A játék saját fóruma. A játék adatlapja itt.
2010-01-17 17:18:36
Látod, én egy perc alatt megtalálom a szálat, míg a titkosszolgálatok, köztük az UD, csak tökölgetnek! :)))))
Urániusz

Előzmény: Cualune (#31)
2010-01-17 17:16:49
:)))))))))))))))))))))

Ugye nem vetted komolyan?
Mert akkor túl jól sikerült!
Az általam leírtak első, és második része önmagában igaz, csak nincs köztük kapcsolat. Vagyis,egy teszten, a 3-as számot kapná: az első rész igaz, a második igaz, de nincs köztük kapcsolat!

Ott csúsztattam szándékosan, hogy Born Ignác szabadkőműves őszinte tisztelője volt FarnadI -nak!

Bár, ha mélyen belegondolok, szerintem az első rész is tele van csúsztatással, de mentségemre szolgáljon, ezt a geocachingról, és H.Gábortól vettem át.

Én elismerem a szándékos csuszit...
Urániusz

Előzmény: magpet (#30)
2010-01-16 17:02:45
Szabadjon megjegyeznem, hogy egyes levéltári forrásokban y-nal szerepel a szóban forgó személy, valamint hogy az Alsóbivajbasznádi Extrémvasaló Népfront is dolgozik az általad érintett kérdés kutatásán - egyelőre semmiféle bizonyíték nem áll rendelkezésre a szabadkőművességre.
Cualune

Előzmény: magpet (#30)
2010-01-16 14:57:27
Bátorkodjion szabad két apró észrevételt tennem:

1. Farnadi Kelemen nem Zámbó Árpy vagy Bódy Sylvi, hogy a népszerűség hajhászásához y-ra legyen szüksége. Ő bizony egyszerűen i-vel írja a nevét. Jegyezzük hát meg: i!

2. Farnadi Kelemen szabadkűműves múltjára semmilyen bizonyíték nincs, pedig ezen hosszan dolgoztak az NKVD (később a KGB), az NSDAP, az MKP, az MSZMP és a BKV szakértői. Tudomásom szerint még Morvai úr is elindított egy mellékszálat, mikor kiderült, hogy kedvenc csontváza talán mégse Petőfié. A kutatásokat jelenleg komoly erővel folytatja a Csepeli Foltvarró Háziasszonyok Szövetségének szélsőséges anarchista tagozata, de azt nem tudom, hol tartanak. A nevükben is kérem türelmedet.
magpet
Házigazda

Előzmény: Urániusz (#28)
2010-01-16 13:58:54
Van még mit tanulnod Farnady Kelemen múltjáról. :-))))

Előzmény: Urániusz (#28)
2010-01-16 13:50:00
Kedves Janó!

Sajnos nem tudtam meg semmit Homulus Lupulus fabuláiról, csak az erre a névre "hallgató" komló növénykét találtam.
Hogy grófunknak mi köze lehetett hozzá? Szerintem kettő is!

1. A mecseki Farnady, Komló közelében lakott! :)
2. A növény tobozkáját már a maga korában is fogyaszthatta, hiszen ez esetben nem egy később behurcolt, ú.n. tájidegen fajról van szó, hanem egy endemikus, ú.n. bennszülöttről!
Mint tudjuk, a komló tobozkája a sörgyártás alapanyaga,de a VIII. Magyar Gyógyszerkönyv drogként tartja számon.
Farnady védelmében írom: utóbbihoz nem lehet köze, bármennyire is voltak tisztában az ő korában a hozzá hasonló alkimisták a gyógyfüvekkel, és bármennyire is sugallja a Geocaching, az isaszegi Farnady grófról, hogy élete utolsó éveit bolondként élte, szerintem inkább a sörfogyasztáshoz volt köze!
Egészségére!

A Mecsekben található Zengő csúcs,elképzelhető, hogy a Farnady gróf által itt kreált zengő csodapajzsról kapta a nevét, / sőt, az ide tervezett NATO lokátornak is pajzs alakja van :) /.
A gróf Isaszegen pedig egy csodasípot hozott létre, hasonló, ellenségelűző motivációval.

