A játék saját fóruma. A játék adatlapja itt.
2011-03-07 16:09:46
Zsotienek:
Idézet
Nem értem ezt a jelszó dolgot.......

Szeretném érteni, mi nem érthető itt. Ha a helyén van még a tábla, akkor valaki vagy megtalálja a jelszót, vagy nem. Ha pedig nem lenne már a helyén, akkor segítek (mint ahogy akkor is, ha csak ügyetlen volt valaki). Egyébként, miután megvannak az első helyszíni megtalálók, átállítom jelszó nélkülivé :-)
Pupu

2009-11-23 14:11:58
...Fújják azóta is a Hűség dalát,
A Lővérek visszhangozzák dallamát,
Hogy addig van országod, lágy kenyered,
Ameddig van fegyvered.

Ott járnak Sopron fölött,
A füst száll, az ágyú dörög,
Most dobban a szív, bátran indul a láb,
Városon, falvakon át.

Hány boldog szempár kísérte útjukat?
Nézték a fáradt, de elszánt arcokat,
Újult erővel, mentek tova,
És tették, mit megkövetelt a haza....

[link] [link]

H.Gábor

2009-11-23 11:18:53
Orulok, hogy nem ertetted felre, amit irtam. :o)

Fejet homokba dugni onfeladas..? Meglehet. Magyarorszag nepenek koreben sajnos nagyon divatos a struccpolitika. :o(

Előzmény: Pupu (#3)
2009-11-22 20:26:51
Kedves Barátom,

soraid alapján hadd szólítsalak így... Azt hiszem, nagyon egyetértenénk, ha elbeszélgetnénk (kész vagyok rá!). Viszont ,ha "figyelsz" is engem, most nem eléggé figyeltél. Én nem a "román hadseregről" beszéltem, hanem arról, hogy "vannak erők". Nem (csak) Romániában, nem (csak) hivatalosak. De jelenlevők, észlelhetők. Ezzel tisztában lenni kötelesség. Fejet homokba dugni előle önfeladás. Ez a játék pedig egy törénelmi tényre utal.
Pupu

Előzmény: 4lid4 (#1)
2009-11-22 18:06:41
Sok-sok olyan dolog történt országban-világban, ami súlyos emberiségellenes tettnek minősíthető.
Nem tudom, van-e olyan nemzet, amelyiknek a történeténelmében nem lenne ilyen-olyan oldalról nézve sötétfolt...
Én nem éltem akkoriban, te se, s a most itt játszók közül se hiszem, hogy sokan szemtanúi lettek volna a történelem rémtörténeteinek.
Az ilyesmik mindenképp megérdemlik az emlékezést.
A saját, s a történetben érintett nemzet (nemzetek)-től függetlenül.

Szerintem...
apexsek

Előzmény: 4lid4 (#1)
2009-11-22 10:49:29
Elore latom, hogy ebbol megint oriasi baj lesz... de...

Pupu, regota "figyellek", olvasom az irasaidat. Altalaban tetszenek. Ez a jatek azonban tullo a celon. Napjainkban is verengzeni akaro roman hadsereg? Abban az orszagban elek. Papiron roman vagyok, nemzetisegemet tekintve magyar. Vegyes nemzetisegu emberek a barataim itt, s az Anyaorszagban. Magyar es roman barataim is vannak. Ritkan politizalunk. Olyankor a romanok inkabb azon csodalkoznak, hogy hagytuk Erdelyunket ilyen konnyen a kezukben maradni, hogy mar nem harcolunk erte. Minket sajnalnak, hogy veszni hagyott minket a hazank. Sokan meg most sem hiszik el, hogy ilyen konnyen ennyivel megnott az orszaguk... Szoval ha valamire eszmelni kell, eszmelj a sajat orszagod hatarain belul. Ne kivul keresd az ellenseget... Hataron belul is van, a legeslegnagyobb: a kozony, s az, ami a Szekely Himnuszba is beleirodott: "kulso ellenseg jaj de gyakran tepte, NEM ERTETT EGYET AKKOR SE SOHA"...

Ettol fuggetlenul a hely nyilvanvaloan megerdemli az emlitest, a jatekot, s nem vitatom a tortentek kegyetlenseget.


Új megtalálások

Bejelentkezés