A játék saját fóruma. A játék adatlapja itt.
2018-04-02 16:45:29
Még 2017. decemberben jártuk végig a Vv70-es ládákat. Ezt azért nem találtuk meg, mert be van kerítve, az 5-t megtaláltuk, de a hu-n újra lett rejtve új jelszóval, ami itt nem lett átvezetve. Lesz javítva vagy jelszó nélkülire állítva vagy törölve ez a játék?
yema

2009-04-09 14:27:21
Ha egyszer esetleg elmentek arrafele, akkor a 2. játékhoz kocsival menjetek, mert nagy kutyák őrzik a közeli disznóólakat. Meg vannak kötve, de gorombán ugatnak. A horgásztóhoz is arra kell menni, tehát nem lehet velük gond, különben a horgászok már intézkedtek volna.
Emlékszem milyen kellemetlen helyzetbe kerültetek Lilivel a soponyai ládámnál. Nem lenne jó, ha esetleg megint megijedne(megijednétek).
ID-24
Játékvezető

Előzmény: bolyak (#8)
2009-04-09 12:03:07
En is nagyon elveztem az olvasast, el is gondolkoztam rajta, hogy szombaton le kellene menni, de aztan eszembe jutott, hogy ez most husvet. Viszont Pupu nem gondolkozott sokat...
bolyak

Előzmény: Ládafia (#4)
2009-04-09 09:52:40
És a mondás is módosult: "Elveri, mint szódás a kis nyitott platós furgonját." :)))))
feri60

Előzmény: Yoss (#6)
2009-04-09 09:29:45
Halkan jegyzem meg, hogy Vecsésen is csak nemrég szűnt meg a szóda lovaskocsis házhozszállítása. Most kis nyitott platós furgonnal, de még mindig házhoz hozzák ;)
Yoss

Előzmény: feri60 (#2)
2009-04-09 09:11:05
Most, hogy említed, már emlékszem a Nazarethre, meg a Fenevad elnevezésre is. Még a színpad mérete volt nagyon kihangsúlyozva, mert ekkorát kis hazánkban még az Omega sem tudott felmutatni abban az időben.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Ládafia (#4)
2009-04-09 07:40:25
Én is ott voltam azon a koncerten!!! :-)
"Predator", azaz "Fenevad" volt a koncert neve. Az volt a fô attrakció, hogy fellépett a Nazareth együttes, ami akkoriban szenzációszámba ment Mo-n.
Emlékszem, hogy valami filmet is forgattak a koncert kapcsán, amiben "Hell's Angels" srácok is szerepeltek. A helyi srácok nem tudták, hogy színészek, hanem azt hitték, hogy valami nagyarcú motoros-gyerekek, és néhányat megvertek közülük... :-)))

-------

Amúgy, ezek a Vv játékaid bennem is nosztalgikus érzéseket ébresztenek a gyerekkori falusi nyaralásaimról! Élvezettel olvastam a leírásokat!
Ládafia

Előzmény: ID-24 (#3)
2009-04-09 07:17:25
Töröltem a Wikipédia idézetet.
Feri60 említi a szódást, amiről eszembe jutott, hogy Pilisborosjenőn az egri vár másolata közelében valamikor '82-'83-ban volt egy nagyszabású szabadtéri koncert. Talán valami Nagymedve volt az elnevezése. Zalaegerszegről mentünk, de pesti ismerősöknél aludtunk, és amikor reggel álmosan ballagtunk a koncertre tartó buszhoz, akkor láttam egy lovaskocsit, ami szódásüvegekkel volt megrakva. Vidékiként nagyon meglepett, hogy a "nagybudapesten" még mindig van ilyen.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: bolyak (#1)
2009-04-08 23:15:58
Ezek a mesteremberek én emlékeimben is megvannak, a lovaskocsis szódással együtt. Felénk hetente járt egy vidéki néni, hátán nagy kosárral, a kosár teli tojással. Ő volt a Tojásos Asszony, aki negyven évvel ezelőtt megvalósította a friss áru házhoz szállítását. :)
feri60

Előzmény: bolyak (#1)
2009-04-08 23:06:46
Ez a drótostót dolog nem igaz. Én konkrétan emlékszem, hogy
a körfolyosós bérházban, ahol gyerekkoromban laktunk, bejött a drótostót az udvarba, elkezdett üvöltözni és a nagymamám meg a többi szomszéd vitte le a lábosokat foltozni. A mostani Komjádi uszoda melletti házban laktunk és 70-es évek elején még tutira jöttek. Sőt Szegeden is, ahol a másik nagymamámnál töltöttük a nyarakat. Ugyanígy emlékszem a köszörűsre, az ószeresre sőt a jegesre is.
bolyak


Új megtalálások

Bejelentkezés