Born Ignác, a híres magyar ásványkutató, és temészettudós, egyben egy bécsi páholy tagja, őszinte csodálója lehetett Farnady kőzettani-, és zenei képességeinek, mivel, valószínű, hogy a Farnady-féle csodasípok nyomán, Schickaneder nevű barátjával felkérték egyik szabadkőműves társukat, egy opera megírására:
a társukat Mozart-nak hívták, az opera pedig a "Varázsfuvola".

A Varázsfuvola tehát az isaszegi Farnady Kelemen csodasíp ötletéből indult, és máig az egyik legnépszerűbb szabadkőműves zenemű, és legtöbb titkot hordozó színházi rejtvény!
A Varázsfuvolában Born Ignác maga Sarastro.

A Varázsfuvolát december óta nagy sikerrel viszi a Vígszínház!

Ha nézzük e csodás művet, jusson eszünkbe Farnady Kelemen!
Urániusz

Előzmény: Janó (#25)
2010-01-15 19:26:26
Már én is próbáltam, de nem nagyon olvassa az emiljeit. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: feri60 (#26)
2010-01-15 19:14:14
Szerintem vedd fel a kapcsolatot Hurvinekkel, Ő nagyon körüljárta a munkásságát.
feri60

Előzmény: Urániusz (#24)
2010-01-15 18:53:12
Ha kutakodsz ki ne hagyd Homulus Lupulus fabuláit, állítólag van némi kapcsolata a hőssel. Nekem még nem volt időm utánanézni, de már többen utaltak rá baráti körben. Lehet, van benne valami...:-)

Előzmény: Urániusz (#24)
2010-01-15 18:40:56
Nagy mágus volt az öreg!

Itt Szentendrén is élt egy Avakumovics Avakum nevű ember úgy kétszáz évvel később, és ő is egy különleges hangszert alkotott, az avakumiát! Ennek hangja viszont az ellenséget nem elriasztotta, hanem megbabonázta, és ámulatba ejtette!

Lehet, hogy Avakumovics Avakum magának Farnadinak reinkarnációja, és az volt a rendeltetése, hogy finomítson hangszerén? :)

Rohanok a levéltárba , és megnézem illetők sz.k. vonatkozásait! :)

Talán egy játékra jó lesz! :)
Urániusz

2010-01-15 18:14:38
Látom érdekel a gróf.
Itt a várát is megnézheted.
Nem csak pajzsa volt, hanem sípja is.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Urániusz (#22)
2010-01-15 17:49:51
Kedves H.Gábor!

Ez a történet tök' érdekes! Le a kalappal a gróf előtt, hogy pusztán KÖVEKBŐL pajzsot tudott készíteni! Jó messziről gyűjthette ezeket, mert egy részük nincs is a Mecsekben!
Vajon mivel szállíthatta ezeket ide?
És nem tudjuk azt sem, hogy milyen ércet használt az olvasztáskor! Talán, az akkor még a Mecsekben megtalálható kis mennyiségű vasércet? Mert az uránt biztos nem!

Kár, hogy elégették a papírokat, és így nem tudjuk meg, hogy vajon a második csatánál miért nem "működött" a pajzs!
Nekem van egy sejtésem, de míg nincs elég infóm, addig nem merek vele előállni!

Mindenesetre le a kalappal a gróf előtt, aki korának egyik híres magyar alkimistája lehetett! Izgi!

Mi szeretjük az ilyen rejtélyes dolgokat, ezért szívesen lemennénk a helyszínre, minimum a jelszóért / szerintem a pajzs ércanyaga/, ezért arra kérem a kedves rejtőt, hogy írja le, mikor van nyitva a vendéglő!

Köszönettel: Urániusz
Urániusz

2009-12-04 13:36:10
Milyen kép? :)
H.Gábor

Előzmény: Bacu (#19)
2009-12-04 13:35:19
Abszolute sehogy se!!! :)
H.Gábor

Előzmény: Bacu (#19)
2009-12-04 13:19:08
Mi ez a hatodik kép? Nem értem hogy jön ez ide...
Bacu

2009-12-03 11:43:56
Nincs miért elnézést kérned, én voltam tájékozatlan!
Földrajzi helyzetemnél fogva csak a Gödölle környéki írásmódot ismertem... :o)
Csigabiga

Előzmény: BaliaGy (#17)
2009-12-03 11:00:27
Elnézést kérek az elírásért. Sorry, nochmal :) Mind a Gödöllő környéki, mind a Pécs környéki rajongóitól :)
BaliaGy

