A játék saját fóruma. A játék adatlapja itt.
2008-10-22 07:16:48
Korábban erre írtam levélben Pepének, hogy csapnivaló mérnök lennék, ha nem tudnék úgy kezelni egy mérőeszközt, hogy a kívánt eredményt mutassa. :-)

Komolyra fordítva, a feladatleírásból kell kiindulni: mérd meg a koordinátát és fényképezd le a kütyüt. Mivel nem szabja meg a Rejtő, hogy milyen legyen a mérés, illetve dokumentálás módja, ezt a játékos választja meg. Az is egy mérési mód, hogy beírom a műszerbe a célpont koordinátáit, beadom a Menj utasítást, addig megyek, míg nulla távolságot mutat, és akkor úgy tekintem, hogy ott vagyok, függetlenül a műszer későbbi ugrálásától. Attól, hogy szaladgálok az ide-oda ugráló műszer-pozíció után, nem lesz pontosabb a mérésem -- sőt akár pontatlanabb is lehet. Lefotózom az iménti képernyőt, és kész.

A mérnöki gyakorlat fontos eleme, hogy a kívánt pontosságú eredményt kell hozni, ésszerű ráfordítással. E szempontból az én megoldásom optimális. Pepe megoldása nem annyira a hatékony mérnöké, mint inkább az abszolút pontosságra törekvő tudósé. Amiért persze külön elismerés illeti meg :-)
Pupu

Előzmény: pepe (#12)
2008-10-21 23:02:14
Nekem bármilyen fotó megteszi.

A Pupu-féle megoldás jelentős könnyebbséget jelent a helyszínen. Gondolom, hogy el tudjátok képzelni mit szenvedtem, míg sikerült egy olyan képet készítenem, ahol mindkét koo vége ÉPPEN .177 (a regisztrációs számom) ÉS a kijelző üvege nem csillogott, ÉS a gép a feliratra fókuszált, ÉS ...
De mivel tényleg nincs okunk a csalásra, maradjunk annyiban, hogy a helyszínt felkeresve az Útpontos képernyőt fényképezzük a Műholdas helyett.
Amennyiben a pontot már korábban tároltuk, akkor a képernyő jobb alsó sarkában (eTrex Legend, Vista, talán másoknál is) látszik az aktuális pozíció eltérés (+ a GPS mérési hiba).

Előzmény: ID-24 (#11)
2008-10-17 18:15:37
Nekem bármilyen fotó megteszi.
Én csak adok egy célt a játékhoz, ha valaki vissza akar élni a lehetőséggel, tegye bátran.
Egyébként nem feltételezem, hogy bárki csalna. Miért tenné? Nincs tét.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Pupu (#10)
2008-10-17 16:47:30
Hurrá, mégis sikerült, megtaláltam őket a Lomtárban.

Más: Pepe e-mailben jelezte, hogy szerencsésebb lenne, ha a GPS "Műhold" menüjének képernyőjét fotóznám az "Útpont" képernyő helyett. T.i. ez utóbbi képernyőre bárhol bármilyen (más) koordináta rávarázsolható. Igaza is van, de amikor elkezdetm ezeket a vadászatokat azzal, hogy bele kellett szőni az azonosítómat a koo-ba, akkor zavaró volt, hogy a műszer ugrálása miatt mindig változnak a számok. Hasonló volt a helyzet Dvorák halála évével. Aztán már, megszokásból, maradtam e mellett. Most már, utólag, nem lehet segíteni rajta, de ha helyteleníted, bele kéne venni a játékok leírásába, hogy milyen képernyőt kell fotózni.
Pupu

Előzmény: ID-24 (#8)
2008-10-17 16:38:23
Az ördögbe is! Nem szedtem le, és már nem is tudom pótolni, mert a csak egy-egy játékhoz célirányosan készült, egyéb értéket nem képviselő fotókat törölni szoktam.
Pupu

Előzmény: ID-24 (#8)
2008-10-17 14:15:36
Pupu!

Te szedted le a képeket a logodból, vagy csak eltűntek valamiért?
ID-24
Játékvezető

2008-10-16 18:24:02
Most szó szerint ez történt velem is. :))
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Pupu (#6)
2008-10-16 18:12:52
Eszembe jut, amit egy egyetmi oktatómtól hallottam: "Elmagyarázom nekik, nem értik. Elmagyarázom másodszor, még mindig nem értik. Elmagyarázom harmadszor - és hirtelen megértem!"
Pupu

2008-10-16 15:41:52
Az érthetőbb lett volna, ha azt írom, hogy az egész és tört fokpercek adj hozzá 321-et?
ID-24
Játékvezető

Előzmény: ID-24 (#4)
2008-10-16 15:39:12
A 4618327 esetében a százasokat miért a millióhoz akarod hozzáadni?
ID-24
Játékvezető

Előzmény: ID-24 (#3)
2008-10-16 15:37:38
Most kötekedsz? :))
Ezért csináltam azt a sok példát?
Szerencsére tanárként megszoktam, hogy nem tudok úgy elmagyarázni egy helyzetet, hogy legalább egy tanuló ne értetlenkedjen. :)
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Pupu (#2)
2008-10-16 15:15:13
Ne az első, hanem a hátsó végéhez add hozzá :-)
Pupu

Előzmény: SylverRat (#1)
2008-10-16 14:53:21
"Adj 321-et a szélességi és hosszúsági fokokhoz, hogy megkapd a 2. koordinátát."
ezt nem lehet megcsinálni... :-)
tegyük fel, hogy N46 E18-on lakom. akkor ez N367 E339 lesz. egyikből sem találtam még hasonlót sem a térképen... :-)
SylverRat
Moderátor


Új megtalálások

Bejelentkezés