtárból kiszedi és nem én nyitogatom meg, az se baj :))

köszi
zakany

2011-10-22 21:20:49
Az ilyen jellegu zaklatas nem zavar. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: diego (#3)
2011-10-22 21:07:36
Mindenképp elolvasom! Ezzel az írással "megúsztál" egy privátban zaklatást :-) Múlt héten szerettem volna neked írni a témában, m4ert nagyon tetszenek a filmjeid, de úgy voltam vele, hogy azért mégsem zaklatnálak, mert engem ez érdekel. Így viszont mégis segítettél. Köszi.

Előzmény: magpet (#1)
2011-10-22 18:59:46
Nekem, mint kezdőnek, a legjobbkor jött, elolvastam és még többször fogom tanulmányozni. Köszönet érte!
Pupu

2011-10-22 18:27:36
Páran kérték, hogy írjak egy ilyet. Írtam. :)
magpet
Házigazda

1 | 2 |

Új megtalálások

Bejelentkezés