Előzmény: Csigabiga (#13)
2009-12-02 20:00:10
Gödöllő-Isaszeg térségében Farnadi. Az biztos, hogy ugyanaz az ember, az életútja és ténykedése alapján ez nem lehet kétséges.
magpet
Házigazda

Előzmény: H.Gábor (#14)
2009-12-02 15:24:23
Így már érthető az eltérés! :o)))
Csigabiga

Előzmény: H.Gábor (#14)
2009-12-02 15:20:59
i vagy y???
Természetesen FK csak egy van! Az eltérést a különböző levéltári kutatásaim során én is tapasztaltam. Azért maradtam az y-os írásmódnál, mert a dél-dunántúlon fellelhető írásos emléke túlnyomó része is ezt alkalmazza.
H.Gábor

Előzmény: Csigabiga (#13)
2009-12-02 09:23:53
Idézet
Ki állítaná azt, hogy Farnady Kelemen Fake lenne???? :D

Kétszeresen is az, mivel az igazi Farnadi Kelemen i-vel írja a nevét, nem pedig y-nal! :o)
Csigabiga

Előzmény: BaliaGy (#8)
2009-12-01 21:43:45
Ha elég sokszor szerepel majd a neten, előbb utóbb bekerül majd egy, majd több szakdolgozatba, komolyabb dokumentumokba onnan meg már semmi nem menti meg attól, hogy hamarosan a történelemkönyvekben lássuk viszont a törökverő hőst. Ha pedig majd unokáink úgy jönnek haza az iskolából, hogy meghúzták Farnady Kelemen életéből és munkásságából, tudjuk, hogy kinél kell csengetni... :)
mudman

Előzmény: scele (#11)
2009-11-30 15:18:14
Nemsokára nagyon ismert lesz Kelemen barátunk.

Pár év múlva annyi történe fog keringeni a gps oldalakon, hogy külön lapot kell neki nyitni a wikipédián.

Sőt azt is el tudom képzelni, hogy egy két kéretlen hoax email-ban is szerepelni fog a neve. :-)

2009-11-30 15:17:27
Ez csak véletlen egybeesés, ne keltsük itt a hangulatot! :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Csigabiga (#9)
2009-11-30 15:06:42
Pedig az: GCFAKE! :o)
Csigabiga

Előzmény: BaliaGy (#8)
2009-11-30 14:22:41
Ki állítaná azt, hogy Farnady Kelemen Fake lenne???? :D
BaliaGy

2009-11-30 10:48:05
Nah most őszintén! Hogyan jutott át a moderáción ez a rejtés?
Botrány, hogy mit meg nem engednek maguknak a játékosok!
Továbbá szeretnék hangot adni csalódottságomnak, hogy a moderátorok ennyire gyengén végzik munkájukat!

Infó:
:))))))))))))) Jó kis játék! Szakadtam a röhögéstől ezen a sztorin :DDDDDDDDDD Guglin 3. találat! :) gratula!
Bacu

2009-11-30 07:45:54
Hová gondolsz?
Csak fórumozgassál...
H.Gábor

Előzmény: magpet (#4)
2009-11-29 23:12:09
SylverRat
Moderátor

2009-11-29 20:01:58
Magam is tervezem a doboz felkeresését. Úgy tűnik, 5-én remek társaságban lesz erre lehetőségünk. :)
Remélem, a történet nem kamu! Ha igen, akkor borzasztóan ki fogok akadni, és talán soha többet nem fórumozok. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: BaliaGy (#3)
2009-11-29 19:31:01
Nagyon bírom Farnady Kelemen történeteit, nagy varázsló volt az ember, ezt a csészéjét is meg kell keresnem. Köszi, hogy így utánajártál ;)
BaliaGy

2009-11-29 17:32:55
Ezt a Farnady Kelemen grófot rá kéne szabadítani a szegény turistákat kacsává változtató és börzsönyi fogságba vető szörnyre, hátha móresre tudná tanítani... Elvégre a törökkel úgy kibabrált, hogy azok el is nevezték a maguk fura nyelvén Fórummoderátornak :-)
Pupu

2009-11-29 15:03:48
SÍRVA RÖHÖGÖK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))
magpet
Házigazda


Új megtalálások

Bejelentkezés