A játék saját fóruma. A játék adatlapja itt.
2015-08-09 23:16:44
Ha igaz, itt lesznek a kiirt feladatok, amik alapján eleve a mozgó láda helyére mehet az, aki meg tudja fejteni. Ha majd látok egyet, segítek :-)

[link]

Előzmény: Vgyuri (#18)
2015-08-09 08:16:14
2015.08.09. estétől a játék újra él 08.18-ig. Erre az ad alkalmat, hogy Debrecenben rendezik meg a XIX. hőlégballon Európa-bajnokságot, ahol 100nál több hőlégballon próbálkozik azzal, hogy eltakarja a Napot Debrecen és környéke felett.

A játékszabály változatlan, a hagyományos láda vagy a koordinátával megadott versenyközpontban van, vagy közös felszállás esetén (nem mindig az van) valahol a terepen a jelzőzászlókat kezelő szakállas embernél. A felszállás helye esetenként változik, a játékleírásban megtalálható néhánynak a koordinátája a legesélyesebb helyek közül. A versenyközpontban ennek számát kell megtudni.

Némi segítség, hogy van egy facebook oldal, ahol a feladatlapot közzéteszik a verenyszám elindulása előtt, de ez, hacsak nem meobilnetről nézi valaki guggolórajtban, késő ahhoz, hogy a starthelyen érjék a ballonokat, pedig az az igazi látvány.

2014-08-20 14:43:17
21-én estétől újra él a játék 24-én estéig. Várjuk a játékosokat.

2013-08-15 07:32:45
Tisztázódott a versenyeligazítások időpontja, 05:30 és 16:30. Ilyenkor lehet a versenyzőket és a ládát a versenyközpontban elcsípni, mielőtt kimennek a felszállóhelyre.

2013-08-11 12:41:26
Miért nem tudom szerkeszteni a hozzászólásomat? Elírtam a dátumot, helyesen 2013.08.14.-18.

Előzmény: Vgyuri (#14)
2013-08-11 09:01:15
Kezdődik a második menet. 2013.08.13-18. között újra lesz Debrecenben ballonverseny és a láda a régi helyén üzemel, illetve a szabálya szerint mozog. Várjuk a régi és új játékosokat.

2012-08-12 08:57:50
Lezárult az első menet. Ha valaki tud ballonversenyről/fesztiválról az országban, és maga, vagy ismerőse válallja a láda gondozását a verseny idejére, szívesen továbbadom, hogy ne lepje be a por jövő évi versenyig. Köszönöm a segítséget a láda véglegesítésében. És természetesen a vállalkozó kedvű megkeresőknek.

2012-08-11 14:15:06
Eddig 4 megtaláló volt Aki még akar játszani és a lufikat látni, annak a ma esti az utolsó alkalom. Megsúgom, hogy valószínűleg Bocskaikertben (CLA2), a 4es út keleti oldalán lesz a felszállás, és ott lesz a mozgó láda. Ha gyengül a szél, akkor esetleg a Sámsoni úti menekülttábor közepén, a TuHu-n is szereplő rendőrségi fogda mellett.

Aki felhív 17:45 körül, annak véglegeset is tudok mondani, nem kell megkeresni a mágneses kapszulát.

2012-08-08 22:57:06
Megváltozott az ellenőrzés, jelszavas lesz. Jogos ugyanis a felvetés, hogy ha az üzenetbe írja be a jelszót a megtaláló, akkor onnan a következő is el tudja olvasni. Így persze nekem kell géphez jutnom a jelszó megváltoztatásához, naponta kétszer. Nehéz is a paraszti sors :-)

2012-08-08 21:28:01
Megoldódott az UTM koordináták kérdése. Csak az előzőleg kihirdetett 5 felszállóhelyről lesz felszállás, azoknak a WGS84 koordinátája pedig megtalálható a játékleírásban.

A ballonos versenykoordináta használatára csak akkor van szükség, ha valamelyik célhoz el akar menni valaki. Ez esetben a felszálló helyen a ládát őrző személy megmondja, melyik cél a legmegfelelőbb a kukkolásra. Esetleg még a térképen is megmutatja :-)

2012-08-07 15:09:48
Rájöttem a régi, visszatérő hibára, az én tárhelyemen nagybetűk vannak a fájlnévben, de amikor keresi valaki, ott nem fogadja el a nagybetűt kicsi helyett. Kijavítottam, így az a maradék 1 kép már látszik.

Előzmény: SylverRat (#8)
2012-08-07 14:22:08
de még mindig van az oldalon egy ilye kép, ami nem akar megjelenni, object not found...
hxxp://www.compumap.hu/dscf0363.jpg (x->t)
SylverRat
Moderátor

Előzmény: SylverRat (#7)
2012-08-07 14:18:55
az oldal nem támogatja a html tag-eket, csak a bbcode-okat... :-)
SylverRat
Moderátor

Előzmény: Vgyuri (#6)
2012-08-07 11:39:51
Így meg működik :-)

Előzmény: Vgyuri (#5)
2012-08-07 11:29:39
Csak éppen a link nem működik, ezért beírom csak az URL-t

[link]

Előzmény: Vgyuri (#4)
2012-08-07 11:27:58
Azt nem tudom, a kép miért nem jelenik meg, de kivettem.

Az UTM konverzióval az a gond, hogy a helyszínen kellene, ahol általában nincs a keresőnek nincs net hozzáférése. Itt van egy jó konvertáló URL

" target="_blank">[link]

Az egyetlen praktikus lehetőség a GPS-t átállítani a WGS84-ről UTM kijelzésre, ami egyszerű annak, aki tudja kezelni a készülékét. Ennek szükségességére most már figyelmeztet a módosított szöveg.

Előzmény: SylverRat (#3)
2012-08-07 09:37:55
a szövegben van egy kép, ami nem jelenik meg, és a link is egy hibaoldalra mutat.
valamint egy utm -> wgs84 konvertáló oldalt a gyengébbek (pl én) kedvéért belinkelhetnél, mert nekem ezek az utm koo-k semmit nem mondanak... :-(
SylverRat
Moderátor

2012-08-07 08:33:27
Azt a zászlós képet nem tudom frissíteni, kompoziciós hiba, a zászló nem látszik, csak a "zászlótartó", akit keresni kell. (Nem erre készült.) Viszont van egy másik kép a képtárban, a 4., azon ott van a zászló az általában látható formában.

A Sportuszodánál legfeljebb 8-án, az edzőnapon lesz felszállás, akkor nem lesz zászló, a láda az alaphelyen marad. Viszont a három fix felszállóhely, a debreceni és hajdúszoboszlói reptér illetve a Sámsoni úti gyakorlótér 95%-ban fedi a felszállásokat, az egyéni eszközökkel is elérhető.

Előzmény: mato (#1)
2012-08-07 00:23:45
A zászló képet frissítsd kérlek, mert csak a zászlórúd látszik rajta.

Legegyszerűbb követni a ballonos kocsikat, esetleg, akinek nincs saját gépjárműve, bekérezkedhet valamelyik csapathoz.

Az start- és célhelyre tartó utánfutós terepjárókra én nem hiénáznék egy 3 tagú család nevében, mert (ha el is visznek), nem tudni, hogy hogyan jutnék vissza pl. az Ebes környéki szántókról (lásd: 2011-es Hőlégballon bajnokság, ahol eső után traktorokkal kellett közreműködni)

Ha lesz olyan városi start, mint az előző években (pl. Sportuszoda), akkor mindenképp fogom keresni a mozgót. Ehhez kérlek, hogy frissítsd a zászlós képet!

mato


Új megtalálások

Bejelentkezés